Honkonga ienes licenci kriptogrāfijas biržām

Uz izvēli balstīta sistēma; gaidāma ierobežota ietekme. Joprojām tikai PI.

Pārskats

Honkonga pastiprina centienus oficiāli regulēt kriptovalūtu apmaiņu pilsētā. 2019. gada 6. novembrī Vērtspapīru un nākotnes komisija tikko izlaida nesen izstrādātu normatīvo regulējumu, kas ļauj vērtspapīru uzraudzības organizācijai izsniegt licences kriptogrāfijas tirdzniecības platformām. Vai tas varētu būt spēļu pārveidotājs kriptogrāfijas nozarei? Kā jaunais režīms pilsētai kā vadošajam globālajam finanšu centram nozīmē?

Visaptverošs ietvars

Pirms gada SFC paziņoja par regulatīvo smilšu kasti, nodrošinot ierobežotu vidi fintech uzņēmumiem, lai virzītos uz priekšu regulatīvo jauninājumu ieviešanā. Vēlākais pēc gada HK FinTech nedēļā SFC vadītājs Ešlijs Alders paziņoja, ka pilsētas vērtspapīru uzraudzības dienests tagad ir izveidojis jaunu visaptverošu noteikumu kopumu kriptovalūtas apmaiņai Honkongā.

Alders teica, ka noteikumi ir pielāgoti kriptogrāfijas nozarei, aptverot visas galvenās investoru aizsardzības problēmas, tostarp aktīvu drošu glabāšanu, KYC prasības, naudas atmazgāšanas novēršanu un tirgus manipulācijas. Ir iekļauti arī jēdzieni, kuru nav tradicionālajos finanšu tirgos, piemēram, karstie un aukstie maki, dakšiņas, gaisa pilieni.

Uz kriptovalūtām un virtuālajiem aktīviem, kas tiek tirgoti ar SFC licencētu platformu, neattieksies tāds pats regulējums, kāds attiecas uz tradicionāliem vērtspapīru vai ieguldījumu fondu piedāvājumiem.

Turklāt visām licencētajām platformām jābūt apdrošinātām, lai segtu virtuālo aktīvu nozaudēšanas vai nozagšanas risku.

Viņš uzsvēra, ka “virtuālie aktīvi ir virzījušies tālāk uz tradicionālajiem finanšu tirgiem”, un īpaši uzsvēra stablecoins, sakot, ka dažus projektus “var ārkārtīgi ātri pieņemt globālā mērogā”, kas ir izraisījis “nopietnas bažas politiķu un centrālo banku starpā” finanšu regulatoriem. ”

Maiņas licencēšana: izvēles risinājums

Jaunais tiesiskais regulējums ļauj SFC piešķirt licenci apmaiņas operatoriem, kuri vēlas izvēlēties regulējumu. Citiem vārdiem sakot, kriptogrāfijas biržām pilsētā nav obligāti jāiegūst darbības licence. Alders paskaidroja, ka iemesls izvēles risinājuma izvēlei ir tāpēc, ka esošie tiesību akti nav izstrādāti, domājot par kriptogrāfijas pasauli. Viņš uzskata, ka tirgi var gaidīt, kamēr jaunie tiesību akti aptvers visu virtuālo aktīvu nozari, lai gan laika grafiks nav paredzēts.

Ņemot vērā to, ka daudziem galvenajiem kriptogrāfijas apmaiņas operatoriem ir pārstāvniecība Honkongā, mēs uzskatām, ka būs maz apmaiņu, un aicinājums izvēlēties SFC regulējuma plānu tiks ņemts vērā, tomēr mēs nedomājam, ka redzēsim lielu skaitu regulējošajā tīklā.

