Liza Aizupiete, „Fintelum“ generalinė direktorė – interviu serija

Liza Aizupiete yra „Fintelum“, Europoje veikiančios žetonų paleidimo (ICO ir STO) platformos, vykdančioji direktorė. Liza turi didelę tradicinio fondų valdymo patirtį, taip pat yra patyrusi „blockchain“ verslininkė, sėkmingai pradėjusi ir sukaupusi „Globitex“ kapitalą (ICO), kur ji buvo viena iš įkūrėjų ir vykdanti direktorė..

RS: Jūs neseniai įkūrėte įmonę pavadinimu „Fintelum“. Ar galite papasakoti šiek tiek daugiau apie tai, ką „Fintelum“ veikia ir kokioms rinkoms ji tarnauja.

LA: „Fintelum“ paslaugas galima apibendrinti taip:

– Pirminis žetonų išleidimas

– KYC / AML atitiktis

– Išmaniosios sutartys (naudingumo ir saugos žetonai)

– Kriptografija finansuoja bendrąją globą

– Žetonų perdavimo agentūra

– Įmonių veiksmai

– Antrinis žetonų biržos stalas

„Fintelum“ mes sukūrėme žetonų paleidimo platformą, skirtą žetonų leidėjams vykdyti techniškai patikimus ir reikalavimus atitinkančius ICO / STO žetonų pardavimus. „Fintelum“ yra skirta teikti paslaugas Europos žemėje pasaulinei klientams. Pagrindinės paslaugos yra laikymasis, kriptografinių fondų bendras saugojimas ir išmaniosios sutartys. Saugumo žetonų pramonei „Fintelum“ tarnauja kaip žetonų nuosavybės perdavimo agentas, užtikrindamas antrinę rinką naudodamasis simboliniu nebiržiniu stalu ir teikia nuolatines „blockchain“ pagrįstas korporatyvinių veiksmų paslaugas, tokias kaip balsavimas, dividendai ir pranešimai.

RS: kuo „Fintelum“ skiriasi nuo kitų ženklų išleidimo bendrovių?

LA: „Fintelum“ unikalūs pardavimo taškai:

– Integruotos kriptografinės daugialypės piniginės paslaugos ir bendrai saugomos lėšos

– Žetonų perdavimo agentūra ir ne biržos keityklos

– Išsami informacija apie paklausą

„Fintelum“ buvo įkurta 2018 m., O po to Estijos FŽP gavo licenciją teikti kriptografijos pramonei paslaugas pagal ES pinigų plovimo įstatymus. Pagrindiniai „Fintelum“ klientai gali turėti naudos iš ilgametės komandos, turinčios finansų ir patirties bei kuriant ir valdant mūsų pačių reguliuojamą kriptovaliutų keitimo patirtį..

Viena vertus, „Fintelum“ turi daugybės valiutų šaltos / karštos piniginės valdymo sistemą, kartu užtikrindama patikimumą. Emitentai gali būti ramūs, kad visi techniniai, „blockchain“ ir su atitikimu susiję darbai bus atliekami labai atsargiai. Tam mes sukūrėme išsamią įstaigą, kurioje emitentai gali saugiai naršyti ir kontroliuoti savo lėšų rinkimą. Nuo kampanijų ir programų kūrimo iki investuotojų duomenų ir dukterinių įmonių valdymo.

Kitas skiriamasis elementas yra „Ethereum“ pagrįstas saugos žetonų STO diegimas ir tolesnis ne biržos stalas. „Fintelum“ gali veikti kaip žetonų perdavimo agentas, išlaikydamas „blockchain“ pagrįstas kapitalizacijos lenteles arba akcininkų registrą įmonėms ar kitam tokenizuotam turtui. Kuriame precedento neturintį tinkamų (į baltąjį sąrašą įtrauktų) bendraamžių prieinamumą tiek saugos, tiek naudingumo žetonais.

