Bitcoin nākotnes līgumi atspoguļo īstermiņa negatīvismu, kad tirgotāji meklē zemāko līmeni

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx.

Pagājušajā nedēļā Bitcoin (BTC) OKEx ceturkšņa nākotnes darījumi (BTCUSD1225) nedēļas nogalē nostiprinājās pirms pirmdienas rallija. Pirmajā darba dienā līgums bija augstākais 11 185 USD apmērā, kas atbilst tūlītējam tirgus pieaugumam no aptuveni 10 750 USD līdz 10 950 USD.

Tomēr pēc kāpuma nekavējoties sekoja korekcija, kuras dēļ cena sasniedza pat 10 780 USD. Tikai vakar, 1. oktobrī, nākotnes līgumi atkal pieskārās 11 185 USD, bet sekoja straujš kritums līdz apmēram 10 500 USD, pirms mērena atveseļošanās to noveda līdz pašreizējai 10 630 USD cenai.

Aplūkojot nākotnes datus, it īpaši ilgo / īso attiecību, mēs varam novērot neuzticību BTC īstermiņa sniegumam. Īpaši garās / īsās attiecības viszemākā vērtība bija 28. septembrī un, neskatoties uz pirmdienas mītiņu, tā palika izslēgta. Atklāto interešu un apjomu dēļ pirmdienas un ceturtdienas cenu pieaugums izraisīja cenu pieaugumu.

Tomēr, virzoties uz priekšu, šķiet, ka tirgus ir jutīgs gan pret tehnisko, gan fundamentālo attīstību, it īpaši regulējošajām darbībām kriptogrāfiskajā telpā un politiskajām norisēm Amerikas Savienotajās Valstīs.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD1225). 2. oktobrī plkst. 8:00 pēc UTC. Avots: OKEx

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju.

BTC garā / īsā attiecība

Garā / īsā attiecība pagājušajā piektdienā uzrādīja nedēļas augstāko vērtību 0.91, pēc kuras tā nepārtraukti samazinājās, neskatoties uz cenu konsolidāciju un galu galā pirmdienas ralliju. Brīdī, kad BTC ceturkšņa līguma cena bija sasniegusi maksimumu, garā / īsā attiecība bija 0.76. Fakts, ka attiecība samazinājās, pieaugot cenai, liecina par vispārēju neuzticības mazumtirdzniecības segmentam trūkumu, kas parādījās otrajā cenu kritumā otrdien.

Nākamais rādītāja maksimums bija trešdien, kad tas pieskārās 0,88 un atbilda par nākotnes līgumu cenas maiņu. Tomēr atkal, kad cena pieauga līdz 11 000 ASV dolāru, mēs redzējām, ka attiecība samazinājās līdz 0,76.

Visbeidzot, pēdējais maksimums, atkal pie 0.88, pienāca ceturtdien, pēc tam, kad bija noticis lielākais cenu kritums, kas norāda uz tirgotāju mēģinājumiem atvērt ilgo laiku iespējamā cenu apakšā. Tomēr attiecība atkal samazinājās līdz 0,77, kam sekoja vēl viens cenu kritums, līdz līgumam līdz pat šīs nedēļas zemākajam līmenim – 10 508 ASV dolāriem.

Tirgus noskaņojums, ko atspoguļoja ilgais / īsais attiecība nedēļas laikā, bija acīmredzami negatīvs, mēģinot iet uz ilgu laiku atbalsta līmenī, lai tikai ņemtu peļņu un katru reizi samazinātu cenu. Šī tirdzniecības darbība nepārprotami izdarīja lielu spiedienu uz Bitcoin cenu, virzot to uz zemākajiem un zemākajiem līmeņiem.

Datu apkopošanas laiks: no 9/25 līdz 10/2. Avots: OKEx

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Ceturkšņa nākotnes prēmija visu pagājušo nedēļu saglabājās pozitīva, pirmdienas cenu rallija laikā tā augstākā vērtība bija 211 USD, bet zemākā – 140 USD, kas atbilst šodienas zemākajam USD 10 508.

Fakts, ka tirgus joprojām veic ceturkšņa nākotnes tirdzniecību ar paaugstinātu cenu, norāda uz vidēja termiņa optimismu, neraugoties uz īstermiņa negatīvo parādīšanos tirgos pagājušajā nedēļā.

Datu apkopošanas laiks: no 9/25 līdz 10/2. Avots: OKEx

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Nākotnes līgumu cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Atklātā interese pagājušajā piektdienā piedzīvoja lielu kritumu, beidzoties iepriekšējai ceturkšņa nākotnei, un atsāka tās pieaugumu līdz pirmdienas cenu rallijam. Pirmdien atklātā procentu likme pārsniedza USD 829 miljonus, taču, neraugoties uz cenu svārstībām, tā būtiski nesamazinājās. Patiesībā atklātā interese patlaban ir vēl lielāka, pārsniedzot 840 miljonus USD, kas norāda uz zināmu noteiktību tirgus dalībnieku uzvedībā un gaidās.

Datu apkopošanas laiks: no 9/25 līdz 10/2. Avots: OKEx

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

BTC maržinālo aizdevumu rādītājs no pagājušās piektdienas līdz šai trešdienai palika diapazona robežās, katru reizi pārsniedzot aptuveni 7.0. Tomēr tendence mainījās pēc trešdienas cenu apakšas, un kopš tā laika attiecība ir turpinājusi pieaugt, sasniedzot maksimumu 9.06, kas atbilst cenu kritumam līdz šodien zemākajam punktam 10 508 USD.

Kaut arī attiecība kopš tā laika ir samazinājusies līdz aptuveni 8,2, tā joprojām ir diezgan augstāka nekā pagājušās piektdienas 7,3 un norāda uz tirgus optimismu attiecībā uz cenu, kas ir aptuveni 10 500 USD.

Datu apkopošanas laiks: no 9/25 līdz 10/2. Avots: OKEx

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītējas tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir saīsināt to.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Hunain Naseer, OKEx vecākais redaktors

Ceturkšņa fjūčeru cena pēdējā nedēļā ir bijusi diezgan nestabila, un divi neveiksmīgi mēģinājumi palikt virs 11 000 USD. Kaut arī maržinālo aizdevumu koeficients un BTC pamats liecina par zināmu optimismu, tie atspēko negatīvo tirgus noskaņojumu, ko atspoguļo ilgtermiņa / īsās attiecības un atvērto procentu uzkrāšanās.

Cenu diagrammā pēc šodienas cenu krituma parādījās arī dubultdibena modelis, un mēs varam sagaidīt noturīgu spiedienu uz cenu nākamās nedēļas laikā, kad būs izveidojušies jauni pretestības līmeņi.

No gaišās puses šodienas zemākais USD 10 508 var izrādīties zemākais, jo BTC cena nonāk konsolidācijā.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me