Išsami apžvalga: kas sukelia naują „Stablecoin Hype“ bangą?

Vos per 6 mėnesius stablecoinų sąvoka ką tik pasikeitė

Antroji „stablecoin“ beprotybės banga pasirodė rinkoje 2019 m. Pradžioje, tačiau šiandien „stablecoin“ jau skiriasi nuo praėjusių metų.

I. Kas yra stablecoins?

Stablecoin yra moneta, susieta su fiat valiuta, paprastai JAV doleriu, siekiant išlaikyti stabilią vertę. Kadangi „Fiat“ valiutų kursai yra santykinai stabilūs ir mažiau kintantys, stabilūs monetos leidžia praktiškai naudoti kriptovaliutas kasdieniame gyvenime..

II. Kodėl mums reikia stablecino? Kokia jų vertė?

Tai labai svarbus, tačiau retai sprendžiamas klausimas.

1. „Stablecoin“ yra vartai į investicijas į skaitmeninį turtą

Nuo 2017 m. Antrojo pusmečio kai kurios šalys ir miestai pradėjo riboti ar net uždrausti skaitmeninio turto sandorius, ribodami mokėjimo kanalus mainams bankuose, kad apribotų fiat valiutų patekimą į kriptografinę rinką. Tuo metu daugybė biržų buvo priverstos uždaryti Kinijoje, tačiau atsirado naujų prekybininkų ir naujų fondų, norinčių patekti į rinką. Jų vienintelis pasirinkimas liko ne biržos prekyba, ir jie pradėjo prekiauti tiesiogiai per „Telegram“ ir „WeChat“ grupes. Tačiau jie turėjo prisiimti didelę riziką prekybai neprižiūrimais kanalais ir neįsteigtose biržose. Siekdami palengvinti savo rūpesčius ir riziką, stabilūs pinigai, susieti su fiat valiutomis, tokiomis kaip USDT (1 USDT: 1 USD), tapo idealiais vartais investuotojams patekti į skaitmeninio turto rinką..

2. Stablecoins siūlo gerą vertę investicijoms į skaitmeninį turtą

Skaitmeninio turto kainos yra gana kintančios, ypač kai rinka išgyvena nuosmukį. Jei prekybininkai nenori rizikuoti kainų svyravimais ar grynaisiais pinigais, arba kai biržos nepalaiko „fiat“ prekybos porų, jų prekyba „stablecoins“ yra vienintelė galimybė.

Praėjusiais metais dėmesio centre atsidūrę karščiausi stabilūs daiktai buvo skirti išspręsti prekybos skaitmeniniu turtu problemą. Geras „Stablecoin“ turi turėti patikimą stabilumo mechanizmą, kad jo kaina nepatirtų per didelio svyravimo. Tai taip pat turi turėti įtakos masinių investicijų bendruomenėms. Tai turėtų būti labai prieinama ir bendradarbiaujant su įvairiomis biržomis, kurios investuotojams siūlo daugybę stablecoin prekybos porų..

Iš esmės, stablecoins pirmosiomis dienomis buvo produktas, kuris buvo greitai sukurtas siekiant patenkinti prekybos skaitmeniniu turtu paklausą ir išspręsti ginčus dėl fiat prekybos taisyklių. Kuo daugiau kriptovaliutų kainos svyruoja, tuo vertingesni yra stablecoinai. Mes tikimės, kad kai visos šalys panaikins „fiat“ prekybos apribojimus, „stablecoins“ praras savo vertę.

3. „Stablecoin“ yra patogi mokėjimų realiuoju laiku priemonė

Geras pavyzdys yra JP Morgano ir Japonijos „Mizuho“ bankas.

„Blockchain“ padėjo žymiai pagerinti mokėjimų atsiskaitymo sistemas, visų pirma dėl mokėjimų tarp subjektų. Šių dviejų bankų sukurti stabilūs pinigai iš esmės yra „blockchain“ atsiskaitymo tinklai, kurių vertė išaugs, kai prie tinklo prisijungs daugiau finansų įstaigų ir klientų. Stablecoins taip pat gali būti laikomos „banko priėmimo sąskaitomis“ tarpbankiniame „blockchain“.

4. Stablecoins yra decentralizuotos pasaulinės valiutos ir saugus turtas

Grįžkime prie pagrindų: Bitcoin buvo sukurtas kaip nevalstybinė valiuta, leidžianti laisvai konkuruoti.

