5 neužfiksuojami žetonų projektai, vedantys populiariausius NFT naudojimo atvejus

Įvadas į geriausius NFT kolekcionuojamų objektų, žaidimų, turgaviečių, meno ir net domenų vardų pavyzdžius

Negalimieji žetonai yra skaitmeninis turto, kurio negalima pakeisti realiame pasaulyje, atvaizdavimas. Kol jie buvo šalia nuo 2017 m. vidurio, Šiais metais po „DeFi“ bumo NFTs atnaujino kriptografinės bendruomenės trauką. 2020 m. Pirmąjį pusmetį NFT ekosistemoje pervesta USD suma pasiekė 232 mln. USD – 52% daugiau nei visuma 2019 m.

NFT dažnai reklamuojami dėl jų galimybių pakeisti žaidimus, kolekcionuojamus daiktus, skaitmeninį meną ir kitus sektorius, ir nors jų naudingumas vis dar tiriamas, „OKEx Insights“ nagrinėja penkis geriausius NFT protokolus pagal apimtį įvairiose kategorijose, įskaitant žaidimus, virtualų pasaulį, kolekciniai daiktai, menas ir domenai.

1. „CryptoKitties“: visų laikų pagrindinis NFT

„CryptoKitties“ yra „Ethereum“ pagrįstas žaidimas, leidžiantis vartotojams rinkti ir veisti virtualias kates. Žaidimo žetonai yra neuždegami, nes kiekvienas iš jų reiškia unikalią skaitmeninę katę „blockchain“. Šios skaitmeninės katės yra diferencijuojamos pagal savo išvaizdą ir bruožus "atributika." Atsižvelgiant į šių žetonų pobūdį, kiekvienos skaitmeninės katės, kurią vaizduoja NFT, negalima pakartoti, sunaikinti ar atimti.

Norėdami pradėti veisti skaitmenines kates, vartotojai turi įnešti eterį (ETH) į oficialią žaidimo piniginę „Dapper“. Yra du būdai veislė nauji kačiukai – veisti du savo kačiukus ar veisti su viešu tėvu (tėvu). Vartotojai gali įsigyti savo pirmąjį kačiuką pirkdami turguje arba siūlydami kainą už kačiuką žaidime Pasiūlymo sistema.

Patyrę „CryptoKitties“ žaidėjai siekia surinkti kuo daugiau vertingų skaitmeninių kačių. Kiekvienos katytės vertę lemia jos karta ir retumas. Kartoms karta yra ta, kad kititai, turintys mažiau kartų, yra vertingesni už tuos, kurių skaičius didesnis. Taip yra todėl, kad kačiukai, turintys mažiau kartų, turi greičiau atvėsimo greitis, kad jie galėtų daugintis dažniau. 

"Gen 0" yra rečiausia kačių karta, kurios tiekimas fiksuotas 50 000. Dėl to „Gen 0“ kitties buvo nedaug, o jų vertė laikui bėgant didėjo. Išskyrus kartas, taip pat atsižvelgiama į kačiukus retas apima tas, kurios turi mažą ID numerį, taip pat išskirtines kates ar įkūrėjusias kates, kuriomis visais galima prekiauti didesnėmis kainomis „CryptoKitties“ rinkoje.

„CryptoKitties“ yra pirmasis NFT protokolas, kuris atkreipė pagrindinį dėmesį 2017 m. Pabaigoje. Kadangi vartotojai galėjo auginti retas kates ir perparduoti naujus papuošalus, siekdami pelno, žaidimas sulaukė didelio dėmesio. Dėl didėjančios „CryptoKitties“ paklausos 2018 m. Sausio mėn. „Ethereum“ tinkle kasdienių operacijų skaičius pasiekė aukščiausią lygį (1,349 mln.) – tai rekordas, kuris neseniai buvo viršytas 2020 m. Rugsėjo mėn. Atsikratyti.

