Apsidraudimas, arbitražas, investavimas: „Stablecoin“ paklausa nulinės palūkanų normos ekonomikoje

Nuo vasario vidurio Bitcoin (BTC) rinkos vertė krito daugiau nei 30 procentų. Tuo pačiu metu bendra apyvartoje esančių stablecoinų vertė viršija 8,2 mlrd. USD. Tai padidėjo daugiau nei 2,2 mlrd. USD (arba 33 proc) nuo kovo 11 dienos – dieną prieš didžiausią Bitcoin kritimą per 11 metų, už Dapptotaliniai duomenys.

“Tether” (USDT) rinkos vertė, labiausiai paplitusi – ir liūdnai pagarsėjęs – Stablecoin, nuo kovo 11 d. Išaugo nuo 5 mlrd. USD iki 6,68 mlrd. USD. Pasak USDT, šiuo metu taip pat tenka daugiau kaip 80 procentų Stablecoin rinkos. Dapptotaliniai duomenys.

Tuo tarpu kitų populiarių JAV doleriais sujungtų stablecino, pavyzdžiui, USD monetos (USDC) ir „Paxos Standard“ (PAX), atsargos taip pat sparčiai didėja. Nuo kovo vidurio bendra cirkuliuojanti USDC pasiūla padidėjo nuo 209,21 mln. Iki 255,94 mln., O PAX – nuo 467,47 mln. Iki 712,77 mln..

Visas cirkuliuojantis stablecoinų kiekis. Šaltinis: dapptotal.com

Stabilieji monetos turi naudos iš rinkos nepastovumo

Visų pirma, lėšų įplaukimas į stabilius pinigus yra labai prasmingas kaip apsidraudimas nuo nepastovumo kripto rinkose. Tai panašu į tai, kaip akcijų investuotojai ieško pinigų rinkos fondų, kad sukauptų grynuosius rinkos nestabilumo metu.

Kripto kainos žlugimas nuo vasario mėn., Kai „Bitcoin“ pasiekė daugiau nei 10 000 USD už monetą, paskatino daugelį žmonių parduoti kriptografiją stablecoinams kaip gyvatvorę, o kitus įsigyti stablecoins, kad galėtų nusipirkti kriptografijos apačioje. Bet kokiu tikslu stabilių vaistų paklausa yra ypač didelė.

Apskritai, kiekvieną kartą, kai kriptografijos rinka smarkiai svyruoja, ji skatina stablecoinų išleidimą. 2019 m. „Tether“ pridėjo 400 mln naują USDT į savo tinklą per 10 dienų – liepos 2, 4, 8 ir 10 dienomis. Iki emisijos Bitcoin kaina pakilo nuo 8 000 iki 14 000 USD per dvi savaites.

USDT įmokos ir arbitražas

Papildomos stablecoin emisijos paklausa taip pat naudojama arbitraže. Po kovo vidurio rinkos katastrofos USDT – kriptovaliuta su didžiausia mėnesio prekybos apimtis už „CoinMarketCap“ duomenis – buvo prekiaujama didele priemoka (tai reiškia, kad USDT kaina buvo šiek tiek didesnė nei 1 USD).

Taigi daugelis prekybininkų ir arbitražo įmonių bando pasinaudoti arbitražu tarp USD ir USDT. Pavyzdžiui, perkant dideliu kiekiu USDT per trumpą laiką ir siekiant jį parduoti, kai USDT kainą pakels paklausa.

Remiantis „Chainext USDT OTC Trading Premium Index“ indeksu, mes taip pat neseniai matėme didžiulę USDT premiją be recepto (OTC) prekyboje Kinijos rinkoje. Indeksas apskaičiuojamas pagal USDT / CNY OTC kainą, padalytą iš ofšorinio Kinijos juanio kurso ir padaugintą iš 100. Kaip matome iš toliau pateiktos diagramos, USDT priemoka pastaruoju metu sumažėjo, tačiau kovo mėnesį ji siekė net 6 procentus. 2020 m.

USDT OTC Premium% prieš BTC kainą. Šaltinis: Chainext & „OKEx“

Pasak a „Coindesk“ ataskaita, po Kinijos efektyviai uždrausta „fiat on-ramps“ vietinėms kriptografijos biržoms 2017 m., Kinijos prekybininkai ir toliau aktyviai įsitraukė į kriptografijos rinką naudodami USDT. Nuo 2017 m. „Coindesk“ praneša, kad bendros kriptografinės prekybos procentas, palyginti su juaniu, smarkiai sumažėjo – pranešama, kad nuo 90 proc..

„Morgan Stanley“ ataskaita paskelbta 2019 m. lapkričio mėn., pažymėjo, kad USDT dalis Bitcoin operacijų pradėjo sparčiai augti antroje 2017 m. pusėje, sutapus su Kinijos vietinių „fiat-to-crypto“ vartų draudimu..

Bitcoin prekybos dalis pagal valiutą / turtą (%). Šaltinis: Morganas Stanley

Beveik visos papildomos USDT emisijos buvo susijusios su didele rinkos paklausa. „Tether“ suteikia efektyvų likvidumą kriptografijos investuotojams, neturintiems tiesioginių „fiat gateway“.

