Bitcoin nākotnes līgumi atspoguļo izvairīšanos no riska, bet spot tirgus ilgtermiņā ir vērojams

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx.

Bitcoin (BTC) šonedēļ sākās ar strauju impulsu, pieaugot no USD 13 000 līdz USD 13 800, kā norādīts OKEx BTC indeksa cenā. Pēc tam, kad BTC cena šogad sasniedza jaunu augsto līmeni – trešdienas agrā stundā – pirktspēja acīmredzami samazinājās, un mēs redzējām lācīgu atšķirību četru stundu diagrammas RSI rādītājā, kā mēs atzīmējām trešdienas Crypto Market Daily. Pēc tam Bitcoin pirms pievienošanās konsolidācijas fāzei slīdēja tandēmā ar Amerikas Savienoto Valstu akciju tirgu un samazinājās līdz USD 12 870. Pašlaik OKEx ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD1225) tirgojas ar prēmiju 240 USD virs indeksa cenas.

Pagājušās nedēļas Futures Friday rakstā mēs atzīmējām, kā OKEx tirdzniecības dati parādīja, ka tirgus dalībnieki konsekventi pārdod svarīgos pretestības līmeņos, lai nodrošinātu peļņu. Šīs nedēļas tendence lielākoties bija tāda pati, jo garā / īsā attiecība parasti bija pretēja cenu kustībai. Tomēr maržinālo aizdevumu koeficienta pieaugums šonedēļ vairāk norāda uz tirgus dalībnieku uzticību vidēja termiņa un ilgtermiņa cenām.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD1225), no 30. oktobra plkst. 6:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju.

BTC garā / īsā attiecība

Garās / īsās attiecības svārstīgums ir samazinājies no pagājušās nedēļas, svārstoties no 0,74 līdz 0,92. Tas varētu liecināt par tirgus optimismu pēc tam, kad cena pārsniedza 13 000 USD pretestības līmeni. Īpaši ceturtdien, kad cena strauji atkāpās, privātie investori atvēra garās un noslīdēja garo / īso attiecību līdz nedēļas augstākajam līmenim. Tajā pašā laikā mēs arī novērojām, kā pēc tam, kad tuvojās OKEx ceturkšņa fjūčeru cenas 14 000 ASV dolāru, garā / īsā attiecība samazinājās ātrāk. Tas norāda, ka privātie investori negaida, ka cena drīzumā pārsniegs 14 000 USD.

Tuvojoties ASV vēlēšanu dienai, tirgū ir novērojama pretestība riskiem, kas ir paātrinājis tirgotāju peļņas gūšanas darbības. Mēs, iespējams, nākamnedēļ turpināsim redzēt cenu kustību konsolidācijas veidā, lai gan nevar izslēgt galveno notikumu dramatisko ietekmi.

Datu apkopošanas laiks: 10/23 6:00 UTC līdz 10/30 6:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Pamats starp ceturkšņa nākotnes līgumiem un spot ir samazinājies no svētdienas USD 350 jeb 2,7% līdz pašreizējiem 140 USD jeb 1,8%. Tas parāda, ka tirgus nav tik optimistisks kā tas bija tieši pēc tam, kad cena bija sasniegusi USD 13 000, kā norādīts OKEx BTC indeksa cenā.

Pašreizējā BTC bāze 140 ASV dolāru vērtībā joprojām ir veselīga un ilgtspējīga, taču tas arī parāda, ka tirgus noskaņojums ir kļuvis piesardzīgāks.

Datu vākšanas laiks: 10/23 6:00 UTC līdz 10/30 6:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Nākotnes līgumu cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Visu nedēļu atklātā procentu likme bija aptuveni USD 1 miljards, un trešdien tā sasniedza maksimumu USD 1,08 miljardu līmenī. Trešdienas straujā krituma laikā mēs redzējām palielinātu pārdošanas apjomu, taču BTC joprojām tirgo virs 12 650 USD vidēja termiņa sliekšņa.

Datu apkopošanas laiks: 10/23 6:00 UTC līdz 10/30 6:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Atšķirībā no garās / īsās attiecības, BTC maržas aizdevuma koeficients ir uzrādījis lēnu augšupejošu tendenci no 8,5 līdz 11,5, bez būtiskas korekcijas. Tas norāda, ka tirgotāji uz vietas esošo aizņemto līdzekļu tirgū optimistiskāk vērtē cenu vidēja termiņa izmaiņas.

Datu apkopošanas laiks: 10/23 6:00 UTC līdz 10/30 6:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītējas tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir saīsināt to.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

BTC cena joprojām krietni pārsniedz vidēja termiņa slieksni 13 000 USD atbilstoši OKEx ceturkšņa nākotnes cenai. Lai gan bullish tendence, šķiet, ir neskarta, mēs arī esam apstiprinājuši 14 000 USD kā augšējo pretestību pašlaik. Visticamāk, vēlēšanu nedēļā tirgus pāriet konsolidācijas fāzē starp šiem diviem kritiskajiem līmeņiem.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me