Naudingumo ženklo atveju „Fintelum“ skiriasi nuo mūsų sisteminio požiūrio, kaip laikytis KYC / AML. Čia po sėkmingo lėšų pritraukimo emitentai gali pasikliauti išsamia atskaitomybės sistema. Visi surinkti ir patikrinti duomenys gali būti prieinami bankams ir kitoms finansų įstaigoms, kurios kitu atveju negalėtų aptarnauti reikalavimų neatitinkančios įmonės. Iš tikrųjų turime keletą bankų ir mokėjimo paslaugų teikėjų, kurie gali pasiūlyti „Fiat“ paslaugas „Fintelum“ klientams.

Apskritai „Fintelum“ paslaugos apima keletą svarbiausių funkcijų, kad sėkmingai pradėtų lėšų šifravimui. Emitentams vis tiek reikės turėti savo vietos teisininką ir aiškiai suprasti savo rinkodaros strategiją, o visa kita atliks „Fintelum“. Galima sakyti, kad „Fintelum“ paslaugų paketas yra pats išsamiausias rinkoje.

RS: Jūs turite didelę patirtį „fintech“ ir fondų srityje. Kokias priežastis pasirinkote įkurti žetonų išleidimo įmonę, o ne kitą kriptografinių paslaugų ar verslo rūšį?

LA: Trumpai:

– Įmonės ieškojo mūsų žinių

– Suprasti pramonę ir technologijas

– Visuotinių kapitalo rinkų pokyčių numatymas

Sėkmingai įvykdę 10 mln. EUR ICO lėšų rinkimą, buvusiai mūsų įmonei keli projektai kreipėsi į mus norėdami sužinoti, kaip veikia kriptografinis sutelktinis finansavimas. Kadangi laikymasis ir AML turėjo viršenybę prieš anonimines kriptografines aukas, mes manėme, kad natūralu išplėsti savo patirtį ir institucinį supratimą, kaip greičiausiai vystysis kapitalo rinkos. ICO ar naudingumo ženklai jau padarė istorinį ženklą kapitalo rinkų pramonėje. Lygiai taip pat STO ar saugumo ženklai ir toliau formuos kapitalo rinkas, ir mes džiaugiamės galėdami paskatinti šį pasikeitimą savo nauju verslu.

RS: Anksčiau jūs darėte ICO su savo buvusia įmone „Globitex“, ko išmokote iš to ICO, kuris gali padėti „Fintelum“ platformos ženklų išleidėjams?

LA: Mūsų patarimas:

– Raskite tinkamus partnerius

– darbas su profesionalais

– Augink savo bendruomenę

Pagrindiniai ICO valdymo būdai buvo tai, kad labai svarbu, kokiame etape yra jūsų įmonė, kokius akcininkus ir partnerius turite ir kokius paslaugų teikėjus pasirenkate lėšų rinkimui. Jums gali kilti nuostabi idėja, techniškai nepriekaištingas produktas. Bet jums reikia profesionalių paslaugų teikėjų, kurie padarys visa kita, kad jūsų lėšos iš tikrųjų įvyktų.

Mums labai pasisekė su mūsiškiais. Mums pavyko surinkti 10 milijonų eurų ir per 24 valandas uždarėme viešąjį pardavimą. Neskaičiuojant laiko, kai vykdėme savo kampaniją, taip pat svarbu aiškiai įsivaizduoti, į ką norite nukreipti savo investuotojus ir (arba) produkto vartotojus – savo bendruomenę. Nes ICO ir STO kampanija netyčia veikia kaip jūsų dabartinio ar būsimo produkto ar paslaugos rinkodaros kampanija. Ir jūs turite skirti laiko ir pastangų, kad susisiektumėte su savo bendruomene, parodytumėte pasauliui, kad jūsų produktas egzistuoja ir į kurį verta investuoti..

