Mažmeninės prekybos prekybininkai persekiojo naujausią „Bitcoin“ sąskrydį į naują ATH, o banginiai paėmė pelną

Originali tyrimų ataskaita, analizuojanti „OKEx BTC / USDT“ prekybos duomenis, siekiant įvertinti rinkos elgesį ir tendencijas per naujausią „Bitcoin“ ralį.

Parašė „OKEx Insights“ Parengė Kaiko

Toliau pateiktos ataskaitos PDF failas buvo įtrauktas į šio puslapio apačią, kad skaitytojai galėtų jį peržiūrėti, atsisiųsti ir bendrinti jiems patogiu laiku.

Nepaisant visų nesėkmių, pasauliniai sukrėtimai, sutrikimai ir krizės, artėjant prie pabaigos, 2020 m. Taps puikiais kriptovaliutų ir bitkoino metais, pastūmėdama pastarąjį į savo aukštumas – perspektyva, kuri pasirodė per toli tik mėnesių prieš tai.

Kai „Bitcoin“ rengiasi, rinka linkusi pamiršti ankstesnius, ilgai traukiamus meškų ruožus, o nuotaika pereina į maniakinę euforiją taip greitai, kaip tūkstančio dolerių žvakė atsiranda BTC / USDT diagramoje. Nors yra įdomu pamatyti, kaip „Bitcoin“ didėja, analizuojant jo kainų poveikį rinkos elgesiui, galima susidaryti šiek tiek pasakojamą vaizdą apie tai, kaip rinkos dalyviai vairavo ar reagavo į įvairius kainų intervalus, antplūdžius ir trūkumus..

Šioje ataskaitoje mes dar kartą bendradarbiavome su „blockchain“ duomenų įmone „Kaiko“ ir išanalizavome „OKEx“ BTC / USDT rinkos duomenis nuo 2020 m. Rugpjūčio iki lapkričio. Čia daugiausia dėmesio bus skiriama prekybos duomenų filtravimui ir grupavimui pagal sumas ir prekybos kryptis. (ar tai buvo pardavimo, ar pirkimo užsakymai). Pateikdami tokius sandorius pagal kainą, mes siekiame įvertinti, kaip įvairūs rinkos segmentai elgėsi, kai Bitcoin iki lapkričio pabaigos pakilo į naują visų laikų rekordą..

Prieš pradėdami tikrąją analizę, mes pristatysime metodiką ir išryškinsime iššūkius, su kuriais susiduriama nustatant prekybos kryptis bet kurioje rinkoje. Čia vykstančiai diskusijai reikia suprasti užsakymų knygas, formuotojus ir priimančiuosius, pasiūlymus ir klausimus – visas sąvokas, kurios yra nagrinėjamos mūsų išsamiame prekybos vadove..

Metodika

Kadangi net vienoje didelių apimčių biržoje, tokioje kaip „OKEx“, rinka gali įvykdyti šimtus tūkstančių sandorių per dieną, bet kokiai virškinamajai analizei reikia tikslingo duomenų filtravimo, kad būtų galima atskleisti kitaip palaidotas įžvalgas. Šioje ataskaitoje mes surinkome dienos prekybos duomenis iš OKEx BTC / USDT rinkos nuo 2020 m. Rugpjūčio 1 d. Iki lapkričio 30 d..

Prekybos asortimentai ir rinkos asmenybės

Šie duomenys buvo sutelkti į kasdienių sandorių, vykdomų BTC / USDT rinkoje, skaičių, jų sumas, nurodymus ir bendrą pagal apimtį svertinę dienos BTC kainą. Tačiau, kadangi tokiame duomenų rinkinyje yra milijonai verčių, mes toliau grupavome šias operacijas pagal dydžiu pagrįstus diapazonus. Šie diapazonai, be šių duomenų vizualinio vaizdavimo supaprastinimo, taip pat yra aprašomosios rinkos dalyvių kategorijos.

Taigi visos dienos operacijos OKEx BTC / USDT rinkoje buvo sugrupuotos į penkis diapazonus: sandoriai pagal 0,5 BTC, tarp 0,5 ir 2 BTC, tarp 2 ir 5 BTC, tarp 5 ir 10 BTC ir galiausiai 10 BTC ir daugiau. Nors šie intervalai iš esmės yra savavališki, jie paprastai atitinka nusistovėjusius rinkos asmenis, tokius kaip mažmenininkai, profesionalūs prekybininkai, stambūs prekybininkai / banginiai ir įstaigos..