USDT nėra tokia puiki reputacija

Nepaisant didžiulio dominavimo tarp stablecoins ir savo vietos kaip ketvirtas pagal dydį kriptovaliuta pagal rinkos viršutinę ribą – „Tether“ paprastai yra kritikavo už nesugebėjimą reguliariai atlikti viešą lėšų, tariamai paremiančių monetą, auditą.

Klausimas, ar cirkuliuojantis USDT tiekimas iš tikrųjų yra 1: 1 paremtas USD – kaip ir anksčiau bendrovė tvirtino – buvo a nenutrūkstamas ginčo taškas kripto bendruomenėje.

Nuo 2019 m. Balandžio mėn. „Tether“ advokatai atskleidė, kad USD stablecoinas iš tikrųjų buvo paremtas „grynaisiais ir pinigų ekvivalentais […], kurie sudaro maždaug 74 proc. Dabartinių negrąžintų pinigų.

Stablecoin investicijos į krintančią palūkanų normą

Stablecoino emisija – neva atsakant į paklausą – gali būti paaiškinta keliais veiksniais. Visų pirma, skirtingai nuo daugelio tradicinių finansinių priemonių, stablecines galima palyginti lengvai įsigyti. Jie gali būti ypač naudingi kaip apsidraudimas šalyse, kurių valiuta šiuo metu yra dramatiškai silpnėja dolerio atžvilgiu. Be to, esant dabartinei ekonominei aplinkai, kai mažėja palūkanų normos, stablecinai turėtojams gali uždirbti daugiau pajamų nei sutaupyti fiat.

Šį mėnesį JAV. Federalinis rezervas sumažintas palūkanų normos iki beveik nulio, siekiant sušvelninti koronaviruso (COVID-19) pandemijos poveikį ekonomikai. Šis žingsnis yra susijęs su daugeliu priežasčių, įskaitant tai, kad realus JAV pajamingumas, vertinamas pagal „iždo infliacijos indeksuotą ilgalaikį vidutinį pajamingumą“, po trumpo atsigavimo kovo pabaigoje vėl nukrito į neigiamą teritoriją..

Iždo infliacija indeksavo ilgalaikį vidutinį pajamingumą. Šaltinis: FRED

Norėdami paaiškinti investuotojų situaciją, geriausia šiuo metu turima taupymo norma, pavyzdžiui, naudojant PNC banko sąskaitą Indėlių sertifikatai yra 0,15 proc. per 12 mėnesių, o likutis yra 25 000 USD arba didesnis.

Padėtis dar blogesnė, jei esate šalyse, kuriose šiuo metu yra neigiamos palūkanų normos, tokių kaip Šveicarija ir Japonija.

Paprastai viso pasaulio centriniai bankai palaiko žemas palūkanų normas, kad paskatintų investicijas, tačiau tai daro tai, kad žmonės yra priversti aukoti savo santaupų pelną..

PNC banko fiksuoto palūkanų indėlio sertifikatas. Šaltinis: PNC

Tikrasis derlius, atrodo, kad stablecoins šiuo metu gali pasiūlyti geresnį sandorį. Nuo balandžio 13 d. „OKEx“ uždarbio programa siūlo daugiau nei 0,8 proc. APY vartotojams, pervedantiems USDT į „OKEx“ taupomąją sąskaitą.

OKEx USDT taupymo norma. Šaltinis: „OKEx Earn“

Pasak a ataskaita iš „The Block“ nuo kovo pabaigos, net ir dabartinėje aplinkoje, visi pagrindiniai JAV dolerių vertės emitentai teigė, kad monetos bus susietos 1: 1 su USD.

„DeFi“ skolinimo palūkanų normos

Decentralizuotų finansų pasaulyje (DeFi) potencialus uždarbis yra dar ryškesnis. 2017 m. Pabaigoje įsteigta DAI yra didžiausia kriptografiškai užtikrintas stablekonas ir gali būti skolinamas investuotojams per „DeFi“ protokolą „MakerDAO“.

Balandžio 13 d. DAI paskolų palūkanų norma dviejose didžiausiose decentralizuotose pinigų rinkose – „Compound“ ir „dYdX“ – yra atitinkamai 2,66 proc. Ir 0,456 proc. Pagal „Defipulse“ duomenis..

Tačiau įrodė kriptografiniu būdu užtikrinto stabilaus moneta kaina nepastovesnis nei kiti stabilūs vaistai kovo vidurio rinkos nestabilumo metu.

DAI paskolų kursai trunka 7 dienas. Šaltinis: Defipulse

Atsakomybės apribojimas: Ši medžiaga neturėtų būti laikoma pagrindu priimant sprendimus dėl investicijų, taip pat neturėtų būti aiškinama kaip rekomendacija vykdyti investicinius sandorius. Prekyba skaitmeniniu turtu yra susijusi su didele rizika ir gali prarasti jūsų investuotą kapitalą. Turėtumėte įsitikinti, kad visiškai suprantate riziką, atsižvelgiate į savo patirties lygį, investavimo tikslus ir prireikus kreipkitės į nepriklausomą finansinę konsultaciją.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me