Bitcoin publicē sliktāko nedēļu kopš maija, jo S&P 500 korelācija nogremdē cenu

Pagājušā nedēļa bija Bitcoin (BTC) sliktākā kopš šī gada maija. Kamēr vadošā digitālā valūta otrdienas rītā pēc UTC laika pārkāpa 12 000 ASV dolāru pretestību, atlikušajā nedēļas laikā tā samazinājās. Trešdien tas samazinājās par 5,91% līdz 11 400 USD līmenim, atbilstoši OKEx BTC spot cenai, kam sekoja vēl 5,82% ikdienas kritums ceturtdien, sasniedzot 10 600 USD. Kopš tā laika tas ir atkārtoti pārbaudījis galveno psiholoģisko līmeni 10 000 USD un nedēļas kritums ir 12,09%.

Ētera (ETH) cenas kritums bija vēl straujāks, jo nedēļas sākumā tas pārkāpa 480 dolārus, pirms tam samazinājās līdz 307 dolāriem. Pēc tam tas pieauga līdz aptuveni 340 USD un nedēļu noslēdza ar negatīvu 15,88%. Tomēr Ethereum kalnrači, iespējams, ir kļuvuši par uzvarētājiem, savācot maisu visu laiku augstie maksas ieņēmumi no 17 miljoniem USD otrdien.

Citos lielākajos altkoīnos samazinājās diapazons no 10% līdz 23%, izņemot TRON (TRX). TRX nedēļas laikā pieauga par 17,32%, Džastinam Sunam reklamējot TRON balstītas decentralizētas finanšu memu monētas ar nosaukumu SUN, kā arī citas DeFi kopijas, kas kopētas no Ethereum ekosistēmas. Ceturtdien TRX cena bija sasniegusi 0,05 USD – augstāko kopš 2018. gada jūnija -, taču ātri pārcēlās līdz pašreizējam apmēram 0,03 USD.

Papildus, Piesaistes dati parāda, ka USDT sasniedza jaunu visu laiku augsto tirgus kapitalizāciju, kas pārsniedza 14 miljardus USD. Šis skaitlis ir pieaudzis par 180%, salīdzinot ar marta USD 5 miljardiem.

Galveno kriptovalūtu nedēļas atdeve, 8 / 31–9 / 6. Avots: TradingView

S&P 500 korelācija velk Bitcoin uz leju

Pagājušās nedēļas kritums kriptovalūtu tirgū bija cieši saistīts ar straujo avāriju ASV akciju tirgū. Viena mēneša korelācija starp Bitcoin un S&P 500 pēdējās nedēļas laikā ir pieaudzis virs 60%, kā norādīts šķībi dati. Kad S&P 500 indekss pagājušās nedēļas sākumā sasniedza visu laiku augstāko līmeni, kriptovalūtu kopējā tirgus kapitalizācija arī nesen bija augsta.

Bitcoin – S&P 500 Realizētā korelācija. Avots: šķībs

Nedaudz līdzīgs marta izpārdošanai, šī korelācija redzēja ceturtdienas kritumu ASV akcijās, arī negatīvi ietekmējot Bitcoin. Tomēr, tā kā ASV akcijas šo pirmdienu Darba dienas svētku dēļ netiks atvērtas, Bitcoin var būt dažas iespējas stabilizēties. Tas nozīmē, ka tradicionālo finanšu tirgu virzībai šonedēļ, iespējams, būs liela ietekme uz BTC cenu virzību uz priekšu.

DeFi drāma un pārdošanas spiediens

Pagājušās nedēļas kritumu, iespējams, ietekmēja arī peļņas gūšana DeFi telpā. SushiSwap (SUSHI) bija karstākais marķieris tirgū pagājušās nedēļas sākumā, taču, lai ikdienā iegūtu jaunus marķierus, nepieciešama arī liela kapitāla pieplūde, lai saglabātu cenu stabilu.

Runājot par vienas nedēļas atdevi, gan SUSHI, gan Ampleforth (AMPL) ir kritušās vairāk nekā par 60%. Kaut arī SUSHI cena strauji pieauga no USD 1 līdz USD 3 pēc tam, kad anonīmais dibinātājs pārdeva savu žetonu daļu un nodeva projekta kontroli pēc daudzām sociālo mediju drāmām. Tikmēr AMPL atgriezās nāves spirālē pēc tam, kad ceturtdien nokritās zem USD 1, cenai nokrītot līdz gandrīz $ 0.70. Arī citi galvenie DeFi žetoni piedzīvoja cenu korekcijas no 20% līdz 40%.

DeFi pulsa dati rāda, ka 2. septembrī DeFi bloķētā kopējā vērtība bija aptuveni 9,51 miljards USD, savukārt līdz 6. septembrim šis skaitlis bija samazinājies līdz aptuveni 7,56 miljardiem USD. Bloķētās kopējās vērtības samazināšanās norāda arī uz pārdošanas spiediena pieaugumu.

Tomēr mums jāņem vērā arī tas, ka šo DeFi žetonu cena vienā naktī nenonāca līdz nullei. Tirgus joprojām ir devis viņiem iespēju un turpinājis bumbu ripot.

Nedēļas lielāko DeFi žetonu atdošana, 8 / 31–9 / 6. Avots: TradingView

Institucionālie investori ir vairāk informēti par riska kontroli

5. septembrī CFTC izlaida jaunākos CME Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati, no 26. augusta līdz 1. septembrim Bitcoin šajā laika posmā darbojās diezgan labi, un no 30. augusta līdz 1. septembrim notika ievērojams cenu kāpums..

Tomēr dati atspoguļoja iespējamos riska kontroles pasākumus, ko veikuši institucionālie investori. Atklāta procentu likme bija samazinājusies līdz 10 617 no visu laiku augstākā līmeņa – 11 615 pirms divām nedēļām, un visu veidu kontos jau bija veikti daži OI samazinājumi.

Jāatzīmē, ka garās pozīcijas piesaistīto fondu kontos samazinājās no 4839 līdz 4271, savukārt īsās pozīcijas pieauga no 6,148 līdz jaunam visu laiku rekordam – 6842. Garo pozīciju samazinājums kopā ar īso pozīciju pieaugumu atspoguļoja piesardzību.

CME Bitcoin fjūčeru dati – piesaistīto fondu skaits garajiem un šortiem. Avots: Quandl.com

Skatoties uz priekšu šonedēļ

S&P 500 indekss ir samazinājies par 6,6% no pēdējā laika augstākā līmeņa, bet Nasdaq Composite indekss ir samazinājies aptuveni par 10% tikai trīs tirdzniecības dienās. Lai gan ir iespējams, ka šos kritumus var attiecināt uz normālu peļņas gūšanu, tirgus tendence nākamajās dienās būs ļoti svarīga.

Patērētāju cenu indeksa dati tiks publicēti šo piektdien, un tiem vajadzētu būt ieskatīgiem, it īpaši pēc tam, kad Federālo rezervju sistēma pārskatīja savu procentu likmju politiku.

Kriptogrāfijā visas acis ir vērstas uz SUSHI sekošanu. Turklāt SUN Genesis Mining bloķētie TRX marķieri tuvojas 7 miljardiem jeb vairāk nekā 200 miljoniem USD, tāpēc tirgus dalībniekiem ir jāņem vērā risks, kad viņi sāk atslēgt ap 16. septembri..

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me