Nagrinėjant, kaip „Fintech“ milžinai ir COVID-19 veikia šifravimo išlaidas

Kriptovaliutos panaudojimas tapo dėmesio centre po pastarųjų savaičių tradicinių „fintech“ milžinų ir į kriptografiją orientuotų kompanijų partnerystės..

Liepos 20 dieną „Mastercard“ paskelbė savo planą paspartinti „Master Accelerate“ programą suteikiant pirmąją pagrindinę narystės licenciją kriptovaliutų be sienų mokėjimo platformai „Wirex“, todėl Londone įsikūrusi įmonė tapo pirmąja kriptografijos platforma, tiesiogiai išduodančia „Mastercard“ tinkle priimtas korteles. Be to, „PayPal“ kartu su dukterine įmone „Venmo“ yra pranešama turėtų siūlyti tiesioginius kriptografinius pardavimus per „Paxos“ kriptografinį tarpininkavimą.

Nors pranešama, kad tiek „Mastercard“, tiek „PayPal“ veržiasi į kriptovaliutų pasaulį, ką tai konkrečiai reiškia priimant kriptovaliutų mokėjimus? „OKEx Insights“ nagrinėja dabartinę kriptografinio panaudojimo būseną ir jos ateitį.

Kriptovaliutos panaudojimas

Kriptovaliutos mokėjimus galima tirti dviem būdais:

  1. Prieinamumas arba kaip lengva įsigyti ar gauti kriptovaliutas.
  2. Išlaidos arba kaip lengva išleisti kriptovaliutas prekėms ir paslaugoms.

Pagrindinis analizės tikslas bus kriptovaliutų išleidžiamumas.

Offramps kriptovaliutų biržose

Kai asmenys nori išleisti kriptovaliutą, paprastai jie keičia savo kriptovaliutas į fiat. Daugeliu atvejų vartotojai atlieka šią konversiją naudodamiesi valiutos keitimo paslauga ir tada pervedę fiatą į banko sąskaitą. Pagrindinis šio įprasto metodo trūkumas yra tas, kad vartotojai negali laiku pasiekti savo kriptovaliutų vertės, nes visas procesas trunka ilgesnį laiką. Pavyzdžiui, „Coinbase“ gali užtrukti iki nuo vienos iki dviejų darbo dienų kriptovaliutų pertvarkymo procesui JAV klientams užbaigti.

Kriptovaliutos debeto kortelės

Kriptovaliutos debeto kortelės yra dar vienas būdas, kaip kriptovaliutas išleisti.

Apskritai yra du būdai, kaip vartotojai gali leisti kriptovaliutas su kriptovaliutų debeto kortelėmis:

  1. Vartotojai gali papildyti savo „fiat“ sąskaitą prieš pirkdami.
  2. Vartotojai gali leisti automatines konversijas nuo kriptografijos iki fiat pirkimo metu.

Esamos „Wirex Visa“ debeto kortelės išlaidų mechanizmas yra šio papildymo metodo pavyzdys. Vartotojai pirmiausia turi papildyti savo GBP, EUR arba USD sąskaitas banko pavedimu arba per „Wirex“ iškeisti kriptovaliutas į fiat..

Automatinis kriptovaliutų konvertavimas yra dar vienas būdas išleisti kriptovaliutas su debeto kortelėmis. Pirkimo metu mokėjimas bus automatiškai konvertuojamas iš kriptovaliutos likučio į fiat atsiskaitymui. „Coinbase Card“ yra šio automatinio keitimo metodo pavyzdys.

Kripto debeto kortelės suteikia daugiau patogumo nei tradiciniai išpardavimai, nes jie sutrumpina ilgą „fiat-to-crypto“ konvertavimo procesą.

Kriptovaliutų pardavimo terminalai

Kriptovaliutų pardavimo taškų terminalų priėmimas yra dar vienas kriptovaliutų mokėjimų rinkos aspektas, kurį verta išnagrinėti, nes jie leidžia prekybininkams tiesiogiai gauti kriptovaliutos mokėjimus – dažniausiai „Bitcoin“ – iš savo klientų..

