Bitcoin sasniedz 1 triljonu dolāru tirgus ierobežojumu, savukārt centralizētie apmaiņas žetoni nozog uzmanības centrā

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Bitcoin sāka spēcīgu augšupejošu tendenci pēc kritiena līdz 46 000 USDT līmenim pagājušajā pirmdienā, iegūstot 15% nedēļas atdevi un svētdienas rītā nosakot jaunu visu laiku augstāko līmeni – 58 318 USDT, atbilstoši OKEx spot cenai.

Tirgus līderis ir sasniedzis četras secīgas mītiņu nedēļas pēc kārtas un mēneša ienesīgumu gandrīz 70% apmērā, tikmēr Bitcoin kopējā tirgus kapitalizācija pirmo reizi pārsniedza 1 triljona dolāru atzīmi. Spekulatīvā tendence atspoguļojas arī pastāvīgi augstajos finansējuma līmeņos, kas nedēļas vidū biržās ilgstoši svārstījās ap 0.1%.

BTC finansējuma likmes no 15. februāra līdz 22. februārim. Avots: bybt

Šādi milzīgi ieguvumi ir likuši daudziem investoriem sākt samazināt savas pozīcijas un gūt peļņu, ko atspoguļo tas, kā Bitcoin stratēģiskais aizspriedums – rādītājs, kas mēra investoru vērtības uztveri – pagājušajā nedēļā samazinājās par 13%. No otras puses, institucionālie investori turpina derēt par BTC. MicroStrategy pabeidza USD 1,05 miljardu lielu piedāvājumu ar 0% kuponu un 50% konversijas prēmiju, lai iegādātos vairāk Bitcoin. Saskaņā ar OKLink datiem, tagad ir vismaz 24 publiski tirgoti uzņēmumi, kuriem ir apvienoti 149 700 BTC.

Sentix stratēģiskā aizspriedumi par Bitcoin un Bitcoin cenu. Avots: Sentix

Varbūtība, ka buļļu tirgus beigsies īstermiņā, joprojām ir maza, jo jauna nauda, ​​kas ieplūst kriptovalūtā, joprojām pieaug. Ir piesaistījis Purpose Bitcoin ETF, kuru nesen apstiprināja regulatori Ontārio 421,8 miljoni ASV dolāru aktīvu vērtība biržā tirgotajam fondam tikai divu tirdzniecības dienu laikā. Paredzams, ka šī pirmā Bitcoin ETF izlaišana Ziemeļamerikā veicinās citu Bitcoin ETF produktu apstiprināšanu, kas ļaus vairākiem privātiem ieguldītājiem un iestādēm iegūt iedarbību uz Bitcoin. 

Centralizēti apmaiņas marķieri kļūst par jauniem tirgus karstajiem punktiem

Tā kā Ethereum tīklā pašlaik ir augstas gāzes maksas, daudziem privātiem ieguldītājiem ar nelieliem līdzekļiem bija jāatsakās no dalības DeFi. Apzinoties iespēju, galvenās kriptovalūtas apmaiņas sāka pielikt pūles, lai izveidotu savu publisko ķēžu ekosistēmas. Piemēram, OKEx janvāra beigās palaida Swap un Farm DApps vietnē OKExChain. Augsto ieguves atlīdzību rezultātā centralizētajos DeFi projektos augstākās biržas piesaistīja lielu kapitālu un lietotājus, kas arī veicināja centralizēto apmaiņas žetonu novērtēšanu. Pagājušajā nedēļā OKB pieauga par 117%, savukārt citi apmaiņas žetoni arī atzīmēja ieguvumus. Konkurence starp DeFi un CeDeFi kļūst arvien asāka.

Turklāt dati no Nasdaq privātā tirgus liecina, ka institucionālie investori ir novirzījuši Coinbase vērtējumu virs 100 miljardiem USD. Šīs ziņas ir arī paaugstinājušas top biržu vietējo žetonu cenu.

Nedēļas lielāko centralizēto apmaiņas žetonu atdošana no 2/15 līdz 2/21. Avots: TradingView

Citi galvenie altkoīni, kas pagājušajā nedēļā pārspēja BTC, bija Cardano (ADA) un Polkadot (DOT), attiecīgi par 39% un 22%. Tirgus dalībnieku interese par "vecs" altkoīnu daudzums samazinājās, gan XRP, gan Bitcoin SV (BSV) samazinājās par vairāk nekā 10%. Ēteris (ETH) un Litecoin (LTC), savukārt, bija remdens, abi palielinājās par aptuveni 4%.

Nedēļas lielāko altkoīnu atdeve, 2/15 līdz 2/21. Avots: TradingView

Pēc tam, kad CEX žetoni pagājušajā nedēļā bija redzami strauji, DEX vietējie marķieri nedēļas nogalē spēlēja panākumus, un Uniswap (UNI) un SushiSwap (SUSHI) nedēļas peļņa bija attiecīgi 32% un 10%. Tomēr citi galvenie DeFi protokoli parasti bija sliktāki, un nedēļas ienesīgums bija negatīvs.

Nedēļas lielāko DeFi žetonu atgriešana, no 2/15 līdz 2/21. Avots: TradingView

Saskaņā ar DeBank datiem kopējā DeFi protokolos fiksētā vērtība svētdien sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 62,88 miljardus ASV dolāru. Saskaņā ar atsevišķām TVL, kreditēšanas protokolu veidotājs (MKR) bija saraksta augšgalā ar fiksētu vērtību 4,7 miljardi USD, kam sekoja Compound (COMP) 5,4 miljardi USD.

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeBank

Iestāžu viedokļi par pēcpārdošanu ir atšķirīgi

CME atjaunināja savus jaunākos (no 16. februāra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 20. februārī. Šajā pārskata periodā Bitcoin straujais kāpums bija apstājies, cenai pieaugot tikai par aptuveni 1000 USD.

Šajā laikā atklātā interese pieauga no 11 055 līdz 11 426, pieaugot otro nedēļu pēc kārtas un sasniedzot jaunu maksimumu gandrīz četras nedēļas šajā konsolidācijas periodā.

Aktīvu pārvaldnieku kontos viņu garās pozīcijas saruka no 387 līdz 368, savukārt īsās pozīcijas nemainījās 564. Tas atspoguļo aktīvu pārvaldnieku piesardzīgāku attieksmi pret pēcpārdošanu.

Sviras fonda kontos to garās pozīcijas palielinājās no 3149 līdz 3 301, savukārt īsās pozīcijas palielinājās no 8 481 līdz 8750. Šis pieaugums abos virzienos darbojās kā pozitīvs signāls, norādot, ka sviras fondi nākotnes tirgū joprojām ir vērojami.

CME Bitcoin nākotnes dati – piesaistīto fondu kontu garo un īso īpatsvaru skaits. Avots: Quandl

Skatāmies uz šo nedēļu

S&P indekss pagājušajā nedēļā sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni, taču pēc secīgiem straujiem kāpumiem tirgus uzrāda nelielu vājumu. Amerikas Savienoto Valstu federālo rezervju priekšsēdētājs Džeroms Pauels otrdien un trešdien Kongresā piedalīsies pusgada monetārās politikas uzklausīšanā, kas būs pasaules kapitāla tirgu uzmanības centrā..

Tikmēr kriptogrāfijas telpā kopiena sagaida paziņojumus, kas saistīti ar Cardano projektu, kas varētu vai nu paaugstināt simbolisko cenu, vai arī izraisīt strauju korekciju atkarībā no tā, kā tirgus dalībnieki saņem ziņas.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me