Bitcoin nākotnes līgumi atspoguļo peļņas gūšanu pēc 50 000 USD, jo tirgus kļūst piesardzīgi optimistisks

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx.

Kopš iznāca ziņas par Tesla pirkumu Bitcoin, kura vērtība bija USD 1,5 miljardi, Bitcoin nav nokrities zem 40 000 USDT. Pagājušās nedēļas laikā tirgus līderis pirmdienas rītā pēc UTC laika veica 4000 USDT jeb 8% korekciju, pirms gāja uz augšu, trešdienas vakarā uzstādot visu laiku augstāko līmeni – 52 618 USDT. Pēc tam tā iegāja konsolidācijas fāzē, svārstoties ap 52 000 USDT līmeņiem, atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai. 

Tikmēr Bitcoin dominance sāka samazināties pēc trešdienas, kamēr vietējo žetonu apmaiņa parasti pieauga trīs dienas pēc kārtas. Tirgus redzēja rotācijas spēles starp Bitcoin un apmainījās ar vietējiem marķieriem, kurus pārstāv OKB un OKT.

Šīs nedēļas OKEx fjūčeru dati liecina, ka pirmdienas straujais kritums izraisīja ilgas kapitulēt, un pēc tam cenas atkal tika paaugstinātas. Tomēr pēc jaunu rekordu sasniegšanas trešdien tirgū atgriezās piesardzība, ko atspoguļo krītošā garo / īso attiecību un ceturkšņa nākotnes prēmija. 

Raksta tapšanas laikā ceturkšņa līgums BTCUSD0326, kura termiņš beidzas marta beigās, tiek tirgots 52 000 USD līmenī ar prēmiju 2700 USD jeb 5,2% virs indeksa cenas. 

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), sākot no 22. janvāra plkst. 6:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju. 

BTC garā / īsā attiecība

Pirmdienas rīta kritums izraisīja garās / īsās attiecības strauju kritumu no 1,6 līdz tuvu 1,2, daudziem tirgotājiem noslēdzot garās pozīcijas. Pēc tam cena uz vietas tika paaugstināta līdz virs 50 000 USDT.

Interesanti, ka pēc tam, kad cena bija stingri virs 50 000 USDT atzīmes, garā / īsā attiecība ātri samazinājās, norādot, ka tirgus negaida lielu strauju pieaugumu. Pēdējo divu dienu laikā attiecība ir svārstījusies no 1,3 līdz 1,5 bez skaidras tendences.

Datu apkopošanas laiks: 2/12 6:00 UTC līdz 2/19 6:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Ceturkšņa nākotnes līgumu prēmijas šonedēļ bija nestabilas. Pirmdienas kritums samazināja prēmiju līdz 3,8% no augstākā līmeņa – 5,8%. Kad cenas trešdien uzstādīja jaunus rekordus, prēmija atkal atgriezās līdz 5,8%. Tas atspoguļo tirgus uzvedību attiecībā uz pakāpi un kritumu vajāšanu.

Konkrēti, trešdienas jaunajiem maksimumiem pievienojās ārkārtīgi augsti pastāvīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas rādītāji (0,26% BTCUSD un 0,13% BTCUSDT). Pēc tam tirgus nonāca konsolidācijas fāzē, samazinoties finansēšanas likmēm.

Pašreizējā ceturkšņa nākotnes prēmija 4,8% un finansējuma likme, kas mazāka par 0,1%, ir veselīga, un Bitcoin, iespējams, tuvākajā nākotnē atkārtoti pārbaudīs iepriekšējo augstāko līmeni.

Datu apkopošanas laiks: 2/12 6:00 UTC līdz 2/19 6:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas arbitrāžai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Trešdien atklātā procentu likme sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 2,8 miljardus USD, bet pēc tam pakāpeniski pakāpās zemāk līdz pašreizējam līmenim – aptuveni 2,6 miljardiem USD. Augstas finansēšanas likmes dažām ilgām lika slēgt savas pozīcijas ar peļņu, bet OI tuvākajā nākotnē var atgriezties līdz vēl nebijušam līmenim kopā ar cenu.

Datu apkopošanas laiks: 2/12 6:00 UTC līdz 2/19 6:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Pēc tam, kad Bitcoin pārspēja 50 000 USDT atzīmi, samazinoties no 15,3 līdz 11,5, BTC maržas kreditēšanas koeficients strauji samazinājās. Tas norāda uz peļņas gūšanu uz vietas piesaistītajā tirgū.

Datu apkopošanas laiks: 2/12 6:00 UTC līdz 2/19 6:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītējas tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā.. 

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir saīsināt to.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Pašreizējai apmēram 52 000 USDT cenai vajag vairāk jaunas naudas, lai cenu paaugstinātu. Tirgus dalībnieki arī apzinās iespējamos riskus un pēdējās dienās ir izņēmuši no tirgus kādu peļņu. Tas nozīmē, ka tādas ziņas kā MicroStrategy, kas emitē vēl 900 miljonu ASV dolāru konvertējamo parādu ar papildu iespēju 150 miljoniem dolāru, lai iegādātos vairāk Bitcoin, visticamāk, turpinās virzīt tirgu. Bitcoin saīsināšana joprojām ir riskants piedāvājums.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me