Koks yra didėjantis užrišimo poreikis artėjant Bitcoin pusiausvyrai?

Kai „Bitcoin“ (BTC) artėja prie trečiojo atlygio perpus sumažėjimo, „Tether“ (USDT) spausdintuvas kaldino milijardus dolerių vertės JAV dolerių garantuoto stableko.

Nors bendrovė ir kiti spausdinimo bangą sieja su paklausos padidėjimu ypatingo ekonominio nepastovumo metu, lieka nežinomybės dėl „stablecoin“ teisėtumo ir silpnos padėties, kaip tikrai saugios kriptovaliutos. Daugeliui taip pat kyla klausimas, kodėl gąsdinimas iš pradžių yra toks geidžiamas.

Tether paaiškino

„Tether“ yra stabilus moneta, susieta su JAV dolerio kaina. Tiksliau sakant, tai yra skaitmeninė valiuta, sukurta konvertuojant grynųjų pinigų valiutas, tokias kaip JAV doleris, euras ir ofšorinis Kinijos juanis.

„Tether“ leidžianti bendrovė „iFinex“ tvirtina, kad moneta yra 100% paremta bendrovės tradicinės valiutos atsargomis, „pinigų ekvivalentais“ arba „kitu turtu ir gautinomis sumomis iš„ Tether “paskolų, suteiktų trečiosioms šalims“.

Dideliu skirtumu USDT yra dominuojantis stablekoinas kriptovaliutų rinkoje. Tiesą sakant, taip yra ketvirta pagal kriptovaliutą pagal rinkos kapitalizaciją, rašymo metu, kaip teigia kriptovaliutų rinkos stebėtoja „CoinMarketCap“. 

bitkoinų dominavimas„Tether“ yra ketvirta pagal rinkos kapitalizaciją dominuojanti kriptovaliuta. Šaltinis: „CoinMarketCap“

Nuolatiniai ir nenumaldomi USDT kalimai dar labiau įtvirtino jį kaip „fiat“ remiamų skaitmeninių valiutų karalių. „Tether“ rinkos kapitalizacija šiuo metu yra 8,28 mlrd. USD – žymiai didesnė nei konkurentų USD „Coin“ (707,3 mln. USD), „Paxos“ (244,67 mln. USD) ir „TrueUSD“ (137,24 mln. USD)..

pririšimo dominavimas„Tether“ paklausa gerokai pralenkė stabilų monetų konkurenciją. Šaltinis: „Stablecoin“ indeksas

Tačiau USDT dominavimas kriptovaliutų rinkoje kelia tam tikrą susirūpinimą pramonėje – nes „Tether“, jos seserų birža „Bitfinex“ ir patronuojanti bendrovė „iFinex“ dažnai buvo įsipainiojusios į ginčus..

„Tether“ buvo apkaltintas manipuliavimu „Bitcoin“ rinka 2017 m. Ir šiuo metu yra įsivėlęs į didelio masto teisines kovas, vykstančias tarp „iFinex“ ir JAV finansų institucijų..

Artėjant „Bitcoin“ perpus ir padidėjusiam USDT kiekiui apyvartoje, klausimas, kas skatina „Tether“ paklausą, yra dar aktualesnis nei įprastai. Vienas iš pagrindinių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti tiriant šią paklausą, yra akivaizdi koreliacija tarp prieštaringai vertinamos stablecoin rinkos kapitalizacijos ir BTC kainos.

„Tether“ apkaltintas manipuliavimu Bitcoin rinka

Nuo to laiko, kai „Bitcoin“ pateko į pagrindinę sąmonę – per daugybę metų trukusį bulių bėgimą, kuris baigėsi tuo, kad moneta pasiekė visų laikų aukščiausią kainą, daugelis skeptiškai vertino „Tether“ ir jo vaidmenį kriptovaliutų rinkoje..

2018 m. Birželio mėn., Praėjus maždaug šešiems mėnesiams po to, kai BTC kaina pasiekė 20 000 USD už monetą, „New York Times“ paskelbė straipsnį „Bitkoino kaina buvo dirbtinai išpūsta, pakėlė didelę vertę, sako tyrėjai“, kuriame Pririšimas buvo pastebėtas pagrindinėje žiniasklaidoje už galimai nesąžiningą vaidmenį palaikant Bitcoin rinką. 