Mažmeninės prekybos prekybininkai paprastai yra spekuliantai, atsitiktiniai dienos prekybininkai ir smulkieji investuotojai. Jie dažnai pastebimi sekant rinkos tendencijas, o ne nustatant jas. Kita vertus, profesionalūs prekybininkai dažnai prekiauja pragyvenimui ir naudoja pažangias prekybos technikas ir įrankius, įskaitant techninę analizę ir algoritminę prekybą..

Sunkiau atskirti didelius prekybininkus, banginius ir institucijas, nes šiems prekybininkams nėra nustatytos griežtos ribos. Paprastai banginis yra subjektas, turintis pakankamai monetų, kad galėtų vienu metu parduoti daug jų, vertindamas rinkos vertinimus. Nors vienas banginis gali lengvai atlikti keletą 100 000 USD per dieną, teoriškai tą patį gali padaryti ir didelis prekybininkas, turintis tik apie 100 000 USD prekybos kapitalą. Tas pats pasakytina ir apie įstaigas, kurios, kaip žinoma, vykdo didelius pirkimus ir pardavimus, tačiau tuos sandorius taip pat galima būtų priskirti banginiams. Taigi, nors mes diskutuojame apie šiuos rinkos dalyvius, mūsų analizėje susilaikoma nuo specifinių priskyrimų.

Be to, taip pat svarbu pripažinti šio duomenų rinkinio spragas ir atitinkamas prielaidas. Pirma, šie duomenys apima tik vieną biržą ir vieną rinką, ir nors „OKEx“ yra viena didžiausių pramonėje, jie neatspindi visos erdvės.

Antra, nors galime daryti prielaidą, kad visi sandoriai, viršijantys 5 ar 10 BTC, greičiausiai yra banginiai arba įstaigos, negalime manyti, kad banginiai ir įstaigos prekiauja tik viršijus šias ribas. Tiesą sakant, jie yra suinteresuoti vykdyti didelius sandorius mažesnėmis partijomis, kad nepakenktų rinkos likvidumui ir atitinkamai rinkos kainai..

Trečia, šie duomenys neapima nereceptinių paslaugų, kurios dažnai naudojamos dideliems sandoriams. Šios paslaugos pateikia kelis vadinamuosius vaikų užsakymus, dažnai per kelias dienas, kad įvykdytų tėvų (t. Y. Didesnių) užsakymus, todėl sunku tiksliai nustatyti ar priskirti šiuos sandorius..

Prekybos krypties nustatymas šifravimo biržose

Nors dažnai susiduriame su tokiais posakiais kaip "padidėjo institucinis pirkimas" arba "masinis pardavimas" vykstant bendroms rinkos diskusijoms, iš tikrųjų visi pirkimai ir pardavimai turi savo šalį. Tai reiškia, kad negali būti "padidėjo institucinis pirkimas" neturint pardavėjų, negali būti "masinis pardavimas" be pirkėjų. Paprasčiau tariant, biržoje, bet kada, kai perkate monetą ar žetoną, kažkas kitas ją parduoda ir atvirkščiai.

Kaip tokiu atveju bet kokia prekyba gali būti pažymėta kaip pirkimas ar pardavimas? Kaip galime nustatyti, ar rinka yra linkusi pirkti ar parduoti? Čia atsiranda kūrėjų ir imėjų samprata.

Apibendrinant, gamintojai padidina likvidumą bet kurioje rinkoje, pateikdami ribotus pavedimus, esančius užsakymų knygoje, kurią gali užpildyti gavėjai. Tuo tarpu vartotojai pateikia rinkos pavedimus, kurie, užpildę, pašalina limitinius pavedimus (kuriuos anksčiau davė gamintojai) iš pavedimų knygos, taip sumažinant likvidumą..

Bendra sutartis, naudojama norint nustatyti bet kokios prekybos kryptį, yra apsvarstyti ją iš vartotojo požiūrio. Jei pirkėjas pateikia rinkos pardavimo pavedimą, kurį užpildo gamintojo ribotas pirkimo pavedimas, ta prekyba laikoma pardavimo sandoriu. Panašiai, jei vartotojas pateikia rinkos pirkimo pavedimą, kuris tada užpildomas turimu riboto pardavimo pavedimu, sandoris skaičiuojamas kaip pirkimas.

Mūsų šios ataskaitos duomenų partneris Kaiko turi išsamų straipsnį apie jų darbą prekybos kriptovaliutomis duomenų normalizavimas, ir mes naudojame jų taker_side_sell kintamąjį, norėdami nustatyti dienos pardavimo ir pirkimo operacijų skaičių OKEx BTC / USDT rinkoje.

Duomenų vizualizavimas

Kasdienius prekybos duomenis sugrupavus į sumos intervalus ir toliau filtruojant su prekybos krypties duomenimis, mes galėjome judėti link šių duomenų vizualizavimo. Siekdami supaprastinti šį procesą, nusprendėme apskaičiuoti dienos pirkimo ir pardavimo operacijų procentus bei apskaičiuoti jų grynuosius skirtumus.