Lyginant su pinigų sistema šiandien, skaidri ir stabili valiutos forma, tokia kaip Bitcoin, gali būti naujas saugus turtas žmonėms Venesueloje ir Zimbabvėje, kuriems tenka susidurti su hiperinfliacija ir valstybės skolų nevykdymu.

Dabar gali pasirodyti neįmanoma, nes Bitcoin kaina nėra stabili – nepastovus turtas negali būti naudojamas nei kaip vertės saugykla, nei kaip saugus turtas.

Bet tai tik laiko klausimas, kada Bitcoin spindi.

Galima numatyti, kad kai Bitcoin vertė yra reikšminga ir kai jo rinkos trintis yra maža, jis taps stabiliuoju moneta. Tik Bitcoin, o ne stabilūs pinigai, gali sukurti naujos rūšies „kreditą“ ir suvokti turto investicinę vertę.

Pagrindinė „stablecoin“ vertė palaipsniui buvo pakeista nuo palengvinimo investuoti į skaitmeninį turtą prie atsiskaitymo už mokėjimus. „Stablecoin 2.0“ žymi „blockchain“ pramonės virsmą nuo spekuliacijos iki vertės kūrimo.

III. Skirtingi „Stablecoins“ modeliai

Praėjusiais metais, kai pramonės žaidėjai įšoko į „stablecoin hype“ traukinį, daugelis analitikų bandė suskirstyti stablecoins, paprastai į tris tipus: „fiat-collateralized“, „crypto-collateralized“ ir algoritminiai-collateralized. Vis dėlto, tokia kategorija yra gana dviprasmiška, ypač paskutinė.

Atidžiau išnagrinėję kiekvieno stulpelio protokolą, galime nesunkiai pastebėti, kad jų logika yra paprasta – visi stablekinai yra labai panašūs į tarptautinėse pinigų sistemose sukurtas valiutas..

Dabartinė tarptautinė pinigų sistema yra sukurta pagal aukso standartą. Tačiau per Pirmąjį pasaulinį karą, kariaujančioms šalims spausdinant neišperkamus pinigus ir ribojant aukso importą bei eksportą, kad būtų užtikrintas karinis biudžetas, aukso standartas nebegalėjo būti išlaikytas. Iki Antrojo pasaulinio karo JAV vyriausybė įvedė aukso mainų standartą, susiedama JAV dolerį su aukso verte. Deja, 1976 m. Kilus JAV dolerio krizei, Bretton Woods sistema žlugo, pažymėdama aukso standarto sistemos pabaigą ir laisvai plaukiojančios fazės pradžią..

Neturėdamos užtikrintos pinigų kūrimo sistemos, šalys pradėjo kurti skirtingą fiskalinę politiką ir pinigų tiekimo kontrolę, kad stabilizuotų savo valiutų vertę. (Siekdamos paskatinti ekonomikos augimą, dauguma vyriausybių nustato politiką, skirtą infliacijai ir valiutos nuvertėjimui valdyti. „Stabilizuoti“ valiutos vertę reiškia išlaikyti planuotą infliacijos lygį). Paprastai valiutos stabilumą daugiausia lemia faktinė jos perkamoji galia, o jos tarptautinis valiutos kursas taip pat bus naudojamas kaip atskaitos taškas.

Stablecoins galime paprasčiausiai suskirstyti į du pagrindinius tipus. Vienas iš jų yra turto įkeitimas, užtikrinantis daug panašumų su aukso standartu – rezervuojant auksą lygiavertės vertės pinigų išleidimui. Turtu užtikrinta emisija gali būti toliau skirstoma į įkeistą „fiat“ arba „cryptocurrency“..

 • Stabilieji pinigai, tokie kaip USDT, TrueUSD, GUSD ir PAX, yra įkeisti.
 • Stabilieji pinigai, tokie kaip BitUSD ir DAI, yra užtikrinami kriptovaliuta.

Kita pagrindinė rūšis yra „centrinio banko imitacija“, kurios valiuta nėra susieta su jokiu kitu turtu. Siekdamas stabilizuoti valiutos vertę, jos emitentas turi įvertinti rinkos paklausą ir dinamiškai valdyti valiutos pasiūlą. Valdymo priemonės apima obligacijų atpirkimą, palūkanų normos koregavimą ir atvirosios rinkos operacijas.

