US SEC nagrinėja „DeFi“ pasiūlymus, dėl ko DMM nustoja veikti

Timo Draperio remiama „DeFi“ pinigų rinka nutraukė savo veiklą po JAV SEC tyrimo.

„DeFi Digest“ vaizdas

Šią savaitę decentralizuota finansų rinka sumažėjo kartu su kriptografijos rinka, o bendra „DeFi“ protokoluose užfiksuota vertė kas savaitę sumažėjo 15 proc.. Nepaisant TVL sumažėjimo, bendra „DeFi“ protokolų skolinimosi apimtis, vadovaujama „Compound“, padidėjo 31% ir pasiekė 9,46 mlrd. USD.

Rašymo metu savaitės vidutinė decentralizuotų biržų prekybos apimtis taip pat padidėjo 13% ir pasiekė 2,59 mlrd. USD. „Uniswap“ ir toliau pirmauja DEX turėdama 36% rinkos dalį, o „Curve“ pakeitė „Aave“ kaip didžiausią likvidumo fondą šią savaitę, o jo bendra užfiksuota vertė siekė 2,23 mlrd. USD..

Kategorija Pagrindinė statistika Suma Savaitės% pokytis
Apskritai Bendra užrakinta vertė (USD) 34,01 mlrd -15%
Dominavimas rinkoje (%) Kūrėjas (16%)
Skolinimas Bendras skolinimasis t. 9,46 mlrd. USD 31%
Dominavimas rinkoje (%) Junginys (42%)
DEX Savaitės vid. prekybos t. 2,59 mlrd. USD 13%
Dominavimas rinkoje (%) Panaikinti (36%)
Derlingumas Didžiausias likvidumo fondas Kreivė (2,23 mlrd. USD)

Šią savaitę bendra užrakinta vertė sumažėjo, o bendra skolinimosi apimtis ir savaitės DEX prekybos apimtys pakilo 31% ir 13%. Šaltinis: „DeFi Pulse“ ir „DeBank“

Timo Draperio palaikomas „DeFi“ protokolas nustojo veikti

„DeFi“ pinigų rinka – „DeFi“ protokolas, kurį neseniai palaikė milijardierius Timas Draperis paskelbė kad ji nutrauks veiklą po reguliavimo tyrimų iš JAV vertybinių popierių ir biržos komisijos.

„DeFi Money Market Foundation“ įsteigtas DMM yra turto ženklinimo protokolas, leidžiantis vartotojams užsidirbti susidomėjimo savo kriptografiniu turtu. Protokolas pradėjo savo viešas žetonų pardavimas 2020 m. birželio mėn. ir per mažiau nei 48 valandas surinko daugiau nei 6,5 mln. USD vertės ETH.

Kaip rašo oficialus „Twitter“ paskelbimas, DMM gavo tyrimo šaukimą iš JAV SEC 2020 m. Gruodžio 15 d. JAV vertybinių popierių reguliavimo institucija paprašė informacijos apie atitinkamai turto žetono (mTokens) ir valdymo žetono (DMG žetonai) veikimą ir valdymo mechanizmą. SEC darbuotojai išreiškė susirūpinimą, kad viešas „mTokens“ ir „DMG“ žetonų pardavimas neatitiko federalinio vertybinių popierių įstatymo.. 

Po naujienų „mTokens“ palūkanų norma nukrito iki nulio, o DMM komanda pareiškė, kad neapmokėtus „mTokens“ ir sukauptas palūkanas galima išpirkti. Dėl DMG žetonų komanda kuria žetonų išpirkimo planą, kad visas turimas turtas būtų grąžintas jų turėtojams.

SEC toliau kovoja su neregistruotais žetonų aukomis

JAV SEC paspartino kripto projektų vykdomą neregistruotų vertybinių popierių aukų naikinimą. Ryškiausias susidorojimas yra vykstantis teismo procesas tarp „SEC“ ir „Ripple“, kuriame reguliavimo institucija „XRP“ kūrėjui pateikė mokestį už neregistruotą vertybinių popierių siūlymą 1,3 mlrd. USD. Anksčiau spalį SEC pasiekė a 5 milijonų dolerių atsiskaitymas su „Kik Interactive Inc.“ dėl jo neregistruoto skaitmeninio "Kin" žetonų pardavimas.

SEC veiksmai prieš „Ripple“, „Kik“ ir „DeFi“ pinigų rinką buvo pagrįsti tuo pačiu logiškumu – šie protokolai vykdė lėšų rinkimą viešojoje rinkoje. Kaip pažymėjo SEC vykdymo skyriaus kibernetinio padalinio vadovė Kristina Littman, tokiai lėšų rinkimo veiklai negali būti taikomi federalinių vertybinių popierių įstatymų registravimo reikalavimai..

Nors „DeFi“ pinigų rinka SEC tyrimo metu tinkamai uždarė, lieka neaišku, ar SEC pateiks ieškinį dėl „DeFi“ protokolo. SEC naudojasi trim kriterijais, išdėstytais Howey testas nustatyti, ar tam tikri pasiūlymai yra vertybiniai popieriai:

  1. Pinigų investavimas
  2. Bendra įmonė
  3. Pagrįstai tikimasi pelno, gauto iš kitų pastangų

SEC „DMM“ zondas gali būti „DeFi“ žetonų precedentas

SEC tyrimas dėl „DeFi“ pinigų rinkos protokolo gali būti precedentas kitiems „DeFi“ žetonams, kurie surinko lėšų viešojoje rinkoje. Pavyzdžiui, vieno sluoksnio „DeFi“ protokolas „Radix“ iškeltas JAV viešųjų ženklų išpardavimų pernai spalį – 12,7 mln. Kita vertus, automatinis likvidumo protokolas „MoonDeFi“ šiuo metu yra Atliekant antrojo viešo žetonų pardavimo etapo. Nors šie žetonai teigė, kad surinktos lėšos naudojamos jų „DeFi“ ekosistemai palaikyti, jie gali nesugebėti išvengti registracijos reikalavimų pagal federalinį vertybinių popierių įstatymą.

Lėšų rinkimas išpopuliarėjo „DeFi“ protokoluose, kad padidėtų jų veikla. Pavyzdžiui, neseniai „Nexus Mutual“ iškeltas NXM žetonų pardavimo – 2,7 mln. Lyginant su „Radix“ ir „MoonDeFi“, manoma, kad „Nexus Mutual“ rečiau tirs SEC, nes jos simbolinį pardavimą veda privatūs investuotojai, tokie kaip „Collider Ventures“..

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me