Bitcoin mazumtirgotāju tirgotāji nokļuva slazdā ar pirmdienas viltojumu, jo nākotnes darījumi atklāj uzticības samazināšanos

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx

Šonedēļ Bitcoin (BTC) strauji kritās pēc tikpat strauja kāpuma. OKEx ceturkšņa nākotnes darījumi (BTCUSD0925) pirmdien pieauga virs 12 800 USD, veicot viltus izlaušanos, pirms trešdien atkal nokritās zem 12 000 USD. Kopš tā laika Bitcoin ir samazinājies par USD 12 000, samazinoties svārstībām.

Īpaši Bitcoin un decentralizēto finanšu žetonu cenu tendences ir atšķirīgas. Pirmdien Bitcoin atguva 1,5% sava dominējošā stāvokļa, bet pēc trešdienas, kad DeFi sektors ieguva strauju impulsu, Bitcoin palika vājš.

Lai arī vadošā digitālā valūta tagad kopš trešdienas trīs reizes ir pārbaudījusi 11 800 ASV dolāru atbalstu, atsitieni nav bijuši tik spēcīgi.

Aplūkojot OKEx tirdzniecības datus, mēs atkal redzam, kā privātie investori vajā ralliju un galu galā nokļūst augstākajos līmeņos. To pierāda apgrieztā korelācija starp garo / īso attiecību un cenu.

Pēc trešdienas ārkārtīgi ātri samazinājās arī BTC pamats starp ceturkšņa nākotni un spot, norādot, ka viltus izlaušanās nedēļas vidū lika tirgus dalībniekiem zaudēt uzticību vidējā termiņā.

Bitcoin ceturkšņa nākotnes diagrammaOKEx BTC ceturkšņa nākotnes darījumi (BTCUSD0925) 1h diagramma – 8/21. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju

BTC garā / īsā attiecība

Garā / īsā attiecība ātri palielinājās tikai pēc pirmdienas kāpuma, sākot no 1,03 līdz ceturtdienas 1,37. Tas norāda, ka privātie investori ir dzinuši cenu kāpumu un pērk ar zaudējumiem.

Turklāt, tā kā vairs nav cenu pārrāvuma, jo attiecība ceturtdien bija augstāka – pēc tam tā nokritās līdz pašreizējam 1,08 līmenim -, šķiet, ka mazumtirgotāji atteicās zemākā līmenī.

Pašreizējais garo / īso attiecību vēršu tirgū ir zems, bet vērtība, kas lielāka par 1, arī norāda, ka tirgus joprojām nav ļoti lācīgs. Tikmēr atklātā interese pēc lielā krituma neuzlabojās, kas nozīmē, ka tirgotāji izvēlas gaidīšanas un skatīšanās pieeju.

Bitcoin garā / īsā attiecība - 8 / 14-8 / 21Datu apkopošanas laiks: 8/14 4:00 UTC līdz 8/21 4:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

OKEx Quarterly Futures piemaksa pirmdien sasniedza augstāko līmeni USD 350 un pēc tam pārsteidzoši ātri samazinājās, kad cena samazinājās. Tas šodien ir samazinājies līdz 180 USD – un pat salīdzinājumā ar pagājušās piektdienas 280 USD tas ir ievērojams kritums. Tas norāda uz izteiktu tirgus uzticības trūkumu pēc nedēļas vidus viltus izlaušanās.

Bitcoin bāzes diagramma - 8 / 14-8 / 21Datu apkopošanas laiks: 8/14 4:00 UTC līdz 8/21 4:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Pēc pirmdienas izrāviena atklātā procentu likme sasniedza 1,33 miljardus ASV dolāru un pēc tam sāka pakāpeniski samazināties. Kopā ar mazumtirdzniecības investoriem, kas vajā par augstākām cenām, ir skaidrs, ka vaļi pēc cenu pieauguma pakāpeniski slēdza peļņu.

Tā kā OI tagad ir sasniedzis 1,14 miljardus dolāru, kas ir pat zemāks nekā pagājušās piektdienas 1,2 miljardi dolāru, tirgum var būt vajadzīgs vairāk laika, lai uzkrātu pozīcijas pirms nākamā lielā gājiena.

Bitcoin atvērtie procenti un tirdzniecības apjoms - 8 / 14-8 / 21Datu apkopošanas laiks: 8/14 4:00 UTC līdz 8/21 4:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Interesanti atzīmēt, ka BTC maržas aizdevuma koeficients, līdzīgi kā garo / īso attiecību, pirmdienas kāpuma laikā bija samazinājies, 12 stundu laikā samazinoties no 14 līdz pat 11. Tas arī strauji pieauga pēc tam, kad cena sasniedza 12 800 USD, iespējams, norādot, ka bija daži tirgus dalībnieki, kuri aizņēmās BTC, lai kāpuma laikā saīsinātu bāzes aktīvu.

Šī attiecība tagad ir sasniegusi gandrīz 14, gandrīz tādu pašu vērtību kā pagājušajā piektdienā, bez turpmākām izmaiņām.

Bitcoin maržas aizdevuma koeficients 8 / 14-8 / 21Datu apkopošanas laiks: 8/14 4:00 UTC līdz 8/21 4:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kas aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Pēc pirmdienas pieauguma mēs novērojām lielu peļņas gūšanu, un šī tendence joprojām ir nedaudz aktīva, un Bitcoin nespēj spēcīgi atgriezties no atbalsta līmeņa. Pagaidām šķiet, ka buļļi attālinās – avārijas dēļ tas ir noplicināts – un Bitcoin, visticamāk, īstermiņā spēcīgi neatgūs.

Virzoties uz priekšu, cenai ir jāatgūst 12 300 USD, pirms tirgus var atgūt pārliecību, pārsniedzot iepriekšējo kritisko pretestību 12 800 USD.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me