Bitcoin nosaka jaunu ATH 28K USD, jo tirgū ir pārkaršanas pazīmes

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un notikumiem katru nedēļu.

Kad gads tuvojas beigām, pēc piektdienas ceturkšņa nākotnes un iespēju līgumu norēķiniem Bitcoin strauji pieauga un svētdien sasniedza visu laiku augstāko cenu – 28 365 USD, atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai. Šķiet, ka Amerikas Savienoto Valstu vērtspapīru un biržu komisijas izmeklēšana par Ripple neietekmē lielu ietekmi uz vadošo digitālo valūtu, jo pagājušajā nedēļā tā turpināja uzstādīt jaunus rekordus.

Tomēr Bitcoin kāpums altkīnus nepalielināja, un BTC tirgus ierobežojumu pārsvars svētdien sasniedza 71.57%, pirmo reizi kopš 2017. gada marta atgriežoties virs 70%. Pēdējo reizi Bitcoin dominance bija tuvu 70% atzīmei 9. septembrī. , 2019. gadā, kad tas sasniedza 69,90%.

Īpaši BTC nākotnes līgumu kopējie atklātie procenti pēc ceturkšņa norēķinu datuma, 25. decembra, nesamazinājās, bet tā vietā, OKEx vadībā, sasniedza vēl vienu rekordu – 8,9 miljardus ASV dolāru šķībi dati. Šī pieaugošā atklātā interese kopā ar lielajiem apjomiem nākotnes līgumu tirgū atspoguļo tirgus optimismu.

BTC nākotnes darījumos apkopoti atklātie procenti. Avots: šķībs

Šis optimisms arī BTC nākotnes darījumu trīs mēnešu bāzi noveda līdz augstākajam līmenim kopš februāra vidus, jo lielākajā daļā biržu šis rādītājs pieauga virs 20%. Pašreizējā augstā nākotnes prēmija piedāvā arbitrāžas iespējas, kur tirgotāji var iegādāties BTC tūlītējā tirgū pret īsu pārdošanas pozīciju nākotnes līgumu tirgū. Ir vērts atzīmēt, ka divas iepriekšējās reizes, kad šis rādītājs sasniedza tik augstu līmeni, bija 2019. gada 23. jūnijs un 2020. gada 14. februāris, pēc kuriem abiem Bitcoin nedēļas laikā bija ievērojamas nepilnības.

BTC nākotnes līgumi, kas aprēķināti trīs gadu garumā. Avots: šķībs

Nav altcoin sezonas pazīmju

Lielākie altkoīni pagājušajā nedēļā nespēja pārspēt Bitcoin rādītājus. Labākais izpildītājs Litecoin (LTC) par 12% un Ether (ETH) svētdienas panākšanas rallija laikā guva 10% pieaugumu. Kaut arī SEC ziņu dēļ XRP kritās par 50%, tirgus joprojām gaida, lai redzētu, kā tas attīstīsies tālāk.

Kaut arī Bitcoin ir sasniedzis jaunus augstākos līmeņus, šķiet, ka altkoiniem var būt vajadzīgs vairāk laika, lai sāktu strauju pieaugumu, it īpaši tāpēc, ka institucionālie investori galvenokārt ir orientēti uz Bitcoin. Parasti altkoīni sāk kustēties, kad tirgotāji sāk ņemt peļņu no Bitcoin un ievietot tos alt tirgū.

Nedēļas lielāko altkoīnu atdeve, 12 / 21–12 / 27. Avots: TradingView

DeFi bloķētā kopējā vērtība pārsniedza 20 miljardus USD

DeFi telpā – kurai ir bijis diezgan gads – DeBank dati liecina, ka protokolos bloķētā kopējā vērtība pirmo reizi pārsniedza 22 miljardus USD. Pašreizējie trīs protokoli TVL ziņā ir WBTC (3,1 miljards USD), Maker (2,8 miljardi USD) un Uniswap (2,1 miljards USD)..

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeBank

Runājot par atdevi, Synthetix (SNX) otro nedēļu pēc kārtas bija galveno DeFi žetonu sarakstā, pagājušajā nedēļā iegūstot 37%. No otras puses, gadskārtējais finansējums (YFI) kritās par 10%, savukārt SushiSwap (SUSHI) un Uniswap (UNI) nedēļas laikā bija nenozīmīgas izmaiņas. 

Nedēļas atgriešanās no galvenajiem DeFi žetoniem, 12 / 21–12 / 27. Avots: TradingView

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Trīs galvenie ASV akciju indeksi otro dienu pēc kārtas pieauga pirms Ziemassvētku brīvdienām. Tikmēr akciju indeksa nākotnes darījumi šodien guva peļņu pēc tam, kad prezidents Tramps parakstīja jaunu stimulu paketi 900 miljardu dolāru vērtībā, un mēs varam sagaidīt, ka daži no šiem noskaņojumiem arī palielinās Bitcoin.

Atskatoties uz 2020. gadu, COVID epidēmija izraisīja ekonomikas smagāko sarukumu kopš Lielās depresijas. Tomēr pēc tam, kad martā akciju tirgus samazinājās ļoti ātri, tas pēc tam veica V formas maiņu, un investori, kuri izmantoja laiku, varēja gūt lielisku atdevi gan no akcijām, gan no Bitcoin.

Pašreizējā situācijā ārkārtīgi brīvā monetārā politika un ļoti zemās Valsts kases obligāciju peļņa ir piespiedusi naudu riskantos aktīvos, tādējādi paaugstinot cenas. Sākot ar 2021. gadu, ieguldītājiem būs jāpievērš lielāka uzmanība Fed bilances sarukšanas grafikam un iespējamai tirgus atsaukšanai, ko izraisa procentu likmju pieaugums..

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Atruna:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me