Įsilaužę „KuCoin“ fondai daugiausia buvo plaunami „Uniswap“ ir „Kyber Network“

„OKEx Insights“ „DeFi Digest“ yra kas savaitę atliekamas decentralizuoto finansų pasaulio tyrimas.

„DeFi“ rinkos apžvalga

Decentralizuota finansų rinka šią savaitę tęsė teigiamą pagreitį, nes bendra „DeFi“ produktams užfiksuota vertė padidėjo nuo 9,4 mlrd. Iki 11,1 mlrd. Pagal fiksuotą USD vertę, „Uniswap“ šią savaitę išlaikė rinkos lyderio poziciją, turėdama 20% rinkos dalį. Decentralizuota birža taip pat turėjo didžiausią likvidumo fondą ir dominavo 54% visų DEX prekybos apimčių.

Decentralizuoto skolinimo srityje „Compound“ pakeitė „Aave“ kaip pagrindinį skolintoją ir padidino savo rinkos dalį iki 48 proc..

Pagrindinė metrika „DeFi“ pasaulyje šią savaitę toliau augo teigiamai, išskyrus savaitinę vidutinę DEX prekybos apimtį. Šaltiniai: „DeFi Pulse“ ir „DeBank“

Decentralizuota mainų apimtis rugsėjo mėn

Rugsėjis buvo sprogus decentralizuotų biržų mėnuo. DEX prekybos apimtys užfiksavo didžiulius 22,57 mlrd. USD. Palyginti su birželio mėnesio apimtimi, šis skaičius padidėjo beveik 14 kartų.

Dėl likvidumo kasybos karščiavimo išaugo vartotojų poreikis „Uniswap“, „Curve“ ir „Balancer“. Kartu šių platformų rinkoje dominuoja beveik 90% rugsėjo mėn., Palyginti su vos 40% prieš keturis mėnesius.

„Uniswap“ dominavimas rinkoje decentralizuotose biržose augo nuo gegužės iki rugsėjo. Šaltinis: „Dune Analytics“, „OKEx“ įžvalgos

Pavogtus „KuCoin“ fondus sunku plauti centralizuotose biržose

Po įsilaužimo į centralizuotą skaitmeninio turto mainus pagrindinis dėmesys buvo skiriamas decentralizuotoms biržoms būdingo reguliavimo trūkumui „KuCoin“, kuri prarado maždaug 279 milijonus dolerių kriptovaliutų. Įsilaužėliai pavogė daugybę skirtingų kriptovaliutų – 150 iš jų buvo ERC-20 žetonai, tokie kaip SNX ir „Ethereum“ pagrįsti USDT. 

Pavogtų kriptovaliutų plovimas yra sunkus, kai bandoma naudotis centralizuotais mainais, kai CEX sušalęs pašalinimai ir adresai, įtraukti į juodąjį sąrašą.

Be to, palyginti su tikrai decentralizuotomis kriptovaliutomis, tokiomis kaip BTC, daugelis ERC-20 žetonų nėra atsparūs cenzūrai. Tai reiškia, kad emitentas gali bet kada užšaldyti žetoną. „KuCoin“ įsilaužimo atveju „Tether“ turėjo sušalęs 20 mln. USD kaip atsargumo priemonė. Įvairūs kiti projektai taip pat pristabdė ar atšaukė išmaniąsias sutartis – padėjo „KuCoin“ atgauti dalį savo pavogto turto.

Įsilaužėliai kreipiasi į DEX dėl pavogtų žetonų plovimo

Kadangi lėšų plovimas centralizuotose biržose yra sunkiai pasiekiamas, KuCoin įsilaužėliai nuo to laiko bandė savo pavogtą turtą plauti decentralizuotose biržose, kur jie pavogtus žetonus pardavė mainais į ETH.. Pagal banginių perspėjimą, įsilaužėliai per keturias operacijas pervedė „Uniswap“ SNX žetonų vertės mažiausiai 1,2 mln. USD.

Piratai pavogtus SNX žetonus perkėlė į „Uniswap“. Šaltinis: banginių perspėjimas

Piratai pavogtas lėšas iškeitė į ETH dėl dviejų priežasčių: Eteris yra atsparus cenzūrai ir lengvai konvertuojamas į fiat valiutas. Kaip cenzūrai atspari kriptovaliuta, ETH neturi pavojaus būti užšaldyta ir ja galima prekiauti per tūkstančius prekybos poros daugybėje kriptovaliutų mainų.

DEX patenka į raudonas FATF vėliavas

Decentralizuoti mainai yra būdingi pinigų plovimo veiklai, kurią nustatė Finansinių veiksmų darbo grupė. FATF neseniai paskelbė a ataskaita dėl pinigų plovimo ir teroristų finansavimo raudonos vėliavos rodiklių. Ataskaitoje buvo teigiama, kad lėšų gavimas iš adresų, susietų su vogtomis lėšomis, yra įspėjamasis ženklas dėl pinigų plovimo.

Nors „DEX“ operacijos yra viešai matomos „blockchain“ tinkle, įsilaužėliai mano, kad DEX yra patraukli pavogtoms lėšoms plauti, nes trūksta tapatybės. Rugsėjo 30 d. Pavogti žetonai iš „KuCoin“ įsilaužimo buvo parduoti DEX ir DEX agregatoriuose. Pavogtos lėšos buvo dažniausiai plaunami per „Uniswap“ (9,4 mln. USD) ir „Kyber Network“ (4,1 mln. USD).

Kaip nurodė FATF, kelių didelės vertės operacijų atlikimas greitai iš eilės, pavyzdžiui, per 24 valandas, yra dar viena raudona vėliava pinigų plovimui. Duomenys Etherscan rodo, kad hakeriai plauti pavogtos lėšos per „Uniswap“ rugsėjo 28 d. Tada jie pervedė beveik 2 000 ETH.

Įsilaužėliai plovė pavogtas lėšas „Uniswap“ ir rugsėjo 28 d. Pervedė didžiulius ETH kiekius.

Nepaisant reikšmingo „EtherDelta“ sprendimo 2018 m., Kuriame nustatyta, kad decentralizuota platforma veikė kaip neregistruota nacionalinė vertybinių popierių birža, pastebimai trūksta DEX reguliavimo. Masinis lėšų plovimas per „Uniswap“ ir „Kyber Network“ neabejotinai atkreips viso pasaulio reguliavimo akį. Kokie veiksmai bus vykdomi atgaline data, dar reikia pamatyti.

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me