„The New York Times“ straipsnis buvo parašytas Johno M. Griffino iš Teksaso universiteto Austino Finansų departamente ir Amino Shamso iš Ohajo valstijos universiteto Fišerio verslo koledžo pavadinimu „Ar Bitcoin tikrai nesusietas?“ Straipsnio santrauka tapo aiški Abejotinas „Tether“ vaidmuo kriptovaliutų burbule 2017 m, nurodant:

„Naudodamiesi algoritmais, analizuodami„ blockchain “duomenis, pastebime, kad pirkimai naudojant„ Tether “yra nustatomi pagal rinkos nuosmukį ir dėl to gerokai padidėja Bitcoin kainos. Srautas priskirtinas vienam subjektui, susitelkiantis žemiau apvalių kainų, sukelia asimetrines autokoreliacijas Bitcoin ir siūlo nepakankamas „Tether“ atsargas iki mėnesio pabaigos. Užuot paklausę grynųjų pinigų investuotojų, šie modeliai labiausiai atitinka pasiūlos pagrindu paremtą hipotezę apie negrąžinamus skaitmeninius pinigus, kurie padidina kriptovaliutų kainas “.

„The New York Times“ nebuvo vienintelis pagrindinis ir žinomas periodinis leidinys, pasirinkęs prieštaringai vertinamas išvadas. „Newsweek“, CNBC, „The Wall Street Journal“, „Bloomberg“ ir kiti paskelbė tyrimo rezultatus. Pagrindinė aprėptis abejojo ​​visos Bitcoin ir kriptovaliutų rinkos teisėtumu tuo metu, kai daugelis jau laikė labai įtartinu BTC 80% kainų kritimą nuo piko.

Blogos spaudos akivaizdoje „Tether“ ir „Bitfinex“ reguliariai ir pakartotinai neigė neteisėtus veiksmus ar manipuliavimą kainomis. „Tether“ gynybos pagrindas yra naujausia „UC Berkeley Chief Innovation“ skiltis & Verslininkystės pareigūnas Richardas K Lyonsas ir „Warwick Business School“ finansų profesoriaus asistentas Ganesh Viswanath-Natraj. Tyrimas, pavadintas „Stabiliomis monetomis nepripūsta kriptografijos rinkų“ prieštarauja Griffin / Shams tyrimui kad susilaukė pagrindinio dėmesio darant išvadą:

„Mes nerandame sistemingų įrodymų, kad stabili monetų emisija turėtų įtakos kriptovaliutų kainoms. Atvirkščiai, mūsų įrodymai patvirtina alternatyvias nuomones, būtent, kad stabilių monetų emisija endogeniškai reaguoja į antrinės rinkos palūkanų normos nukrypimą nuo susietos palūkanų normos, o stabilios monetos skaitmeninėje ekonomikoje nuolat atlieka „saugaus prieglobsčio“ vaidmenį “.

Nepaisant to, skepticizmas, susijęs su visa „Tether“ situacija, nepagerėjo, kai tai tapo teisine problema Niujorko valstijoje.

„iFinex“ vis dar yra apmokestinami vertybiniais popieriais ir prekėmis

„Tether“ kilo dar vienas gaisras 2019 m., Kai Niujorko generalinė prokurorė Letitia James įtraukė jį į teisinį karą. NYAG teigė, kad „iFinex Inc.“ veikė nesilaikydama įstatymų, kad nuslėpė tariamą ir netinkamą 625 mln. USD – lėšų, kurios turėjo remti USDT – pervedimą, siekdamos nuslėpti likvidumo problemas. Jei tiesa, tai greičiausiai būtų vertybinių popierių ir prekių sukčiavimas, NYAG trumpas argumentas. 

Tačiau „Bitfinex“ ir „Tether“ teisininkai atmetė šiuos kaltinimus, teigdamas, kad „pinigai nėra vertybiniai popieriai ar prekės“ – teiginiai, kuriuos Džeimsas laikė „ypač iškreiptais“. „Tether“ taip pat įrašytas į įrašą oficialus atsakymas į NYAG, rašydamas:

„Dienos pabaigoje generalinis prokuroras nenustatė nė vieno nukentėjusiojo visame šiame procese, nes jo nėra. Tetherių turėtojai turi teisę juos išpirkti už tai, ką jie už juos sumokėjo – ne daugiau ir ne mažiau – ir Tether niekam nekėlė problemų patenkinti išpirkimo prašymus net po Niujorko generalinio prokuroro kurstomos bylos “.

