Vertybinių popierių prekybos ateitis – minties lyderiai

Douglasas Borthwickas, BRO „INX Limited“.

Prieš nerdami į ateitį, pirmiausia turime aptarti dabartį. Iki šiol JAV buvo dvi skirtingos vertybinių popierių rinkos. Vieša ir privati. Viešieji vertybiniai popieriai paprastai prekiauja nacionalinėje biržoje, todėl dauguma jų investuotojams gali naudotis per savo tarpininkavimo sąskaitas dėl pastaraisiais dešimtmečiais pastatytos infrastruktūros ir daugybės vamzdžių. Investuotojas gali ištirti vertybinius popierius, tada juo prekiauti tiesiog per savo internetinę tarpininkavimo sąskaitą. Sandoriuose yra mažai trinties, tačiau daugelis tarpininkų. Kita vertus, privačius vertybinius popierius rasti yra sunkiau. Apskritai turite būti akredituotas investuotojas ir nuolat žiūrėti, ar būti adresatų sąraše, kad sužinotumėte, kokios galimybės yra. Nedaugeliu prekiaujama biržoje ar ATS. Likvidumo trūksta.

Kadangi viešoji vertybinių popierių prekyba nacionalinėse biržose yra atvira prekybai dienos metu tik ribotą laiką. Daugiausia turite prekiauti nuo 9:30 iki 16:00 EST. Laikai siekia beveik šimtmetį ir atspindi rinkų prekybą apie rytinių ir vakarinių laikraščių platinamų naujienų leidimą. Uždarymo laikas greičiausiai siekia tuos laikus, kai realūs žmonės rinkas kūrė biržų aukštuose. Vienam vertybiniam popieriui pereinant iš vieno asmens į kitą, tarpininkai, vadinami perdavimo agentais, atkreipė dėmesį į judėjimą, kad emitentai galėtų suprasti nuosavybės teises.

Privatūs vertybiniai popieriai bendroje akredituotų investuotojų prekyboje. Investuotojai, kurių pajamos ar turtas viršija tam tikrą lygį. Kadangi auditorija yra ribota, prekyba yra atsitiktinė, ribota ir nepermatoma.

„Blockchain“ visa tai keičia. Ir galbūt tai yra priežastis, kodėl buvęs SEC pirmininkas Jay Claytonas sakė, kad ateityje jis gali matyti visą turtą, pereinantį į „blockchain“.

„Blockchain“ leidžia įmonėms suskaitmeninti savo emisijas, sukuriant visiškai naujas viešojo ir privataus turto galimybes. Dėl šių naujų sąlygų prekyba tampa efektyvesnė, nes nebereikia įvairių tarpininkų. Tai leidžia visą parą ir visą parą veikiančią prekybos rinką, dalijamą nuosavybę ir pirmą kartą – tai yra „INX Limited“, atveria privačias rinkas ir ankstyvojo etapo finansavimą mažmeniniams investuotojams. Tai ateitis.

Be abejo, šiandien yra tik srautas, tačiau mes nuoširdžiai tikime, kad netrukus bus didelė migracija iš senų rinkų į blokų grandinę, ir ji jau prasidėjo.

Kai skaitmeninami privatūs vertybiniai popieriai – arba jie yra pažymėti, jie tampa likvidesni. Jais galima prekiauti visą parą; o įtraukimas į ATS leidžia emitentams aiškumo ir kainos atradimo anksčiau neskaidrioje rinkoje. Kai jie bus pažymėti, jie gali priklausyti dalimis ir priklausomai nuo to, kaip emitentas pateikė SEC, kai kuriais atvejais mažmeniniai investuotojai gali jais prekiauti nuo savo IPO iki antrinės prekybos. Kol šios rinkos neturėjo reikšmingų blokavimo laikotarpių, nurodytų jų padavimų. Dabar tai keičiasi.

Viešojoje rinkoje jau yra vertybinių popierių, kurie nusprendė, kad „blockchain“ turi ateitį, kai kalbama apie efektyvumą, likvidumą ir aiškumą. Overstock.com išleido tokenizuotą savo akcijų versiją išmokėdama dividendus akcijų savininkams. Kadangi „INX Limited“ tapo pirmąja įmone istorijoje, iš tikrųjų išplatinusia „blockchain“ IPO, leidžiančią mažmeniniams investuotojams investuoti į išankstines pajamas gaunančią bendrovę savo vykdomame IPO, faktiškai registruotame ICO. Tai didžiulis žingsnis į priekį vertybinių popierių rinkose. Anksčiau mažmeniniams investuotojams buvo blokuojamos šios galimybės, galimybės, kuriomis galėjo naudotis tik akredituoti investuotojai, privataus kapitalo fondai ir rizikos kapitalo investuotojai..

Įtraukdamos į „blockchain“ sąrašą įmonės pastebi, kad nebesitiki daugelio tarpininkų paslaugomis. Nuosavybės įrašai įrašomi į „blockchain“, o viršutinę lentelę galima peržiūrėti realiuoju laiku. Dividendus ir paskirstymus galima išmokėti tiesiogiai investuotojams, nereikia tarpininkų. Dėl 24/7 prekybos ir dalinės nuosavybės investuotojų bazė gali išplėsti iš JAV į pasaulinį mastą. Žetonai įmonėse gali tapti prieinami kiekvienam, neatsižvelgiant į jų pajamas ir laiko juostą.

Reguliatoriai nori, kad „blockchain“ suteikiami žetonai galėtų turėti išmaniąsias sutartis, skirtas autonomiškai užtikrinti, kad visi saugumo savininkai būtų patyrę AML ir KYC. „Blockchain“ tinkle saugumas gali pasikeisti rankas tik tuo atveju, jei abi šalys įtraukė savo skaitmenines pinigines į baltąjį sąrašą.

Tūkstantmečiai taip pat yra laive. Jie užaugo pristatydami kitą dieną „Amazon“ ir niekada nesuprato, kodėl atidaromos ir uždaromos akcijų rinkos, skirtingai nei valiutų ir kriptografinių rinkų. Atrodo šiek tiek nesąžininga, kad įmonės gali išduoti PR penktadienį po uždarymo, o investuotojai negali prekiauti savo akcijomis iki kito pirmadienio. Tokenizacija tai išsprendžia.

Vertybinių popierių ateitis yra dabar. Reguliavimo institucijoms, emitentams ir vartotojams matant tokenizavimo pranašumus, o tokenizavimo kelią dabar apšviečia tokie pionieriai kaip „INX Limited“, tik laiko klausimas, kada ši srautas virs torrent.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me