Bitcoin trūkst virziena, jo institucionālie investori pēc peļņas gūst peļņu

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Pagājušajā nedēļā Bitcoin (BTC) pārsniedza visu laiku augstāko līmeni no 2017. gada decembra un pirmdienas rītā sasniedza 19 911 USD, kā norādīts OKEx BTC Index cenā. Tomēr, nepārsniedzot 20 000 ASV dolāru, vadošā digitālā valūta pēc tam nonāca konsolidācijas fāzē, un šī ir otrā nedēļa pēc kārtas, kad Bitcoin ir piedzīvojis spēcīgu izpārdošanu pēc tam, kad tas pārsniedzis 19 500 USD. Tas nozīmē, ka salīdzinājumā ar Pateicības dienas atvilkšanu 3000 ASV dolāru apmērā pagājušās pirmdienas 1800 USD korekcija bija mazāk dramatiska, taču kopš tā laika cenas nav atgriezušās tādā pašā augstumā.

Pirms krasās korekcijas pārkarstais tirgus noskaņojums atspoguļojās finansējuma likmēs mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem. Astoņu stundu finansējuma likmes vairākās biržās pārsniedza 0,1%. Tā kā mazumtirdzniecības investoru censties panākt ļoti aizņemtus līdzekļus parasti nebeidzas labi, tas nebija izņēmums.

Tomēr šī gada Bitcoin pieaugumam ir atšķirīga sajūta nekā 2017. gada bumam. Profesionāli ieguldījumu pārvaldnieki turpina paziņot par savu atbalstu kriptovalūtai. Nesen S&P Dow Jones indeksi apstiprināja ka kriptovalūtu indeksi debitēs 2021. gadā. 

BTC mūžīgais mijmaiņas finansējums. Avots: šķībs

Lielākie altkīni neizdevās pārspēt Bitcoin

Aplūkojot pagājušās nedēļas galveno altkoīnu atdevi, neviens nepārspēja Bitcoin, kas bija par 4.81% augstāks. Litecoin (LTC), Bitcoin SV (BSV) un Ēteris (ETH) nedēļas ienesīgums pieauga attiecīgi 4.07%, 3.10% un 1.80%, savukārt pārējie galvenie altkoīni ieguva negatīvu ienesīgumu. Acīmredzot, kad Bitcoin nav skaidra virziena, "vecāki" kriptovalūtas nevar piesaistīt tirgotāju uzmanību.

Nedēļas atdeve no galvenajām kriptovalūtām, 11 / 30–12 / 6. Avots: TradingView

SushiSwap kļūst par lielāko yearn.finance apvienošanās uzvarētāju

DeFi nozarē Ethereum 2.0 veiksmīgi uzsāka Beacon Chain – pirmo posmu pārejā uz akciju pierādīšanu. Tikmēr DeFi bloķētā kopējā vērtība piektdien sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni – 14,8 miljardus ASV dolāru.

Kopējā vērtība, kas fiksēta DeFi. Avots: DeFi pulss

Yearn.finance (YFI) turpināja augsta līmeņa apvienošanos, un decembra pirmajā dienā yearn.finance apvienojās ar SushiSwap (SUSHI), lai apvienotu to attīstības resursus. Par šo ziņu SUSHI bija labākais DeFi marķieris, kas ir par 50,17% vairāk. 

Arī savienojums (COMP) un AAVE pieauga attiecīgi par 24,36% un 22,75%. 

Iknedēļas galveno DeFi žetonu atgriešana, 11.30. – 12.06. Avots: TradingView

Institucionālie investori ievērojami samazina garās pozīcijas

CME izlaida jaunākos (no 1. decembra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 5. decembrī Bitcoin veica V veida atcelšanas modeli, ātri atgūstoties pēc dziļas vairāk nekā 3000 ASV dolāru atgūšanas un atgūstot visus zaudējumus, lai līdz pārskata perioda beigām sasniegtu jaunu augstāko līmeni. Lai gan cenas galu galā sasniedza jaunus augstākos līmeņus, milzīgajai atkāpei bija ievērojama ietekme uz tirgus noskaņojumu.

Pirmkārt, atklātā procentu likme samazinājās no 12 336 līdz 11 812, izbeidzot trīs nedēļu pieauguma sēriju. 3000 USD korekcija izraisīja zināmu paniku, un investori likvidēja savas pozīcijas.

CME Bitcoin nākotnes dati – atklāta procentu likme. Avots: Quandl

Otrkārt, aktīvu pārvaldnieku garās pozīcijas turpināja samazināties no 668 līdz 626, savukārt īsās pozīcijas nemainījās 0. Nodarbību pārvaldnieki pēdējos divos pārskata periodos turpināja likvidēt savas garās pozīcijas, norādot, ka viņi ir redzējuši spēcīgu pretvēju pret 20 000 dolāru līmeni. 

CME Bitcoin nākotnes dati – aktīvu pārvaldnieku skaits, garie un šorti. Avots: Quandl

Treškārt, piesaistīto fondu garās pozīcijas strauji samazinājās no 5441 līdz 4509, savukārt īsās pozīcijas vienlaikus samazinājās no 9864 līdz 9375. Garo pozīciju samazinājums bija būtiskāks – gandrīz visu pēdējo trīs nedēļu laikā notikušo papildu amatu samazināšana. Tas norāda, ka piesaistītie fondi nav pārāk optimistiski par BTC īstermiņa perspektīvām, jo ​​pēc asās retracement viņi ļoti vēlējās ņemt peļņu no savām ilgajām pozīcijām.. 

CME Bitcoin nākotnes dati – piesaistīto līdzekļu skaits, garie un šorti. Avots: Quandl

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Makroekonomikas frontē ir sagaidāms, ka tuvojas pāreja uz jaunu ASV valdību, jauna ekonomikas stimulēšanas kārta. Tirgus optimisms pieaug, jo vakcīnu izstrādē COVID-19 redzams lielāks progress. Turklāt, tuvojoties gada beigām, institucionālie investori derības par ekonomikas atveseļošanos nākamajā gadā.

Kriptogrāfijā SPARK marķieri XRP turētājiem tiks samazināti 12. decembrī, kas tiek uzskatīts par faktoru nesenajā XRP cenas pieaugumā. Turklāt JUST (JST) 7. decembrī TRON (TRX) uzsāks savu decentralizēto kreditēšanas platformu Justllend.. 

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me