Centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) – plėtros atnaujinimas

Kadangi pasaulis ir toliau tampa vis labiau skaitmeninis, matome, kad įvairios vyriausybės visame pasaulyje sunkiai dirba kurdamos skaitmenines valiutas. Šie skaitmeniniai atitikmenys kiekvienos šalies FIAT valiutai dažnai vadinami „centrinio banko skaitmeninėmis valiutomis“ arba „CBDC“, turi daug privalumų..

Šiandien mes trumpai apžvelgiame kai kurias naujausias pažangą, padarytą šalių, kurios pirmauja CBDC plėtros srityje.

Bahamos

„Smėlio doleris“ – tai paprastojo ežio rūšis, lengvai randama šiltuose vandenyse netoli pusiaujo. Šiems padarams dėl išvaizdos suteikiamas vardas, panašus į smėlio monetą. Bahamų salos savo būsimą CBDC sukūrė kaip „smėlio dolerį“..

Smėlio dolerio projektą dažnai nustelbia skaitmeninio juanio srityje pasiekta pažanga – vis dėlto pastaroji yra antros pagal dydį pasaulio ekonomikos produktas. Iš tikrųjų smėlio doleris buvo vienas iš pirmųjų išleistų CBDC. Nors Bahamų centrinio banko pareigūnai naudojami tik jo sienose, pastaruoju metu tai padarė nurodytas kad netrukus bus galima naudoti visame pasaulyje.

Nors Kinija gali nustelbti pažangą Bahamose viešai nagrinėdama savo CBDC, manoma, kad „Smėlio doleris“ ilgainiui taps pirmuoju, oficialiai išleistu pasauliniu mastu.

Kanada

Iki šiol Kanada CBDC požiūriu laikėsi siaubingesnio požiūrio nei dauguma. Nors kitos tautos jau laikė CBDC keliu į priekį, Kanada nusprendė palaukti ir pamatyti, kaip šie projektai veiks.

„Kanados bankas dalyvauja didelio masto tyrimų programoje, siekdamas išanalizuoti šių naujų įvykių riziką ir galimybes. Pagrindinė šios programos dalis yra pinigų ir mokėjimų stebėsenos sistema bei centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) nenumatytų atvejų planavimas. Tai yra labai socialiai reikšminga programa, kuri pareikalaus mums žengti naują kelią “.

Nors Kanados bankas nurodė, kad, kai ateis laikas, jis bus pasirengęs dalyvauti CBDC, atrodo, kad jis sparčiau tiria jų naudojimą. Tai neseniai buvo akivaizdu, kaip darbo skelbimai buvo paskelbti viešai, ieškodami „Blockchain“ gerai išmanančio ekonomisto, kuris galėtų vadovauti savo tyrimams.

Kinija

Be jokios abejonės, Kinija yra viena iš, jei ne THE CBDC plėtros lyderė. Kinijos CBDC, pavadintas skaitmeniniu juanu, jau įžengė į viešą bandymų etapą.

Šio bandymo metu Kinijos Liaudies bankas spalio viduryje loterijos būdu išplatino 10 mln. Skaitmeninių juanių (1,5 mln. USD) Šendženo gyventojams. Atliekant šį testą, tūkstančiams vietinių prekybininkų buvo suteikta galimybė priimti naujai išplatintą skaitmeninį juanį. Anksti ataskaitos rodo nevienareikšmišką reakciją, apklaustieji vartotojai, kalbėdami apie skaitmeninio juanio problemas, nurodo patogumo, paskatos ir prasto laiko trūkumą..

Nors tai gali būti tiesiog bandymų etapas, o ne oficialus paleidimas, tai aiškiai parodo, kad Kinija yra priešakyje kuriant CBDC.

Rusija

Ne visos tautos kuria centrinio banko skaitmenines valiutas ne dėl trūkumo, o dėl būtinybės. Viena iš baimių, susijusių su CBDC, yra galimas sugebėjimas padėti tautoms laikytis nustatytų finansinių sankcijų. Šiai baimei tiesiog suteikė daugiau pasitikėjimo pati Rusija, kaip yra Rusijos bankas pranešė aiškiai nurodyti šį potencialą kaip skaitmeninio rublio kūrimo priežastį.

Nors Rusija nepriėmė galutinio sprendimo dėl to, ar ji išleis CBDC, ar ne, vis dažniau atrodo, kad taip ir bus. Esant tokiai padėčiai, tikimasi, kad Rusijos CBDC struktūra bus iš esmės vyriausybės remiama stablecoin, o kiekvienas skaitmeninis rublis bus paremtas tradiciniais rubliais.

CBDC užbaigimas

Jei per pastaruosius kelis mėnesius paaiškėjo vienas dalykas, tai yra tai, kad CBDC nebėra galimybės, juos dabar aktyviai kuria vyriausybės visame pasaulyje. Per ateinančius kelerius metus „apyvartoje“ matysime keletą šių valiutų. Todėl reikia pasiruošti didžiausiai pasaulio ekonomikai (Jungtinėms Valstijoms), nes šios BĮK turi galimybių sumažinti likusio pasaulio priklausomybę nuo JAV dolerio – ši pozicija neseniai pasidalino pateikė „Deutsche Bank“.

„CBDC priėmimas pagrindiniuose dvišaliuose prekybos santykiuose gali susilpninti dolerio pirmenybę pasaulinėje finansų rinkoje“.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me