 • Imituojant obligacijų atpirkimo modelį: „Basecoin“
 • Kintamų palūkanų normos modelio imitavimas: „NuBits“
 • Imituojant atvirosios rinkos operacijų modelį: „Reserve“, „Terra“

Nors pagrindinė „Stablecoin“ vertė yra išlaikyti palyginti stabilią kainą (daugiausia palyginti su „Fiat“ valiuta), dabartiniai pagrindiniai emisijos modeliai turi savų trūkumų ir trūkumų:

 • Pagrindinis „fiat“ įkeisto modelio klausimas yra jo pasitikėjimas emisijos bendrovės patikimumu – kaip mes galime garantuoti, kad įmonė turės pakankamai „fiat“ atsargų, neperleis ir neišleis pinigų.
 • Kriptovaliuta užtikrintas modelis yra ribojamas užtikrinto turto nepastovumo. Šis modelis šiuo metu vargu ar gali pasisekti be brandžios, gerai išvystytos kriptovaliutų rinkos.
 • Obligacijų atpirkimo ir kintančių palūkanų normų imitavimo modeliams didžiausią iššūkį kelia stabilios monetos vertės kritimas. Emitentai turi užkirsti kelią investuotojams ilgalaikiam trumpalaikiam pardavimui rinkos nuosmukio metu arba nepirkti savo obligacijų su stablecoin ir padidinti savo rezervą. Problema ta, kad jų obligacijos ir taupymo palūkanos neturi jokios vidinės vertės ir yra tokios pačios trapios su „stablecoin“ sistema.
 • Taikant atvirosios rinkos operacijų modelį, emitentui labai sunku užsitikrinti tinkamą užsienio valiutos rezervą. Kitaip tariant, išleidimo bendrovė gali neturėti pakankamai lėšų, kad iš antrinės rinkos galėtų atpirkti didžiulį kiekį stableko..

IV. Modelių palyginimas

1. Pagal pagrindinius protokolus

Stabili monetos, tokios kaip „Reserve“ ir „Terra“, stabilizuoja savo kainas, pirkdamos / parduodamos monetas atviroje rinkoje. Tačiau šis požiūris laikomas mažiausiai praktišku ir ilgainiui jį labai sunku išplėtoti ir išplėtoti. Paprasčiau tariant, kaip elektroninės prekybos platformos ar investicinio fondo rezervas ir pajamos gali atitikti pasaulinės stablecoin rinkos perkamąją galią? Tokie stableciniai gaminiai gali veikti tik mažose ar regioninėse rinkose.

Stablecino gaminiai, tokie kaip „BaseCoin“ ir „NuBits“, atspindi „obligacijų atpirkimo“ ir „kintamos palūkanų normos“ modelius, kurie susiduria su didžiausiais sunkumais kurdami gaminius, palyginti su kitais protokolais. Šiuo metu protokolas dar tik yra kūdikystės stadijoje ir turi daug galimybių tobulėti. Deja, „NuBits“ jau žlugo dėl neištaisomų jo dizaino trūkumų.

Kriptovaliutomis paremti stablecoinai, tokie kaip „BitUSD“ ir „DAI“, didelę įtaką daro periodiškas rinkos nepastovumas ir kriptovaliutų rinkos terminas. Dabartiniame etape kriptovaliutų rinka dar nėra iki galo išvystyta. Įkeisto turto kainų stabilumas vis dar nepageidaujamas. Be to, daugeliui kriptovaliutų investuotojų rinkoje trūksta arbitražo jausmo ir galimybių.

Palyginti, tokie „fiat“ pagrindo stablenai, kaip USDT, GUSE, TrueUSD ir PAX, naudoja daug paprastesnį protokolą, tačiau jie taip pat yra pats praktiškiausias modelis iki šiol.

2. Pagal istorines kainas

Kalbant apie kainų stabilumą, „fiat“ pagrindu pagaminti stablecoinai pasirodė geriausiai tarp visų „stablecoins“. Atsižvelgiant į >5% nuokrypis kaip standartas, PAX kainos ir nuokrypio nuo įprasto diapazono per pastarąsias 153 dienas santykis yra 1,96%; „TrueUSD“ santykis per pastarąsias 358 dienas taip pat yra 1,96%; USDT santykis per pastarąsias 1458 dienas yra 4,05%; o GUSD santykis per pastarąsias 144 dienas yra 9,72%.

Tuo tarpu kriptovaliutomis paremti stabilūs monetos turi blogiausią kainų stabilumą. DAI santykis yra 8,67% per pastarąsias 427 dienas; „BitUSD“ santykis yra 68,9% per pastarąsias 1579 dienas.