Kitas žingsnis apėmė šių verčių diagramą pagal „Bitcoin“ kainą, kad sužinotumėte, kaip pasikeitė rinkos elgesys, kai brango BTC kaina. Atsižvelgdami į bendras vertes, pasirinkome pagal apimtį svertinę vidutinę kainą arba VWAP – būdą įvertinti vidutinę kainą, kuria turtas prekiavo visą dieną, kad tiksliai atspindėtų dienos kainos pokytį, atitinkantį sandorių skaičių..

Kai kuriose tolesnėse lentelėse skaitytojai galės pamatyti „Bitcoin“ kainą už kiekvieną dieną kartu su pirkimo ir pardavimo operacijų procentine dalimi. Antrasis diagramų rinkinys parodys grynąjį kasdienio pirkimo ir pardavimo sandorių skirtumą ir tiksliau atspindės kintantį rinkos dalyvių, priklausančių kiekvienai iš mūsų grupuotų kategorijų, nuotaikas..

Be to, norėdami pridėti dar vieną kritinę perspektyvą, mes apžvelgsime diagramų rinkinius, kurie stebi „Bitcoin“ kainų pokyčius per šį laikotarpį, nuo maždaug 10 000 iki beveik 20 000 USD, ir atkreipkite dėmesį, kaip kasdienis grynasis pirkimas (arba pardavimas) keičiasi atsižvelgiant į kainą šiuose diapazonuose, neatsižvelgiant į tai chronologinių datų.

Galiausiai, norėdami apibendrinti, mes išryškinsime kai kurias pagrindines šių duomenų rinkinių išvadas, palygindami juos lentelės formatu, palygindami juos su savo analizės išvadomis.

Prekyba pagal 0,5 BTC – mažmeninės prekybos prekiautojai

Sandoriai, kurių vertė mažesnė nei 0,5 BTC, kaip tikėtasi, buvo didžiausia kasdienių operacijų apimtis OKEx BTC / USDT rinkoje. Šie sandoriai gali būti vertinami nuo 10 USD (0,001 BTC) iki 5 000 USD (0,5 BTC), jei BTC kaina yra 10 000 USD. Šios ataskaitos referencine kaina laikome 10 000 USD / BTC, nes jos psichologinė reikšmė yra pagrindinis palaikymo lygis ir todėl, kad šioje ataskaitoje analizuojamas laikotarpis prasidėjo nuo BTC prekybos apytiksliai šiame lygyje.

Pažvelgus į visus šiuos duomenis, rugpjūčio 1 d. – lapkričio 30 d. Turime 122 dienas. Lygindami kiekvienos dienos pirkimo ir pardavimo sandorių skaičių (pagal pirmiau paaiškintą metodą), sužinome, kad šio diapazono prekybininkai 65 dienas iš šių 122 buvo neto pardavėjai, arba 53,28% laiko. Tai reiškia, kad 65 dienas pardavimo sandoriai buvo didesni, palyginti su pirkimo sandoriais, o pirkimo sandoriai dominavo 57 dienas.

Dienos% pardavimo ir pirkimo nuo 0 iki 0,5 BTC prieš VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Kasdieninė diagrama (aukščiau), kurioje parodyta pardavimo ir pirkimo sandorių procentinė dalis pagal vidutinę pagal apimtį svertinę kainą, rodo, kad pirkėjai ir pardavėjai šiame diapazone (0,5 ir mažiau) buvo iš esmės subalansuoti, nors ir šiek tiek tendencingi pardavimui. Dabar mes pažvelgsime į grynąjį procentinį skirtumą nuo kainos, kad nustatytume konkretesnes tendencijas.

Dienos grynasis pardavimo ir pardavimo procentinis skirtumas nuo 0 iki 0,5 BTC, palyginti su VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Aukščiau pateiktoje diagramoje parodytas grynasis procentinis skirtumas tarp pirkimo (teigiamos vertės) arba pardavimo (neigiamos vertės) kasdien, palyginti su vidutine svertine kaina.

Čia galime pamatyti, kad šio diapazono prekybininkai daugiausia pardavinėjo, kai „Bitcoin“ rugpjūčio mėnesį prekiavo maždaug 11 000 USD ir daugiau (tai rodo vertybių dominavimas žemiau 0,00%), galbūt tikėdamasis pataisyti link 10 000 USD. Tai buvo pastebėta pereinant prie grynojo pirkimo (vertė viršija 0,00%) nuo rugsėjo, kai Bitcoin nukrito iki 10 000 USD.

