Dėl BTC kainų trūkumų pernelyg išplėsti rinkos dalyviai patiria didelių nuostolių

„Market Watch Weekly“ yra kriptografinių rinkų ir pokyčių apžvalga kiekvieną savaitę.

Po keturių savaičių iš eilės greito prieaugio ir iššūkio 40 000 USD kainavusiam psichologiniam kainų lygiui, Bitcoin sekmadienį vakare pagaliau patyrė didžiulį išpardavimą, o nuosmukis toliau didėjo į pirmadienį. Per pastarąsias 24 valandas Bitcoin kaina smuko daugiau nei 20%, nuo 41 000 USD iki 32 250 USD, kaip nurodyta OKEx BTC indekso kainoje, ir iš esmės panaikino praėjusios savaitės pelną. Paskutinis trūkumas buvo likviduotas 2,68 mlrd vertės pozicijų išvestinių finansinių priemonių biržose. 

Prieš tai, nors „Bitcoin“ buvo sulaužęs 40 000 USD, ilgis jau buvo prisotintas, o RSI rodiklyje buvo pastebimi mažesni laiko skirtumai. Tuo tarpu prekybos apimčių mažėjimas negalėjo pakelti kainų į naujas aukštumas.

Paskutinį kartą 20% sumažėjimas buvo pirmas sausio savaitgalis, kai dėl stipraus pirkimo kainos greitai nukrito iki 30 000 USD. Tačiau per pastarąsias 24 valandas kaina ir toliau buvo žemesnė, o perkamoji galia nebuvo tokia stipri kaip praėjusį kartą. Tačiau atsižvelgiant į pastarojo meto rinkos nuotaikas, tai gali pasirodyti dar viena laikina korekcija, kol kaina vėl nepasieks 40 000 USD.

„Bitcoin“ per savaitę patyrė du 20% + trūkumus. Šaltinis: „TradingView“

Kai kurios institucijos užfiksavo artėjančią riziką

Mes taip pat pažymėjome, kad Bitcoin kritimas rodo tam tikrą sąsają su tradicinėmis rinkomis. Tam tikru mastu 24 valandų prekybos Bitcoin pobūdis daro jį pagrindiniu rodikliu, reaguojančiu prieš tipines rinkas. Aukso ateities sandorių ir Š&P 500 ateities sandoriai po atidarymo sekmadienio vakarą UTC nukrito atitinkamai 1,5% ir 0,8%. Šios situacijos priežastis gali būti rinkos lūkesčiai dėl didesnių palūkanų normų, o tai atsispindėjo dolerio indekso ateities sandorių šuolyje po atidarymo varpo ankstų rytą. Didėjančios palūkanų normos turės įtakos rizikingo turto, taip pat be palūkanų turinčio turto, pavyzdžiui, aukso, kainoms.

Šį makro rizikos veiksnį galėjo panaudoti kai kurie instituciniai investuotojai. CME atnaujino savo naujausius (sausio 5 d.) Bitcoin ateities sandorius padėties duomenys sausio 9 d. Šis ataskaitinis laikotarpis apima istorinį „Bitcoin“ išsiveržimą virš 30 000 USD ribos, tačiau jis taip pat apėmė gilų maždaug 7 000 USD sausio 4 d..

Per šį laiką finansinio sverto fondai padidino savo trumpąsias pozicijas nuo 8 466 iki 9 058, o ilgąsias – nuo 3 679 iki 3544. Tai reiškia, kad sverto lėšos išreiškė aiškų meškų požiūrį į trumpalaikę perspektyvą.

Priešingai, kitos ataskaitos, apie kurias reikia pranešti, tęsėsi ilgai, ilgosios pozicijos pakilo nuo 2 123 iki 2672, o trumposios pozicijos tik padidėjo nuo 235 iki 261. Nepateikiamos sąskaitos padarė tą patį žingsnį – ilgosios pozicijos šoktelėjo nuo 3165 iki 3343, o trumpos tik 54 pozicijos.

CME „Bitcoin“ ateities duomenys – skolintų lėšų skaičius, ilgieji ir šortai. Šaltinis: Quandl

Stiprus vidutinės savaitės laimėjimas kompensavo savaitgalio nuostolius

Dėl pirmadienio kainų kritimo mes apskaičiavome pagrindinius altcoins derlius nuo praėjusio pirmadienio vidurnakčio iki 6:00 val. UTC šį pirmadienį. Nepaisant didelio kritimo, vis dar yra daug altcoins, kurie pelnė teigiamą derlių dėl greito kilimo praėjusios savaitės pirmoje pusėje.

„Stellar’s ​​Lumen“ (XLM) per pirmąsias tris praėjusios savaitės prekybos dienas padidėjo 180% ir tada prasidėjo dramatiškas retracementas, tačiau jis vis dar laikosi 66,77% padidėjimo. „Bitcoin Cash“ (BCH) ir „Bitcoin SV“ (BSV) grąža taip pat buvo teigiama – atitinkamai 11,40% ir 5,47%. Tuo pačiu metu Eteris (ETH) nukrito iki 1000 USD, o per pastarąsias porą valandų šiek tiek atsigavo, o savaitę suprato vidutiniškai 5,23%.. 

Kas savaitę grąžinami pagrindiniai altokinai, nuo 1/4 iki 6:00 val. UTC 1/11. Šaltinis: „TradingView“

Likvidumo teikėjai iš fondų atsiėmė dideles lėšas

„Maker“ (MKR) neabejotinai buvo įspūdingiausias „DeFi“ žetonas praėjusią savaitę, nes dėl jo prisitraukimo kaina šeštadienį siekė 1900 USD, kol po platesnės rinkos ji vėl nukrito iki 1300 USD, tačiau vis tiek pavyksta išlaikyti 88%. Be to, „Synthetic“ (SNX) ir „Loopring“ (LRC) buvo atsparesni atliekant didelę korekciją, o savaitės grąža buvo atitinkamai 20,51% ir 14,45%.. 

Kas savaitę grąžinami pagrindiniai „DeFi“ žetonai, nuo 1/4 iki 6:00 val. UTC 1/11. Šaltinis: „TradingView“

Šeštadienį bendra „DeFi“ protokoluose užfiksuota vertė išaugo iki istorinės didžiausios vertės – 32,8 mlrd. USD, tačiau vėliau sumažėjus simbolinėms kainoms, „DeBank“ duomenimis, ji siekė maždaug 28,5 mlrd. USD. Greitas likvidumo teikėjų pasitraukimas iš baseinų taip pat padidino „Ethereum“ dujų mokestį.

Dabartiniai trys geriausi TVL vardai yra BTC susietas žetonas WBTC, skolinimo protokolo sudarytojas ir decentralizuotas mainų „Uniswap“ (UNI). Penkiuose geriausiuose „DeFi“ protokoluose TVL sumažėjo daugiau nei 10% per pastarąsias 24 valandas.

Bendra vertė užrakinta „DeFi“. Šaltinis: „DeBank“

Žvilgsnis į priekį šią savaitę

JAV demokratų partijai pavykus valdyti rūmus ir Senatą, tikimasi, kad antrasis trilijonų dolerių skatinamojo paketo etapas judės į priekį. Rinkos dalyviai vis dar turi stebėti galimo dolerio indekso pasikeitimo įtaką akcijų rinkoje ir Bitcoin.

Ne OKEx prekybininkas? Sužinokite, kaip pradėti prekybą!

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me