Tikai profesionāli ieguldītāji, bez mazumtirdzniecības

Jaunajā licencēšanas programmā tika noteikts, ka biržas operatori var sniegt pakalpojumus tikai profesionāliem ieguldītājiem, kas nozīmē, ka joprojām nevar sniegt mazumtirdzniecības pakalpojumus. Saskaņā ar vērtspapīru un nākotnes (profesionālā ieguldītāja) noteikumiem (Cap. 571D) “profesionāls investors” nozīmē

– Fiziska persona, kuras portfelis attiecīgajā datumā jebkurā ārvalstu valūtā nav mazāks par 8 miljoniem HKD vai līdzvērtīgu ekvivalentu vai kas pārliecināts, atsaucoties uz vienu vai vairākiem no šiem dokumentiem, kas izsniegti vai iesniegti 12 mēnešu laikā pirms attiecīgā datuma.

– Uzticības sabiedrība, kurai ir uzticēts viens vai vairāki trasti, no kuriem tā darbojas kā pilnvarnieks, un kuru kopējie aktīvi attiecīgajā datumā jebkurā ārvalstu valūtā ir vismaz 40 miljoni HKD vai līdzvērtīgu ekvivalentu.

Tā ir tikai daļa no definīcijas, tomēr tas nenozīmē, ka tiks iesaistīti privātie ieguldītāji. Jaunie noteikumi turpina veikt kriptovalūtu tirdzniecību Honkongā tikai nelielai investoru grupai. Alders uzsvēra, ka iemesls tam ir virtuālo aktīvu nākotnes līgumi ar sabiedrību, īpaši līgumi ar sviru, tie ir nestabili un varētu būt “ārkārtīgi riskanti”.

Bitcoin un citi: nav vērtspapīri

Tas, kā SFC redz bitkoina un citu kriptogrāfisko aktīvu būtību, ir vēl viens izceltais paziņojums. Alksnis skaidri teica: “Bitcoin un citi, pazīstamāki kriptogrāfijas aktīvi nav vērtspapīri.” Un ka SFC “ir pilnvaras regulēt tikai platformu, kas tirgo virtuālos aktīvus vai žetonus, kas ir likumīgi“ vērtspapīri ”vai“ nākotnes līgumi ”. SFC nostāja lielā mērā atbilst citām pasaules regulatīvajām struktūrām, piemēram, ASV SEC.

Secinājums

Paziņojums par SFC kriptogrāfijas apmaiņas regulējumu nāca pēc Ķīnas blokķēdes iniciatīvām, un mēs varam sagaidīt, ka Ķīna un, vispārīgi runājot, Āzija, būs priekšā un centrā, kad runa ir par blokķēdē balstītu kriptogrāfijas attīstību. Tā kā kriptogrāfijas ieguldījumi kļūst arvien populārāki, un virtuālo aktīvu ikdienas lietošana un izmantošana ir strauji pieaugusi, bez šaubām, ka ir nepieciešams pilns kriptogrāfisko aktīvu regulēšanas kopums. Mēs uzskatām, ka labi regulēta vide nāks par labu gan investoriem, gan kriptogrāfijas nozares ieinteresētajām personām. Honkongas regulatīvā attīstība tiek uzskatīta par pozitīvu soli visai kriptogrāfijas nozarei.

BEIGT

Par OKEx

Pasaulē lielākais un daudzveidīgākais kriptovalūtu tirgus OKEx ir tas, kur globālie kriptogrāfijas tirgotāji, kalnrači un institucionālie investori nāk pārvaldīt kriptogrāfijas aktīvus, uzlabot ieguldījumu iespējas un ierobežot riskus. Mēs piedāvājam galveno kriptovalūtu tūlītējo un atvasināto instrumentu tirdzniecību, ieskaitot nākotnes līgumus, pastāvīgos mijmaiņas līgumus un iespējas, piedāvājot investoriem lielu elastību, izstrādājot stratēģijas, lai maksimizētu ieguvumus un mazinātu riskus..

Mediju kontakts:

Vivjens Čoi

E-pasts: [e-pasts aizsargāts]

@vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me