BTC atsitiens neizdodas pārsteigt, taču izvēlētie altkoīni rada ievērojamus ieguvumus

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un notikumiem katru nedēļu.

Pagājušās nedēļas laikā Bitcoin ir redzējis pozitīvu ienesīgumu piecās tirdzniecības dienās, savukārt cena pieauga no 33 000 USDT līmeņa līdz augstākajai vērtībai 40 950 USDT, pirms svētdien atkal nokritās līdz aptuveni 38 000 USDT, atbilstoši OKEx spot cenai. Tirgus līderis sasniedza 19% nedēļas atdevi, taču nespēja noturēties virs 40 000 USDT līmeņa.

OKEx BTC spot cena, 8. februārī plkst. 12:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

Lai gan tirgus dalībnieki atzinīgi novērtēja pagājušās nedēļas mītiņu, noskaņojums iet ilgi nebija ievērojams. Pēdējā Nākotnes piektdienas rakstā mēs redzējām, ka garais / īsais koeficients svārstījās ap 1,2 un mūžīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas likmes netika pārkarsētas.

Opciju tirgū viena mēneša un trīs mēnešu novirzes gandrīz nekad nepārsniedza 0% atzīmi uz y ass pagājušajā nedēļā, neskatoties uz to, ka tās virzījās uz augšu, kas nozīmē, ka opcijas nosaka cenu pesimismu un tirgotāji, iespējams, pērk, lai ierobežotu lejupvērsto risku. Pašreizējais piesardzīgais tirgus noskaņojums tomēr varētu mainīties, ja Bitcoin stingri stāv virs 40 000 USDT atzīmes.

BTC viena mēneša un trīs mēnešu netiešās svārstības. Avots: OKEx

DOGE un ADA pievērš uzmanību

Ēteris (ETH) pagājušajā nedēļā pārspēja Bitcoin, jo viedo līgumu protokols sāka savu augšupejošo soli no 1300 USDT, pārspējot iepriekšējos augstākos līmeņus, lai piektdien uzstādītu jaunu visu laiku augstāko līmeni 1762 USDT, kā norādīts OKEx ETH spot cenā. Tomēr, nespējot noturēt ātro kustību, ETH pēc tam atcēla gandrīz 15% un nedēļu noslēdza ar 10% atdevi.

Starp galvenajiem altkoīniem nedēļas galvenie punkti bija Dogecoin (DOGE) un Cardano (ADA). Pateicoties Elona Muska atkārtotajiem tvītiem, kas reklamē DOGE, kā rezultātā privātie ieguldītāji ir veikuši masveida pirkšanu, tā cena nedēļas laikā ir dubultojusies. Sākot ar svētdienas noslēguma cenu, DOGE ir pārspējis Litecoin (LTC) par septīto vietu tirgus kapitalizācijas ziņā.

ADA arī ieguva ievērojamus ieguvumus, vienā brīdī palielinoties virs 0,7 USDT un beidzoties ar 96% nedēļas atdevi. Pēdējo reizi ADA bija tik dārga buļļu tirgus laikā 2018. gada janvārī. Šī pieauguma iemesls, visticamāk, būs veiksmīga Mary atjauninājuma ieviešana publiskajā testnet, tuvinot Cardano, lai kļūtu par daudzu aktīvu viedo līgumu platformu. ADA tagad ir trešajā vietā pēc tirgus kapitalizācijas, ja mēs izslēdzam USDT.

Citi galvenie altkoīni, kuru nedēļas pieaugums pārsniedz 20%, ietver Polkadot (DOT) un Zvaigžņu lūmenu (XLM). Savukārt XRP bija vienīgais lielākais altcoin ar negatīvu nedēļas atdevi, samazinoties par 12%.

Nedēļas lielāko altkoīnu atdeve, 2/1 līdz 2/7. Avots: TradingView

Pēc straujas pievilkšanās DeFi atgriežas

Kopējā vērtība, kas fiksēta DeFi protokolos, pēdējās septiņās dienās ir ārkārtīgi strauji pieaugusi, un galvenais iemesls ir DeFi žetonu cenas pieaugums. TVL piektdien sasniedza gandrīz 50 miljardus dolāru, pirms atkāpās no pašreizējiem 48,5 miljardiem dolāru, kā liecina DeBank dati.