Šis pirkimas vėl užėmė antrą vietą, nes BTC prekiavo virš 11 000 USD, iki 13 000 USD, tuo metu jis vėl pakilo. Tačiau pirkimo palūkanos daugiausia pasiekė apie 15 000 USD, o po to mažmeninės prekybos prekybininkai, atrodo, buvo neryžtingi, daugiausia parduodami Padėkos dienos katastrofos metu (lapkričio 26 d. Ir maždaug) ir atsargiai pirkdami grįžtamąjį ryšį..

Žemiau pateiktoje diagramoje matome tą patį dienos grynojo procentinio skirtumo, palyginti su didėjančiomis VWAP reikšmėmis, paprasčiausiai, mažiausias iki didžiausias VWAP reikšmes per pasirinktą laikotarpį. Ši diagrama parodo, kaip šios kategorijos prekybininkai reagavo į kainų pokyčius, neatsižvelgiant į chronologiją.

Dienos grynasis pardavimo ir pardavimo procentinis skirtumas nuo 0 iki 0,5 BTC, palyginti su kylančiu VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Vėlgi galime pastebėti, kad didžioji pirkimo dalis siekė maždaug 10 000 USD, o didžioji pardavimo dalis siekė 11 000–13 000 USD, po to matome daugiau pirkimų iki 15 000 USD. Nuo tada mažmeninės prekybos prekybininkai pasirodė neaiškūs dėl rinkos krypties, tačiau jie sekė tendencijas – pardavė smuko ir pirko susigrąžinamas sumas..

Atsižvelgiant į įvairovę, šis asortimentas yra didžiausias rinkos dalyvių, įskaitant spekuliantus, dienos prekybininkus ir atsitiktinius investuotojus, dalis. Iš mūsų duomenų iš esmės matyti, kad rugpjūčio mėnesį mažmeninės prekybos prekybininkai nesitikėjo, kad kaina ilgą laiką viršys 11 000 USD ir kad jie ieškojo galimybių pirkti žemiau šio lygio. Tačiau po rugsėjo kritimo jie stebėjo kainų padidėjimą ir daugeliu dienų buvo grynieji pirkėjai – iki pat visų laikų aukščiausių taškų.

Prekiauja tarp 0,5 ir 2 BTC – profesionalūs prekybininkai

Sandoriai tarp 0,5 ir 2 BTC yra antras pagal dydį kasdien. Šiuos sandorius galima vertinti nuo 5 000 USD (0,5 BTC) iki 20 000 USD (2 BTC), jei BTC kaina yra 10 000 USD. Savo tikslais šį asortimentą priskiriame profesionaliems prekybininkams.

Žvelgiant į 122 dienas nuo rugpjūčio 1 d. Iki lapkričio 30 d., Šio diapazono prekybininkai 80 dienų pardavė net 65,57% laiko (palyginti su 53,28% mažmeninės prekybos asortimentu). Be to, nors mažmeninės prekybos prekeiviai daugiausia grynai pirko nuo rugsėjo (t. Y. Dienų, kuriose dominavo pirkimai, skaičius buvo didesnis), profesionalūs šio diapazono prekybininkai grynaisiais pirkėjais tapo tik spalio ir lapkričio mėnesiais..

Dienos% pardavimo ir pirkimo nuo 0,5 iki 2 BTC prieš VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Vizualus šios dienos pardavimo ir pardavimo vaizdas (procentais) šioje kategorijoje, palyginti su VWAP, rodo tendenciją parduoti, palyginti su labiau subalansuota tendencija, pastebima mažmeninės prekybos asortimente..

Dienos grynasis pardavimo ir pirkimo procentinis skirtumas tarp 0,5 ir 2 BTC nuo VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Grynasis procentinis skirtumas, palyginti su VWAP, taip pat pabrėžia vyraujantį pardavimo spaudimą visą rugpjūtį ir rugsėjį, nes kaina nukrito nuo 11 000 USD iki 10 000 USD ir vėliau atsigavo. Nuotaika pasikeitė tik spalį, nes kaina prasiveržė per 11 500 USD, po to profesionalūs prekybininkai dažniausiai buvo pirkėjai, ypač lapkričio mėn..

Pirmosios pagrindinės pirkimo smailės pastebimos spalio 18 ir 21 dienomis (atitinkančios 11 500 ir 12 500 USD), o panašios pardavimo akcijos buvo pastebėtos lapkričio 1–2 ir 10 dienomis (atitinkančios 13 500 USD ir 15 300 USD). Didžioji dalis šio asortimento pirkimų prasidėjo po 15 000 USD kainų lygio ir tęsėsi didžiąja dalimi iki visų laikų aukščiausio lygio, išskyrus Padėkos dienos katastrofą.

