Visiškai atskiestos vertės gali klaidinti „DeFi“ investuotojus ir prekybininkus

Atidžiau pažvelgus į tris žinomus „DeFi“ projektus, paaiškėja infliacinės kainos ribos.

Visiškai atskiesta rinkos vertė yra tokia, kokia būtų skaitmeninio turto rinkos viršutinė riba, jei būtų išleistos visos visos jo monetos ar žetonai..

Pavyzdžiui, „Uniswap“ per ateinančius ketverius metus išleis iš viso 1 milijardą UNI žetonų. Jei hipotetiškai UNI kainuotume net už 3,00 USD už žetoną, FDV būtų 3 mlrd. USD. Spalio 15 d. Decentralizuoto mainų valdymo ženklas yra cirkuliuojantis tiekimas iš 185 059 564 ir iš tikrųjų prekiauja 3,36 USD už žetoną, suteikdamas UNI rinkos kapitalizaciją 623 mln. USD, o tai dar toli nuo dabartinės visiškai atskiestos 3,364 mlrd. USD vertės.. 

Gerai žinomi decentralizuoto finansavimo projektai šiuo metu labai skiriasi pagal rinkos, kapitalo ir FDV santykį. Pavyzdžiui, „yearn.finance“ per savaitę paskirstė visą YFI žetonų pasiūlą, o tai reiškia, kad jos rinkos kapitalizacijos ir FDV santykis yra lygus 100%. Kita vertus, „Curve“ kiekvieną dieną platina 2 milijonus CRV žetonų, naudodamasis likvidumo kasyba, o tai palaipsniui padidins jo pasiūlą iki didžiausios 3,03 mlrd. CRV vertės, o tai lemia ypač žemą rinkos kapitalizacijos ir FDV santykį – 2,64%.. 

Palyginimui, „SushiSwap“ sunkiai dangteliu Rugsėjo 20 d. jos tiekimas sudarė 250 milijonų žetonų – FDV sumažėjo iki 99 milijonų JAV dolerių, remiantis spalio 15 d. kaina – 0,76 USD už SUSHI. Tai sumažina „SushiSwap“ rinkos kapitalizacijos ir FDV santykį maždaug 76,93%, sumažinus pasiūlą. Pagrindinio konkurento „Uniswap“ santykis yra maždaug 18,51%..

Dauguma visiškai atskiestų rinkos kapitalizacijų yra didesnės nei dabartinės rinkos viršutinės ribos. Šaltinis: Coingecko, OKEx

Kiek svarbu yra visiškai atskiesta kriptovaliutos vertė?

Čia verta išnagrinėti klausimą, ar FDV yra kritinė metrika kriptovaliutų rinkoje, ar ne. Ar rinkos dalyviai racionalūs pažvelgti į teorinius vertinimus, pateiktus metų į ateitį?

Norėdami atsakyti į šį klausimą, palyginame „Uniswap“, „SushiSwap“ ir „Curve“ skaičius – trys decentralizuoti mainai su įrodytais pinigų srautais.

Finansiniai „Uniswap“, „SushiSwap“ ir „Curve“ duomenys rodo keletą pagrindinių skirtumų. Šaltinis: cryptofees.info, CoinGecko, OKEx

Pirma, CRV turi mažiausią rinkos kapitalizacijos ir FDV santykį, o kainos prasme – prasčiausiai. Spalio 15 d. 0,54 USD kaina nukrito 99% nuo didžiausios 54 USD kainos, o kaina nepakilo nuo 0,46 USD apačios..

Tarp trijų decentralizuotų biržų „Curve“ pasižymi geriausiu rinkos viršutinės ribos ir metinių mokesčių santykiu – 6,26, tačiau ji taip pat turi didžiausią FDV ir metinių mokesčių santykį – 237. Atsižvelgiant į tai, kad jos bendra vertė apie 53% „Uniswap“ kainos ir septynių dienų vidutiniai mokesčiai yra 19% „Uniswap“ mokesčių, galime daryti išvadą, kad rinkos dalyviai yra susirūpinę dėl masiško nuolatinio jos simbolinio platinimo. Taip pat matome stačią CRV pasiūlos padidėjimo kreivę. Todėl galimas kasdienio pardavimo spaudimas savo simbolinę kainą stumia tik iki 16%, palyginti su UNI.

CRV infliacijos kreivė yra dramatiška. Šaltinis: gov.curve.fi

Visiškai atskiestų verčių trūkumai

Kriptovaliutų erdvėje daugelis žmonių bijo didėjančios monetų ar žetonų atsargos. Gal tiksliau, jie baiminasi agresyvaus infliacijos grafiko. Susieti tai su maža tikimybe, kad per trumpą laiką gali pasikeisti projekto pagrindai, rinkos būdas kovoti su nuolatiniu naujų žetonų išleidimu yra nuolat mažinti kainą.

