Bitcoin pārspēja pagātnes pretestību vēlēšanu nedēļā, bet neizlēmība seko rezultātam

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Sākotnējie ASV prezidenta vēlēšanu rezultāti ir atklāti. Pēc dažu dienu neskaidrības lielākie mediju tīkli paziņoja par Baidena uzvaru nedēļas nogalē. Lai gan galīgais norēķins var aizņemt kādu laiku, vislielākā nenoteiktība, kas pēdējā laikā ir piemeklējusi tirgus, ir beigusies. Virzoties uz priekšu, visticamāk, tirgi koncentrēsies uz šī un nākamā gada makroekonomisko nākotni.

Īpaši tirgus pieauga, un Bitcoin (BTC) pieauga līdz 15 969 dolāriem, kā norādīts OKEx BTC indeksa cenā, pēc tam, kad balsu skaits vairākos štatos ceturtdienas vakarā vērsās pie Baidena. Tomēr pēc tam, kad plašsaziņas līdzekļi sestdien beidzot nosauca Baidena uzvaru, Bitcoin atkāpās par vairāk nekā 1000 ASV dolāriem, lai samazinātu tik zemu kā 14 357 USD.

Kopš tā laika vadošā digitālā valūta ir atguvusies un tirgo virs 15 000 USD, un nedēļu tā noslēdza ar vairāk nekā 13% pieaugumu. Kamēr tiek parādīta tirgus neizlēmība, cenai pietrūkst kritiskās ikmēneša pretestības, kas izveidojās 2017. gada decembrī un 2018. gada janvārī.

OKEx BTC indeksa cena 9. novembrī plkst. 12:00 pēc UTCOKEx BTC indeksa cena 9. novembrī plkst. 12:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

No galvenajiem altkoīniem tikai Ether (ETH) šonedēļ pārspēja Bitcoin ar 14,26% pieaugumu, ko veicināja ETH 2.0 depozīta līgums izlaists. Citi altkoīni ar labu peļņu bija Chainlink (LINK), Litecoin (LTC) un Cardano (ADA), kas nedēļā guva no 8% līdz 10%.

Tajā pašā laikā mēs atzīmējām, ka Bitcoin Cash (BCH) un Bitcoin SV (BSV), kas vēsturiski ir bijuši cieši saistīti ar Bitcoin, neizdevās gūt labumu no pagājušās nedēļas mītiņa. Arī tirgus nav ļoti aktīvs attiecībā uz gaidāmo BCH cieto dakšu, kas ir paredzēts 15. novembrim.

Nedēļas atdeve galvenajām kriptovalūtām, 11 / 2–11 / 8. Avots: TradingView

Tā kā ETH ir ērti pārsniedzis 400 ASV dolārus, kopš pagājušās piektdienas arī DeFi žetoni ir strauji atjaunojušies, beidzot divus mēnešus pēc kārtas. Aave bija lielākais nedēļas ieguvējs – ar 66.78% pieaugumu nedēļā – trijās dienās no ceturtdienas 26 USD apakšas līdz 56 USD augstākajam līmenim.

Turklāt Uniswap (UNI) cena sasniedza 1,8 USD, pēc tam sasniedza spēcīgu pretestību 3 USD līmenī. yearn.finance (YFI) sniegums bija vēl satriecošāks, divu dienu laikā no zemākā USD 7500 līdz augstākajam vērtībai – USD 17 538 – lai gan tas tagad ir nokārtojies un tirgo 14 000 USD diapazonā.

Tajā pašā laikā DeFi protokola galvenie rādītāji turpināja pieaugt, kas atbalstīja atsitienu ar spēcīgiem pamatiem. DeFi protokolos fiksētā kopējā vērtība pieauga no 13,8 miljardiem līdz 14,9 miljardiem, un rangu vadīja Uniswap 2,9 miljardu dolāru vērtībā..

Nedēļas atgriešanās no galvenajiem DeFi žetoniem, 11 / 2–11 / 8. Avots: TradingView

CME izlaida jaunākos (no 3. novembra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 7. novembrī Bitcoin faktiskā cenu kustība šajā pārskata periodā bija ierobežota, taču ir vērts atzīmēt, ka BTC šī perioda beigās gandrīz strauji palielinājās..

Atklātā procentu likme pēdējā periodā samazinājās no 12 665 līdz 11 278, beidzot četru nedēļu pieaugumu. Tas vairāk vai mazāk parāda, ka institucionālie investori sāka gūt peļņu vai likvidēt savas pozīcijas.

Aktīvu pārvaldnieku kontu ilgās pozīcijas pieauga no 770 līdz 800, bet īsās pozīcijas nemainījās 0. Tas liecina par šo kontu stingro bullish attieksmi, un rezultāti atklāj, ka aktīvu pārvaldnieki atkal ir izdarījuši pareizās prognozes.

Tikmēr piesaistīto fondu garās pozīcijas pēdējā pārskata periodā saruka no 5462 līdz 4379, savukārt to īsās pozīcijas samazinājās tandēmā no 9 010 līdz 8 007. Tā rezultātā pagājušās nedēļas otrajā pusē piesaistītie fondi nevarēja gūt labumu no sekojošā pieauguma.

Mēs turpināsim skatīties, vai aktīvu pārvaldnieki turpinās pievienot savas garās pozīcijas vai gūs peļņu pēc pagājušās nedēļas ievērojamā pieauguma.

CME Bitcoin nākotnes dati – piesaistīto līdzekļu skaits, garie un šorti. Avots: Quandl

Tā kā Bitcoin palielinās virs 15 000 USD, daži tirgus dati sāk rādīt pārkaršanas pazīmes. Saskaņā ar uzvedības finanšu datu sniedzēju sentix GmbH, noskaņojums attiecībā uz Bitcoin sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni, pārsniedzot iepriekšējo maksimumu 2017. gada tirgus uzplaukuma laikā. Tikmēr BTC nākotnes atklātā procentu likme, saskaņā ar šķībajiem datiem, ir palielinājusies līdz 5,6 miljardiem ASV dolāru, kas ir 0,1 miljards USD zemāks par visu laiku augstāko līmeni 17. augustā. Šie pieaugošie rādītāji atspoguļo dramatisku riska pieaugumu.

Noskaņojums par Bitcoin un Bitcoin cenu. Avots: sentix GmbH

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Pēc ASV vēlēšanām Cboe volatilitātes indekss VIX ir strauji krities – no 40 līdz aptuveni 25. Vēsturiski VIX atrašanās zemākā diapazonā parasti ir veicinājusi Bitcoin cenu pieaugumu. Arī dolāra indekss ir samazinājies līdz iepriekšējam zemākajam līmenim 92 apgabalā. Zelts pagājušajā nedēļā pieauga gandrīz par 100 ASV dolāriem no USD 1880 vāja dolāra dēļ, un tirgus dalībniekiem vajadzētu sekot līdzi Bitcoin reakcijai uz izmaiņām pēc vēlēšanām.

Kriptogrāfijā Bitcoin Cash sāks savu cieto dakšiņu 15. novembrī, savukārt ETH var turpināt reaģēt uz gaidāmo Ethereum 2.0 palaišanu.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me