Kas yra nuolatinis „DeFi“ nuostolis? AMM apžvalga ir likvidumo kasybos rizika

Nuolatinių nuostolių paaiškinimas ir kaip jie veikia teikiant likvidumą „DeFi“ protokolams

Nuo 2019 m. „DeFi“ arba decentralizuotas finansavimas buvo šifravimo šūkis, tačiau jis tapo pagrindine tema 2020 m., Nes „DeFi“ protokolai ir platformos populiarėjo. Ekosistema, kurią skatina „Ethereum“ blokų grandinė, taip pat atliko lemiamą vaidmenį atgaivinant mažmeninį susidomėjimą didesne kriptografine erdve. Tiesą sakant, net tradicinės bankų įstaigos yra dabar pripažindamas „DeFi“ potencialo, nors matėme, kad „DeFi“ protokolams skirto turto vertė per pastaruosius 12 mėnesių siekė nuo 1,2 milijardo iki daugiau nei 60 milijardų dolerių.

Žmonės, net šiek tiek susipažinę su „DeFi“ erdve, gali žinoti apie likvidumo užtikrinimo pasyvioms pajamoms ar pajamingumui gauti per „DeFi“ protokolus koncepciją. Vadinamasis derliaus ūkis – dar vadinamas likvidumo gavyba – „DeFi“ buvo rinkos sprogimo, vadovaujamo automatizuotų rinkų formavimo protokolų, šerdis. Tokie projektai kaip „Uniswap“, „SushiSwap“ ir „Balancer“ yra vadinamieji decentralizuoti mainai ir jie remiasi tokiais AMM protokolais. Jų platformos leidžia prekybininkams lengvai pakeisti žetonus visiškai decentralizuotai ir sklandžiai.

Tai padaryti leidžia vadinamieji likvidumo teikėjai, t. Y. Vartotojai, kurie platformoje deponuoja tam tikrą kriptografinį turtą, tokiu būdu užtikrindami likvidumą kitam keistinam turtui. VP yra skatinami deponuoti arba užrakinti savo turtą, nes jie uždirba sandorio mokesčius, kuriuos sugeneravo prekybininkai, sukeisdami žetonus tam tikroje platformoje. VP požiūriu – užrakinantys savo žetonus į „DeFi“ protokolą – jų uždirbti sandorio mokesčiai yra tarsi pajamingumas. Išeigos vertė svyruoja, nes tai priklauso nuo protokolo naudojimo ir apimties.

Šiame straipsnyje mes nesigilinsime į tai, kaip išsamiai užtikrinti likvidumą, tačiau norėdami sužinoti daugiau, skaitykite mūsų vadovą, kaip uždirbti pasyvias pajamas naudojant „OKEx Earn“. Čia mes paaiškinsime nuolatinių nuostolių sąvoką, kurią svarbu suvokti vartotojams, jau teikiantiems likvidumą AMM, arba ketiname tai padaryti.

Tačiau, norėdami suprasti šią koncepciją, turime apžvelgti, kaip veikia AMM protokolų likvidumo telkiniai.

Kaip veikia AMM likvidumo telkiniai

Kad AMM valdomo protokolo vartotojai galėtų pasikeisti žetonus, jiems turi būti prieinami likvidumo telkiniai. Pvz., Jei prekybininkas nori parduoti 1 ETH už USDT, turi būti likvidumo telkinys, kuris gali paimti 1 ETH ir suteikti 1000 USDT (ir, paprastumo sumetimais, tarkime, kad 1 ETH prekiaujama už 1000 USDT ir mes ne nesvarstykite mokesčių) ir atvirkščiai. Didėjant prekybos apimtims, didėja ir tokio likvidumo poreikis, ir būtent čia atsiranda tie, kurie nori būti LP. Šie vartotojai gali deponuoti dvi poros skaitmenines valiutas – šiuo atveju ETH ir USDT atitinkamą (-us) telkinį (-ius) iš anksto nustatytu santykiu, kuris dažnai yra 50/50.

Pvz., Jei LP, turintis 10 ETH, nori padidinti likvidumą ETH / USDT fonde, kurio santykis yra 50/50, jie turės deponuoti 10 ETH ir 10 000 USDT (vis dar laikant, kad 1 ETH = 1000 USDT). Jei jų įsipareigota grupė turi 100 000 USDT vertės turto (50 ETH ir 50 000 USDT), jų dalis bus lygi 20 000 USDT / 100 000 USDT x 100 = 20%.

Svarbu atkreipti dėmesį į LP dalies procentą tam tikrame telkinyje, nes kai LP pagal sumanią sutartį įsipareigoja arba įneša savo turtą į grupę, jiems automatiškai bus išduodami LP žetonai. Šie ženklai suteikia LP teisę bet kada atsiimti savo dalį – 20% aukščiau nurodyto pavyzdžio.

Čia atsiranda nuolatinio praradimo samprata. Kadangi VP turi teisę į savo fondo dalį, o ne konkretų žetonų skaičių, jiems kyla dar vienas rizikos lygis – nuolatiniai nuostoliai – jei jų deponuoto turto kaina žymiai išaugs.

Nuolatinių nuostolių apskaičiavimas

Mūsų pavyzdyje 1 ETH kaina tuo metu buvo 1 000 USDT, bet tarkime, kad kaina padvigubėja ir 1 ETH pradeda prekiauti už 2 000 USDT. Kadangi fondas koreguojamas algoritmiškai, valdant turtą, jis naudoja formulę. Pagrindinis ir plačiausiai naudojamas yra pastovi produkto formulė, išpopuliarino DEX platforma „Uniswap“.