Nepaisant to, kad protestavo prieš bet kokias praeities likvidumo problemas, „Bitfinex“ vyresnysis pareigūnas yra įrašytas, teigdamas, kad „jei mes greitai nesielgsime, BTC bendravimas su išoriniu mokėjimo partneriu. Remiantis teismo dokumentais, pranešama, kad pranešimai įvyko, kai „Bitfinex“ patyrė didelių problemų, susijusių su klientų pašalinimu 2018 m. Spalio mėn..

Pastaruoju metu „iFinex“ nuo to laiko pati teisiškai įžeidė, siekdama atgauti ne mažiau kaip 800 milijonų JAV dolerių areštuotų naudotojų lėšų, laikomų keturiose skirtingose ​​šalyse, po to, kai buvo įšaldytos įmonės mokėjimo procesoriaus banko sąskaitos. „Tether“ patronuojanti įmonė pateikė prašymą dėl šaukimų atšaukti „SunTrust“ bankas darbuotojai Gruzijoje, Kolorado bankas ir ABT & Pasitikėkite Arizona.

Kodėl „Tether“ spausdintuvas dirba viršvalandžius?

Mažiau nei 800 blokų atstumu nuo trečiojo blokinio atlygio perpus sumažėjo, naujų švelnių kanalų kaldinimo tempas buvo dramatiškas, švelniai tariant. Kaip pažymėjo „The Block“ tyrimų direktorius Larry Cermakas, visa stablecino pasiūla padidėjo iki 9,62 mlrd – padidėjo nuo 5,68 mlrd. USD tik prieš du mėnesius. 

Nenuostabu, kad „Tether“ užima didžiąją dalį sustiprintos stekino monetų rinkos, o 84 proc.. 

stablecoin dominavimas 2020 mPer pastaruosius tris mėnesius stablecoin rinką užplūdo nauji vyrai. Šaltinis: „Stablecoin“ indeksas

Vien balandį, „Tether Ltd“ nukaldino daugiau nei 1 milijardą USDT. Spaudos šėlsmas neliko nepastebėtas tiek pagrindinėse finansinėse, tiek kriptovaliutų laikmenose. 

„Tether“ rinkos kapitalizacija per pastaruosius tris mėnesius gerokai padidėjo. Šaltinis: Coingecko

Kaip pranešta anksčiau, beveik beprecedentė USDT paklausa taip pat gali atsirasti dėl to, kad investuotojai ieško pajamingumo precedento neturinčio rinkos nestabilumo ir nepastovumo metu. Skaitmeninių valiutų, palaikomų fiat, poveikis palengvina didesnį nepastovių kriptovaliutų rinkų poveikį, kur, be abejo, galima lengviau gauti pelną. 

Pats „Bitfinex“ taip pat paaiškina pastarąjį USDT padidėjimą. Šiandien, gegužės 7 d., „OKEx Insights“ pareiškime įmonės generalinis patarėjas Stuartas Hoegneris pažymėjo:

„Galimos šios paklausos priežastys gali būti vartotojai, norintys įsigyti kitą skaitmeninį turtą ir naudojantys stekino kaladėles kaip mažos trinties važiuoklę.“

Be to, ne visi įsitikinę, kad „Tether“ iš tikrųjų nukaldino šią USDT sumą. Kriptografijos pramonės komentatorius, žinomas kaip CasPiancey „Twitter“ tinkle „Tether“ kritikas aiškino „OKEx Insights“, kad šie skaičiai yra sugadintų API, tokių kaip „CoinMarketCap“, „Coingecko“ ir kitų panašių kriptografinių duomenų paslaugų, rezultatas. Pasak „CasPiancey“, problema kyla dėl komplikacijų, kylančių dėl to, kad USDT išleidžiama daugybei blokinių grandinių, įskaitant „Omni“, „Ethereum“, „TRON“ ir „EOS“..