Dienos grynasis pardavimo ir pardavimo procentinis skirtumas tarp 0,5 ir 2 BTC, palyginti su kylančiu VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Palyginamas su didėjančiomis VWAP vertėmis, grynasis procentinis skirtumas daugiausia parodo pardavimo aktyvumą iki maždaug 12 000 USD, pirkimo palūkanas maždaug 13 000 USD, paskesnį pardavimą iki 15 500 USD ir tada didelį perėjimą link pirkimo po 16 000 USD..

Šis diapazonas (nuo 0,5 iki 2 BTC) reiškia santykinai didesnių sandorių pradžią ir greičiausiai apims profesionalius prekybininkus, kurie kartu su algoritmine prekyba naudoja techninę analizę ir diagramų sudarymo metodus. Tai galėtų šiek tiek paaiškinti modelį, nes „Fibonacci“ retracementas, nubrėžtas tarp 2017 m. Aukščiausio ir 2018 m. Žemo lygio, rodo 12 000, 13 000 ir 16 000 USD, kai kainų lygis atitinka 0,5, 0,618 ir 0,786 „Fibonacci“ lygius, kaip parodyta žemiau.

OKEx BTC / USDT dienos diagrama, rodanti 0,5, 0,618 ir 0,786 „Fibonacci“ retracemento lygius. Šaltinis: „TradingView“

Prekiauja tarp 2 ir 5 BTC – dideli prekybininkai ir banginiai

Šio diapazono operacijos vertinamos nuo 20 000 USD (2 BTC) iki 50 000 USD (5 BTC), jei BTC kaina yra 10 000 USD. Nors šie skaičiai nerodo banginių, per se – kadangi prekybininkai, neturintys milijonų dolerių vertės BTC, taip pat gali atlikti šiuos sandorius, jie žymi ribą, nuo kurios galime pradėti laikyti stambius prekybininkus ir banginius dalyviais.

Įdomu tai, kad šiame duomenų rinkinyje iš 122 dienų nuo rugpjūčio 1 d. Iki lapkričio 30 d. Prekybininkai buvo neto pardavėjai 86 dienas, arba 73,50% laiko. Be to, skirtingai nei profesionalūs prekybininkai, kurie spalio ir lapkričio mėnesiais tapo grynaisiais pirkėjais, šio asortimento prekiautojai buvo grynieji pardavėjai.

Dienos% pardavimo ir pirkimo nuo 2 iki 5 BTC prieš VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Aukščiau pateiktoje mūsų procentinių verčių diagramoje parodyta, kad pardavimo sandoriai šiame diapazone lenkia pirkimo sandorius beveik visą laikotarpį, išskyrus tam tikras išimtis. Pažymėtina, kad tuo metu, kai „Bitcoin“ prekiavo mažiau nei 11 500 USD, galima pamatyti labiau subalansuotą požiūrį.

Dienos grynasis pardavimo ir pardavimo procentinis skirtumas tarp 2 ir 5 BTC, palyginti su VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Aukščiau pateiktoje grynųjų procentų skirtumų lentelėje parodyta, kad palūkanų norma siekia maždaug 11 500 USD (aukščiausia spalio vidurio piko dalis užfiksuota šiame lygyje), o po to – 15 000 USD. Pažymėtina, kad po 15 000 USD pardavimo spaudimas šiame diapazone tik sustiprėjo, o dauguma pardavimo sandorių buvo užfiksuoti nuo lapkričio 21 iki lapkričio 30, dažnai kainai kylant..

Dienos grynasis pardavimo ir pardavimo procentų skirtumas tarp 2 ir 5 BTC, palyginti su kylančiu VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Grynasis procentas, palyginti su kylančia VWAP diagrama, dar labiau patvirtina mūsų pastebėjimus, kai pastebimas pardavimas po 15 000 USD, ypač po 18 000 USD, iki visų laikų aukščiausių taškų..

Šis modelis rodo, kaip dideli prekybininkai ir galbūt banginiai pirko žemą kainą, maždaug 11 000 USD, ir nusprendė paimti pelną pakeliui, ypač netoli visų laikų rekordo, kur, atrodo, jie buvo parduoti, kai mažmeninės prekybos ir profesionalūs prekybininkai pirko.

Prekyba tarp 5 ir 10 BTC – toliau dideli prekybininkai ir banginiai

Kai šio diapazono sandoriai siekia nuo 50 000 USD (5 BTC) iki 100 000 USD (10 BTC), jei „Bitcoin“ kaina yra 10 000 USD, šis segmentas sutampa su ankstesniuoju (2–5 BTC), nes į juos greičiausiai bus įtraukti didieji prekybininkai ir banginiai..

