Bitcoin pārspēj galvenos aktīvus YTD, taču, lai samazinātu uz pusi, ir vairāk vietas: analīze

– Bitcoin (BTC) pārspēja lielāko daļu aktīvu klašu ar 22,61 procentu atdevi YTD.

– Atklātā interese par atvasināto instrumentu tirgu nepaaugstinājās atbilstoši šī rallija lielumam.

– Straujo kāpumu ir veicinājusi reāla spot pirkšana, īpaši ASV tirgū.

– Kopējais stablecoin piedāvājums tuvojas 10 miljardiem USD, USDT veido 6,4 miljardus USD.

Pēc septiņām taisnām nedēļām zaļā krāsā Bitcoin beidzot 29. aprīlī izdevās pārkāpt USD 9000, dienā pieaugot par vairāk nekā 13 procentiem, kā norādīts OKEx BTC cenu indeksa datos..

Straujais Bitcoin cenas pieaugums atbilda arī tradicionālajiem finanšu tirgiem, kā WTI jēlnafta dienā pieauga par vairāk nekā 20 procentiem un ASV akcijas arī ieguva peļņu.

Bitcoin pārspēja lielāko daļu aktīvu klases

Ar vakardienas augstāko līmeni – 9464 dolāriem – Bitcoin palielinājās par gandrīz 150 procentiem, salīdzinot ar 13. marta zemāko līmeni – 3830 dolāriem. Turklāt vadošais digitālais aktīvs ir sasniedzis iespaidīgu YTD pieaugumu par 22,61 procentiem, kas ir ievērojami lielāks nekā S&P 500, zelts un citi aktīvi.

Salīdzinājumam, neskatoties uz 30 procentu atlabšanu kopš nesenā dibena, S&P 500 joprojām ir -8,98 procenti YTD. Tikai ASV valsts kases rādītāji ir nedaudz labāki par Bitcoin, pateicoties procentu likmju kritumam un panikas virzītai drošas patvēruma aktīvu meklēšanai pasaules finanšu krīzes apstākļos.

BTC pret S & P500Bitcoin pret galvenajām aktīvu klasēm YTD (dati par 2020. gada 29. aprīli). Avots: Tradingview, OKEx

Atvērtā interese vēl nav palielinājusies

Līdz brīdim, kad līdz gaidītajam Bitcoin uz pusi samazinājās mazāk nekā divas nedēļas, mēs atkal esam liecinieki pieaugošai tirgus nepastāvībai. 29. aprīlis bija visaktīvākā tirdzniecības diena kopš marta vidus avārijas, un biržās tirgoto nākotnes līgumu apjoms pārsniedza USD 30 miljardus, kā norādīts zemāk parādītajos Skew datos..

BTC nākotnes līgumiBTC nākotnes darījumi – apkopotais dienas apjoms. Avots: Šķībs

Tomēr atvasināto finanšu instrumentu atklātā procentu likme (OI), ņemot vērā rallija lielumu, daudz nepaaugstinājās. Tas norāda, ka tirgus dalībnieki ir piesardzīgi attiecībā uz atvasinātajiem instrumentiem, jo ​​pašreizējais apmēram USD 2,5 miljardi joprojām ir tālu no 14. februāra maksimuma – USD 5,4 miljardiem.

BTC atklātā procentu likmeBTC nākotnes līgumi – apkopotā atklātā procentu likme. Avots: Šķībs

Pērkot uz vietas, cena ir augstāka

Pieaugumu 29. aprīlī veicināja spot pirkšana, īpaši ASV tirgū. Bitcoin cena uz Āziju vērstās biržās, piemēram, OKEx, Huobi un Binance, uzrādīja ievērojamu negatīvu prēmiju salīdzinājumā ar Coinbase spot cenu.

Tajā pašā laikā OKEx BTC Quarterly Futures piemaksa palika salīdzinoši zema – tikai aptuveni 20 USD virs tūlītējās cenas, kā norādīts OKEx tirdzniecības datos. Turpretī pēdējo reizi, kad Bitcoin tirgojās netālu no 9000 USD, 2020. gada martā prēmija bija lielāka par 400 USD.

BTC cenu salīdzinājumsPrēmija starp OKEx / Huobi / Binance BTC spot cenu un Coinbase BTC cenu.

Sēžot uz skaidras naudas

Nesenais Bitcoin cenas pieaugums ir saistīts ar palielinātu stablecoin emisiju. Kopējais stablekoinu daudzums tagad ir aptuveni 9,68 miljardi ASV dolāru, atbilstoši datiem no The Block. Lielākais stablekoīns Tether (USDT) veido 82,8 procentus no tā. Salīdzinājumam – 11. martā USDT piedāvājums bija aptuveni 6 miljardi USD.

Stablecoin emisijas pieaugums liecina par jaunu kapitāla ieplūdi, jo stablecoins daudzos gadījumos joprojām ir ātrākā un ērtākā metode digitālo aktīvu iegādei. Tieši pirms 29. aprīļa cenu salidojuma to adrešu skaits, kuras sūtīja vai saņēma ERC-20 balstītu Tether, sasniedza 8 mēnešu maksimumu.

Piesaistiet aktīvos makusTo adrešu skaits, kuras sūta vai saņem ERC-20 piesaisti. Avots: Santiment

Bitcoin cena īstermiņā izskatās bullish

Virzoties uz priekšu, tuvojoties bloka atlīdzības samazināšanai uz pusi – paredzēts, ka tas notiks 12. maijā – var sagaidīt, ka BTC bullish impulss turpināsies, neskatoties uz 30. aprīlī redzēto atvilkumu.

Uz pusi samazinātais stāstījums ir tirgotāju pūlis. Kā OKEx izpilddirektors Džejs Hao pastāstīja The Block šī mēneša sākumā biržā tika reģistrēts aptuvens lietotāju skaita pieaugums par 1.7 procentiem līdz marta sākumam.

Tehniskajā frontē mēs tagad atrodamies interesantā zonā. Izlaušanās, kas pārsniedz 9500 ASV dolāru pretestību, var strauji pieaugt līdz 10 000 USD un augstākai, savukārt ilgstoša šī līmeņa nepārkāpšana var liecināt par cenu atkārtotu atbalstu no 8 000 līdz 8500 USD.

BTC tehniskā diagrammaOKEx BTC indeksa cena. Avots: TradingView

Sekojiet OKEx vietnē:

Twitter:

Telegramma:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me