Verta paminėti, kad STO turi daugiau teisinės prasmės, bet daug mažiau mažmeninės prekybos. Laikai, kai buvo surinkta šimtų milijonų baltojo popieriaus idėjoms be kieto dangtelio, jau praėjo. Tačiau ICO nėra mirę. Aš vis dar tikiuosi, kad šiais ir kitais metais bus išleisti keli pagrindiniai naudingumo ženklai. Kita vertus, STO gali puikiai veikti pagal sutelktinio finansavimo įstatymų išimtis iki 5–8 mln. EUR ir daugiau – pagal Prospekto reglamentą (2019 m. Liepos mėn. Pakeičiantį direktyvą) Europoje.

ICO fiksuota ir garantuota viršutinė riba padidins lėšų rinkimo sėkmę ir populiarumą. Taikant STO, griežtą ribą pakeičia aiškios teisinės teisės ir lūkesčiai.

RS: Kaip manote, kokio tipo įmonės yra tinkamiausios STO pradėti?

LA: Mano nuomone:

– Smulkaus ar vidutinio verslo įmonės, idealiu atveju, kai gaunamos pajamos

– Pasaulinės fondų valdymo įmonės, turinčios esamų abonentų (investuotojų)

– nekilnojamasis turtas ar finansiniai projektai su patrauklia palūkanų norma

– Alternatyvios energetikos projektai, turintys ekologinio poveikio ir gerų dividendų perspektyvų

– Žaidimai ir sportas, stebint didelę mažmeninę prekybą

Šiandien potencialiam STO pirkėjui reikės įveikti sudėtingą KYC / AML profiliavimo procesą, kad jis atitiktų vertybinių popierių pardavimą. Priklausomai nuo jurisdikcijos ir projekto pasiūlymo, skausmo lygis gali skirtis. Tačiau akivaizdu, kad šiandien investuoti į STO ar ICO yra daug sudėtingiau, nei būtų buvę prieš metus, prisidedant prie naudingumo ženklo projekto kūrimo. Štai kodėl STO turi būti pakankamai patrauklus pasiūlymas dėl skausmo investuojant. Iš tikrųjų, norint įsigyti akcijų ar skolos ženklų, STO emitentas turi turėti puikų pasiūlymą, kad galėtų pritraukti investicijas.

RS: Kokių tipų įmones norėtumėte pamatyti kriptovaliutų erdvėje, kad visa pramonė galėtų plačiau pritaikyti?

LA: Aš lažinčiausi dėl:

– Sportas ir žaidimai

– Virtuali realybė

– Maistas

„Fintelum“ sulaukiame neproporcingai daugiau paklausimų iš su nekilnojamuoju turtu susijusių bendrovių nei iš kitų sektorių. Šiuo metu taip yra. Taip gali būti dėl to, kad nekilnojamasis turtas yra sunkus turtas. Kaip ir žaliavos, taurieji metalai, nekilnojamasis turtas yra kažkas, ką žmonės supranta. Norint investuoti į sudėtingas nuosavybės vertybinių popierių sistemas, gali prireikti daugiau rafinuotumo ir (arba) rizikos apetito. Aš asmeniškai norėčiau, kad naudingumo žetonai ir toliau išliktų. Susidūrėme su keliomis puikiomis idėjomis. Tačiau dabartinės rinkos baimė kelia vadovų pasipriešinimą ir nenorą gilintis į žetono paleidimo procesą.

Trys kategorijos, būtent sportas / žaidimai, VR ir maisto pramonė yra tinkamiausios ICO lėšų rinkimui, nes jos visos turi lojalių mažmeninių klientų bazę arba gali jas valdyti. Finansai, kaip sektorius, jau padaryti, su išlygomis. Tai sukėlė institucinius interesus ir dėl to rimtą kainų svyravimą. Tačiau pasinaudoję masine rinka bet kurioje iš šių pramonės šakų, mes galime išlaikyti stabilų ir tvirtą įsisavinimo lygį.