Priešingai nei mokėjimai, atsiskaitę fiat, pakeisti „blockchain“ užfiksuotas kriptovaliutos operacijas yra praktiškai neįmanoma. Kriptovaliutų pardavimo terminalai apsaugoti pirkliai nuo nuostolių, kuriuos patiria nesąžiningi klientai, bandantys pakeisti teisėtus sandorius.

Tačiau nesuderinamumas su tradicinėmis POS sistemomis yra pagrindinė kliūtis, kad prekybininkai priimtų kriptografiją. „Dash Next“ įkūrėjas Feliksas Mago sakė „OKEx Insights“, kad prekybininkai nelinkę integruoti kriptografinių POS sistemų. Jis paaiškino:

„Kad kriptovaliutų POS terminalai būtų didesni, geriausias būdas yra pritraukti POS tiekėjus ir didelius pirkėjų tinklus. Tačiau kartais sunku įtraukti šiuos pagrindinius žaidėjus dėl trijų priežasčių. Pirma, kriptovaliutos nebuvo pagrindinės mokėjimo priemonės. Antra, prekybininkams sunku rinkti vartotojo duomenis decentralizuotuose tinkluose, kurie rodo įtikinamą verslo naudojimo atvejį. Galiausiai prekybininkai, prieš priimdami kriptovaliutų POS terminalus, turi atsakyti į įvairius atitikties klausimus. “

Komentaruose „OKEx Insights“ „PundiX“ generalinis direktorius Zacas Cheahas taip pat nurodė prekybininkų tinklo efekto svarbą pagrindiniam kriptovaliutų POS terminalų priėmimui, nurodydamas:

„Galų gale, norint, kad naujas sprendimas pasisektų, jums reikia sėkmingo prekybininkų tinklo efekto. Kriptovaliutų POS terminalai turėtų sutelkti dėmesį į du frontus, kad jie būtų masiškai pritaikyti: tiek daug partnerių, kurie turi tvirtą prekybos tinklą, tiek patobulinti produktą, kad jis taptų saugus ir patogus vartotojui “

Dee Duncanas, „PundiX“ platintojas Jungtinėse Valstijose, pridėjo savo komentarus apie tai, kaip prekybininkų švietimas išlieka raktas į masinį kriptovaliutų POS terminalų pritaikymą, sakydamas „OKEx Insights“:

„Raktas išlieka prekybininkų švietimas ir sąmoningumas. Jei norime padidinti prekybininkų įsisavinimą mokant kriptovaliutas, turime leisti prekybininkams suprasti kriptografijos naudojimo naudą, o ne tradicinius mokėjimo metodus. Pavyzdžiui, ar kriptografinių mokėjimų priėmimas padeda prekybininkams sumažinti išlaidas ir gauti papildomą pelną “.

Kaip COVID-19 paveikė kriptografijos panaudojimą

Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos išaugo skaitmeninių mokėjimų paklausa – beveik 50% pirkėjų visame pasaulyje išlaidų internete dažniau nei prieš pandemiją. Tai savo ruožtu padidino susidomėjimą kriptovaliutomis. Balandžio mėnesį „Fintech“ vienaragis „Revolut“ nurodytas kriptovaliutų pirkimo vertės padidėjimas 57 proc.

„PundiX“ atstovas Duncanas komentaruose „OKEx Insights“ pažymėjo, kad COVID-19 protrūkis paskatino alternatyvių mokėjimo sprendimų augimą – o tai savo ruožtu paskatino kriptovaliutų mokėjimų perspektyvą:

„Mes matome prekybininkus, ieškančius alternatyvių mokėjimo sprendimų, kad būtų atnaujinta bekontakčių mokėjimų POS įranga. Mažmenininkai dabar yra pasirengę priimti mokėjimus be grynųjų, įskaitant „Apple Pay“, „Google Pay“, „Samsung Pay“ ir QR kodo sprendimus. Tai atvėrė duris kriptovaliutai mokėjimų pramonėje “.

