Bitcoin un plašāki tirgi joprojām ir neprognozējami, jo Volstrītas likmes ir lielas

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un notikumiem katru nedēļu.

Kriptovalūtu tirgus pēdējās nedēļas laikā ir bijis nepastāvīgs ārēju faktoru dēļ, kas saistīti ar tirgiem kopumā, un drāmas dēļ Volstrītas derības. Lai gan kustība izraisīja dažu akciju cenas pieaugumu, tā arī ienesa akciju tirgū vispārēju nestabilitāti, samazinoties zilajām mikroshēmām.

WSB fenomens pārņēma arī kriptovalūtu tirgus, jo divu dienu laikā slavenā meme-monēta DOGE lika strauji pieaugt par 1000%. Turklāt piektdien Elons Musks mainīja savu Twitter biogrāfiju uz "#bitcoin," dažu stundu laikā paaugstinot Bitcoin cenu par 20%. Tomēr tirgus līderis atdeva gandrīz visu "Elona rallijs" nedēļas nogalē.

Pēc nedēļas noteikumiem Bitcoin piedzīvoja lielu gandrīz 10 000 USDT svārstību un izdrukāja garu augšējo ēnu, nedēļu noslēdzot ar 2,58% pieaugumu, kā norādīts OKEx spot cenā. Pēc nelielas atlēciena pirmdien Bitcoin šobrīd tirgojas tuvu 34 600 USDT līmeņiem.

Pašreizējā cenu kustība liecina, ka piektdienas satraukums bija ļoti īslaicīgs, it īpaši ar ceturkšņa līguma prēmiju – tirgus optimisma rādītāju marta beigām – par 4% mazāk nekā janvāra vidū – 6%. Turklāt mēs pamanījām, ka pēc Elona tvīta piektdien Grayscale Bitcoin Trust piemaksa kļuva negatīva, parādība iepriekš nebija novērota.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes prēmija, no 1/11 līdz 2/1. Avots: OKEx

XRP kļūst par tirgus akcentu

Galvenie altkoīni pagājušajā nedēļā parasti bija zemāki par Bitcoin. Ēteris (ETH), kaut arī nedēļas vidū vienā brīdī sasniedza 1475 USDT augstāko līmeni, atkal samazinājās līdz gandrīz 1 300 USDT, nedēļā samazinoties par 9,54%. Arī Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) un Litecoin (LTC) kritums bija līdzīgs aptuveni 10%. 

Izņemot DOGE, vēl viens altcoin, kas ir strauji pieaudzis anti-dibināšanas drudža aizmugurē, ir XRP. Monēta pagājušajā nedēļā pieauga par 74%, un augšupejošā tendence pirmdien turpinājās nemitīgi, jo tā pieauga vēl par 30%, pieskaroties 0,65 USDT. 

Nedēļas ienesīgums galvenajos altkoīnos, no 1/25 līdz 1/31. Avots: TradingView

The Altcoin sezonas indekss pagājušajā nedēļā pārsniedza 50 atzīmi, un, lai arī kopš tā laika tas ir koriģēts, šķiet, ka indekss ir iestatīts uz augstiem jauniem īstermiņa augstākajiem punktiem. DeFi žetonu pieaugums ir galvenais šādas uzvedības iemesls. 

Altcoin sezonas indekss janvārī pieauga. Avots: blockchaincenter.net

Bez atļaujas tirdzniecība padara DeFi atšķirīgu no Robinhood

Bez atļaujas un neuzticami DeFi protokoli var tikt paātrināti pieņemti, jo Robinhood nedēļas laikā atkārtoti pārtrauca normālu tirdzniecību. Jebkura liela migrācija no šādām atļautām platformām, iespējams, vēl vairāk veicinās DeFi telpu.

