Bitcoin nākotne atspoguļo izgaistošu optimismu, jo buļļi atzīst zaudējumu

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx.

Pēdējo dienu laikā Bitcoin ir piedzīvojis pastāvīgu lejupslīdi un šodien ap plkst. 1:00 pēc UTC samazinājās līdz 28 792 ASV dolāriem, atsaucot lielāko daļu no jaunā gada guvumiem. Saskaņā ar OKEx BTC Index cenu vadošā digitālā valūta ir zaudējusi aptuveni 45% no savas vērtības, kopš 7. janvārī tā sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 41 998 USD.. 

Pagājušās nedēļas Futures piektdienā mēs novērojām piesardzību tirgus dalībnieku vidū, un šīs nedēļas OKEx nākotnes dati liecina, ka buļļi otrdien sāka slēgt savas garās pozīcijas pēc tam, kad Bitcoin neizdevās nospiest virs 38 000 USD. Lielā tirgus izpārdošana izraisīja turpmāku kritumu līdz piektdienas rītam.

Līdzīgi BTC ceturkšņa nākotnes līgumu prēmija saruka no otrdienas augstākā līmeņa 6% līdz pašreizējiem 3%, parādot, ka tirgus bullish noskaņojums vājinās. Arī BTC atklātā interese par OKEx ir bijusi zem 2 miljardiem USD, kas ir jauns zemākais līmenis divu nedēļu laikā, apliecinot, ka pārkarsis tirgus noskaņojums sāk atdzist.

Raksta tapšanas laikā ceturkšņa līgums BTCUSD0326 – kura termiņš beidzas marta beigās – tiek tirgots 31 000 USD līmenī ar prēmiju 1000 USD jeb 3,2% virs indeksa cenas. 

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), sākot no 22. janvāra plkst. 6:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju. 

BTC garā / īsā attiecība

Bitcoin atguva 34 000 dolāru atzīmi un no svētdienas līdz otrdienai pieauga līdz 38 000 dolāru, palielinot garo / īso attiecību no 1,40 līdz 1,80. Lai gan pēc tam cena bija zemāka un sāka strauji virzīties uz leju, garā / īsā attiecība nesekoja, kas norāda, ka daži mazumtirgotāji, visticamāk, būs ieslodzīti.

Tomēr pēc otrdienas garā / īsā attiecība samazinājās vienlaikus ar cenu, un tirgus noskaņojums lika bullīšiem vai nu slēgt savas garās pozīcijas, vai arī nodrošināt risku.

Tomēr buļļu vidējā starpība joprojām ir augsta, un vakardienas cenu korekcijas laikā BTC Top Trader izmantotās vidējās peļņas rādītājs tika paaugstināts līdz visu laiku augstākajam līmenim – 40%.

Datu vākšanas laiks: no 1/15 6:00 UTC līdz 1/22 6:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Ceturkšņa nākotnes līgumu prēmijas šonedēļ bija nestabilas. Agrīnā atsitiena laikā prēmija tika paaugstināta no 5,3% līdz 6,3%, bet jaunākā korekcija to samazināja līdz 3%. Pašreizējā prēmija, kas ir aptuveni 3,2%, atspoguļo iepriekš minēto bullish noskaņojuma vājināšanos salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.

Turklāt finansējuma likmes atkal ir kļuvušas par efektīvu galveno tirgus rādītāju rādītāju. Otrdien finansējuma likmes tika paaugstinātas līdz augstākajam līmenim – aptuveni 0,2%, taču cena nevarēja palikt virs 38 000 USD. Tas izraisīja garo pozīciju slēgšanu, un cena, reaģējot uz to, samazinājās.

Datu vākšanas laiks: no 1/15 6:00 UTC līdz 1/22 6:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas arbitrāžai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Kopā ar ceturkšņa prēmijām atklātā interese ir strauji samazinājusies pēc otrdienas. OI trīs dienu laikā atkāpās no augstākajiem USD 2,41 miljardiem līdz USD 1,93 miljardiem, vēl vairāk apliecinot faktu, ka buļļi neuzticības dēļ turpināja slēgt savas pozīcijas.

Pašreizējais OI, kas nepārsniedz 2 miljardus USD, ir atgriezies tur, kur tas bija pirms divām nedēļām. Šķiet, ka šī kārta ir beigusies ar buļļu sakāvi, un, visticamāk, šeit redzēsim cenu konsolidāciju, kad OI sāk atgūties.

Datu vākšanas laiks: no 1/15 6:00 UTC līdz 1/22 6:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

BTC maržas aizdevuma rādītājs nedēļas laikā bija robežās no 21 līdz 28. Tomēr pēc cenu krituma attiecība atgriezās zemākajā nedēļas vidū, kas arī norāda, ka tūlītējie tirgotāji samazināja savu sviru. Tirgus uzticība nepārprotami ir ieguvusi panākumus no pēdējās retracement.

Datu vākšanas laiks: no 1/15 6:00 UTC līdz 1/22 6:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā. 

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kas aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Pēc otrdienas tirgus noskaņojums strauji pasliktinājās. Mēs pamanījām, ka garās pozīcijas tiek slēgtas, jo nav pārliecības par īstermiņa perspektīvām.

Pēdējo mēnešu pārmērīgais pieaugums ir veicinājis arī peļņas gūšanu, un tagad, kad cena ir nokritusies zem 35 000 USD, Bitcoin buļļiem būs smagi jācīnās par spēcīgu atveseļošanos.

Dahuzi, Kripto tirgotājs vietnē TradingView

Bitcoin joprojām var riskēt izdrukāt dubultdibena modeli. 28 000 līdz 29 000 ASV dolāru saskaņā ar indeksa cenu vai 29 000 līdz 30 000 ASV dolāru ceturkšņa nākotnes diagrammā šajā retracementā varētu veidot pamatu. Vidēja termiņa perspektīvas joprojām ir vērojamas.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), 4 stundas. Avots: TradingView

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me