RS: Jūs jau daugiau nei trejus metus esate verslininkė kriptovaliutų erdvėje. Ar galite papasakoti apie bet kokią naudą ar iššūkius, kuriuos moteris gali suteikti vyrams dominuojančioje srityje?

LA: Aš gimiau Latvijoje ir mokiausi Šveicarijoje. Remiantis Pasaulio banko „Open Knowledge“ ataskaita, šešios ekonomikos – Belgija, Danija, Prancūzija, Liuksemburgas, Švedija ir papildančios Latviją – moterų, verslo ir teisės indeksuose surinko 100 balų, o tai reiškia, kad moterys ir vyrai suteikia lygias teisines teises išmatuotose vietovėse, tuo tarpu Šveicarija pasiekia šiek tiek mažiau rezultatų – 97,50. Iš tikrųjų Latvijoje yra didžiausias moterų vadovų skaičius visoje ES, rodo naujausias „EuroStat“ tyrimas.

Tai rodo, kad paprastai moterys neturėtų patirti jokių skirtumų ar ypatingų iššūkių išsivysčiusiose pasaulio ekonomikose. Nėra kitaip ir besikuriančioje kriptografinėje erdvėje. Nors pramonėje vyrauja vyrai, taisyklės abiem lytims yra vienodos. Todėl nesu pajutusi ypatingų iššūkių būdama moterimi verslininke. Iš tiesų, vieninteliai iššūkiai dažniausiai būna patys sau. Taip yra todėl, kad dėl kai kurių šališkų lytinių santykių moterys yra kritiškesnės, ypač dėl jų pačių. Taigi, jei kas, iššūkiai yra patys sau ir visiškai nesusiję su išoriniais veiksniais.

RS: Ar galėtumėte trumpai apibūdinti, kaip, jūsų manymu, ateinantys dveji metai atrodo ICO ir STO.

LA: Ateinantys metai bus lėtas atsigavimas nuo ICO gausos, kuris baigėsi 2017–18 m. Tai bus kriptovaliutų ir kriptografinio turto pramonės atsigavimas ir brandinimas, kur STO užims svarbią vietą, sukurdamas precedentus visose jurisdikcijose..

Per metus ICO pasiekė precedento neturinčią 10 kartų didesnę investicijų grąžą ir padidino finansavimą, viršijančią 20 mlrd. USD. Kripto lėšų rinkimas bus tęsiamas, tačiau tai įvyks profesionaliau; labiau laikytis įstatymų; tikiuosi, tuo pačiu metu ir novatoriškas.

Būtų gaila, jei įstatymų leidėjai nuspręstų, kad mums iš tikrųjų nereikia naujovių, o esama sistema yra pakankamai gera. Tikiuosi, kad konkurencija padidės, o patekimo į rinką kliūtys nebus neproporcingai iškeltos. Taigi naujieji dalyviai ir novatoriai gali turėti galimybę per savo gyvenimą iš tikrųjų paversti žodį geresne vieta.

RS: Ar dar ką nors norėtumėte pasidalinti su skaitytojais?

LA: Norėdami pradėti „Fintelum“ paslaugų teikimą, kviečiu potencialius žetonų leidėjus dalyvauti mūsų Velykų susitarime. Nuo 2019 m. Kovo 21 d. Iki balandžio 21 d. „Fintelum“ paskirs pusę įlaipinimo mokesčio visiems tinkamiems žetonų emitentams, kurie per tą laiką pasirodys.

Susisiekite su „Fintelum“ čia pradėti savo reikalavimus atitinkantį ICO arba STO žetonų pardavimą.

Be to, energingiems savarankiškiems žmonėms naudodamas žymą „#TokeniseYourAssets“ savo socialinėje žiniasklaidoje, galėsite atlikti praktikos ir darbo su „Fintelum“ galimybes..

Susisiekite su „Fintelum“ [email protected] Daugiau informacijos.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me