Ar „Tether“ daro įtaką Bitcoin kainai??

Nepaisant klausimų, susijusių su faktiniu apyvartoje esančių tetrų skaičiumi, analitikai teigia, kad yra neabejotinas ryšys tarp Bitcoin kainos ir „Tether“ rinkos kapitalizacijos.

Populiarus rinkos analitikas ir Decentraderis įkūrėjas FilbFilb turi atliko savo tyrimą iliustruojantis koreliaciją tarp stabilių monetų išleidimo ir Bitcoin kainos. 2019 m. Buvo maždaug 0,8 koreliacija tarp „Tether“ rinkos kapitalizacijos ir pagrindinės kriptovaliutos kainos. Jei atsižvelgiama į 30 dienų vėlavimą, koreliacija padidėja maždaug iki 0,9. 

ryšys tarp pririšimo ir BTK kainosTarp „Tether“ rinkos kapitalizacijos ir Bitcoin kainos yra stipri koreliacija. Šaltinis: „FilbFilb“ „Twitter“

Pokalbyje su „OKEx Insights“ „FilbFilb“ pabrėžė, kad vis dėlto „Tether“ nėra naudojamas tik Bitcoin poveikiui. Pasak jo, USDT taip pat akivaizdžiai naudojamas kaip skrydis į saugumą, esant nepaprastam pasauliniam ekonominiam neapibrėžtumui, tarp uždarymo priemonių kovojant su COVID-19 plitimu..

Taip pat suprantama, kad 2020 m. Tešlos paklausą taip pat daugiausia lemia Kinijos kapitalas. 2019 m. Birželio mėn. „Blockchain“ analizės įmonė „Chainalysis“ pateikė Diar duomenis apie tai iliustruoja milžinišką Kinijos paklausą, Kinijos rinką aptarnaujančios biržos jau gavo 10 milijardų dolerių. Praėjusiais metais įmonė pranešė apie gautą USD 16 mlrd. USD.

Šį samprotavimą patvirtina didelės įmokos, kurias matėme Kinijos nereceptinėse rinkose. 2020 m. Kovo mėn. „Chainext USDT OTC Trading Premium Index“ parodė, kad 2020 m. Kovo mėn. Užmokestis už liežuvius siekė net 6 proc.. 

Galiausiai taip pat verta paminėti, kad maždaug 65% viso Bitcoin kasybos maišos rodiklio yra Kinija – fakto, kurio nereikėtų atskirti nuo pokalbio apie kinų paklausą Kinijoje.

Kinijos bitkoinų kasybaDidžiąją dalį Bitcoin maišos normos teikia Kinija. Šaltinis: Kembridžo universitetas

Ar saugu laikyti dantis?

Įrišimas daugelio žmonių akyse šiandien vis dar išlieka sunkioje padėtyje.

Gerai žinomas prekybininkas Peteris Brandtas palygino „Stablecoin“ su „Nigerijos nieku“ neseniai paskelbtas tvitas, rašymas:

„Pririšti. Dabar tai yra įdomi istorija. Laikyti pririšimą yra maždaug taip pat saugu, kaip laikyti Nigerijos niekučių. Manau, kad žmonės yra kvailiai, turintys turtus – net per naktį – pririšti. Tai yra juokas, kai [žmonės] smerkia USD kaip „fiat“, tačiau vis tiek laikykis pririšimo “.

Brandtas taip pat rašė, kad laikymasis laikomas panašiu į turto kaupimą, kuris iš esmės reiškia „mainų, kurie nėra pavaldūs reguliavimo institucijoms ir kurių finansinę galią jūs mažai žinote“, pataisą. Jis taip pat priminė savo auditorijai, kad USDT ir kitos kriptovaliutos nepriklauso Vidaus pajamų tarnybos kompetencijai..

„Brandt“ įsitikinimas yra tai, kad „Tether“ praeityje susidūrė su problemomis palaikydama savo susiejimą su USD. Vieno diržo kaina sumažėjo maždaug iki 92 centų 2018 m. spalį, pagal „CoinDesk“. Šis nepastovumas išprovokavo vyriausiąjį atitikties pareigūną Leonardo Realą teigti, kad „visi apyvartoje esantys USDT yra pakankamai paremti JAV doleriais (USD) ir kad turtas visada viršijo įsipareigojimus“. 

