Bitcoin cena parāda dzīves pazīmes, jo nākotnes atklātā procentu likme sasniedz USD 1 miljardu – nākotnes piektdiena

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx

Pēc vairāk nekā mēneša tirdzniecības uz sāniem Bitcoin (BTC) beidzot nolēma šonedēļ virzīties uz augšu un pieskārās jūnija vidus līmenim 9 600 USD, pirms nedaudz pazeminājās, lai pārbaudītu 9 500 USD atbalstu, atbilstoši OKEx ceturkšņa nākotnes (BTCUSD0925) cenai.

Makro līmenī nesenā korelācija starp Bitcoin un zeltu kļūst spēcīga, un tirgus reiz ir sācis apspriest, vai šī periodiskā korelācija var palielināt Bitcoin cenu, lai sasniegtu jaunus augstākos līmeņus. Tajā pašā laikā ir samazinājusies vadošās digitālās valūtas korelācija ar akciju tirgu, kur ceturtdienas straujā ASV akciju korekcijas laikā Bitcoin ceturkšņa nākotnes cena saglabājās virs 9600 USD.

Aplūkojot OKEx tirdzniecības datus, Bitcoin nedēļas sākumā pabeidza trīsstūra zīmējumu un turpina pieaugt. Kopā ar cenu atklātā interese strauji pieauga, salīdzinot ar pagājušās piektdienas USD 800 miljoniem līdz pat USD 994 miljoniem – spriežot pēc vēsturiskajiem datiem, OI līmenis tuvu 1 miljardam USD, iespējams, ir gaidāmo lielāko kustību rādītājs.

Atšķirība no cenu tendences tomēr ir garā / īsā attiecība, kas, pieaugot cenai, samazinājās līdz 0,9 no 1,0. Bet, ja šis rādītājs turpina kristies, tas var likt domāt, ka pārāk daudziem privātajiem investoriem pietrūkst. Tikmēr ceturkšņa fjūčeru prēmija ir palielinājusies, kas liecina, ka pašreizējais tirgus noskaņojums joprojām vērsts pret vēršiem.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumu (BTCUSD0925) 4h diagramma. Avots: OKEx

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju

BTC garā / īsā attiecība

Pirms otrdienas garā / īsā attiecība turpināja darboties virs 1,0, jo cena darbojās šaurā diapazonā. Bitcoin cena otrdien pieauga no 9 300 USD līdz 9500 USD, savukārt garo / īso attiecību samazināja līdz 0,93. Un pēc tam, kad ceturtdien cena pieauga virs 9600 ASV dolāriem, garā / īsā attiecība turpināja samazināties līdz pašreizējam 0,90 līmenim.  

Aplūkojot vēsturiskos datus, pašreizējā zemā garo / īso attiecība norāda, ka daudzi privātie ieguldītāji atrodas īsās pozīcijās, taču tas joprojām ir normālā diapazonā. Virzoties uz priekšu, mums jāturpina skatīties garās / īsās attiecības. Iepriekšējie dati rāda, ka attiecība, samazinoties līdz tuvu 0,8, varētu būt pagrieziena punkts, kur pārāk daudz tirgus dalībnieku ieiet īsās pozīcijās un cenām ir tendence turpināt pieaugt.

Datu apkopošanas laiks: 7/17 4:00 UTC līdz 7/24 4:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka viņu neto pozīcija BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

OKEx BTC Quarterly Future piemaksa ir pieaugusi no 100 USD pagājušajā piektdienā līdz 150 USD (aptuveni 1,58%), kas norāda, ka tirgus dalībnieki kļūst drošāki par Bitcoin nākotnes cenu. Bet tajā pašā laikā pieaugošā ceturkšņa prēmija piesaista arbitrāžus īsās pozīcijās. Kopumā pašreizējais piemaksas līmenis ir veselīgs un atspoguļo bullish tirgus noskaņojumu.

Datu apkopošanas laiks: 7/17 4:00 UTC līdz 7/24 4:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Konkrēta laika bāze ir vienāda ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes līgumu pamats var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Nedēļas laikā atklātā interese pieauga ļoti strauji, salīdzinot ar pagājušās piektdienas USD 800 miljoniem līdz pat USD 994 miljoniem, un rakstīšanas laikā tā saglabājās virs USD 980 miljoniem. Ja OI pieaugs līdz USD 1 miljardam, tirgus sagaida nozīmīgus pasākumus. Lai gan vēsturiskie dati norāda, ka bullish tendence var beigties ar strauju kritumu, tiklīdz OI sasniegs 1 miljardu USD, tas var nenotikt katru reizi, un cenas var kavēties augstākos līmeņos ilgāk.

Datu apkopošanas laiks: 7/17 4:00 UTC līdz 7/24 4:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atklātie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Maržas aizdevuma koeficients šonedēļ palielinājās, strauji pakāpjoties līdz 7.4 no 3.5. Tas parāda, ka uz vietas piesaistītajā tirgū dalībnieki krāmē somas un derības par turpmāku cenu pieaugumu. Atšķirībā no februāra vidējā līmeņa 33,0, pašreizējais maržinālo aizdevumu rādītājs joprojām ir normālā diapazonā.

Datu apkopošanas laiks: 7/17 4:00 UTC līdz 7/24 4:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Pēc pēdējo dienu pieauguma sērijas Bitcoin cena ir izturējusi pretestību aptuveni 9800 ASV dolāru apmērā, un šobrīd notiek īstermiņa korekcija. Trīs dienas pēc kārtas pieaugums ir radījis entuziasmu tirgū, taču ir acīmredzams, ka šī rallija spēks īstermiņā pakāpeniski samazinās.

Tomēr, aplūkojot pašreizējo retracement līmeni un tirdzniecības apjomu, aktīvā izpārdošanas jauda nav pārāk spēcīga, un, pārkāpjot 9800 USD līmeni, vidējā termiņā var pārbaudīt 10 500 USD.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me