Jų panašumą atspindi ir šio intervalo grynosios pardavimo dienos nuo rugpjūčio 1 d. Iki lapkričio 30 d. – 85, arba 72,65% (palyginti su 86 arba 73,50% ankstesnio diapazono). Panašiai, kaip ir ankstesnis asortimentas, prekybininkai čia taip pat liko grynaisiais pardavėjais nuo rugpjūčio iki lapkričio.

Dienos% pardavimo ir pirkimo nuo 5 iki 10 BTC prieš VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Dienos šios kategorijos pirkimų ir pardavimų procentai taip pat yra labai panašūs į ankstesnę kategoriją, dažniausiai linkę į grynąjį pardavimą, o nuo rugsėjo iki spalio vidurio yra šiek tiek atokvėpio. Tačiau vienas įdomus pastebėjimas yra grynasis pirkimo pikas lapkričio 24 d., Kuris atitinka dienos 1000 USD + žvakę.

Dienos grynasis pardavimo ir pardavimo procentinis skirtumas tarp 5 ir 10 BTC nuo VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Viršutinė procentinė diagrama dar labiau pabrėžia šią tendenciją netoli galo, parodydama šios kategorijos pirkimo aktyvumą lapkričio 24 ir 26–29 dienomis (išskyrus lapkričio 25 ir 30 d.). Žvelgdami į ankstesnio diapazono (2–5 BTC) grynųjų procentų skirtumų diagramą, panašios pirkimo veiklos šiomis dienomis nematome.

Pažymėtina, kad ši pirkimo veikla atitinka ne tik žalią žvakę lapkričio 24 d., Bet ir dugną, kurio lapkričio 27 d. Buvo apie 16 000 USD, ir vėlesnį kainų pasikeitimą, kaip parodyta žemiau.

„OKEx BTC / USDT“ dienos diagrama, išryškinanti lapkričio 24 ir 26–29 žvakes. Šaltinis: „TradingView“

Prieš analizuojant šią tendenciją toliau, tikslinga aptarti mūsų paskutinę kategoriją, kuri grupuoja 10 ir daugiau BTC. Kol kas paskutinis dabartinio diapazono grafikas yra grynasis procentas, palyginti su kylančiu VWAP.

Dienos grynasis pardavimo ir pardavimo procentinis skirtumas tarp 5 ir 10 BTC, palyginti su kylančiu VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Šioje diagramoje išryškinamas pardavimo šališkumas visame šiame diapazone, išskyrus tris pastebimas išimtis: kai šio diapazono prekybininkai pirko „Bitcoin“ kainą 11 500, 15 500 ir 18 500 USD. Tačiau mes dar kartą apžvelgsime anksčiau minėtą tendenciją, kai pirkimo aktyvumas šiame diapazone padidėjo netoli visų laikų rekordų.

10 ir daugiau BTC sandoriai – įstaigos

Mūsų paskutinė kategorija apima sandorius, kurių vertė yra 10 BTC ir didesnė, kurie prasideda nuo 100 000 USD, kai „Bitcoin“ prekiauja 10 000 USD. Atsižvelgiant į didžiulį šių sandorių dydį, juos galima priskirti banginiams ir institucijoms, nors su įžangoje pabrėžtomis išlygomis.

Šis duomenų rinkinys taip pat yra mažiausias iš visų, atsižvelgiant į mažą faktinių dienos sandorių skaičių – 10 ar daugiau BTC. Tai reiškia, kad greitas šio diapazono grynųjų pardavimo dienų peržiūra rodo labiau subalansuotą tendenciją – tik 64 iš 122 dienų arba 54,70% dominuoja pardavimo sandoriai..

Be to, skirtingai nei visose ankstesnėse kategorijose, nė vienas šios grupės mėnuo negali pastebėti didelio pardavimo spaudimo. Tiesą sakant, skirtingai nei dvi paskutinės kategorijos, spalio mėn. Ši turėjo grynojo pirkimo tendenciją.

Dienos procentas nuo 10 BTC pardavimo ir pirkimo prieš VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Dienos procentai, parodyti aukščiau esančioje diagramoje, rodo subalansuotą požiūrį, kurio kraštutinumai yra abiejose pusėse. Tačiau šios vertės taip pat yra neišvengiamai riboto šio diapazono imties rezultatas.

Dienos grynasis pardavimo procentais skirtumas tarp 10 BTC ir daugiau, palyginti su VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Aukščiau pateiktas grynųjų procentų skirtumų grafikas rodo aiškesnę tendenciją, o didžioji pirkimo dalis įvyko nuo rugsėjo vidurio iki spalio pabaigos, kai „Bitcoin“ prekiavo nuo 10 000 iki 11 500 USD..

