Bitcoin, visticamāk, paliks bullish, jo tirgus rādītāji atspoguļo telpu turpmākai novērtēšanai – nākotnes piektdiena

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx

Pēdējo septiņu dienu laikā atbilstoši globālajiem aktīviem Bitcoin (BTC) cena ir palielinājusies gandrīz par 20%, OKEx ceturkšņa nākotnes (BTCUSD0925) cenai pārkāpjot gan $ 9800, gan USD 11 000 barjeras..

No otras puses, vairāk nekā 700 miljonu ASV dolāru vērtas Bitcoin iespējas derīguma termiņš beigsies šodien. Tomēr, ņemot vērā to, ka Bitcoin opciju līgumi galvenokārt tiek piegādāti skaidrā naudā un ka BTC pēdējos mēnešos ir svārstījies aptuveni 9 000 ASV dolāru apmērā, iespējams, ka liela daļa šo iespēju, kuru termiņš beidzas, būs "liek" to neizmantos.

Aplūkojot OKEx tirdzniecības datus, pirms trešdienas strauji pieauga vairāki rādītāji, ieskaitot ilgtermiņa īso un maržinālo aizdevumu rādītājus, norādot uz mazumtirgotājiem, kas dzenas pēc pirmdienas mītiņa. Pašlaik maržinālo aizdevumu rādītājs joprojām ir augsts, taču tas nav nepamatots salīdzinājumā ar marta skaitļiem.

Arī šonedēļ ceturkšņa nākotnes prēmijas ir strauji pieaugušas, un pašreizējā 3% prēmija atbilst vēršu tirgus cerībām. Tomēr tas piesaista arī vairāk arbitrāžu.

Kopumā pašreizējais tirgus noskaņojums ir veselīgs, un privātie ieguldītāji nav FOMO noskaņojumā. Bitcoin, kas nesen ir vairāk pārvietojies sinhronizācijā ar zeltu, joprojām ir daudz augšupvērsta potenciāla.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumu (BTCUSD0925) 4h diagramma. Avots: OKExOKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumu (BTCUSD0925) 4h diagramma. Avots: OKEx

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju

BTC garā / īsā attiecība

Pirms 27. jūlija, kad BTC ceturkšņa nākotnes cena pieauga no 9700 līdz 10 700 ASV dolāriem, garā / īsā attiecība bija vidējā līmenī, svārstoties robežās no 0,82 līdz 1,12. Kad cena pieauga, bija vērojama pat garās / īsās attiecības samazināšanās tendence, kas norāda, ka privātajiem investoriem nebija lielas pārliecības par sākotnējo ralliju. Garās / īsās attiecības kāpums sāka paātrināties pēc tam, kad cena pārsniedza USD 10 800 – un nākamajā pusdienā attiecība ātri pieauga no 0,96 līdz nedēļas maksimālajam līmenim 1,41.

Garā / īsā attiecība pašlaik darbojas tuvu 1,2, kas ir vājš. Tomēr tas arī parāda, ka, lai arī cenas ir daudz pieaugušas, kopējais vērtspapīru loks privāto investoru vidū joprojām nav pārkarsis.

Datu apkopošanas laiks: 7/24 4:00 UTC līdz 7/31 4:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka viņu neto pozīcija BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes prēmija ir strauji pieaugusi no 150 USD (aptuveni 1,6%) pagājušajā piektdienā līdz pašreizējiem 360 USD (jeb 3,23%). Tas norāda uz ļoti pozitīvām tirgus cerībām uz septembra beigām. Tomēr augstākas prēmijas piesaistīs arbitrāžas atvēršanas šortus ceturkšņa nākotnes līgumos, kas var radīt spiedienu uz turpmāku prēmiju palielināšanu.

Datu apkopošanas laiks: 7/24 4:00 UTC līdz 7/31 4:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Pēdējo septiņu dienu laikā atklātā interese ir pakāpeniski pieaugusi līdz vairāk nekā 1,2 miljardiem USD, salīdzinot ar 988 miljoniem USD piektdien. Tomēr pēc trešdienas pieauguma temps palēninājās.

Sagaidāms, ka, ņemot vērā kopējo tirgus aizņemto līdzekļu apjomu, kas nebija tik liels kā martā, OI turpinās pieaugt ar cenu un tirgus entuziasmu.

Datu apkopošanas laiks: 7/24 4:00 UTC līdz 7/31 4:00 UTCDatu apkopošanas laiks: 7/24 4:00 UTC līdz 7/31 4:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Pēc maržas aizdevuma koeficienta pieauguma līdz 7,4 no 3.5 pagājušajā nedēļā turpinājās straujais kāpums līdz 15.82 šonedēļ. Bet līdzīgi kā OI pieaugums, pēc trešdienas attiecība pakāpās lēnāk. Pašlaik tas konsolidējas starp 13.0 un 16.0.

Maržinālās kreditēšanas rādītājs pēdējo septiņu dienu laikā ir divkāršojies, kas liecina, ka privātie ieguldītāji ir straujāki lēcieni uz vietas piesaistītajā tirgū. Salīdzinot ar februāra vidējo līmeni 33,0, pašreizējais rādītājs ir ievērojami augsts, bet ne īpaši augsts.

Datu apkopošanas laiks: 7/24 4:00 UTC līdz 7/31 4:00 UTCDatu apkopošanas laiks: 7/24 4:00 UTC līdz 7/31 4:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītējas tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Ņemot vērā Bitcoin lielo pieaugumu pēdējo septiņu dienu laikā, tas tuvākajā laikā varētu nonākt konsolidācijas fāzē no 11 000 līdz 11 700 USD. Makro tendence joprojām ir izteikti vērojama, un īstermiņa korekcijas maz ticams, ka mainīs pieaugošo tendenci. Tomēr izredzes uz ilgstošu īstermiņa ralliju, piemēram, šīs nedēļas sākumu, ir niecīgas.

Tirgus kustību virza investoru noskaņojums. Runājot par tirdzniecības datiem, ir skaidrs, ka tirgus dalībnieki pēdējās nedēļas laikā ir bijuši pozitīvāki un nav uzkrājuši nekādu pārdošanas spiedienu.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me