Bitcoin cena paliek nemierīga, jo DeFi Boom turpina zagt uzmanības centrā

Pagājušajā nedēļā notika lielas centralizētas apmaiņas, kas stiprināja DeFi telpu. OKEx vadībā CEX giganti ir ne tikai uzskaitījuši vairākus DeFi žetonus, bet arī ieviesuši inovatīvus produktus, piemēram, OKB Staking, kurus tirgus dalībnieki ir atzinīgi novērtējuši..

OKB Staking bloķētā kopējā vērtība pirmdien pārsniedza 200 miljonus ASV dolāru, un tajā piedalījās vairāk nekā 16 000 dalībnieku. Šis solis ievērojami samazina šķēršļus mazumtirgotājiem, kas piedalās DeFi, bez papildu ķēdes gāzes izmaksām.

OKB arī pagājušajā nedēļā strauji pieauga gan pieaugošā pieprasījuma, gan apgrozības samazināšanās dēļ, palielinoties par 17,87%, lai kļūtu par vienu no vadošajiem izpildītājiem.

Savukārt Bitcoin (BTC) pagājušajā nedēļā izrādīja nelielu entuziasmu, pēc tam, kad vairākas reizes tika pārbaudīta 10 000 ASV dolāru atzīme, tas samazinājās par nelielu 0,08%. Vadošā digitālā valūta trešdien sāka atlēcienu un nedēļas agrā svētdienas rītā sasniedza nedēļas augstāko līmeni – 5 580 USD – atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai – pirms nokrita, lai nedēļu noslēgtu 10 300 USD.

Polkadot (DOT) bija vēl viens altcoin, kas labi darbojās pagājušajā nedēļā, pieaugot par 8.93%, ieņemot piekto vietu tirgus kapitalizācijas ziņā. Tikmēr Chainlink (LINK) nokritās uz sesto vietu tirgus ierobežojumu reitingā pēc 9.07% krituma. Ēteris (ETH) palika nemainīgs, palielinoties par nelielu 0,44%, savukārt EOS un TRON (TRX) samazinājās attiecīgi par 7,44% un 5,09%.

Nedēļas atdeve no galvenajām kriptovalūtām, 9 / 7–9 / 13. Avots: TradingView

Aplūkojot DeFi žetonus, yearn.finance (YFI) un Loopring (LRC) pārspēja konkurentus, pateicoties viņu gaidāmajiem Coinbase Pro sarakstiem, dodot viņiem nedēļas peļņu attiecīgi 44,78% un 37,27%. DFI dakša DFI.money (YFII) arī ieguva 30.43% nedēļas pieaugumu.

Nedēļas lielāko DeFi žetonu atgriešana, 9. septembris – 9. Avots: TradingView

Visnepietiekamākais marķieris DeFi sektorā bija SushiSwap (SUSHI), kas ir krities par 28,57%. SUSHI nedēļu noslēdza pie 2,20 ASV dolāriem, salīdzinot ar septiņu dienu maksimumu – 3,50 USD.

Arī SushiSwap bloķētā kopējā vērtība ir strauji samazinājusies pēc tam, kad tā nedēļas nogalē pazemināja atlīdzību par bloku. TVL ir samazinājies līdz 808,3 miljoniem ASV dolāru – tas ir kritums par 42,74% pēdējo 24 stundu laikā, kā norādīts DeBank dati. Iepriekš SushiSwap TVL bija sasniedzis 1,5 miljardus dolāru un tika ierindots pirmajā vietā. Interesanti atzīmēt, ka 9. septembrī SushiSwap veiksmīgi migrēja 800 miljonus USD no Uniswap, pateicoties ražas lauksaimniekiem, kuri meklē SUSHI bloku atlīdzības.

Šoreiz milzīgā dēļ sagriezti bloku atlīdzības no 1000 līdz 100 SUSHI – peļņas meklētāju lauksaimnieku raksturs ļoti ātri noveda pie likviditātes atcelšanas. Tās vērtība ir 14 miljoni USD atpirkšana un, šķiet, ka 2 miljoni dolāru gaisa pilienos nav daudz palīdzējuši cenai.

Kopējā vērtība, kas fiksēta 10 labāko DeFi projektu skaitā – 9/14. Avots: DeBank

Tajā pašā laikā mēs pamanījām, ka Uniswap TVL pēdējo 24 stundu laikā pieauga par 62.63%. Uniswap un SushiSwap atšķiras vēl vairāk, ja runa ir par 24 stundu lietotāju skaitu un darījumu skaitu.

Uniswap V2 pret SushiSwap. Avots: DeBank

Turklāt, pateicoties DeFi piedāvātajam lielajam ienesīgumam, gandrīz 100 000 BTC ir bijuši "pārcēlās" uz Ethereum blokķēdi, kā norādīts DeFi pulsa dati. Vispopulārākais BTC līdz ETH starpķēžu projekts ir Wrapped Bitcoin, kas veido vairāk nekā 66% jeb 53 000 no visiem starpķēdes BTC.

BTC ir bloķēts DeFi. Avots: DeFi pulss

Aplūkojot Bitcoin, mēs redzējām, ka CME izlaida jaunākos (no 8. septembra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati. Laika posmā, kas atbilst šim ziņojumam, Bitcoin samazinājās par vairāk nekā 2000 USD, un dati atspoguļo iespējamo institucionālo investoru reakciju.

Mēs varam redzēt, ka atklātā procentu likme strauji samazinājās, sākot no visu laiku augstākā līmeņa – 11 617 līdz 8 198, sasniedzot zemāko līmeni kopš 7. jūlija, un visu veidu kontiem ir veikti pozīciju samazinājumi.

Īpaši atzīmējams, ka garās pozīcijas piesaistīto fondu kontos samazinājās no 4271 līdz 2758, bet īsās pozīcijas tajā pašā laikā samazinājās no 6842 līdz 4661. Pēc piesaistīto fondu kontiem pagājušajā nedēļā palielinājās īso pozīciju peļņa, taču pašreizējie pozīciju samazinājumi atspoguļo viņu nenoteiktību par Bitcoin cenu virzienu.

CME Bitcoin nākotnes dati – piesaistīto fondu skaits garajiem un šortiem. Avots: Quandl.com

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Federālās rezerves šonedēļ rīkos vēl vienu federālās atklātā tirgus komitejas sanāksmi – pēdējo pirms prezidenta vēlēšanām.

Pēc piecu secīgu mēnešu straujas kāpuma ASV akcijas kopš septembra sākuma ir ieviesušas koriģējošu periodu. Ņemot vērā to, kā Bitcoin joprojām ir saistīts ar akciju tirgu, tirgotājiem jāpievērš uzmanība tam, kā šonedēļ darbojas ASV akcijas.

Kriptogrāfijā OKEx paziņoja OKChain pārveidošana OKExChain, Coinbase Pro uzskaitīs YFI un LRC, un UniTrade (TRADE) uzsāks savu oficiālo platformu 30. septembrī.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me