Nors susidarė tam tikras pirkimo susidomėjimas maždaug 15 500 USD riba, po to atsirado pardavimo spaudimas. Tačiau dar kartą, kaip ir prieš šią kategoriją, matome teigiamą teigiamą pirkimą lapkričio 24 d., Lapkričio 26 d. Ir lapkričio 29 d..

Dienos grynasis pardavimo procentais skirtumas tarp 10 BTC ir didesnių, palyginti su kylančiu VWAP. Šaltinis: „Kaiko“ ir „OKEx“

Galiausiai kylanti VWAP ir grynojo procentinio skirtumo diagrama tik patvirtina, kaip šio diapazono prekiautojai pirmenybę teikė pirkimui mažesnėmis kainomis (ty mažiau nei 12 000 USD) ir vėliau pardavimui kainų kilimo metu – tačiau su tam tikromis išimtimis, ypač netoli mitingas.

Dalykų išdėstymas perspektyvoje

Nors aukščiau pateikta diskusija išryškina įdomias įžvalgas, dabar apibendrinsime kai kurias pagrindines išvadas dėl prieinamumo ir gerai suapvalintos perspektyvos.

Žemiau esančioje lentelėje pabrėžiama kiekvieno mėnesio dominuojanti tendencija, žymima pliuso (pirkimo) arba minuso (pardavimo) simboliu šalia procentinės vertės. Paskutiniame stulpelyje rodomas tas pats skaičius per visą 122 dienų laikotarpį nuo rugpjūčio 1 d. Iki lapkričio 30 d.

Prekybos diapazonas Rugpjūtis Rugsėjo mėn Spalio mėn Lapkričio mėn Iš viso per laikotarpį
0 ir 0,5 BTC -80,65% +56,67% +58,06% +53,33% -53,28%
0,5 ir 2 BTC -90,32% -93,33% +58,06% +63,33% -65,57%
2 ir 5 BTC -93,55% -76,67% -54,84% -56,67% -73,50%
5 ir 10 BTC -90,32% -73,33% -58,06% -56,67% -72,65%
10 BTC ar daugiau -67,74% 50,00% +58,06% -56,67% -54,70%

Grynasis kiekvieno prekybos diapazono pirkimo ar pardavimo elgesys kiekvieną mėnesį. Šaltinis: „OKEx“

Aukščiau pateiktoje lentelėje rodomas didelis viso rugpjūčio mėnesio grynasis pardavimas visose prekybos grupėse. Tai galima paaiškinti tuo, kad rugpjūtis pirmą kartą po beveik 12 mėnesių įsibrovė į 11 000 USD kainų intervalą, o prekybininkai noriai ėmėsi pelno.

Rugsėjį daugiausia pasižymėjo tai, kad Bitcoin vėl nukrito iki 10 000 USD, o vėliau įvyko 10 000–11 000 USD konsolidavimas. Nors šį mėnesį matome mažmeninę prekybą, visi kiti asortimentai vėl buvo grynieji pardavėjai, išskyrus 10 BTC ar aukštesnio lygio prekybininkus, kurie buvo neutralūs.

Spalis pažymėjo dar vieną mitingą, kurio metu Bitcoin kainavo nuo maždaug 10 500 iki 13 500 JAV dolerių. Nors mažmeninės prekybos prekybininkai tikėjosi prisijungti prie šio bėgimo, tai taip pat pakreipė profesionalius prekybininkus. Nors didieji prekybininkai ir banginiai liko neto pardavėjais, jų pardavimas spalį nebuvo toks ekstremalus, kaip prieš kelis mėnesius. Pažymėtina, kad 10 BTC ar aukštesnio lygio prekybininkai spalio mėnesį taip pat tapo grynaisiais pirkėjais.

Galiausiai lapkritį tiek mažmeniniai, tiek profesionalūs prekybininkai ir toliau pirko ralį, o didieji prekybininkai, banginiai ir galbūt institucijos paėmė pelną. Tokį elgesį galima paaiškinti pirmuoju nesėkmingu „Bitcoin“ bandymu išbandyti 2017 m. Visų laikų rekordą lapkričio 25 d., Kurio rezultatas buvo staigus kritimas ir avarija aplink Padėkos dieną. Čia esantis psichologinis pasipriešinimas ir rizikos valdymo poreikis galėjo paskatinti banginius ir institucijas atsikratyti savo pozicijų šiais lygmenimis, o mažmeninės prekybos ir profesionalūs prekybininkai ir toliau liko viltingi.

Norėdami tai įvertinti, atsižvelgsime į paskutinę lapkričio savaitę ir į tai, ar mūsų asortimento prekybininkai tomis dienomis pirko ar pardavė grynuosius.