Kasdieninės „Ethereum“ tinklo operacijos pasiekė aukščiausią lygį per „CrypoKitties“ manijąKasdieninės „Ethereum“ tinklo operacijos pasiekė aukščiausią lygį per „CrypoKitties“ maniją. Šaltinis: Eterinis skenavimas, „OKEx“ įžvalgos

Kol "geriausias laikas" iš „CryptoKitties“, žaidimas išlaiko savo simbolinį statusą kaip pagrindinį protokolą NFT erdvėje. Bendra visų laikų „CryptoKitties“ prekybos apimtis šiuo metu yra daugiau nei 64 000 ETH – arba maždaug 29 milijonai JAV dolerių rašymo metu – iš viso sukurta beveik 2 milijonai NFT turto.

2. Decentraland: decentralizuotas virtualus pasaulis

Veikia „Ethereum“ blokine grandine, Decentraland yra decentralizuotas virtualus pasaulis, leidžiantis vartotojams naudoti pritaikytus avatarus, prekiauti kolekcionuojamais daiktais ir dalyvauti virtualaus pasaulio valdymo procese.. 

Norėdami pradėti tyrinėti „Decentraland“, vartotojai pirmiausia turi prisijungti prie interneto naršyklės su savo kriptografine pinigine. Tada vartotojai gali pasirinkti ir pritaikyti savo avataras, ir kiekvienam avatarui suteikiamas virtualus pasas, nurodantis jo tapatybę Decentraland. Vartotojai, atlikę pradinę savo avataro sąranką, gali pradėti kurti savo rajonus ir įsigyti retų skaitmeninių išteklių. 

Norint dalyvauti „Decentraland“, reikalingi tiek keičiami, tiek neuždegami žetonai. MANA yra skaitmeninė valiuta, naudojama „Decentraland“ rinkoje. Kiekvieną MANA prieigos raktą galima pakeisti kitu MANA prieigos raktu ir todėl jis yra pakeičiamas.

MANA galima įsigyti iš bet kurios šifravimo biržos, kurioje išvardytos jos prekybos poros, pavyzdžiui, MANA / BTC arba MANA / ETH „OKEx“.

Tada vartotojai gali išleisti MANA žemės sklypams ar dvarams, nešiojamiems daiktams ir net unikaliems pavadinimams „Decentraland“ turgavietė. Be „Decentraland“ turgavietės, vartotojai gali įsigyti palaikomų prekių NFT turgavietėse, tokiose kaip „OpenSea“.

„Decentraland“ taip pat naudoja žemės sklypą LAND, kad atstovautų sklypų ir dvarų nuosavybei. LAND yra nedegus skaitmeninis turtas, kurį prižiūri „Ethereum“ išmanioji sutartis, atstovaujanti virtualios žemės sklypus Decentralande. Kiekvienas LAND žetonas reiškia unikalų žemės sklypą ir juo galima prekiauti „Decentraland“ turgavietėje.

„Decentraland DAO“ išvyko gyventi rugsėjo mėn. ir skatina vartotojus dalyvauti valdymo procese. Vartotojai gali balsuoti dėl valdymo pasiūlymų ir jų balsavimo galios yra iš trijų šaltinių:

  • Apvyniota MANA: MANA paversta WMANA. Kiekvienas WMANA yra lygus vienam balsavimo galios vienetui.
  • LAND siuntiniai: kiekvienas siuntinys prilygsta 2 000 balsavimo galios vienetų.
  • Turtas: kiekvienas turtas prilygsta 2 000 balsavimo galios vienetų.

Vartotojai gali balsuoti įvairios valdymo temos, įskaitant:

  • LAND ir siuntinių funkcijos ir patobulinimai.
  • Prekyvietės mokesčiai.
  • MANA paskirstymas plėtrai.
  • „Decentraland“ pasauliui, statybininkui ir prekyvietei pridedami nauji nešiojamieji drabužiai.

