Bitcoin klauvē pie 35 000 ASV dolāriem, un altkoīni atdzīvojas jaunajā gadā

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Jaungada nedēļas nogalē Bitcoin piedzīvoja strauju kāpumu, sestdien, tikai 17 dienas pēc 20 000 USD šķērsošanas, veiksmīgi pārkāpjot USD 30 000. Pēc tam rallijs turpinājās svētdien, kad BTC izlika savu visu laiku augstāko līmeni – 34 788 USD, atbilstoši OKEx BTC Index cenai. Lai gan pagājušās nedēļas 6843 ASV dolāri bija Bitcoin lielākais nedēļas pieaugums jebkad, vislielākā ietekme bija 30 000 ASV dolāru līmeņa pārkāpšanai. Rekordlielais mītiņš izpelnījās ievērojamu plašsaziņas līdzekļu atspoguļojumu – piemēram, Financial Times šodien – izceļot Bitcoin zvaigžņu veiktspēju šogad.

Bitcoin rallijs arī iedvesmoja tirgus dalībniekus kopumā, un atvasināto instrumentu kopējais tirdzniecības apjoms gan sestdien, gan svētdien pieskārās 80 miljardiem ASV dolāru, atpaliekot no visu laiku augstākā līmeņa 17. decembrī, un biržās turpināja pieaugt arī atklātā interese, tirgū vadot OKEx ar BTC atklāto procentu likmi 1,94 miljardi USD, kam seko CME 1,79 miljardi USD, kā norādīts dati no šķībs. Arī ceturkšņa nākotnes līgumu prēmijas ir paaugstinātas līdz 1500 USD jeb vairāk nekā 5%, kas norāda uz ārkārtīgi optimistisko tirgus noskaņojumu.

BTC nākotne – apkopoti dienas apjomi. Avots: šķībs

Atlasiet altkīnus, kas palielinās

Bitcoin 22% nedēļas pieaugumu pārspēja vairāki galvenie altkīni. Ēteris (ETH) ar nedēļas nogales pieaugumu pārkāpa 1000 ASV dolāru slieksni, noslēdzot septiņu dienu ralliju 37,78% apmērā. ETH tagad ir tikai aptuveni 400 ASV dolāru attālumā no visu laiku augstākā līmeņa. 

Visiespaidīgākais izpildītājs tomēr bija Polkadot (DOT), kura cena pēdējo septiņu dienu laikā gandrīz dubultojās. Tās pašreizējais tirgus ierobežojums gandrīz 10 miljardu ASV dolāru apmērā ir tuvu 10% no Ētera, tādējādi ieņemot sesto vietu pēc tirgus ierobežojuma. 

Tikmēr XRP turpina ietekmēt biržas izņemšana no biržas galvenajās biržās, pagājušajā nedēļā zaudējot 19,75%. Privātuma monētas, tostarp Monero (XMR), Zcash (ZEC) un DASH, arī ietekmēja regulējuma attīstību un redzēja ievērojamu kritumu.

Nedēļas lielāko altkoīnu atdeve, 12 / 28–1 / 3. Avots: TradingView

DeFi piedzīvoja dramatiskas izaugsmes gadu

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi protokolos 2020. gada beigās, bija 23,35 miljardi ASV dolāru, kas norāda uz milzīgu pieaugumu atšķirībā no gada sākuma TVL 751 miljona ASV dolāra. Jaunais gads turpina pieaugt, jo TVL tagad ir pieaudzis līdz 27,54 miljardiem ASV dolāru, kā liecina DeBank dati.

Pašreizējie trīs nosaukumi TVL ziņā ir kreditēšanas protokolu veidotājs (MKR), BTC piesaistīts marķieris WBTC un decentralizēta apmaiņas Uniswap (UNI).

Kopējā vērtība, kas fiksēta DeFi. Avots: DeBank

Aplūkojot pagājušās nedēļas labākos DeFi aktīvus, Looprings (LRC) bija saraksta augšgalā ar 57,13% atdevi, un pēdējā gada laikā tas ir sasniedzis 13x cenu pieaugumu. Vairāki decentralizētas apmaiņas vietējie marķieri guva ievērojamus ieguvumus – UNI, Curve (CRV) un SushiSwap (SUSHI) attiecīgi par 46.53, 39.29% un 29.36%.. 

Nedēļas atgriešanās no galvenajiem DeFi žetoniem, 12 / 28–1 / 3. Avots: TradingView

Institucionālie investori uzskata, ka Bitcoin ir atvēris augšupejošu telpu

Ziemassvētku brīvdienu dēļ CME aizkavēja savu jaunāko (no 21. decembra) Bitcoin nākotnes darījumu atjaunināšanu posidati līdz 29. decembrim. Šis pārskata periods aptver Bitcoin vēsturisko pārrāvumu virs 20 000 ASV dolāru atzīmi un turpmāko ralliju, un tas sakrīt ar atsaukumu pēc straujas pieauguma.. 

Atklātais procents strauji pieauga no 11 370 līdz 12 603, beidzot iepriekšējo trīs nedēļu kritumu un gandrīz astoņu nedēļu laikā tieši sasniedzot jaunu rekordu. Mītiņš acīmredzami izraisīja institucionālu entuziasmu, jo aktīvu pārvaldnieku garās pozīcijas pieauga no 492 uz 573.

Piesaistītie fondi palielināja savas pozīcijas gan garos, gan īsos virzienos. Garās pozīcijas pieauga no 3 946 līdz 4 357, bet īsās pozīcijas palielinājās no 8 702 līdz 10 320. Bezprecedenta atklāto interesi par piesaistītajiem fondiem var uzskatīt par balsu uzticību Bitcoin nākotnei.

Ņemot vērā to, ka Bitcoin 2020. gada pēdējā nedēļā joprojām strauji virzījās uz augšu, nākamajā ziņojumā vajadzētu gūt interesantākas atziņas.

CME Bitcoin nākotnes dati – atklāta procentu likme. Avots: Quandl

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Otrdien 2021. gada pirmais izaicinājums ir Gruzijas senatoru vēlēšanās, kas noteiks, kura partija kontrolēs Amerikas Savienoto Valstu Senātu. Šķiet, ka tirgus dod priekšroku demokrātiska prezidenta un republikāņu kontrolēta Senāta kombinācijai, kas dotu lielu stimulu paketi, vienlaikus bloķējot augstākus nodokļus.

Attiecībā uz Bitcoin pieaugums virs USD 30 000 notika diezgan ātri, un mēs varam redzēt zināmu konsolidāciju starp $ 32 000 un USD 35 000 pirms citas kustības. Arī altkīni sāk izskatīties dzīvi, un ETH tuvākajās dienās, visticamāk, vadīs ralliju.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me