Algoritminio stablecoin „NuBits“, kuris dalijasi panašiu emisijos protokolu su centriniais bankais, rinka jau sudužo be jokių ženklų, kad artimiausiu metu grįš atgal..

V. Stablecoinų perspektyvos analizė

1. „Fiat“ įkeisti stablecoinai vis dar yra pagrindiniai.

Tikimasi, kad per ateinančius dvejus metus klestės „fiat“ įkeisti stablecoinai. Tam reikės patikimesnių emitentų, geresnės audito sistemos ir brandesnės reguliavimo sistemos.

Per 3–5 metus „blockchain“ turtu užtikrintos ir algoritminės „centrinio banko imitacijos“ stabilios monetos toliau augs, kurią lems skaitmeninio turto rinkos ir investuotojų brendimas..

Ateityje, kai skaitmeninė rinka subręs, galima numatyti, kad Bitcoin ilgainiui virs stabiliuoju moneta.

2. Skaitmeninės „fiat“ valiutos ir stabilūs pinigai vis dar nėra konkurencingi

Jei „stablecoins“ yra skirti patenkinti prekybos skaitmeniniu turtu poreikį, tol, kol reguliavimas dėl „fiat-to-token“ prekybos visame pasaulyje tebėra griežtas, stablecoins vis tiek turės savo rinkos vertę.

Kai bankas naudoja „Stablecoin“ kaip mokėjimo atsiskaitymo įrankį, jis tampa „skaitmenine fiat valiuta“. Šiuo atveju „stablecoin“ palaiko ne centrinis bankas, paprastai aukščiausia pinigų institucija šalyje, o komercinio banko kreditas. Prielaida yra ta, kad bankas turėtų turėti pakankamai lėšų emisijai paremti.

3. „JP Morgan“ ir „Mizuho Bank“ stenokardijos iš esmės yra mokėjimo atsiskaitymo priemonės, tačiau jos yra kertiniai akmenys kuriant ekosistemą..

„JP Morgan“ JPM moneta yra susieta su JAV doleriu 1: 1 ir cirkuliuos tarp banko ir jo institucinių klientų. „J Coin“, kurią išrado „Mizuho Bank“, gali būti išperkama 1: 1 už 1 Japonijos jeną ir gali būti naudojama paprastiems vartotojams atsiskaityti už mažmeninius mokėjimus.

Klientams abi kriptovaliutos neturi reikšmingo skirtumo nuo dolerio banknotų įdėjimo į banką ir jų balanso rodiklių didėjimo. Tačiau bankams jie galės pasinaudoti „blockchain“ pagrindu sukurtu „The-trade-is-the-település“ tinklu, kurio vertė išaugs, plečiantis tinklui. Būdami tokio tipo „stablecoin“ pradininkais, jie ateityje galės mėgautis pirmojo judėjimo pranašumu prieš savo bendraamžius..

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus klausimas, ar stablecoino augimas reiškia vadinamąjį „Cryptocurrency 2.0“ laikotarpį. Straipsnyje siekiama išaiškinti du svarbius dalykus:

 1. Stablecoin nėra „Cryptocurrency 2.0“ laikotarpis. Vietoj to, tai tik filialas, sukurtas pagal „blockchain“ investicijų rinkos taisykles. Tačiau tai atspindi tikslą, kurio ilgisi skaitmeninio turto rinka – „stabilų“ bitkoiną.
 2. Banko milžinų „stablecoin“ priėmimas reiškia didelę pažangą „blockchain“ programoje, nes technologijos pasiekė nuo skaitmeninio turto investavimo iki realaus pasaulio finansinio atsiskaitymo..

Iki šiol banko milžinų išleisti stambūs pinigai yra visiškai išpirkti susietoms fiat valiutoms be jokių valiutos sukūrimo problemų. Ateityje, kai finansiniai gigantai priims visame pasaulyje, kad padidintų mokėjimų prieš tiekimą ir tiekimą efektyvumą, „stablecoin“ gali atlikti didesnį vaidmenį „blockchain“ revoliucijoje.

Įspėjimas apie riziką: prekyba skaitmeniniu turtu yra susijusi su didele rizika ir gali prarasti jūsų investuotą kapitalą. Turėtumėte įsitikinti, kad visiškai suprantate riziką, atsižvelgiate į savo patirties lygį, investavimo tikslus ir prireikus kreipkitės į nepriklausomą finansinę konsultaciją.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me