Rebloc – decentralizētu nekustamo īpašumu datu nākotne

Katram kriptovalūtas projektam, kura mērķis ir izmantot blokķēdes tehnoloģijas priekšrocības, ir viena kopīga iezīme – to visu mērķis ir atrisināt reālās pasaules problēmu. ReBloc gadījumā, izmantojot decentralizācijas fenomenu, mūsu pamatmērķis ir mainīt datu koplietošanu nekustamā īpašuma nozarē. Būtībā mēs to panāksim, lai veicinātu platformu nekustamā īpašuma ieinteresētajām personām gan ieguldīt, gan koplietot datus, izmantojot uz simbolizētu balstītu stimulēšanas modeli. Mēs to drīz nonāksim – tomēr vispirms izmantosim brīdi, lai apskatītu problēmu, ar kuru saskaras nozare.

Nekustamā īpašuma datiem aktuālas problēmas

Kā globāls vairāku triljonu dolāru rūpniecība, ieinteresētās personas ar nekustamo īpašumu lielā mērā paļaujas uz datiem. Tas var izpausties kā nekustamā īpašuma novērtējums noteiktā rajonā, tukšo māju daudzums noteiktā apkaimē, to māju procentuālā daļa, kuri nepilda hipotēku, vai vidējās zemes izmaksas pa pilsētām. Šie dati vēlāk palīdz attiecīgajām ieinteresētajām personām to biznesa lēmumu pieņemšanas procesā. Tomēr galvenā problēma, ar kuru saskaras šīs ieinteresētās personas, ir tā, ka ticamus datus ir ārkārtīgi grūti iegūt.

Pašlaik, ja vienībai ir nepieciešama noteikta datu kopa, parasti tās var mēģināt izmantot trīs iespējas. Pirmkārt, ir niecīga iespēja, ka dati var būt pieejami publiski. Galvenie publisko datu jautājumi ir tādi, ka tie bieži ir ļoti neuzticami. Nav ieviesti drošības pasākumi, lai nodrošinātu datu pareizību, un vairumā gadījumu nav stimulu, lai motivētu šīs publiskās platformas tos atjaunināt. Viens no šādiem piemēriem ir tiešsaistes īpašuma novērtēšanas platforma Zillow.

Īsumā Zillow nodrošina platformu miljoniem ASV īpašumu, kas ļauj lietotājiem apskatīt viņu novērtēto vērtējumu. Tomēr šie dati ir balstīti uz algoritmisku aprēķinu, kas, pēc daudzu domām, ir ļoti neprecīzs. Patiesībā, saskaņā ar neseno Washington Post publikācija, Zillow aplēses dažreiz ir tik novirzītas, ka tās bieži ir par 20–30% par zemu vai augstu – vēlāk maldinot lietotājus.

Rezultātā, lai arī dati ir bez maksas, daži uzskata, ka tie nepiedāvā reālo vērtību, jo aplēses bieži ir nepareizas.

Otra iespēja, kas pieejama nekustamā īpašuma datu meklētājiem, ir apmaksāta / abonenta nodrošinātāja starpniecība. Lai gan šīs datu kopas reizēm var sniegt vērtību, liela problēma ir tā, ka nav pārredzamības attiecībā uz metodi, kas tika izmantota datu iegūšanai. Citiem vārdiem sakot, kā pircējs zina, ka dati ir ticami?

Visbeidzot, un, iespējams, vissvarīgākais ir nozares līderu rīcībā esošie dati. Tās ir organizācijas, kas faktiski darbojas šajā nozarē un var ietvert nekustamā īpašuma aģentus, bankas, mērniekus, hipotēku aizdevējus, celtniecības firmas un arhitektus. Iemesls tam ir tas, ka šīs ieinteresētās personas ir ieguvušas datus no primārā avota, jo īpaši tāpēc, ka tas koncentrējas uz viņu ikdienas darbībām.

Galvenais jautājums šeit ir tāds, ka nozares līderi bieži krāj sev piederošos datus, jo nav motivācijas tos kopīgot ne publiskajā telpā, ne ar citiem kolēģiem ar nekustamo īpašumu.

Kopumā iepriekšminētie faktori, kas noved pie atjauninātu, precīzu un ticamu datu nepieejamības, ir balstīti vienīgi uz nespēju pārbaudīt datu koplietotāja uzticamību, kā arī uz motivācijas trūkumu to kopīgot. Lūk, kā ReBloc plāno piedāvāt risinājumu.

https://cdn-images-1.medium.com/max/800/1*xVjOFWTSShdAXU6TCbJMjQ.png

Kā ReBlock izveidos nekustamā īpašuma datumu koplietošanas ekosistēmu?

Rebloc uzskata, ka iepriekš apspriesto problēmu risinājums ir izveidot decentralizētu platformu, kas spēj dot labumu gan datu meklētājam, gan datu sniedzējam. Šajā nolūkā komanda uzstādīja stimulēšanas modeli, lai apbalvotu tos, kuri dalās ar viņu rīcībā esošajiem datiem. Tā kā to atvieglos, izmantojot blokķēdes protokolu, tā nemaināmās īpašības nodrošina datu augstu drošību.

Kad dati būs saglabāti, tos varēs meklēt datu meklētāji. Tā kā ReBloc darbojas ar tokenizētu ekosistēmu, pircēji par datiem maksās, izmantojot vietējo ReBloc marķieri. Tomēr pirms meklētājs saņem pieprasītos datus, pamatā esošais blokķēdes mehānisms vispirms mēģinās panākt vienprātību par datu precizitāti. Ja tiek panākta vienprātība, pakalpojumu sniedzējs saņem marķieri un pēc tam datu meklētājs saņem datus, par kuriem viņi ir samaksājuši. Gluži pretēji, ja blokķēdes protokols nespēs panākt vienprātību par sniegto datu precizitāti, tad pircējs netiks iekasēts. Turklāt vienība, kas bija atbildīga par neprecīzu datu koplietošanu, saņems nelielu sodu ar mērķi stimulēt viņus saglabāt platformas integritāti.

Lai ilustrētu, cik liela ir mūsu vēlme nekustamā īpašuma ieinteresētajām pusēm pēc šāda modeļa, ReBloc jau ir saņēmis lielu interesi no vairākiem ievērojamiem nozares līderiem, tostarp, bet neaprobežojoties ar Monreālas Banku, Ņujorkas Nekustamā īpašuma valdi. , Toronto nekustamā īpašuma valde, MLS Longailenda un Canaccord Genuity. Komanda cer iekļaut pēc iespējas vairāk nekustamā īpašuma ieinteresēto personu ar mērķi izveidot pasaules platformu vienmērīgai, precīzai un ļoti ticamai informācijai par nekustamo īpašumu..

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me