Nuo COVID-19 pasirodymo mažmeninė kriptovaliutos mokėjimų priėmimas pamažu didėjo. Nuo liepos 22 d. Šifravimo statistikos teikėjas Coinmap.org nurodytas kad yra 19 495 vietos, kurios priima kriptografinius mokėjimus – tai padidėjo 6,8% nuo 2020 m. pradžios.

Kripto mokėjimo vietų skaičius 2020 m. Šaltinis: Coinmap.orgKripto mokėjimo vietų skaičius 2020 m. Šaltinis: Coinmap.org

Kriptovaliutų išlaidų apribojimai

Palyginti su milžiniškas rinkos dydis skaitmeninių mokėjimų rinkų (38 mlrd. USD 2018 m.) dabartinis kriptovaliutų mokėjimų rinkos dydis tebėra menkas (2019 m. – 754 mln. USD). Atsižvelgiant į tai, yra trys kliūtys kelyje į masinį kriptovaliutos mokėjimų priėmimą:

  • Lėtas apdorojimo laikas
  • Didelis kriptovaliutos ir kainos nepastovumas
  • Reguliavimo / atitikties problemos

Priešingai nei tradiciniai skaitmeniniai mokėjimai, kriptovaliutos mokėjimų apdorojimas suvokiamas kaip lėtas – kadangi kiekvieną operaciją reikia patvirtinti „blockchain“. Bitcoin apdoroja apytiksliai keturi sandoriai per sekundę, kadangi „Visa“ pretenzijos perdirbti 24 000.

Didelis kriptovaliutų nepastovumas yra dar viena kliūtis masiškai įsisavinant kriptovaliutas. Daugelis prekybininkų nesiryžta priimti mokėjimo priemonės, kurios vertė gali sumažėti 10% tik per valandą – tai žinoma, kad staiga nutinka net BTC / USD rinkoje. Dėl to kai kurie kriptovaliutų POS terminalų teikėjai įgalina greitą konversiją iš kriptografinės į fiat, kai tik įsigyjama.

Kriptovaliutų reguliavimo neaiškumas, pavyzdžiui, mokesčių traktavimas, taip pat trukdė skaitmeninio turto, kaip mokėjimo priemonės, potencialui. Vienas pavyzdžių yra tai, kaip kriptovaliutos yra apmokestinamos JAV. Vidaus pajamų tarnybos duomenimis, kriptovaliutų konvertavimas į fiat valiutas yra apmokestinamas kaip galimas kapitalo prieaugis. IRS taip pat rodo kad kriptovaliutų naudojimas prekėms ir paslaugoms pirkti ir net kriptografijos turėjimas „paprastai sukelia mokestines pasekmes“. Tai gali būti problematiška mokesčių mokėtojams JAV ir kitose šalyse, kuriose taikoma panaši mokesčių politika.

„Blockchain“, o ne kriptografija

Pastaruoju metu sulaukė padidėjusio pasaulinių kortelių leidėjų susidomėjimo kriptovaliutų pasauliu. Jų susidomėjimą pirmiausia lemia dvi priežastys:

  1. Verslo tinklo išplėtimas ir kriptografijos įmonėms.
  2. „Blockchain“ technologijos pritaikymas jų centralizuoto tinklo operacijoms optimizuoti.

Pasauliniai kortelių leidėjai susiduria su konkurencija tokiose pagrindinėse srityse kaip tarpvalstybiniai sandoriai. Norėdami išsilaikyti prieš konkurentus, jie siekia sumažinti klientams taikomus tarpvalstybinių sandorių mokesčius. Už operacijas, už kurias atsiskaitoma užsienio valiuta, „Mastercard“ ima 1% sandorio sumos kaip mokesčius. Kita vertus, „Visa“ už tarpvalstybines operacijas taikė tarptautinių paslaugų vertinimo mokestį (0,8–1,2%) ir tarptautinio pirkėjo mokestį (0,45%)..

