Bitcoin ievieto otro labāko nedēļu, kad mazumtirdzniecības un institucionālie lietotāji sakrauj sats

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Pēc septiņu nedēļu ilgas secīgas peļņas Bitcoin (BTC) izlika savu otro augstāko iknedēļas noslēgumu 18,448 ASV dolāru apmērā atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai. Monētu metrikas dati liecina, ka arī Bitcoin tirgus kapitalizācija pagājušajā sestdienā ir sasniegusi jaunu visu laiku augstāko līmeni – 347 miljardus ASV dolāru, pārspējot 2017. gada decembra rekordu.

BTC tirgus kapitalizācija - 11/23Bitcoin tirgus kapitalizācija. Avots: Monētu metrika

Pagājušajā nedēļā BTC cenai pieaugot par 14,35%, pacēlās arī galvenie altkīni. Tikai TRON (TRX), Bitcoin Cash (BCH) un Bitcoin SV (BSV) pagājušajā nedēļā nedeformēja Bitcoin, savukārt XRP ir labākais izpildītājs, nedēļas laikā gūstot milzīgu 62,84% pieaugumu. Tālāk sekoja Cardano (ADA) un OKEx vietējais marķieris OKB ar attiecīgi 43.63% un 34.04% pieaugumu. Citos lielākajos altkoīnos parasti pieauga par 20% līdz 30%.

Nedēļas atdeve no galvenajām kriptovalūtām, 11 / 16–11 / 22.Nedēļas atdeve no galvenajām kriptovalūtām, 11 / 16–11 / 22. Avots: TradingView

Kopā ar nepārtraukto cenu kāpumu BTC nākotnes līgumu kopējā atklātā procentu likme pārsniedz USD 7 miljardus un sasniedza vēl vienu visu laiku augstāko līmeni, kā norādīts šķībi dati. OKEx saraksta augšgalā bija 1,18 miljardi USD, savukārt CME OI pirmo reizi pārsniedza 1 miljardu dolāru atzīmi.

Turpinoties straujajam impulsam, mūžīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas likmes biržās virzās uz augšu. Finansējuma likmes pieaugums kopš 20. novembra ir bijis ļoti jūtams, norādot, ka privātie investori ir veikuši cenu pieaugumu un apstākļi īsā laikā pārkarst.

Lai gan pozitīvas finansēšanas likmes nozīmē, ka dominē garie, stagnējošās cenas par pārāk augsto finansējuma likmi var izraisīt ilgo laiku izbeigšanos, kā rezultātā notiek krasas korekcijas.

Bitcoin perpetual swap finansējumsBTC mūžīgā mijmaiņas finansējums. Avots: šķībs

Tikmēr CME izlaida jaunākos (no 17. novembra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 21. novembrī Bitcoin šajā pārskata periodā turpināja virzīties uz augšu, un tirgus optimisms izplatījās.

Atklātā procentu likme pieauga no 11 311 līdz 11 509, saglabājot divu nedēļu pieaugumu, savukārt kopējais OI vēl nav pārsniedzis iepriekšējo divu nedēļu rādītāju. To var uzskatīt par pazīmi, ka pieaug nevēlēšanās iet ilgi, kad tirgus jau ir piedzīvojis ievērojamus ieguvumus.

Saskaņā ar ziņojumu aktīvu pārvaldnieku garās pozīcijas pieauga no 832 līdz 845 un īsās pozīcijas samazinājās no septiņām līdz četrām. Tajā pašā laikā piesaistīto fondu garās pozīcijas pieauga no 5097 līdz 5305, bet īsās – no 7881 līdz 8097. Citi ziņojamie konti ir samazinājuši savas pozīcijas gan garajās, gan īsajās pozīcijās, norādot uz riska kontroles pasākumiem. Tomēr kopumā institucionālie investori tirgū joprojām ir vērojami.

CME Bitcoin nākotnes dati – piesaistīto līdzekļu skaits, garie un šorti. Avots: Quandl

DeFi sektorā, neraugoties uz neseniem izmantojumiem, daudzi DeFi žetoni joprojām brauc augstu trīs nedēļas pēc kārtas, jo Bitcoin turpina pieaugt. Viens no labākajiem izpildītājiem bija ilggadīgais finansējums (YFI), gandrīz par 40%. YFI galvenā komanda un izstrādātāji turpina veidot ļoti gaidītos Yearn V2 velves, kamēr žetona ļoti svārstīgā cenu darbība arī padara to par iecienītāko aktīvo tirgotāju vidū.

Uniswap (UNI) atlīdzības beidzās pagājušajā otrdienā, un, kā mēs atzīmējām savā pēdējā Market Watch Weekly, fondi ir virzījušies uz SushiSwap (SUSHI), lai iegūtu augstāku ienesīgumu. Drenāža redzēja, ka SushiSwap kopējā bloķētā vērtība ātri palielinājās, un marķieris katru nedēļu arī novērtēja 33%.

Nedēļas atgriešanās no galvenajiem DeFi žetoniem, 11 / 16–11 / 22Nedēļas atgriešanās no galvenajiem DeFi žetoniem, 11 / 16–11 / 22. Avots: TradingView

No otras puses, UNI zaudēja 3,26%, padarot to par sliktāko DeFi žetonu nedēļā. Tikmēr tiek pārbaudīts Uniswap kopienas pārvaldības mehānisms, un ceturtdien Uniswap no DeFi lielākā protokola TVL ziņā nokritās uz piekto vietu. Tas tirgus dalībnieku starpā izraisīja jaunu diskusiju par nepieciešamību pēc stimulēšanas sistēmām.

Tomēr kopumā DeFi ekosistēmas TVL šodien sasniedza jaunu rekordu – 14,59 miljardus ASV dolāru. Kreditēšanas protokolu veidotājs (MKR) atguva labāko vietu, jo projekta TVL pieauga līdz 2,71 miljardam ASV dolāru atbilstoši DeFi Pulse.

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFiKopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeFi pulss

Skatāmies uz šo nedēļu

CBOE volatilitātes indekss (VIX) divas nedēļas svārstījās ap 22 – tā pēdējā diapazona apakšējā mala – un, kad tas atgriezīsies virs 25, korekcijas spiediens uz riskantiem aktīviem, piemēram, akcijām un Bitcoin, būs. Arī šī ceturtdiena ir Pateicības diena, kurai seko garā nedēļas nogale, un svētki var ietekmēt iestāžu kriptogrāfijas pirkumus.

Ethereum 2.0 izlaišana notiks decembra sākumā, un tirgus seko līdzi notikumu attīstībai. Pēc Eth2 palaišanas paliktnis, 292 672 ETH jau ir iesaistījušies un skaita.

Lai sāktu ģenēzes bloku, ir nepieciešams vismaz 524 288 ETH, un šim procesam tagad ir paātrinājuma pazīmes, kas arī rada pieprasījumu pēc ETH.

ETH cena ir pārsniegusi 570 USD, kas bija spēcīgs pretestības līmenis, un drīz tā var pārbaudīt nākamo pretestību pie 618 USD. Tomēr zemāks atbalsta līmenis joprojām ir aptuveni 550 USD.

ETH 2.0 iesaistītā kopējā vērtība pret ETH cenuETH 2.0 iesaistītā kopējā vērtība pret ETH cenu. Avots: CryptoQuant

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me