Paprasčiau tariant, formulė yra tokia: ETH likvidumas x simbolinis likvidumas = pastovus produktas

Naudojant aukščiau pateiktą pavyzdį (50 ETH ir 50 000 USDT) gaunami skaičiai: 50 x 50 000 = 2 500 000

Panašiai ETH kainą baseine galima gauti pagal šią formulę: simbolinis likvidumas / ETH likvidumas = ETH kaina

Taikydami mūsų pavyzdinius skaičius gauname: 50 000/50 = 1 000 USDT (t. Y. 1 ETH kaina).

Dabar, kai ETH kaina pasikeis į 2000 USDT, mes galime naudoti šias formules, kad nustatytume ETH ir USDT santykį, esantį baseine:

  • ETH likvidumas = kvadratinė šaknis (pastovus produktas / ETH kaina)
  • Ženklo likvidumas = kvadratinė šaknis (pastovus produktas x ETH kaina)

Čia pritaikius mūsų pavyzdžio duomenis kartu su nauja 2 000 USDT už ETH kainą, gauname:

  • ETH likvidumas = kvadratinė šaknis (2 500 000/2 000) = ~ 35,355 ETH
  • Žetono likvidumas = kvadratinė šaknis (2 500 000 x 2 000) = ~ 70 710,6 USDT

Mes galime patvirtinti to tikslumą naudodami pirmąją lygtį (ETH likvidumas x simbolinis likvidumas = pastovus produktas), kad gautume tą patį pastovų 2 500 000 produktą: 35.355 x 70.710.6 = ~ 2.500.000 (t. Y. Tas pats, kas aukščiau mūsų pirminis pastovus produktas).

Taigi, pakeitus kainą, darant prielaidą, kad visi kiti veiksniai išlieka pastovūs, baseinas turės maždaug 35 ETH ir 70 710 USDT, palyginti su pradiniais 50 ETH ir 50 000 USDT.

Jei šiuo metu VP nori atsiimti savo turtą iš bendro turto, jie pakeis savo LP žetonus į jiems priklausančią 20% dalį. Atsižvelgdami į savo dalį iš atnaujintų kiekvieno fondo turto sumų, jie gaus 7 ETH (t. Y. 20% 35 ETH) ir 14 142 USDT (t. Y. 20% 70 7010 USDT)..

Dabar visa atsiimto turto vertė lygi: (7 ETH x 2 000 USDT) + 14 142 USDT = 28 124 USDT.

Tačiau jei vartotojas paprasčiausiai būtų turėjęs 10 ETH ir 10 000 USDT, užuot deponavęs šį turtą „DeFi“ protokole, jis iš tikrųjų būtų įgijęs daugiau. Darant prielaidą, kad ETH kaina padvigubėjo nuo 1 000 USD iki 2 000 USD, vartotojo neapmokėtas turtas būtų įvertintas 30 000 USDT: (10 ETH x 2 000 USDT) + 10 000 USDT = 30 000 USDT.

Šis 1876 USDT skirtumas, kuris gali atsirasti dėl to, kaip AMM platformos valdo turto santykius, yra vadinamasis nuolatinis nuostolis.

Išvada

Mūsų pavyzdyje LP gali prarasti beveik 2000 USDT, teikdama likvidumą „DeFi“ protokolui. Nors šis procesas vadinamas nuolatiniu praradimu, šis terminas yra šiek tiek klaidinantis. Nuolatinio nuostolio reikšmė iš tikrųjų yra labai panaši į nerealizuoto nuostolio sampratą. Nuostolis teoriškai gali pasikeisti (jei VP neatsiims savo turto ir ETH kaina grįš į pradinį lygį), tačiau nėra jokios garantijos, kad tai įvyktų.

Be to, kai LP pašalina likvidumą iš protokolo, nuolatiniai nuostoliai iš tikrųjų tampa nuolatiniai. Tuo atveju, kai VP patiria nuolatinius nuostolius ir tada atsiima savo turtą, vienintelis protokolų likvidumo užtikrinimo privalumas yra prekybos mokesčiai, kuriuos surinko VP, kol jų turtas buvo ten deponuotas. Nepastoviomis sąlygomis, ypač jaučio bėgimo metu, vargu ar vien mokesčiai padengs skirtumą.

Tačiau atvirkščiai, sumažinus ETH kainą nuo to laiko, kai ji buvo deponuota į grupę, gautų papildomą ETH ir taip padidintų likvidumo teikėjo ETH turimą kapitalą. Atsižvelgiant į tai, kaip veikia nuolatiniai nuostoliai, likvidumo užtikrinimas lokių rinkos metu ir paprasčiausias nepastovaus turto laikymas bulių rinkoje yra abi strategijos, kurias verta apsvarstyti.

Jei jus domina decentralizuoto mainų naudojimas ar likvidumo užtikrinimas, galite pradėti tyrinėdami „OKEx Swap“ ir „Farm DApps“ „OKExChain“.

Nesate pasirengę patekti į „DeFi“? Pradėkite nuo to, kaip išmokti prekybą kriptografija, ir pradėkite prekybą „OKEx“ – nauji vartotojai gali gauti atlygį už kriptografijos pirkimą, įnešimą ir prekybą.

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me