Nepaisant to, kriptovaliutų rinka istoriškai parodė, kad akcijos gali prekiauti žemiau nei vienas doleris. Šis faktas buvo naudojamas kaip arbitražo galimybė, ypač kai buvo įrodyta, kad Kinijos rinkose letenomis prekiaujama be recepto didelėmis įmokomis. 

pririšti usdt kainą„Tether“ vertė biržose ne visada buvo susieta su JAV doleriu. Šaltinis: „CoinMarketCap“

Brandtas nėra vienintelis skeptiškai nusiteikęs „Tether“ atžvilgiu. Kyle’as S. Gibsonas, atviras kritikas stablecoin, „OKEx Insights“ sakė, kad „visi, kurie nuo balandžio skaito originalų NYAG dokumentą, žino, kad„ Bitfinex “ir„ Tether “yra sukčiavimas“. Jis taip pat patvirtino savo įsitikinimą, kad „šiandien jie vis dar yra sukčiavimas“.

Tuo tarpu „CasPiancey“ sakė „OKEx Insights“, kad jis „norėtų maloniai prašyti tinkamai patvirtinti„ Tether “knygas nuo 2017 m. Sausio mėn. Iki profesionalios audito įmonės. Komentaras iliustruoja analitiko abejones, kuriomis dalijasi daugelis kriptografijos pramonės atstovų, dėl esamos „Tether“lėšų įrodymas“Pareiškimas. 

2018 m. Dokumentas patvirtina, kad JAV advokatų kontora peržiūrėjo ir patikrino „Tether“ remiančius rezervus.

Savo pareiškime „OKEx Insights“ „Bitfinex“ pabrėžė, kad įmonė „viešai paskelbė įvairius dokumentus, patvirtinančius mūsų rezervus per metus, ir mūsų įsipareigojimas tokioms priemonėms tęsiasi“.

Tačiau pakartotiniai „Tether“ reikalavimai per metus ir 2018 m. „Lėšų patvirtinimo“ dokumentai daugelį kriptovaliutų pasaulio šalių vertina skeptiškai, ypač todėl, kad tekste pateikiama tokia informacija:

„Aukščiau pateiktas banko ir trumpalaikio balanso patvirtinimas neturėtų būti suprantamas kaip audito rezultatas ir nebuvo atliktas pagal visuotinai priimtus audito standartus.“

Pririšimas išlieka dominuojantis, bet silpnas

Nors pasaulyje pirmaujanti „Stablecoin“ rinkos kapitalizacija siekia 11 skaitmenų, už jos esanti bendrovė vis dar dalyvauja aukšto lygio teisiniame ginče su Niujorko generaliniu prokuroru ir įvairiomis bankų institucijomis.

Tuo pačiu metu akivaizdi koreliacija tarp Bitcoin kainos ir USDT rinkos kapitalizacijos. Nesvarbu, ar ta koreliacija yra manipuliacija, ar ne, diskutuoja akademikai ir pramonės specialistai.

Taip pat kyla diskusijų motyvuojantis veiksnys, kuris, matyt, pritraukia lėšų į USD susietą stabilųjį monetą. Akivaizdu, kad kapitalas iš Kinijos skatina tetrų išleidimą, kaip ir anksčiau. Skirtingai nei praeityje, dabartinis ekonominis neapibrėžtumas, susijęs su COVID-19 susijusių uždarymų, gali vaidinti didesnį vaidmenį – daugelis žmonių visame pasaulyje gali būti linkę gauti mažą trintį USD susietai skaitmeninei valiutai.

Tai vyksta tuo metu, kai pramonė yra sutelkta į trečiojo „Bitcoin“ atlygio perpus sumažėjimą – įvykis, kuris paveiks Bitcoin kasybos pramonę, kurioje vyrauja Kinijoje dirbantys kalnakasiai..

Galiausiai, mes matėme istorinius įrodymus, kad „Tether“ gali laikinai prarasti savo ryšį su kriptovaliuta – tai rodo, kad tai gali būti nesaugi vieta vertės kaupimui.

Nepaisant visų šių ginčų, USDT išlieka populiariausiu kriptovaliutų rinkos stabiliuoju.

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me