1 milijardas dolerių pavogtame Bitcoin, susietame su „Šilko keliu“, kurį areštavo DOJ

Jungtinių Valstijų teisingumo departamentas (DOJ) turi paskelbė didžiausias konfiskavimas per visą istoriją, susijęs su kriptovaliutomis, manoma, kad tai yra neegzistuojančios tamsios interneto rinkos „Šilko kelias“ pajamos..

  • 69 370 Bitcoin
  • 69 370 „Bitcoin Cash“
  • 69 370 Bitcoin aukso
  • 370 „Bitcoin SV“

Vien tik areštuotas „Bitcoin“ prilygsta maždaug 1 milijardui USD. Tai kartu su įvairiomis šakėmis paverčia areštą svarbiu DOJ laimėjimu.

DOJ už užuolaidos

Investuotojai, bandantys suprasti ir gauti naudos iš Bitcoin rinkų, dažnai stebės įvykius, kurie gali daryti įtaką kainoms. Yra tokių, kurie nuolat stebi turto judėjimą nemažose „Bitcoin“ piniginėse. Piniginė, perduodanti nemažą kiekį Bitcoin į biržą, gali reikšti ketinimą parduoti, o atvirkščiai – ketinimą laikyti.

Tai pripažinus, viena operacija patraukė investuotojų akiratį šios savaitės pradžioje, kai iš ilgos miegančios piniginės buvo pervesta maždaug 1 mlrd. USD vertės Bitcoin. Spekuliacijos siautėjo, kai investuotojai bandė nustatyti, kas yra už užuolaidos ir atsakingas už tokį žingsnį.

Greitai į priekį iki lapkričio 6 d., Ir dabar mes turime savo atsakymą – Jungtinių Valstijų teisingumo departamentas (DOJ).

Kas buvo Šilko kelias?

„Šilko kelias“ buvo „Ross Ulbricht“ organizuojamos tamsios žiniatinklio rinkos vieta, kuri 2011 m. Išpopuliarėjo – iš esmės veikdama kaip „eBay“ neteisėtoms prekėms ir paslaugoms. Deja, Šilko kelias, be abejo, yra pagrindinė priežastis, dėl kurios Bitcoin iki šiol vis dar siejama su neteisėta veikla. Tuo metu „Bitcoin“ veikė kaip puiki terpė tokiai veiklai.

Kaip pagrindinis Šilko kelio orkestro vadovas, Rossas Ulbrichtas 2015 m. Buvo pripažintas kaltu dėl įvairių nusikaltimų – sąmokslo dėl narkotinių medžiagų platinimo, pinigų plovimo ir kt. Dėl šių įsitikinimų Ulbrichtas dabar atlieka kelias kalėjimo iki gyvos galvos.

Kaip jie tai padarė?

Šilko kelio nebėra nuo 2013 m., Todėl kyla klausimas – kaip šias lėšas dabar gauna DOJ?

Laikui bėgant, reguliavimo institucijų ir valdžios institucijų, tokių kaip DOJ, galimybės tapo daug sudėtingesnės. Kadangi kriptovaliutų pasaulis ir toliau auga precedento neturinčiais tempais, tokios galimybės yra būtinos norint užtikrinti, kad neteisėta veikla būtų kontroliuojama. Geriau suprasdamas kriptovaliutas ir naujas operacijų stebėjimo priemones, DOJ sugebėjo tai padaryti.

„2020 metais teisėsaugos pareigūnai naudojo trečiosios šalies bitkoinų priskyrimo bendrovę analizuodami„ Silk Road “įvykdytas Bitcoin operacijas. Iš šios apžvalgos jie stebėjo 54 operacijas, kurios buvo siunčiamos iš „Silk Road“ kontroliuojamų „Bitcoin“ adresų į du „Bitcoin“ adresus “.

Tačiau viskas tampa dar įdomiau – DOJ pažymėjo, kad, nors mano, kad šios lėšos yra Šilko kelio veiklos pajamos, jos iš tikrųjų buvo pavogtos iš rinkos.

„… Šios 54 operacijos nebuvo pažymėtos Šilko kelio duomenų bazėje kaip pardavėjo pasitraukimas ar Šilko kelio darbuotojo pasitraukimas, todėl atrodo, kad tai reprezentuoja„ Bitcoin “, kuris buvo pavogtas iš Šilko kelio.“

Dar labiau įtvirtinant savo įsitikinimą, kad lėšos buvo pavogtos, tai, kad DOJ sugebėjo nustatyti asmenį, susijusį su pirminiu sandoriu, kuris pervedė lėšas iš Šilko kelio.

„Remiantis tyrimu, asmuo X galėjo įsilaužti į Šilko kelią ir gauti neteisėtą ir neteisėtą prieigą prie Šilko kelio ir tokiu būdu pavogti neteisėtą kriptovaliutą iš Šilko kelio ir perkelti ją į pinigines, kurias asmuo X valdė. Tyrimo duomenimis, Ulbrichtas sužinojo apie asmens X internetinę tapatybę ir pagrasino asmeniui X dėl kriptovaliutos grąžinimo Ulbrichtui. Asmuo X negrąžino kriptovaliutos, tačiau ją laikė ir neišleido … 2020 m. Lapkričio 3 d. Asmuo X pasirašė sutikimą ir susitarimą dėl turto konfiskavimo su JAV prokuratūra, Kalifornijos šiauriniu rajonu. Toje sutartyje asmuo X sutiko su atsakovo turto konfiskavimu JAV vyriausybei “.

Vis dar Limbo mieste

Reikėtų pažymėti, kad nors DOJ pavyko areštuoti šias lėšas, jos oficialiai dar nėra vyriausybės nuosavybė. Nors lėšas dabar turi DOJ, kuriamą bylą dabar reikia įrodyti teisme.

Remiantis praeities įvykiais, būtų tikslinga sakyti, kad jei / kai bus oficialiai konfiskuota lėšos, DOJ galiausiai pateiks aukcioną kriptovaliutoms – praeityje tai buvo kelis kartus..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me