„Blockchain“ technologijai būdingas išlaidų mažinimo potencialas pagreitino „Visa“ ir „Mastercard“ lenktynes. Pastarasis bendradarbiauja su R3 2019 m. rugsėjo mėn. sukurti „blockchain“ veikiančią tarpvalstybinių mokėjimų platformą, kurios tikslas – palengvinti beribius realaus laiko mokėjimus „Mastercard“ tinkle. Visa paleistas 2020 m. birželio mėn. „Connect“ tinklas, kuriame naudojama paskirstytos knygos technologija, siekiant palengvinti tiesiogines bankų operacijas.

Nors pastarieji „Visa“ ir „Mastercard“ žingsniai yra verti dėmesio, mokėjimų gigantai nuolat teikia patentus, orientuotus į „blockchain“ technologijas. Pagal 2019 m „blockchain“ patentų reitingas pagal „IPR daily“ ir „incoPat Innovation Index Research Center“ „Mastercard“ ir „Visa“ 2019 m. pateikė atitinkamai 101 ir 51 „blockchain“ patento paraišką..

„Fintech“ milžinai nepadaro kriptografijos labiau išleidžiama

Nors „Mastercard“ ir „PayPal“ buvo paskutinėse su kriptografija susijusiose naujienose, „fintech“ vienaragiai į kriptovaliutų industriją pateko nuo 2017 m. Pavyzdžiui, neseniai „Challenger Bank“ „Revolut“ pradėjo siūlyti kriptovaliutų pardavimas JAV per partnerystę su „Paxos“. Tuo tarpu akcijų prekybos programa „Robinhood“ turi pasiūlytas kriptovaliutų prekyba nuo 2018 m. vasario mėn.

Nors „fintech“ milžinų įėjimas palengvina kriptovaliutų pardavimą, tai nebūtinai reiškia, kad kriptovaliuta taps labiau išleidžiama. „Revolut“ atveju vartotojai negali mokėti kriptovaliuta naudojant „Revolut“ kortelę. Vietoj to, jie gali naudoti kortelę tik atsiskaityti fiat valiutomis. Be to, vartotojai negali pervesti kriptovaliutos iš „Revolut“ programos ar į ją pervesti turimų kriptovaliutų valdų. Tas pats pasakytina ir apie „Robinhood“, kai vartotojai programoje gali pirkti ir parduoti tik kriptovaliutas – indėliai ir išėmimai yra nepalaikomas

Kriptovaliutų mokėjimų ateitis

Manoma, kad „Wirex“ tampa „Mastercard Accelerate“ dalimi ir pranešama, kad „PayPal“ bendradarbiauja su „Paxos“, kad pagerintų kriptovaliutų prieinamumą. Tačiau yra mažai diskusijų apie tai, ar dėl to kriptovaliutos yra labiau išleidžiamos.

Nors galimybė išleisti kriptovaliutas išlieka ribota, „Chund“ iš „PundiX“ sakė „OKEx Insights“, kad pagrindinis tradicinių mokėjimo gigantų, patenkančių į kriptovaliutų erdvę, rezultatas yra supratimas:

„Kai į kriptografinę erdvę ateina vis daugiau tradicinių kompanijų, tai tik padės padidinti sąmoningumą apie kriptografijos naudojimą mokant ir jos teikiamą naudą. Kripto apibrėžimas išplėtė ne tik įprastus, mums gerai žinomus altkoinus. Stabili monetos ir centrinio banko skaitmeninės valiutos tampa vis ryškesnės. Daugybė centrinių bankų visame pasaulyje pradėjo kurti savo skaitmeninę valiutą „blockchain“, t. Y. CBDC, todėl tikimės, kad „blockchain“ pagrindu atliekami mokėjimai artimiausiu metu taps labiau išleidžiami “.

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me