Investavimas į „Palladium“ – viskas, ką reikia žinoti

Kodėl verta investuoti į „Palladium“?

Investavus į tauriuosius metalus, jums bus atleista už tai, kad labai daug dėmesio skyrėte populiariems sektoriaus pavadinimams. Prekyba auksu ir sidabru akivaizdžiai pritraukia daug daugiau dėmesio šioje srityje, daugiausia dėl to, kad dauguma žmonių žino apie šiuos labai įprastus rinkos pasirinkimus. Vis dėlto yra ir kitų tauriųjų metalų, į kuriuos tikrai verta investuoti. Vienas iš tokių, kuriuos mažmeninės prekybos prekybininkai dažnai pamiršta, yra paladis. Nepaisant to, kad šis taurusis metalas pastaraisiais metais smarkiai išaugo ir nuo 2008 m. Pasiekė daugiau nei 1000% pelną, investuotojai, sutelkę dėmesį į didesnės apimties aukso ir sidabro rinkas, jį dažnai palieka nuošalyje..

Čia mes parodysime, kas yra paladžio rinka, kaip jūs galite patekti į prekybą šiuo tauriuoju metalu ir kodėl tai gali būti puikus jūsų portfelio priedas.

Pagrindai – kas skatina paladžio kainas?

Šiuo metu paladžio prekyba yra didesnė nei aukso, o abu šie produktai yra rekordiškai aukšti. Tai abiem nušvietė kaip niekada anksčiau. Taigi, kokie yra pagrindiniai veiksniai, dėl kurių paladžio kainos pakilo aukštesniam lygiui nei auksas? Štai keletas svarbiausių, į kuriuos reikia atsižvelgti:

Automobilių pramonės paklausa – Tai neabejotinai yra pirmoji įtaka paladžio kainoms visame pasaulyje. Automobilių pramonė sudaro maždaug tris ketvirtadalius viso pasaulio paladžio paklausos. Taip yra dėl to, kad paladis yra pagrindinis katalizinių konverterių gamybos komponentas. Tai, ypač transporto priemonių paklausa didelėse rinkose, tokiose kaip JAV ir Kinija, turi didžiulę įtaką paladžio kainai.

Geopolitiniai rūpesčiai – Šis veiksnys gali būti aktyvus daugelyje paladžio sričių ir tai, ką turėtumėte ištirti prieš investuodami. Didžiąją dalį pasaulio paladžio tiekia Rusija ir Pietų Afrika. Tai sudaro apie 80% viso pasaulio tiekimo. Tai pasakius, bet kokie šio tiekimo ar proceso pertraukimai, nesvarbu, ar jie būtų taikomi sankcijų forma, nes Rusija kartais susiduria su energijos tiekimo problemomis, gali sukelti kainų svyravimą.

Pavadavimas – Paladžio pakeitimas kitais metalais automobilių pramonėje yra vis labiau tikrinamas dalykas. Tai iš esmės yra dėl didelės paladžio kainos ir dėl to, kad galima naudoti keletą pakaitalų, įskaitant platiną. Tačiau turėdamas tai omenyje, platina nėra tiesioginis pakaitalas, kurį galima lengvai naudoti, todėl automobilių gamintojai vis dar labai priklauso nuo paladžio.

JAV dolerio stiprumas – JAV dolerio forex rinka šiuo metu išgyvena sunkų laiką. Šis dolerio silpnėjimas, be abejo, gali turėti įtakos paladžio kainoms, kaip ir kitiems tauriesiems metalams, nors jo pagrindimas gali būti kitoks. Palladiumas paprastai perkamas iš tiekėjų JAV doleriais. Bet koks dolerio judėjimas žemyn gali veikti kaip pagrindinis atgrasantis tiekėjas. Tai gali sumažinti tauriųjų metalų pasiūlą, o tai savo ruožtu gali sukelti kainų augimą.

Investavimo į paladį būdai

Dabar, kai žinote kelis pagrindinius paladžio kainos veiksnius, tai leidžia jums gerai įsitraukti į rinkos pirkimą ir prekybą. Yra keli būdai, kuriais galite užsiimti didele aukso ar sidabro rinkų prekyba. Pagrindiniai dalykai, kurie čia skirsis, yra likvidumas ir tai, ar investicija yra glaudžiai susijusi su paladžio kaina.

Tiesioginis būdas įsitraukti į prekybą paladžiu yra įsigyti paladžio tauriųjų metalų tiesiogiai iš žinomos kalyklos ar kito patikimo tiekimo šaltinio. Šis fizinis metalo pirkimas paprastai būna monetų, kolekcinių monetų ar metalo strypų, kuriuos galima įsigyti su skirtingu svoriu, forma. Natūralu, kad tai yra absoliučiai susieta su paladžio rinkos kainomis, nors turėtumėte nepamiršti, kad pardavėjas paprastai prideda nedidelę premiją, o tai gali būti daug sunkiau parduoti paladį, jei kaina pasikeis..

Paladžio atsargos yra dar vienas populiarus būdas įsitraukti į prekybos rinką. Tai reiškia, kad per savo brokerį pirksite atsargas su paladžiu susijusiose įmonėse. Paprastai jie yra labai glaudžiai susiję su paladžio paklausa ir kaina, tačiau jūs taip pat turite būti atsargūs, kad suprastumėte pagrindinius atskiros įmonės veiklos rodiklius. Jei ieškote dar didesnės apimties rinkos, galite pasirinkti prekybą paladžio opcionais arba ateities sandoriais. Tai gali būti didesnė rizika, tačiau, be abejo, yra patys likvidiausi, atsižvelgiant į jūsų galimybes greitai prekiauti paladžiu.

Galiausiai, jei ieškote labai subalansuoto investavimo į paladį būdo, ETF gali būti jums tinkamas pasirinkimas. Iš esmės yra akcijų krepšelių, į kuriuos galite investuoti už vieną kolektyvinę kainą. Investuodami į teminį ETF, susijusį su paladžiu, turėsite gerą poveikį daugeliui pagrindinių sektoriaus dalyvių, taip pat turėtumėte tam tikru mastu sumažinti savo riziką, jei kainos nukris. Šie ETF dažnai taip pat gali mokėti sveikus dividendus.

Kas turėtų investuoti į paladį?

Nors dabar paladžio kaina yra aukštesnė nei aukso, tai vis tiek yra investicija, kurią gali atlikti bet kurio tipo prekybininkai. Kaip ir kitas brangiųjų metalų investicijas, tai galite naudoti norėdami padidinti savo portfelio įvairovę. Jis taip pat tampa labai prieinamas visiems mažmeninės prekybos prekybininkams, nes jį siūlo daugelis geriausių internetinių brokerių.

Jūsų investicija į paladį tikrai priklauso nuo jūsų rizikos profilio. Tai nustatys, kuris paladžio investavimo būdas gali būti jums tinkamiausias. Jei esate pasirengęs prisiimti daugiau rizikos ir galite atlaikyti tam tikrą nepastovumą, galite apsvarstyti pasirinkimo sandorius ar ateities sandorius, o konservatyvesnis požiūris būtų investicija į ETF ar tam tikrus indeksų fondus. Augant paklausai ir kainai, akivaizdu, kad vis daugiau ir daugiau prekybininkų sužino apie prekybos paladžiu, kaip ir kitų tauriųjų metalų, potencialą..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me