Ethereum vs Tron – kurai platformai ir labāka nākotne?

Pēc tam, kad Bitcoin ieviesa blokķēdes tehnoloģiju (vai vismaz to popularizēja), daudzi šīs pasaules prāti sāka to izpētīt, jo tam bija liels potenciāls. Faktiski blokķēde bija tik interesanta kā koncepcija, ka tas mudināja izveidot daudzus projektus, Ethereum ir visizcilākais.

Tomēr Ethereum nav vienīgais kriptogrāfijas pasaulē – tam tagad ir nopietns konkurents, kuram, pēc dažu entuziastu domām, ir potenciāls apsteigt Ethereum sacensībās, lai padarītu pasauli decentralizētāku. Šo projektu sauc par Tron.

Atšķirībā no Ethereum, kas ir vispārēja decentralizēta platforma jebkura veida dappu izgatavošanai, Trons cenšas palikt “digitālā satura platformas” robežās, lai gan šķiet, ka starp abiem nav būtisku atšķirību.

Nākamie lielie tehnikas milži?

Konkurence starp Ethereum un Tron tuvojas pilnvērtīgai sāncensībai, jo pieaug decentralizētu lietojumu popularitāte. Izstrādātājiem tas ir ārkārtīgi svarīgs jautājums, jo daudzi profesionāļi prognozē, ka Ethereum vs Tron cīņa varētu būt nākamā Microsoft pret Apple.

Bet izstrādātāji nav vienīgie cilvēki, kurus interesē šie divi projekti. Investori no visas pasaules, gan lieli, gan mazi, meklē iespējas gūt peļņu, un dažiem jau ir Ethereum. Tomēr līdz ar jaunu un spēcīgu projektu, kas ienāk kriptogrāfijas pasaulē, investori varētu nedaudz mainīt savu stratēģiju.

Ethereum vada ceļu

Lai gan Trons ir aktīvi strādā pie platformas popularizēšanas, tā popularitāte joprojām ir krietni aiz Ethereum. Lai salīdzinātu šo divu uzņēmumu ietekmi, mums ir jāsagatavo īss to monētu salīdzinājums.

Ethereum’s Ether (ETH) šobrīd ir otra populārākā kriptovalūta aiz Bitcoin. Pašreizējais tirgus ierobežojums šobrīd ir vairāk nekā 14,5 miljardi USD. No otras puses, Tron investori ir uzkrājuši gandrīz vienu miljardu. Tāpēc ir droši teikt, ka pašreizējais tirgus ierobežojuma lielums noteikti ir milzīga Ethereum priekšrocība.

Tomēr Trona popularitāte pēdējā laikā ir strauji pieaugusi dažādu iemeslu dēļ, ieskaitot dažus interesantus projektus, kuru pamatā ir šī platforma. Lai gan tas šobrīd nevar konkurēt ar ETH, Tronam ir milzīga priekšrocība – viena lieta ir Ķīna, un tai potenciāli var būt milzīgs tirgus ar vairāk nekā miljardu cilvēku.

Tātad kurai platformai ir labāka nākotne?

Šajā brīdī nav iespējams pateikt, kura platforma uzvarēs sacīkstēs – ja tā vispirms ir sacīkstes. Visticamākais scenārijs ir tāds, ka abām platformām būs ievērojama lietotāju bāze un tās pastāvēs līdzās.

Tomēr kriptogrāfijas nozare, kā arī blokķēdes tehnoloģija joprojām ir jauna, un nav iespējas prognozēt, kas varētu notikt nākotnē. Kas zina, varbūt kāda cita līdzīga platforma novirzīs uzmanību no Ethereum un Tron.

Abi Vitāliks Buterins, Ethereum veidotājs un Džastins Suns, Trona dibinātājs, dara lielisku darbu, modernizējot un reklamējot savas platformas.

Vēl pārsteidzošāk ir tas, ka abi ir ļoti jauni. Saulei ir 29, bet Buterīnam ir tikai 25. Faktiski Krievijā dzimušajam Kanādas programmētājam bija tikai 21 gads, kad viņš sāka Ethereum projektu. Abi ir izcili prāti ar ārkārtēju izjūtu pret tehnoloģiju jauninājumiem, un viņiem arī netrūkst mārketinga prasmju.

Tomēr viņu līdera dotības padara viņus par īstām roka zvaigznēm, un viņi noteikti kādu laiku būs šeit, lai gan Saulei būs jādara viss iespējamais, lai sasniegtu Ethereum popularitāti.

Investoriem izvēle nav binārā

Turpinot cīņu starp Ethereum un Tron, daudzi investori ceļā meklē citas alternatīvas – altkīnus, kuriem pēdējā laikā klājas diezgan labi. Tādēļ, ja neesat pārliecināts, vai izvēlēties ETH vai TRX, jums vajadzētu izpētīt arī citas iespējamās iespējas.

Viena no kriptovalūtām, kas pēdējā laikā ir ieguvusi lielu uzmanību savu unikālo īpašību dēļ, ir Ripple (XRP). Šis pilns Ripple monētas ievads paskaidro, kā darbojas šis kripto, un runā par tā priekšrocībām salīdzinājumā ar citām kriptovalūtām.

Bez XRP daudzi kriptogrāfijas tirgotāji seko jaunākajām ziņām par tādiem kriptotājiem kā Tether, Bitcoin Cash, Litecoin un citi.

Tāpēc izvēlei starp Ethereum un Tron jābūt uzdevumam izstrādātājiem, kuri vēlas izstrādāt decentralizētas lietojumprogrammas, savukārt kriptogrāfijas tirgotāji un investori var paplašināt savu potenciālo ieguldījumu apjomu, ņemot vērā citus kriptogrāfijas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me