Bitcoin sāniskās fāzes laikā vairāki DeFi žetoni arī sasniedza jaunus visu laiku augstākos līmeņus, īpaši decentralizēto apmaiņas sektorā. Uniswap (UNI) pagājušajā nedēļā vienā brīdī pārkāpa 20 USDT atzīmi un noslēdza ar 37.59% nedēļas pieaugumu. 1INCH nedēļas nogalē piedzīvoja vēl vienu pieaugumu līdz 5.55 USDT – topošais DEX ir pieaudzis par 500% salīdzinājumā ar janvāra zemāko līmeni 1 USDT. Savukārt Tokenlon (LON) 22. decembrī sasniedza visu laiku augstāko līmeni 10 USDT, kas ir 10x atdeve no tā 1 USDT kotēšanas cenas..

Nedēļas lielāko DeFi žetonu atdeve, no 1/25 līdz 1/31. Avots: TradingView

DeFi protokolos bloķētā kopējā vērtība sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 39,84 miljardus ASV dolāru DeBank. Saskaņā ar atsevišķām TVL, kreditēšanas protokolu veidotājs (MKR) bija saraksta augšgalā ar fiksētu vērtību 4,7 miljardi USD, kam sekoja Uniswap 3,4 miljardi USD. 

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeBank

Iestādes bija labi sagatavojušās 6000 ASV dolāru atsaukšanai

CME atjaunināja savus jaunākos (no 26. janvāra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 30. janvārī. Šajā pārskata periodā Bitcoin piedzīvoja strauju 6 ​​000 USD atvilktni un vienlaikus pirms atsitiena kritās zem 30 000 USD atzīmes. 

Šajā laikā atklātā interese vēl vairāk samazinājās no 11 945 līdz 10 787, un pēc divām secīgām samazināšanas nedēļām OI tagad ir sasniedzis 15 nedēļu zemāko līmeni, kas noteikts pirms mēneša.

Īpaši aktīvu pārvaldnieku kontos viņu garās pozīcijas saruka no 639 līdz 308, kas ir jauns 18 nedēļu zemākais līmenis. Kaut arī īsās pozīcijas gandrīz dubultojās no 123 līdz 225, sasniedzot jaunu augstāko līmeni kopš pagājušā gada 18. augusta nedēļas.

Arī piesaistīto fondu kontos to garās pozīcijas samazinājās no 3911 līdz 3605, savukārt īsās pozīcijas tika samazinātas no 9119 līdz 7991. Šis samazinājums abos virzienos parāda arī fondu pārvaldnieku bažas. Kopumā iestādes vēl vairāk palielināja savas īsās pozīcijas, kas būtu trauksmes signāls privātiem ieguldītājiem.

CME Bitcoin nākotnes dati – aktīvu pārvaldnieku kontu garo un īso īsu skaits. Avots: Quandl

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Kopš pagājušās piektdienas vairāk nekā 70% S&P biržā kotēto uzņēmumu peļņa pārspēja tirgus cerības uz 2020. gada ceturto ceturksni, bet trīs lielākie ASV akciju indeksi pagājušajā nedēļā kritās, un visi 11 galvenie S&P sektori noslēdzas zemāk. Cboe volatilitātes indekss VIX trešdien strauji pieauga un izkļuva no gandrīz trīs mēnešu trīsstūra konsolidācijas diapazona, kas vājināja riska aktīvu cenas.

Tehniski tas būs īpaši svarīgi S&P, lai nākamās nedēļas laikā noturētu 50 dienu slīdošo vidējo rādītāju. Ja indekss neiztur šo līmeni, tirgus ievadīs pārliecinošu korekcijas periodu, kas, iespējams, izdarīs spiedienu arī uz Bitcoin cenām.

S&P indekss kritās, kamēr VIX izlauzās cauri lejupejošajai tendencei. Avots: TradingView

Kriptogrāfijas telpā CME 8. februārī uzsāks ETH nākotnes līgumus. Pirms trim gadiem CME uzsāka BTC nākotnes līgumu, kas sakrita ar pēdējā Bitcoin vēršu tirgus augšdaļu. Tirgotājiem ir ieteicams sekot līdzi nākotnes nākotnes rādītājiem, tos uzsākot.

Pašlaik CME BTC atvērto procentu vērtība ir uzkrājusies līdz USD 1,59 miljardiem, ierindojoties trešajā vietā visās biržās, kā norādīts šķībi dati, norādot institucionālo interešu izplatību.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me