„Curve“ yra geras šio atvejo atvejis, nes jis sukūrė keistą reiškinį, kai kriptografijos bendruomenė „Curve“ laiko viena stabiliausių likvidumo didinimo platformų, tačiau visi vengia įsigyti CRV žetonų antrinėje rinkoje. Smarkiai krentant kainoms ir agresyviai infliacijai, „Curve“ rinkos kapitalizacija nuo rugsėjo vidurio mažai pasikeitė – ji netgi sumažėjo..

CRV rinkos kapitalizacija beveik visą rugsėjo mėnesį mažėjo. Šaltinis: MonetaGecko

Visiškai praskiestas vertės nominalas gali būti gera metrika ilgalaikiams investuotojams, nes tai leidžia jiems geriau įvertinti, ar projekto vertė yra labai neatitinkanti. Pavyzdžiui, spalio 15 d. CRV FDV padidėjo iki 160 milijardų JAV dolerių – maždaug 65 proc., Palyginti su BTC – jo paleidimo dieną. Tai leidžia investuotojams lengvai suvokti, kad CRV kaina yra pervertinta. Be to, tai leidžia investuotojams išvengti vertinimo spąstų, kuriuos sukelia mažas pradinių žetonų kiekis.

Vienas iš visiškai praskiestos vertės metrikos trūkumų yra tai, kad ji gali padidinti bendrą projekto vertę. Pavyzdžiui, tarkime, kad šiuo metu projekte yra 1 milijonas žetonų. Vėliau šiandien ji praneš apie dar 10 milijonų žetonų, išleistų per ateinančius trejus metus. Ar tai reiškia, kad "rinkos kapitalizacija" projekto bus 11x didesnis nei buvo vakar? Kadangi projektų valdytojai gali bet kada inicijuoti pasiūlymus pakeisti tiekimo kreivę, dabartinė FDV gali tapti nereikšminga.

Vertinimo metodų aptarimas galiausiai yra apie tai, ar verta pirkti monetą ar žetoną. Ar sumažinus FDV mažinant infliaciją, padidėja simbolinė kaina? Čia „SushiSwap“ pateikia mums gerą pavyzdį.

Kairysis apskritimas žemiau esančioje diagramoje sutampa su „Uniswap“ paleidus UNI žetoną, dėl kurio konkurento „SushiSwap“ TVL sparčiai smuko. Dešinėje esantis apskritimas sutampa su „SushiSwap“ sprendimu griežtai apriboti savo tiekimą 250 milijonų žetonų, dėl ko ūkininkai atsisakė, nes nematė pakankamai paskatų tęsti SUSHI ūkininkavimą. Tai reiškia, kad kai prasmė yra reikšmingai sumažinta, derlingumas ūkininkams tiesiog plūsta į kitą projektą.

Po dviejų pranešimų visa „SushiSwap“ užrakinta vertė smuko. Šaltinis: „DeFi Pulse“

Derliaus ūkyje tvarumas yra labai svarbus, nes ūkininkavimo laikotarpiai nėra trumpi. Pavyzdžiui, „Uniswap“ atlygiai paskirstomi per ketverius metus. Sumažinus bendrą žetonų pasiūlą, kaina gali padidėti, tačiau tai nepakeis projekto vertės. Tuo pačiu metu tai nepadarys turto staiga stipresnio.

Lyginant šias tris decentralizuotas biržas, „SushiSwap“ turi vienus geriausių finansinių rodiklių – žemiausią FDV metinių mokesčių metriką 18.30 ir didžiausią rinkos viršutinės vertės procentinę dalį – 76.93% vieną kartą. tai staiga sumažino simbolinį tiekimą. Tačiau rinkos dalyviai apgailestavo dėl šio požiūrio, ir tai atsispindėjo jo kainoje. Blogiausia tai, kad jo kaina nuo visų laikų žemiausios pakilo tik 10,26%.

Kitame pavyzdyje „Cream Finance“ (CREAM) sudegino 67,5 proc. savo simbolinio tiekimo rugsėjo 20 d. Žetono kaina turėjo trigubai padidėti, jei FDV bus išlaikyta, tačiau ji padidėjo mažiau nei 50%. Vėlgi, derliaus auginimo projektui, kuriam prireiks metų pabaigos, trūkumas pradžioje nėra pagrindinis veiksnys. Todėl likvidumo kasybos produkcijos sumažėjimas neturi didelės įtakos kainoms. 

CREAM žetonų tiekimas galiausiai nedaug sustabdė bendrą kainų kritimą. Šaltinis: MonetaGecko

Pigūs FDV iš esmės neteikia simbolinės kainos palaikymo

Apibendrinant galima pasakyti, kad CRV atvejis mums parodo, kaip agresyvus infliacijos lygis gali atbaidyti investuotojus pirkti ir laikyti naujai sukaltus žetonus. Kita vertus, SUSHI atvejis mums parodo, kad didžiulis pasiūlos sumažėjimas, nors FDV atrodo pigesnis, mažai paveikė jo kainą.

Derlingumo atlygiai ir infliacijos atsargos turi didžiulį vaidmenį įgyjant vartotojus. Tačiau dar kritiškesnė yra galimybė pritraukti vartotojus į projektą ir leisti pagrindinei vertei augti greičiau, nei atskiestas simbolinis tiekimas. 

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me