BTC nākotne atspoguļo atjaunotu optimismu, kas, iespējams, turpināsies arī nedēļas nogalē

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx.

Kaut arī Bitcoin atdeva gandrīz visu "Elona rallijs" pieaugums pēdējās nedēļas nogalē un atkārtoti pārbaudīja atbalstu 32 000 USDT, februāra pirmajā pirmdienā, tirgus līderim ienākot augšupejošā tendencē. Bitcoin cena kopš tā laika četrās dienās ir pieaugusi no 33 000 USDT līdz gandrīz 39 000 USDT, kā norādīts OKEx BTC spot cenā. Lai gan cena joprojām ir zem 40 000 USD, Bitcoin augšupejošā tendence ir izraisījusi altkoīnu, it īpaši DeFi sektora, cenu kāpumu. 

Pagājušās nedēļas Futures piektdienā mēs novērojām, ka BTC ceturkšņa nākotnes līgumu prēmija saruka par 3% un ka tirgus bullish noskaņojums vājinājās. Šīs nedēļas OKEx fjūčeru dati liecina, ka prēmija ir atgriezusies aptuveni 5% apmērā, kā arī atklātā procentu likme pieaugusi virs USD 2 miljardiem, kas liecina par ātru tirgus uzticības atjaunošanos. Kopā ar garo / īso attiecību, kas svārstās ap 1,2, un pastāvīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas likmes, kas vēl nav pārkarsētas, mums ir pamats būt optimistiem par to, ka Bitcoin nedēļas nogalē turpinās šīs nedēļas spēcīgo tendenci.

Raksta tapšanas laikā ceturkšņa līgums BTCUSD0326 – kura termiņš beidzas marta beigās – tiek tirgots 39 500 USDT līmenī ar prēmiju 1800 USD jeb 4,9% virs indeksa cenas. 

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), 5. februārī plkst. 8:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju. 

BTC garā / īsā attiecība

Garajai / īsajai attiecībai nedēļas laikā bija nelieli kāpumi un kritumi, svārstoties robežās no 1,07 līdz 1,53, un, neskatoties uz to, ka cenas turpināja virzīties augstāk, attiecība neatgriezās līdz pagājušās piektdienas augstākajam līmenim 1,80.

Tas arī liek domāt, ka pagājušās nedēļas nogales vilcināšanās mazināja privāto ieguldītāju motivāciju ilgāk darboties un ka viņi nav ļoti piesaistīti šīs nedēļas mītiņa dzenāšanai. Garā / īsā attiecība, kas pašlaik darbojas tuvu 1,20, ir nesen zemā līmenī, kas varētu veicināt turpmāku Bitcoin cenu pieaugumu.

Datu vākšanas laiks: 1/29 8:00 UTC līdz 2/5 8:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Ceturkšņa nākotnes prēmija janvāra pēdējā dienā sasniedza neseno zemāko līmeni – 1,84% jeb 600 USD, un pēc tam sāka lēkt kopā ar cenu. Pašlaik prēmija ir atgriezusies līdz 4,8% jeb 1800 USD, kas norāda, ka tirgus ļoti ātri atgūst uzticību.

Turklāt nemainīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas likme, kurai ir tāda pati tendence kā ceturkšņa nākotnes prēmijām, nedēļas laikā turpināja pieaugt. Ceturtdienas rītā tas sasniedza maksimumu 0,19%, pirms cena samazinājās īstermiņa korekcijai. Pašreizējā finansējuma likme ir bijusi aptuveni 0.06%, kas ir normālā diapazonā un atstāj vietu Bitcoin turpināt kustību augšup. 

Datu vākšanas laiks: 1/29 8:00 UTC līdz 2/5 8:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas arbitrāžai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Atklāšanas interese parādīja V formas maiņu pēdējās septiņās dienās. Pirmkārt, OI samazinājās līdz ar cenu kritumu, pēc tam otrdienas rītā ātri pieauga, lai atgūtu 2,1 miljardu dolāru līmeni. Šis skaitlis arī norāda, ka tirgus atkal ir aktīvā tirdzniecības fāzē un ka cenas var redzēt vēl vairāk svārstības.

Interesanti, ka OI, garā / īsā attiecība un finansējuma likmes 2. februārī visi pieauga ap plkst. 8:00 pēc UTC, kas sakrita ar cenu, kas uz vietas izkrita no dubultdibena modeļa 34 500 USDT uz vietas vai 35 600 par ceturkšņa nākotnes līgumiem . Šis cenu līmenis nākotnē būs svarīgs atbalsts.

Datu vākšanas laiks: 1/29 8:00 UTC līdz 2/5 8:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

BTC maržas aizdevuma koeficienta kustība ir tieši pretēja iepriekšminētajiem rādītājiem, kas cenu samazināšanās fāzē turpināja virzīties augstāk no 15 līdz 22 un šonedēļ atsitiena laikā sāka strauji kristies. Tas norāda, ka spot kredītplecu tirgotāji ir iegādājušies pirkumus un aizvēruši savas pozīcijas rallijā. Pēdējo 24 stundu laikā attiecība bija nemainīga un svārstījās ap 15.

Datu vākšanas laiks: 1/29 8:00 UTC līdz 2/5 8:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītējas tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā.. 

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir saīsināt to.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Tirgus noskaņojums strauji atjaunojas, pateicoties šīs nedēļas 6000 USDT rallijam. Ja dienas noslēgums var pārsniegt pagājušās piektdienas maksimumu, veidosies bullish modelis. Ja tas notiks, Bitcoin, iespējams, apstrīdēs 40 000 USDT atzīmi un visu laiku augstāko līmeni tuvu 42 000 USDT.

Atbalsta līmeņi pašlaik ir 34 500 USDT un 32 000 USDT. Tomēr visi rādītāji šķiet veselīgi, un nav acīmredzamu pazīmju, ka īstermiņā varētu rasties būtiska atkāpšanās.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me