Bitcoin cenu kritumi šonedēļ nopirka optimistiski mazumtirgotāji

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx

Pēdējo septiņu dienu laikā Bitcoin (BTC) piedzīvoja divus straujus kritumus. Sākot ar pagājušo piektdienu, OKEx ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0925) samazinājās no virs 12 000 līdz 11 500 ASV dolāriem, pirms nedēļas nogalē tie bija zemāki un virzījās uz augšu. Tomēr otrdien cena atkal strauji samazinājās pēc tam, kad tika noraidīta no USD 12 000. Kopš tā laika Bitcoin nedēļas zemāko cenu noteica 11 172 ASV dolāros un ir konsolidējies 11 200 līdz 11 600 ASV dolāru diapazonā.

Jāatzīmē, ka Bitcoin pēdējās nedēļas kustība joprojām ir cieši saistīta ar zeltu, taču tā atsaukums bija ievērojami lielāks. Salīdzinot ar pagājušās piektdienas sākuma cenu, zelts šobrīd ir nedaudz zemāks par 0,5%. Tomēr tajā pašā periodā Bitcoin ir samazinājies par 4%.

Turklāt lāči šonedēļ lielākoties dominēja Bitcoin tirgū, pat nedaudz nomācot DeFi māniju, kur otrdien mēs redzējām saistīto žetonu kritumu tandēmā ar Bitcoin.

Aplūkojot OKEx tirdzniecības datus, atklātā procentu likme pirmdien sasniedza maksimumu ar cenu pieaugumu, un, kad garie noslēdza savas pozīcijas, BTC cena samazinājās. Pēc tam, kad nedēļas otrajā pusē cena sasniedza aptuveni 11 200 USD, mēs redzējām strauju garās / īsās attiecības pieaugumu, kas liecina, ka mazumtirgotāji pērk zemākā līmenī. 

Tomēr šonedēļ ceturkšņa fjūčeru prēmiju līmenis turpināja pazemināties, norādot, ka, lai arī tirgus joprojām ir optimistisks, cenu pieauguma ziņā tas daudz negaida.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes darījumi (BTCUSD0925) 1h diagramma – 8/28. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju

BTC garā / īsā attiecība

Šīs nedēļas kustība garajā / īsajā proporcijā ir cieši saistīta ar cenu – t.i., garā / īsā attiecība strauji pieauga pēc tam, kad cena samazinājās un samazinājās, cenai pieaugot. Kopumā attiecība šonedēļ bija robežās no 1,0 līdz 1,3 un strauji svārstās.

Pirmdien mēs redzējām, ka garā / īsā attiecība sasniedza nedēļas zemāko līmeni pie 1.0, kas atbilda Bitcoin nedēļas augstākajam līmenim. Tikmēr attiecība nedēļas augstāko punktu sasniedza ap 1,3 ceturtdienas un piektdienas vakarā, kad arī cena gadījās divas reizes pieskarties apakšai. Tas norāda, ka mazumtirgotāji iepirkās un nebaidījās no cenu krituma.

Pašreizējā garā / īsā attiecība ir 1,25, kas arī norāda, ka mazumtirgotāji joprojām ir optimistiski par īstermiņa tirgu.

Datu vākšanas laiks: 8/21 4:00 UTC līdz 8/28 4:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

OKEx Quarterly Futures piemaksa atkal samazinājās no pagājušās piektdienas 180 USD uz pašreizējo 110 USD. Šis skaitlis pirms divām nedēļām bija augstākais – 350 ASV dolāri, kas atspoguļo noskaņojuma maiņu kopš tā laika.

Tā kā pašreizējais ceturkšņa līgums beigsies septembra beigās, piemaksas samazinājumu ietekmē arī laika samazināšanās, taču tas joprojām parāda, ka tirgus nav tik optimistisks kā tas bija šī mēneša sākumā..

Datu vākšanas laiks: 8/21 4:00 UTC līdz 8/28 4:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Pirmdienas pēcpusdienā atklātā procentu likme sasniedza 1,16 miljardus ASV dolāru, pirms cena samazinājās līdz pašreizējiem 1,02 miljardiem ASV dolāru.

Lai gan mēs esam redzējuši ilgstošas ​​garo pozīciju likvidācijas, straujais OI samazinājums dod pamatu uzskatīt, ka arī īsās pozīcijas tika slēgtas nedēļas otrajā pusē.

Turklāt tirdzniecības apjoma pieaugums neizraisīja OI pieaugumu, kas arī liek domāt, ka šobrīd tirgū notiek roku apmaiņa, un virziens nav skaidrs.

Datu vākšanas laiks: 8/21 4:00 UTC līdz 8/28 4:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Salīdzinot ar garo / īso attiecību, BTC maržas aizdevuma koeficients šonedēļ ir mainījies salīdzinoši maz. Sestdien Bitcoin kāpuma laikā tas sasniedza augstāko līmeni 16,6 un pēc tam sāka pakāpeniski samazināties.

Tomēr ceturtdienas krituma laikā attiecība ātri noslīdēja līdz 11,3, kas norāda, ka daudzi tirgotāji tajā laikā aizņēmās Bitcoin, lai atvērtu šortus. Tomēr slaids bija īslaicīgs, un, cenai atgriežoties, attiecība ātri atgriezās aptuveni 15,0.

Datu vākšanas laiks: 8/21 4:00 UTC līdz 8/28 4:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kas aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Mēs redzējām, ka ilgas dienas ir slēgtas, un strauja OI samazināšanās Bitcoin vidusnedēļas laikā samazinājās līdz 11 200 USD. Kaut arī privātie investori sāka gūt ilgu laiku pēc tam, kad tika sasniegts rezultāts, kopējais noskaņojums joprojām nav ievērojami uzlabojies, un mēs varam sagaidīt vēl vienu konsolidācijas periodu.

Īstermiņa tendence ir W formas atsitiena tendence, un, ņemot vērā to, kā ilgais / īsais koeficients turpina pieaugt, bullish noskaņojums joprojām ir dzīvs. Ja cena var palikt virs 11 600 USD pretestības līmeņa, mēs varam redzēt vēl vienu posmu, lai pārbaudītu 12 000 USD, kas ir griesti, pagaidām.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me