BTC cenu atkāpšanās atstāj pārāk lielus tirgus dalībniekus ar lieliem zaudējumiem

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Pēc četrām secīgām nedēļām pēc straujas izaugsmes un 40 000 USD vērtā psiholoģiskā cenu līmeņa izaicināšanas svētdienas vakarā Bitcoin beidzot piedzīvoja smagu izpārdošanu, un kritums turpināja palielināties pirmdienas virzienā. Pēdējo 24 stundu laikā Bitcoin cena kritās vairāk nekā par 20%, sākot no 41 000 USD līdz pat 32 250 USD, kā norādīts OKEx BTC indeksa cenā, un lielā mērā iznīcināja iepriekšējās nedēļas pieaugumu. Pēdējā atkāpšanās ir likvidēta 2,68 miljardi USD atvasinājumu biržās. 

Pirms tam, kaut arī Bitcoin bija salauzis 40 000 USD, ilgumi bija kļuvuši piesātināti, un RSI indikatorā zemākā laika posmā bija redzamas lāču atšķirības. Tikmēr tirdzniecības apjoma samazināšanās nespēja virzīt cenas uz jaunām virsotnēm.

Pēdējo reizi, kad mēs redzējām 20% samazinājumu, bija janvāra pirmā nedēļas nogale, kad spēcīga pirkšana strauji pazemināja cenas līdz 30 000 USD. Tomēr pēdējās diennakts laikā cena turpināja pazemināties, un pirktspēja nebija tik spēcīga kā iepriekšējā reizē. Tomēr, ņemot vērā neseno tirgus noskaņojumu, tas varētu izrādīties vēl viens pagaidu labojums, pirms cena atkal sasniedz 40 000 USD.

Nedēļas laikā Bitcoin piedzīvoja divus 20% + trūkumus. Avots: TradingView

Dažas iestādes uztvēra tuvojošos risku

Mēs arī atzīmējām, ka kritums Bitcoin parāda zināmu korelāciju ar tradicionālajiem tirgiem. Zināmā mērā Bitcoin 24 stundu tirdzniecības raksturs padara to par vadošo rādītāju, reaģējot pirms tipiskiem tirgiem. Zelta fjūčeru cena un S&P 500 nākotnes līgumi pēc atvēršanas svētdienas vakarā UTC samazinājās attiecīgi par 1,5% un 0,8%. Šīs situācijas iemesls varētu būt tirgus cerības uz augstākām procentu likmēm, kas atspoguļojās dolāra indeksa nākotnes līgumu lēcienā pēc sākuma zvana agri no rīta. Procentu likmju paaugstināšana kopumā ietekmēs riskanto aktīvu, kā arī tādu procentu likmju nenesošu aktīvu kā zelts cenas.

Šo makro riska faktoru, iespējams, ir izmantojuši daži institucionālie investori. CME atjaunināja savus jaunākos (sākot no 5. janvāra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 9. janvārī. Šis pārskata periods aptver Bitcoin vēsturisko izlaušanos virs $ 30 000 atzīmes, taču tajā bija iekļauts arī dziļais atgriešanās apmēram USD 7 000 apmērā 4. janvārī.

Šajā laikā piesaistītie fondi palielināja savas īsās pozīcijas no 8 466 līdz 9 058 un samazināja garās pozīcijas no 3 679 līdz 3544. Tas nozīmē, ka piesaistītie līdzekļi izteica skaidru lāču attieksmi pret īstermiņu.

Gluži pretēji, citi uzrādāmie konti turpināja iet ilgi, garajām pozīcijām palielinoties no 2123 līdz 2672, bet īsajām pozīcijām palielinoties tikai no 235 līdz 261. Kontu, par kuru nav jāziņo, darīja to pašu, garās pozīcijas lēca no 3165 līdz 3343, kamēr īsās pozīcijas tikai pievienotās pozīcijas 54.

CME Bitcoin nākotnes dati – piesaistīto līdzekļu skaits, garie un šorti. Avots: Quandl

Straujš nedēļas vidus pieaugums kompensēja zaudējumus nedēļas nogalēs

Sakarā ar cenu kritumu pirmdien, mēs esam aprēķinājuši galveno altkoīnu ražu no pagājušās pirmdienas pusnakts līdz 6:00 no rīta pēc šīs pirmdienas. Neskatoties uz lielo kritumu, joprojām ir daudz altkoīnu, kas ir ieguvuši pozitīvu ražu straujās kāpuma dēļ pagājušās nedēļas pirmajā pusē.

Stellar’s ​​Lumen (XLM) pagājušās nedēļas pirmajās trīs tirdzniecības dienās pieauga par 180% un pēc tam sāka dramatisku retracementu, taču tas joprojām turas pie 66.77% pieauguma. Arī Bitcoin Cash (BCH) un Bitcoin SV (BSV) pozitīvā peļņa bija attiecīgi 11.40% un 5.47%. Tajā pašā laikā Ēteris (ETH) nokrita līdz 1000 ASV dolāriem, pirms pēdējās pāris stundās nedaudz atjaunojās, nedēļā sasniedzot vidēji 5,23%. 

Katru nedēļu galveno altkoīnu atgriešanās, no 1/4 līdz 6:00 pēc UTC 1/11. Avots: TradingView

Likviditātes nodrošinātāji no fondiem izņēma lielus līdzekļus

Maker (MKR) neapšaubāmi bija visiespaidīgākais DeFi marķieris pagājušajā nedēļā, jo tā pievilkšanās dēļ cena sestdien sasniedza 1900 ASV dolārus, pirms pēc plašāka tirgus tā atkal nokritās līdz 1300 ASV dolāru līmenim, taču tā joprojām spēj saglabāt 88%. Turklāt lielās korekcijas laikā sintētiskais (SNX) un Looprings (LRC) bija izturīgāks, nedēļas ienesīgums bija attiecīgi 20,51% un 14,45%.. 

Nedēļas galveno DeFi žetonu atgriešana, no 1/4 līdz 6:00 pēc UTC 1/11. Avots: TradingView

Sestdien DeFi protokolos fiksētā kopējā vērtība bija pieaugusi līdz vēsturiski augstākajai vērtībai – 32,8 miljardiem ASV dolāru, taču pēc tam notikušo simbolisko cenu samazināšanās to ir novedusi līdz aptuveni 28,5 miljardiem ASV dolāru, kā liecina DeBank dati. Ātra likviditātes nodrošinātāju atsaukšana no baseiniem arī palielināja Ethereum gāzes maksu.

Pašreizējie trīs nosaukumi TVL ziņā ir BTC piesaistītie marķieri WBTC, kreditēšanas protokolu veidotājs un decentralizētā apmaiņa Uniswap (UNI). Un pieci galvenie DeFi protokoli pēdējo 24 stundu laikā TVL kritās vairāk nekā par 10%.

Kopējā vērtība, kas fiksēta DeFi. Avots: DeBank

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Tā kā ASV Demokrātiskajai partijai izdodas kontrolēt Parlamentu un Senātu, paredzams, ka triljonu dolāru stimulēšanas paketes otrā kārta virzīsies uz priekšu. Tirgus dalībniekiem joprojām ir jāskatās, kā dolāra indekss varētu mainīties akciju tirgū, kā arī uz Bitcoin.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me