Bitcoin ieguve uz robežas pēc cenu sabrukuma, akcijas skat. Ārkārtēju nepastāvību: tirgus vērošana nedēļā

Pagājušā nedēļa jebkurā ziņā bija nežēlīga. Finanšu produktu nepastāvība strauji pieauga koronavīrusa (COVID-19) globālās izplatības un naftas cenu karš.

Pēdējo trīs nedēļu laikā S&P 500 plunged no 3400 līdz 2400 pirms atlēciena piektdien, kamēr jēlnaftas cena strauji kritās no 55 līdz 28 dolāriem. Droša patvēruma aktīvi, piemēram, zelts, nedarbojas tik labi, kā daudzi bija cerējuši.

Investori cenšas pārdot visu iespējamo, lai kompensētu likviditāti. Visi tirgus dalībnieki cenšas pārvērtēt aktīvus, taču tas ir ārkārtīgi grūti, ņemot vērā apkārtējo nenoteiktību.

Amerikas Savienoto Valstu akciju tirgus piedzīvoja visu laiku ātrāko lāču tirgu, zaudējot par 1,4 procenti dienā 22 dienu laikā, saskaņā ar Digital Asset Research biļetenu, kas nosūtīts 13. martā&P 500 pēdējos mēnešos uzrāda spēcīgu pozitīvu korelāciju ar Bitcoin (BTC) cenu. 90 dienu korelācija starp abiem aktīviem sasniedza augstāko līmeni saskaņā ar Coinmetrics datiem. 

90 dienu korelācija: BTC-S&P 500. Avots: Monētu rādītāji & Paslēpts pētījums

Asiņaina ceturtdiena visos aktīvos

Ceturtdien, 12. martā, visi trīs galvenie ASV indeksi aptuveni kritās 7 procenti ASV rīta tirdzniecības stundās, un – otro reizi vienas nedēļas laikā – tika apturēta tirdzniecība, kas ilga 15 minūtes. Iepriekšējā plaša mēroga automātisko slēdžu tirdzniecība apstājās notika šo pirmdien, 9. martā.

12. martā izpārdošanas un likviditātes šoks bija redzams gandrīz visos aktīvos, bez izņēmuma arī Bitcoin. Vairāku stundu laikā Bitcoin samazinājās no 7300 līdz 5600 dolāriem, tajā rītā pārkāpjot 7000 ASV dolāru atbalsta līmeni.

Vēl viena nopietna izpārdošana BTC tajā naktī sasniedza tik zemu kā 3 890 USD, sasniedzot zemāko līmeni kopš 2019. gada marta pēc OKEx BTC indeksa un 24 stundu laikā nokrītot gandrīz par 50 procentiem.

OKEX BTC indeksa cena. Avots: OKEx

Šīs nedēļas digitālo aktīvu izpēte Ziņot parāda Bitcoin cenas vēsturisko izņemšanu. Bitcoin nekad iepriekš nebija uzrādījis naudas izņemšanu, kas būtu lielāks par 50 procentiem. Tomēr ceturtdien vadošā kriptovalūta bija sasniegusi -61,8 procentu izņemšanu, kas ir vissliktākā tās vēsturē.  

Bitcoin vēsturiskā izņemšana (no maksimuma līdz minimālajam cenu kritumam). Avots: Digitālo aktīvu izpēte

Kamēr tirgus meklē drošas patvēruma aktīvus, BTC var nebūt ideāls. Tas joprojām ir ļoti spekulatīvs un likvīds aktīvs. Aktīvi ar šīm īpašībām tradicionāli ir pirmie, kas tiek pārdoti, kad mūzika apstājas.

Likviditātes aizplūšana atvasināto instrumentu tirgū

Saskaņā ar kriptogrāfiskās analīzes firmas čivināt Šķībs, gandrīz martā USD 50 miljardi Bitcoin nākotnes darījumu tika tirgoti kriptogrāfijas biržās, tikai divās biržās – OKEx un BitMEX – šādos darījumos redzot vairāk nekā 10 miljardus USD.

Ņemot vērā ārkārtējo pārdošanas spiedienu, nākotnes līgumi tika tirgoti ar atlaidi. Un daudzas apmaiņas apstājās likviditātes nodrošināšana tirgū. OKEx ceturkšņa nākotnes līgumi 12. marta vakarā piedzīvoja ārkārtīgi negatīvu prēmiju 845,76 USD vērtībā.

Kopējās atklātās procentu likmes par OKEx sabruka vairāk nekā par 50 procentiem, sasniedzot 3 364 310.