„Decentraland“ valdymo pasiūlymo puslapis„Decentraland“ valdymo pasiūlymo puslapis. Šaltinis: Decentraland

Decentraland yra antras pagal dydį NFT protokolas vertinant visų laikų prekybos apimtį (49 780 ETH arba 22,6 mln. USD) ir šiuo metu turi daugiau nei 96 000 žaidimo turto.

3. Rarible: skaitmeninių kolekcionuojamų daiktų rinka

Rasti yra NFT turgus, kurį 2020 m. sausio mėn. įkūrė Aleksandras Salnikovas ir Aleksejus Falinas. Maskvoje veikianti platforma leidžia vartotojams kaldinti, pirkti ir parduoti savo retus skaitmeninius kolekcionuojamus daiktus. „Rarible“ palaiko įvairius skaitmeninius kolekcionuojamus daiktus ir produktus, įskaitant skaitmeninį meną, domenų vardus, „DeFi“ draudimo polisus, memus ir metaversus..

„Rarible“ pateikia platų skaitmeninio meno kolekcionuojamų prekių asortimentą„Rarible“ pateikia platų skaitmeninio meno kolekcionuojamų prekių asortimentą. Šaltinis: Rarible

Skaitmeninių kolekcionuojamų daiktų kaldinimas „Rarible“ yra gana paprastas. Vartotojai gali pradėti įkeldami kolekcionuojamus daiktus į bet kurią palaikomą skaitmeninę formą (grafinę, garso ir kt.), Tada pridėdami aprašymus ir išsamią informaciją apie kainas. Po to vartotojai turi prisijungti prie savo „Ethereum“ piniginės, kad patvirtintų kalimo operacijas.

„NFT“ kalimo funkcija buvo patraukli turinio kūrėjams ir menininkams, kurie gali išleisti savo turinio anonsus ir pateikti vartotojams visas versijas tik nusipirkę atitinkamą „NFT“..

„Rarible“ įgijo platų populiarumą tarp kriptografijos bendruomenės dėl savo valdymo žetono RARI. Nors pastarasis ažiotažas dėl valdymo žetonų kyla iš „DeFi“ sferos, „Rarible“ buvo pirmasis NFT protokolas paleisti savo valdymo ženklą.

„RARI“ paleidimas yra pirmasis žingsnis link galutinio „Rarible“ tikslo: decentralizuotos autonominės organizacijos „Rarible“ sukūrimo. Kaip RARI turėtojai, vartotojai gali pateikti ir balsuoti dėl sistemos atnaujinimo pasiūlymų, įskaitant sprendimus dėl „Rarible“ prekybos mokesčių ir naujų funkcijų pridėjimo..

Toliau „Rarible“ ir toliau tyrinėja NFT ir „DeFi“ integraciją bendradarbiauja su „yearn.finance“ ir „blockchain“ pagrindu sukurta draudimo platforma „Nexus Mutual“, kad pradėtų draudimo apsaugos NFT.

Rašymo metu „Rarible“ užfiksavo visų laikų apimtį, viršijančią 31 500 ETH, arba 14,3 mln. USD.

4. „SuperRare“: vieno leidimo skaitmeninių meno kūrinių rinka

2017 m. Įkūrė Johnas Crainas, SuperReti yra skaitmeninio meno rinka, kurioje menininkai gali pažymėti savo pinigais ir gauti iš jų autentiškus vieno leidimo meno kūrinius kaip kolekcinius skaitmeninius daiktus. Kiekvieną „SuperRare“ meno kūrinį žymi ERC-721 prieigos raktas, apsaugotas kriptografija ir atsekamas ant blokų grandinės.

