BTC nākotnes līgumi atspoguļo strauju mazumtirdzniecības noskaņojumu, taču augsta kredītpleca palielina īstermiņa risku

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx. 

Nākotnes piektdienas attēls

Šajā nedēļā Bitcoin parādījās no 18 000 USD un veiksmīgi pārkāpa svarīgo 20 000 USD psiholoģisko barjeru. Vadošā digitālā valūta jau trīs dienas ir tirgojusies virs USD 20 000 un 17. decembrī ir uzstādījusi visu laiku augstāko līmeni – USD 23 769 atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai.

Bitcoin nesenā cenu darbība korelē arī ar pozitīvām cerībām par ASV valdības 900 miljardu dolāru stimulu paketi. Turklāt, tā kā trīs galvenie ASV akciju indeksi vakar arī tika slēgti visu laiku augstākajos līmeņos, mēs varam sagaidīt, ka šai inercei būs pulsējošs efekts, kas saglabās Bitcoin augšupejošu trajektoriju, virzoties uz nākamo gadu.

Tikmēr šis pozitīvais noskaņojums atspoguļojas arī nākotnes tirgū, kur ceturkšņa līgums BTCUSD0326 tagad tirgo aptuveni 24 200 USD līmeni ar prēmiju 1100 USD jeb aptuveni 4,70% – virs indeksa cenas.

Pagājušās nedēļas Futures piektdienā mēs atzīmējām, kā BTC maržas aizdevuma rādītājs liecināja par tirgotāju mēģinājumiem noķert dibenu. Šonedēļ mēs redzējām, ka šī stratēģija atmaksājas, jo gan ilgais / īsais koeficients, gan atklātā procentu likme palielinājās līdz ar cenu. Fakts, ka mazumtirgotāji ir pārliecināti par tirgu, ir skaidrs, taču pastāv bažas par pārmērīgas sviras izmantošanu, kas īstermiņā var izraisīt ātru atsaukšanos..

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), 18. decembrī plkst. 8:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju.

BTC garā / īsā attiecība

Pēdējās nedēļas laikā Bitcoin nav redzējis nekādus nozīmīgus retracementus, cenai vienmērīgi mainoties no 18 000 līdz 23 000 dolāriem. Garā / īsā attiecība sekoja tai pašai tendencei un pieauga no 0,8 pagājušajā piektdienā līdz pašreizējam 1,15.

Tajā pašā laikā mēs atzīmējām, ka mūžīgo līgumu finansēšanas likmes kādu laiku ir bijušas augstas, norādot, ka ir tirgotāji, kuriem ir iespējas piesaistīt ilgāku laiku un kuri ir izdevīgi no šīs cenu kustības.

Pašreizējais ilgtermiņa īso rādītājs, kas pārsniedz 1,1, ir arī visaugstākais kopš septembra vidus, atspoguļojot tirgus bullish noskaņojumu.

Datu vākšanas laiks: 12/11 6:00 UTC līdz 12/18 6:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Ceturkšņa nākotnes līgumu prēmija ir strauji palielinājusies Bitcoin rallija laikā, pieaugot no 480 USD jeb 2,6% pagājušajā piektdienā līdz pašreizējiem 1100 USD vai 4,7%. Tas nozīmē, ka tirgus nākamā ceturkšņa beigās sagaida vismaz 1100 dolāru kāpumu.

Šī augstā prēmija paver iespējas arī arbitrāžiem, un mēs varam sagaidīt, ka arbitrāža kļūs par populāru stratēģiju, kas vēl vairāk palielinās atvērtās pozīcijas.

Datu vākšanas laiks: 12/11 6:00 UTC līdz 12/18 6:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Līdz ar Bitcoin jaunāko ralliju atklātā interese arī uzkrājās diezgan ātri, pieaugot no 1,23 miljardiem USD pagājušajā piektdienā līdz augstākajam līmenim 1,52 miljardu apmērā vakar.

Šis augstais atklātās intereses līmenis tagad kļūst par normu, un mēs varam sagaidīt, ka tas turpinās pieaugt, līdz tirgus kļūs apzinīgs risku.

Datu vākšanas laiks: 12/11 6:00 UTC līdz 12/18 6:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Aizdevumu procentu likme pēdējās septiņas dienas ir svārstījusies 13 līdz 18 robežās, un šonedēļ tā nav palielinājusies. Šis modelis liecina, ka tirgotāji neturpināja palielināt aizņemto līdzekļu īpatsvaru pēc tam, kad bija rentabli, salīdzinot ar pagājušās nedēļas aizņemto līdzekļu pieaugumu. Tomēr pašreizējais koeficienta līmenis ir samērā veselīgs, atspoguļojot pašreizējo bullish noskaņojumu.

Datu vākšanas laiks: 12/11 6:00 UTC līdz 12/18 6:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kas aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Tuvākajā laikā visas aktīvu cenas, iespējams, tiks paaugstinātas gaidāmā stimulu rēķina dēļ. Turklāt Bitcoin joprojām parāda spēcīgus pamatus institucionālo investoru lielā pieprasījuma dēļ.

Šo neseno mītiņu veicināja bioloģiskā pirkšana, un mēs varam sagaidīt strauju privāto investoru pieplūdumu, jo ir pārkāpti 20 000 USD.

Kaut arī pretestības līmeņus ir grūtāk noteikt, jo Bitcoin cena nonāk nepazīmētās teritorijās, tirgotājiem joprojām jābūt piesardzīgiem pret pārkarsušiem tirgus apstākļiem. Vēl nevar izslēgt atkārtotu 19 700 līdz 20 000 ASV dolāru pārbaudi, kaut arī vidējā termiņa cenu perspektīva joprojām ir pozitīva.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me