BTC nākotnes OI & Tirdzniecības sējumi 3 / 7-3 / 15. Avots: OKEx atvasināto instrumentu tirdzniecības dati

Debitoru samazināšanas ietekme uz tirgu ir acīmredzama. BTC starpības aizdevumu koeficients OKEx ir samazinājies no aptuveni 5.0 nedēļas vidū līdz pašreizējam 0.1, kas ir zemākais līmenis kopš tā uzsākšanas.

BTC aizdevuma koeficients 3 / 7-3 / 15. Avots: OKEx Spot Market Trading Data

Kalnrūpniecības katastrofa šķiet neizbēgama

Bitcoin cenas sabrukums izraisīja vairāku veidu galveno kalnrūpniecības platformu slēgšanu. Ja mēs skatāmies, ka elektroenerģijas cenas ir aptuveni 0,35 juaņas (0,05 ASV dolāri) – nedaudz zemākas par Ķīnas vidējām izmaksām, tad vecākā Bitmain Antminer S9 paaudze jau ir spiesta izslēgt.

Antminer T17 un MicroBT M20 elektroenerģijas izmaksas ir pārsniegušas 90 procentus no viņu ikdienas ieņēmumiem, tāpēc arī abu veidu kalnrūpniecības platformām izslēgt, ņemot vērā pašreizējās izmaksas. Mēs arī redzējām, ka Bitcoin hashrate ir samazinājies no 133,3 EH / S līdz 109,9 EH / S desmit dienu laikā, saskaņā ar datiem no Poolin.com.

Turklāt mēs varam redzēt, ka jaunās paaudzes kalnrūpniecības platformu, piemēram, Antminer S19 sērijas un MicroBT M30 sērijas, elektroenerģijas izmaksas aizņem vairāk nekā 50 procenti no ikdienas ieguves ieguves.

Šādos apstākļos S19 Pro un M30 ikdienas neto ienākumi ir attiecīgi aptuveni 31 juaņa (4,4 USD) un 18 juaņa (2,6 USD). Ja ņem vērā citas darbības izmaksas, peļņa būs niecīga.

Teorētiskā atdeve no Bitcoin Cash (BCH) vai Bitcoin SV (BSV) ieguves ir gandrīz tāda pati kā ieguves BTC. Kalnrūpniecības katastrofa šķiet neizbēgama, īpaši dodot gaidāmo uz pusi no Bitcoin bloku atlīdzības maijā.

Bitcoin hashrate vēsturiskā diagramma. Avots: Bitinfocharts.com

Pirmajā sarakstā iekļautā Ķīnas kalnrūpniecības mašīnu ražotāja Canaan Inc (CAN) akciju cena piektdien nokritās līdz zemākajam līmenim. Kanaānas tirgus kapitalizācija ir samazinājusies 533 miljoni USD no 1,3 miljardiem dolāru pirms mēneša. Potenciāla kalnraču kapitulācija smagi skars arī citus lielākos ražotājus, piemēram, Bitmain.

Canaan Inc (CAN) akciju cena. Avots: Google finanses

Turklāt Glassnode atzīmēja jaunākajā iknedēļas atskaite ka nesenā cenu krituma dēļ Bitcoin neto nerealizētās peļņas / zaudējumu (NUPL) vērtība ir ievērojami zemāka, arī oranžā krāsā "Bailes" zonā. Vēsturiski, kad tas notiek, NUPL parasti nokrīt līdz sarkanajam "Kapitulācija" zonā (tīrie zaudējumi) pirms atgūšanās līdz rentablam līmenim.

Bitcoin neto nerealizētā peļņa / zaudējumi (NUPL). Avots: Glassnode

Vai koronavīrusa izplatīšanās un eļļas sabrukums radīs recesiju?

Aplūkojot Ķīnas pieredzi, ja politikas veidotāji visā pasaulē ātri rīkotos, lai ierobežotu pandēmiju un savlaicīgi stimulētu ekonomiku, pasaules ekonomika varētu piedzīvot mazāk intensīvu sabrukumu.

Kā prezidents Sji ieradās šonedēļ Vuhanā, lai pirmo reizi apmeklētu uzliesmojuma centru, Pekina uzskata, ka vissliktākais ir beidzies. Ātra un noteikta rīcība varētu nozīmēt atšķirību starp nopietnu ekonomisko ietekmi un nelielu ekonomisku ietekmi.

Atruna: Šo materiālu nevajadzētu uzskatīt par pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai, un tas nav jāinterpretē kā ieteikums iesaistīties ieguldījumu darījumos. Digitālo aktīvu tirdzniecība ietver ievērojamu risku un var izraisīt ieguldītā kapitāla zaudēšanu. Jums jāpārliecinās, ka pilnībā izprotat saistīto risku, kā arī jāņem vērā jūsu pieredzes līmenis, ieguldījumu mērķi un, ja nepieciešams, jāmeklē neatkarīga finanšu konsultācija.

Sekojiet OKEx vietnē:

Steemits: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me