Kas yra aukso taško kaina ir kaip ji nustatoma?

Pirmasis klausimas, kurį galite užduoti, yra aukso ar kitų brangiųjų metalų prekyba, kiek kainuoja auksas? Atsakymas slypi aukso spot kainoje. Tai yra kaina, kuria auksas bet kuriuo metu prekiauja tose rinkose, kur jis yra prieinamas.

Čia mes atidžiau išnagrinėsime, kas yra aukso neatidėliotina kaina, ką jūs iš tikrųjų gaunate už aukso neatidėliotiną kainą, ir pagrindinius veiksnius, kurie keičia kainą rinkoje.

Ką reiškia neatidėliotina aukso kaina?

Visų pirma matoma spot kaina yra pagrįsta viena Trojos uncija aukso. Tai yra standartinė priemonė, pagal kurią auksu prekiaujama tarptautinėse rinkose. Taip pat pastebėsite, kad aukso (ir kitų tauriųjų metalų) kaina yra nurodoma JAV doleriais. Vėlgi, tai yra valiuta, kuria auksas yra vertinamas ir juo prekiaujama visame pasaulyje.

Kaina, kurią paprastai matysite nurodytą kaip neatidėliotiną kainą, taip pat bus „pasiūlymo“ kaina. Tai yra didžiausia kaina, kurią pirkėjai rinkoje šiuo metu yra pasirengę mokėti. Ši kaina kyla daugiausia iš aukso ateities sandorių rinkos JAV, kur aukso ir kitų biržos prekių ateities sandoriais prekiaujama COMEX. Tai yra didžiausia pasaulio aukso ir prekių ateities sandorių birža.

Tai reiškia, kad aukso kainą iš tikrųjų pirmiausia nustato prekyba ateities sandoriais, kurie sudaro didžiąją aukso prekybos dalį, o ne prekyba tikru fiziniu metalu ir tokiomis biržomis kaip Šanchajaus aukso birža. Visi jie apskaičiuoja kainas pagal Niujorke nustatytas kainas ir „fiksuotą“ kainą, kurią du kartus per dieną siūlo ne biržos rinka Londone ir Londono brangiųjų metalų rinkos asociacija (LBMA)..

Kaina, kurią mokate už auksą

Jei norite nusipirkti fizinio aukso, turėsite sumokėti šiek tiek daugiau nei neatidėliotina kaina. Faktinė jūsų mokama kaina priklausys nuo norimos įsigyti aukso formos. Tai paprastai vadinama „priemoka“. Tai reikalinga, nes neatidėliotina kaina, kurią matote rinkoje, yra „žaliavinio“ aukso kaina. Panašu, kad matysite žalios naftos kainas, šią medžiagą vis tiek reikia rafinuoti, perdirbti ir pagaminti, kad pagamintumėte gatavą fizinę aukso formą, kurią norite įsigyti.

Galutinė mokama kaina priklausys nuo kelių veiksnių. Fizinio aukso forma, kurią perkate, turi įtakos. Aukso luitai paprastai turi mažiausią premiją, po jų – auksinės monetos ir galiausiai papuošalai, nors ypač su monetomis taip pat gali tekti atsiskaityti už kolekcininko vertę.

Be to, kiekvienas prekiautojas turės savo premiją ir mokesčius, kuriuos ima. Juos galite valdyti įsitikinę, kad apsiperkate ir pirksite tik iš žinomo pardavėjo. Yra daugybė pasirinkimų iš viso pasaulio, kurie gali atitikti jūsų, kaip prekybininko, poreikius.

Kas perkelia aukso spot kainą?

Kaip ir bet kokio tipo turtui, yra daugybė veiksnių, kurie gali reguliariai judinti rinką. Čia yra keletas svarbiausių veiksnių, kai reikia perkelti ciferblatą aukso rinkoje:

USD vertė: Tarp aukso ir JAV dolerio yra istoriškai atvirkštinis ryšys. Tai reiškia, kad doleriui stiprėjant, aukso kaina paprastai krinta žemiau. Priešingai yra ir tuo, kad silpnesnis doleris lemia aukštesnę aukso kainą. Tai daugiausia lemia padidėjusi perkamoji galia iš kitų valiutų USD. Tai padidina aukso paklausą, o tai savo ruožtu padidina kainas.

Palūkanų normos: Kitas atvirkštinis aukso ryšys yra su palūkanų normomis. Šiems padidėjus, aukso vertė linkusi kristi, o žema palūkanų norma paprastai padidina aukso kainas, nes investuotojai siekia didesnės grynųjų grąžos. Tai taip pat didina infliaciją.

Infliacija: Auksas yra gerai žinomas kaip geriausia apsidraudimo priemonė nuo infliacijos investuotojams istorijoje. Infliacijos laikotarpiais aukso vertė paprastai didėja. Tokį kainų kilimą taip pat gali sukelti numatoma infliacija.

Akcijų rinkos veikla: Vargu ar kils ir akcijos, ir aukso kaina. Taip yra todėl, kad auksas paprastai vertinamas kaip saugaus prieglobsčio investicija, kai vertybinių popierių rinkoje ir kitose srityse nesiseka. Todėl akcijų mažėjimo laikotarpis turi tendenciją didinti aukso kainas, kai prekybininkai ieško saugesnės ir saugesnės investavimo alternatyvos.

Ekonominis neapibrėžtumas: Ekonominis neapibrėžtumas ir platesnis nei tai, ir politinis nestabilumas, arba nacionalinė krizė dažniausiai veikia aukso kainą. Vėlgi, tai yra dėl saugaus prieglobsčio statuso, kurį auksas laiko investuotojų galvoje, tai, kad taurusis metalas yra kiekybiškai įvertinamas fizine forma, gali būti lengvai transportuojamas ir turi savo paties vertę..

„Gold spot“ aukso kaina šiandien

Yra daug vietų, kuriose galite patikrinti dabartinę aukso kainą, įskaitant šią svetainę, analizuoti ją pagal ankstesnius rezultatus ar net palyginti su kitomis rinkomis ir indeksų fondais. Naujausi 2020 m. Aukso kainos stabiliai auga. Šis kilimas gali būti siejamas su aukščiau minėtų veiksnių deriniu.

Visame pasaulyje vykstant pandemijai COVID-19, užsitęsė ekonominio netikrumo laikotarpis. To savaime pakaktų aukso kainoms didinti, nors viso pasaulio centriniai bankai taip pat ėmėsi mažesnių palūkanų normų ir įgyvendino kitas priemones, skatinančias pasaulio ekonomiką..

Tai reiškia, kad aukso kaina yra ta, kad per pastaruosius metus pastebėjome nuolatinį aukso neatidėliotinų kainų kilimą. Didžiausias aukštumas viršijo 2000 USD. Nors nežinoma, ar tai tęsis, nors išlieka pandemijos problema, panašu, kad aukso kainos taip pat išliks pakilusios.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me