Prekybos diapazonas Lapkričio 24 d Lapkričio 25 d Lapkričio 26 d Lapkričio 27 d Lapkričio 28 d Lapkričio 29 d Lapkričio 30 d
0 ir 0,5 BTC Parduodu Pirkimas Parduodu Pirkimas Pirkimas Pirkimas Pirkimas
0,5 ir 2 BTC Pirkimas Pirkimas Parduodu Pirkimas Pirkimas Pirkimas Parduodu
2 ir 5 BTC Parduodu Parduodu Parduodu Parduodu Pirkimas Parduodu Parduodu
5 ir 10 BTC Pirkimas Parduodu Pirkimas Pirkimas Pirkimas Pirkimas Parduodu
10 BTC ar daugiau Pirkimas Parduodu Pirkimas Parduodu Neutralus Pirkimas Parduodu

Kiekvienos prekybos grupės grynasis pirkimo ar pardavimo elgesys paskutinę 2020 m. Lapkričio savaitę. Šaltinis: OKEx

Šioje lentelėje parodyta, kaip visi, išskyrus daugumą mažmeninės prekybos prekybininkų, pelną pelnė, kai BTC pasiekė naują visų laikų rekordą lapkričio 30 d. Tačiau didžiausias santykinis pelno ėmimo aktyvumas buvo 2–5 BTC sandorių diapazonas. Kaip jau buvo aptarta anksčiau, šio asortimento prekybininkai dažniausiai pirko „Bitcoin“ mažiau nei 11 500 USD ir ėmė pelną, nes BTC vertino visą laiką. Panašu, kad daugiau pirkimo sandorių jie įvykdė tik lapkričio 28 d., Kai prasidėjo atsigavimas po Padėkos dienos katastrofos.

Panašiai ir visi prekybininkų asmenys, išskyrus banginius ir institucinius prekybininkus, paniką pardavė per Padėkos dienos katastrofą lapkričio 26 d., Kai kaina nukrito nuo 19 000 iki 16 000 JAV dolerių. Tai rodo, kaip dideli banginiai ir institucijos aktyviai pirko BTC "pigu" nes ją pardavė visi kiti, kol kaina krito.

Išvada

Atrodo, kad mažmeninės prekybos prekybininkai persekiojo „Bitcoin“ kainų ralį – kaip pirkdami brangstant kainai – nuo 11 000 USD iki paskutinio visų laikų „OKEx“ rekordo – maždaug 19 850 USD. Nors profesionalūs prekybininkai taip pat prisijungė prie mitingo vėliau, atrodo, kad didieji prekybininkai (ir galbūt banginiai) ėmė pelną, nes institucijos (ir galbūt banginiai) išliko šiek tiek subalansuotos, nepaisant tam tikro šališkumo parduoti.

Greita paskutinės lapkričio savaitės analizė taip pat rodo, kad tai rodo, kad banginiai ir institucijos nusipirko Padėkos dienos kainų kritimą, o po to kainų atsigavimas.

Apskritai atrodo, kad didieji prekybininkai, banginiai ir įstaigos, sukaupę Bitcoin maždaug 10 000 USD, nusprendė paimti pelną per šį mitingą, o mažmeninės prekybos prekybininkai savo kainų padidėjimo metu dažniausiai papildė savo pozicijas. To rezultatas gali būti tai, kad mažmeninės prekybos prekybininkai bus įstrigę per trumpą ir vidutinės trukmės laikotarpį, o BTC šiuo metu prekiauja žemiau nei 19 000 USD, tačiau atsižvelgiant į tai, kaip bendra rinkos nuotaika išlieka stipri, jų nuostoliai gali būti trumpalaikiai.

Atsižvelgiant į visą ažiotažą ir maniją, apėmusį „Bitcoin“ bulių bėgimą, šioje ataskaitoje aptarti duomenys yra priminimas, kad stambūs prekybininkai, banginiai ir įstaigos užsiima mažų pirkimų ir didelių pardavimų verslu. Jiems nėra naudinga toliau pirkti monetas naujomis aukštumomis ir jas dar branginti. Galų gale, kaip rodo duomenys, jie siekia paskatinti rinką, paniškai išjudinti mažmeninės prekybos prekybininkus ir pasinaudoti galimybėmis pirkti palyginti pigias monetas. Mažmeninės prekybos prekybininkams ir visiems kitiems, tarp jų, atrodo, kad yra pasirinkimas iš dviejų variantų: plaukimas su potvyniu ar prieš jį.

Jei ši analizė jums pasirodė įžvalgi, toliau galite peržiūrėti, atsisiųsti ir bendrinti šios ataskaitos PDF versiją:

Peržiūrėti viso ekrano režimą

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me