Kai menininkai išduoda autentiškus skaitmeninius meno kūrinius „SuperRare“, jų kūriniai yra sertifikuoti „Ethereum“ blokų grandinėje, kad būtų išvengta klastotės ir suteikta istorinė kilmė. Be to, menininkai gali parodyti savo meno kūrinius „SuperRare“ naudodami virtualios realybės galerijas ir skaitmeninius ekranus. Kita vertus, meno kolekcininkai gali įsigyti meno kūrinių iš „SuperRare“ ir perparduoti NFT antrinėse rinkose, tokiose kaip „OpenSea“. Visos „SuperRare“ operacijos atliekamos su „Ether“, o pirkėjai už visus pirkinius turi sumokėti 3% sandorio mokestį.

Panašus į tradicines meno galerijas, „SuperRare“ taip pat ima komisinius iš menininkų. Už pagrindinius pardavimus menininkai gauna 85% pajamų, o „SuperRare“ – 15%. Už antrinius pardavimus menininkai gauna 10 proc. Honorarą.

„SuperRare“ save apibūdina kaip „Instagram“ ir „Christie“ derinį ir jo "Veikla" skirtuke yra sąsaja, panaši į pirmąją, o jos turgavietėje yra panašus į pastarąjį – abu keliai nukreipia meno kolekcininkus į puslapį, kuriame jie gali internete teikti skaitmeninių meno kūrinių pasiūlymus.

„SuperRare“ vartotojai gali stebėti populiarėjančius meno kūrinius„SuperRare“ vartotojai gali stebėti populiarėjančius meno kūrinius. Šaltinis: SuperReti

Iki šiol visų laikų „SuperRare“ prekybos apimtys viršijo 16 500 ETH – atitinkamai maždaug 7,5 milijono USD, dabartine ETH kaina – didžiausia tarp NFT-art rinkų. Platforma pardavė daugiau nei 12 000 skaitmeninio meno kūrinių, o jos antrinės rinkos pardavimai beveik pasiekė 1 milijoną dolerių.

5. „Ethereum Name Services“: pirmaujanti NFT domenų varduose

„Ethereum“ fondas įkūrė 2017 m. Gegužės mėn, Ethereum vardo paslaugos yra atvira, paskirstyta ir išplėsta pavadinimų sistema, pagrįsta „Ethereum“ blokine grandine. Protokole yra daugiau nei 190 000 registruotų vardų ir iki šiol integravo daugiau nei 100 piniginių ir decentralizuotų programų.

Gimtoji TLD – t. Y. Aukščiausio lygio domenas – yra ".ETH" apie ENS. Šie ".ETH" domenų vardai yra unikalūs ir nepajudinami, juos atstovauja ERC-721 atitinkantys NFT, juos galima įsigyti ir prekiauti NFT rinkose, tokiose kaip „OpenSea“ ir „Rarible“..

.ETH domenų vardai, parduodami „OpenSea“.ETH domenų vardai, parduodami „OpenSea“. Šaltinis: „OpenSea“

Kadangi šie domenų vardai atitinka ERC-721 NFT standartą, jie taip pat gali sklandžiai prisijungti prie NFT rinkų ir piniginės sąsajų, sustiprindami NFT ir DeFi integraciją.

Pasak „OpenSea“, „Ethereum Name Services“ yra pirmaujanti NFT savo sektoriuje, jos visų laikų prekybos apimtis viršija 6 600 ETH (arba 3 mln. USD) ir daugiau nei 20 000 savininkų..

Penki geriausi domenų vardų NFT, kurių ENS reitingas yra pirmasPenki geriausi domenų vardų NFT, kurių ENS reitingas yra pirmas. Šaltinis: „OpenSea“

Kelias į priekį NFT

Be čia paminėtų protokolų, 2020 m. NFT ir „DeFi“ paprastai buvo geri metai. Žengdami į priekį galime tikėtis gilesnių dviejų erdvių integracijų. Pavyzdžiui, „Rarible“ jau bendradarbiavo su „yearn.finance“, kad pradėtų „DeFi“ protokolų draudimo NFT, o artėjantis „Ethereum 2.0“ atnaujinimas greičiausiai paskatins daugiau naujų naudojimo atvejų ir paskatins augimą šiose ekosistemose..

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me