BTC cena pēc šīs nedēļas atkāpšanās rada jaunus augstākos līmeņus, kas liek tirgum samazināt

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx 

Nākotnes piektdienas attēls

Bitcoin šodien veica V formas maiņu, un tas sasniedz jaunus maksimumus virs $ 41 000, kā norādīts OKEx BTC indeksa cenā. Pirms šī soļa vadošā kriptovalūta piedzīvoja spēcīgu pārdošanas spiedienu un ceturtdien, 7. janvārī, nokritās līdz zemākajam līmenim – 36 638 USD. Šī ātrā korekcija pēdējās 24 stundās likvidēja kopumā 1,4 miljardu ASV dolāru pozīcijas atvasināto instrumentu biržās. Bybt dati. Šis ir otrais nozīmīgais labojums pēc milzīgā 7 000 ASV dolāru atsaukuma pirmdien, 3. janvārī, kas vienā dienā likvidēja 2 miljardus ASV dolāru.

Pēdējās nedēļas laikā mēs redzējām, kā mazumtirgotāji steidzas noķert cenu pieaugumu un kautrējās, lai izkļūtu pilienu laikā. Šī uzvedība kopā ar lielu kredītplecu izmantošanu ir iemesls, kāpēc korekcijas buļļu tirgos mēdz būt nežēlīgākas. Tas nozīmē, ka strauja atsaukšana un piespiedu aizņemto līdzekļu samazināšana ļauj tirgum ilgtspējīgāk pieaugt ilgtermiņa izaugsmei.

OKEx dati rāda, ka nesen pārkarsētais tirgus noskaņojums ir nedaudz atdzisis pēc diviem galvenajiem trūkumiem. Jo īpaši BTC maržinālo aizdevumu rādītājs ievērojami samazinājās, savukārt BTC mūžīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas likmes arī atkal ir normālā diapazonā. No otras puses, nepārtraukta augšupvērsta atvērto interešu kustība norāda, ka tirgus entuziasms nav samazinājies.

Raksta tapšanas laikā ceturkšņa līgums BTCUSD0326 – kura termiņš beidzas marta beigās – tiek tirgots ar prēmiju 2140 USD jeb 5,15% virs indeksa cenas. 

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), 8. janvārī plkst. 11:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju. 

BTC garā / īsā attiecība

Laikā no iepriekšējās nedēļas nogales līdz pirmdienai, cenām strauji palielinoties, mēs redzējām ārkārtēju sviras pieaugumu. BTC garā / īsā attiecība strauji pieauga no 0.92 līdz 1.55 pirms pirmā 7000 USD krituma 4. janvārī. Pēc tam attiecība sasniedza 1.06 atzīmi un atkal pieauga līdz 1.42 pirms otrās atkāpšanās ceturtdien, 7. janvārī..

Abos šajos gadījumos mēs skaidri redzam, ka mazumtirgotāji sekoja cenu pieaugumam, par ko liecina pieaugošie garie / īsie rādītāji. Pašlaik attiecība ir ap 1,25, kas ir samērā mēreni un dod iespēju turpmākai izaugsmei.

Datu apkopošanas laiks: 1/1 6:00 UTC līdz 1/8 6:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka viņu neto pozīcija BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Ceturkšņa līgumu prēmija vispirms palielinājās no nedēļas nogales zemākā līmeņa – 3,5% līdz pirmdienas augstākajai atzīmei – 5,8%. Pēc tam tas stabilizējās aptuveni 4,5% līmenī, pirms pēdējās pāris stundās tika uzņemts. BTC pastāvīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas likmes šodien bija normālas, kas parasti norāda, ka tirgus ir gatavs cenai izvēlēties virzienu.

Datu vākšanas laiks: 1/1 6:00 UTC līdz 1/8 6:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Konkrēta laika bāze ir vienāda ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes līgumu pamats var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Neskatoties uz milzīgo likvidāciju divos nesenajos atvilkumos, atklātā interese joprojām pastāvīgi pieaug, pieaugot no pagājušās piektdienas USD 1,64 miljardiem līdz pašreizējiem USD 1,88 miljardiem. Bitcoin pieaugošā cena nepārprotami ir iedvesmojusi tirgus entuziasmu, un pastāvīga jaunas naudas ieplūde ir veicinājusi OI augšupvērsto kustību. Tomēr lielāka atklāta interese nozīmē arī lielāku svārstīgumu.

Datu apkopošanas laiks: 1/1 6:00 UTC līdz 1/8 6:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atklātie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Tendence, kas šonedēļ vērojama BTC maržas aizdevumu rādītājā, ir ļoti interesanta. Šis koeficients ātri bija pieaudzis līdz ārkārtīgi augstai vērtībai 25, pēc tam tirgus pirmdien deva smagu mācību tirgotājiem ar pārāk lielu kredītplecu, kā minēts iepriekš. Tad ar vēl vienu atkāpšanos ceturtdien tirgus piespieda tirgotājus samazināt viņu aizņemto līdzekļu apjomu, un mēs redzējām, ka attiecība samazinājās no 21 līdz pašreizējam apmēram 15.

Šī piespiedu aizņemto līdzekļu īpatsvara samazināšana ir veselīga bullish mītiņu laikā, jo tā ļauj ilgtspējīgāk paaugstināt cenu, nevis spekulācijas izraisītu uzplūdu, kas diezgan ātri izplūst.

Datu vākšanas laiks: 1/1 6:00 UTC līdz 1/8 6:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā.. 

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Nesenais Bitcoin nepastāvības pieaugums ir padarījis to ļoti sarežģītu tirdzniecībā, un šķiet, ka sviras samazināšana un augšupejošās tendences ievērošana pašlaik ir visapdomīgākā stratēģija. Lai gan parabolisko skrējienu ilgtspēja, piemēram, šī, joprojām ir apšaubāma, visi mēģinājumi saīsināt uztverto virsotni joprojām ir ļoti riskanti.

Tikmēr, lai liktu lietas perspektīvā, kopš šī gada sākuma Bitcoin ir pieaudzis par vairāk nekā 30% un katru nedēļu turpina uzstādīt jaunus rekordus. Ja šī pašreizējā tendence turpināsies, drīz mēs varam redzēt 50 000 ASV dolāru pārbaudi, lai arī ne bez dažiem asiem trūkumiem.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me