Pašreizējie trīs nosaukumi TVL ziņā ir kreditēšanas protokolu veidotājs (MKR), kreditēšanas protokols AAVE (V1 + V2) un BTC piesaistīts marķieris WBTC.

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeBank

Aplūkojot atdevi, galvenie DeFi žetoni bija visi. Interesanti atzīmēt, ka pirms pagājušās nedēļas nogales DeFi sektors bija ļoti pieprasīts tirgū un ārkārtīgi pieauga. Bet sestdien, kad Bitcoin pārbaudīja 40 000 USDT, nozarē peļņas gūšanas dēļ bija milzīgs trūkums, savukārt Bitcoin dominance atkal palielinājās.

AAVE pacēlās no 300 USDT, ātri pārsniedza 500 USDT un OKEx sasniedza jaunu visu laiku rekordu – 542 USDT. Tomēr pēc tam tā piedzīvoja 28% samazinājumu, atrodot atbalstu gandrīz USD 400, pirms nedēļu noslēdza pie 472 USDT un gūstot 61% nedēļas atdevi. Turklāt UMA, kas nav norādīta zemāk redzamajā diagrammā, nedēļas laikā sasniedza milzīgu peļņu par 163%, vienā brīdī vidū pieaugot par gandrīz 300%. No otras puses, vājš izpildītājs bija Yearn Finance (YFI), kurš cieta ekspluatāciju, iztukšojot 11 miljonus dolāru.

Iknedēļas galveno DeFi žetonu atdošana no 2/1 līdz 2/7. Avots: TradingView

Iestādēm neizdevās padzīt mītiņu

CME atjaunināja savus jaunākos (no 2. februāra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati gada 6. februārī. Šajā pārskata periodā Bitcoin piedzīvoja "Elona rallijs" un pieauga gandrīz 4000 USD.

Tomēr šajā laikā atklātā interese vēl samazinājās no 10 787 līdz 9469, kas ir zemākais līmenis 15 nedēļu laikā. Tas parāda, ka īstermiņa cenu atsitiens nemainīja tirgus lāču noskaņojumu.

Īpaši aktīvu pārvaldnieku kontos viņu garās pozīcijas nemainījās – 308, savukārt īsās pozīcijas turpināja ievērojami pieaugt, turpinot pieaugt no 225 līdz 357 – jauns 24 nedēļu maksimums. Pirmo reizi piecu mēnešu laikā īsās pozīcijas apsteidza garās pozīcijas, parādot, ka aktīvu pārvaldnieki joprojām ir pesimistiski, neskatoties uz to, ka cena ir atjaunojusies.

CME Bitcoin nākotnes dati – aktīvu pārvaldnieku kontu garo un īso īsu skaits. Avots: Quandl

Arī piesaistīto fondu kontos to garās pozīcijas samazinājās no 3605 līdz 3031, nosakot zemāko līmeni 17 nedēļu laikā. Kaut arī īsās pozīcijas tika samazinātas no 7991 līdz 7224. Piesaistītie fondi samazināja savas pozīcijas abos virzienos trešo nedēļu pēc kārtas, un garo pozīciju samazinājums bija būtiskāks nekā īsās pozīcijās, parādot viņu lāču attieksmi.

CME Bitcoin nākotnes dati – piesaistīto fondu kontu garo un īso īpatsvaru skaits. Avots: Quandl

Kopumā institucionālie investori ir konsekventi pauduši neuzticēšanos tirgum, kas ir radījis novirzi starp viņu lāču noskaņojumu un Bitcoin cenu kāpumu.

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Kripto telpā vissvarīgākais notikums ir Čikāgas preču biržas ETH nākotnes uzsākšana. Pirms trim gadiem CME uzsāka BTC nākotnes līgumus, kas sakrita ar pēdējā buļļu tirgus augšdaļu. Ir skaidrs, ka tagad tirgus ir ļoti atšķirīgs, nekā tas bija pirms trim gadiem, un CME ir kļuvusi par svarīgu institucionālo investoru izeju, lai uzturētu kriptonauda tirgus iedarbību. CME saraksts var vēl vairāk veicināt Etera pieņemšanu iestāžu vidū, taču tā īstermiņa ietekme uz tirgu vēl nav redzama.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me