Taizemes valdība izmantos Blockchain obligāciju emisijā

Vēl viena nenozīmīga, bet ievērojama digitālās vērtspapīrošanas attīstība notiek Taizemē, kur valsts parāda vadības birojs (PDMO) plāno emitēt valdības krājobligācijas, kuras tiks izplatītas ar blokķēdes palīdzību..

Šis ir sākotnējais izmēģinājums, ko veica PDMO, kas ir daļa no valsts finanšu ministrijas, lai izmantotu blokķēdes tehnoloģiju, izlaižot un izplatot valsts obligācijas sabiedrībai..

Saskaņā ar vietējiem ziņojumiem birojs emitē obligācijas, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 6,5 miljoni ASV dolāru (200 miljoni bahtu). Viena īpaša blokķēdes tehnoloģijas iezīme jau ir skaidri redzama, jo obligācijas tiek pārdotas ar nominālvērtību 1 bats – zemākā jebkad valsts obligāciju summa, kuras cena parasti ir 1000 bati..

Kāpēc obligāciju tokenizācija ir svarīga

Obligāciju tirgus ir viena no vecākajām un visvairāk balstītajām aktīvu klasēm, kas nodrošina galveno finansējumu valdībām, korporācijām un investoriem. Neskatoties uz tirgus popularitāti gan institucionālo, gan privāto investoru vidū, digitalizācija ir bijusi neticami lēna.

Obligāciju emisija parasti ir ilgs process, kurā iesaistīti vairāki starpnieki, kas rada lielas izmaksas un cilvēku kļūdu risku. Tie ir bieži vērojami punkti finanšu vērtspapīru tirgū, kurus tehnoloģiskie jauninājumi cer atrisināt. 

Šeit tiek parādīta obligāciju tokenizācija ar mērķi samazināt dažādas ar obligāciju emisiju saistītās izmaksas. Blokķēdes tehnoloģijas izmantošana var dot labumu obligāciju tirgum kopumā, uzlabojot datu redzamību, samazinot darījumu partnera risku un uzlabojot darbības efektivitāti.

Pērkot un pārdodot obligācijas, pircēji, apskatot blokķēdi, var uzreiz pārbaudīt, vai pārdevējiem pieder obligācija. Tas arī nekavējoties novērš starpnieku nepieciešamību, jo obligācija dzīvo uz neuzticamas un nemainīgas virsgrāmatas.

Blockchain arī atvieglo obligāciju emisijas procesu, iekļaujot kodā noteikumus un nosacījumus, ieskaitot pamatsummu, kupona likmi un dzēšanas datumu. Tā rezultātā maksājumu procesu var automatizēt: emitenti var sadalīt procentu maksājumus tieši uz obligācijas turētāja naudas adreses adresi. 

Izmantojot jauno tehnoloģiju, vērtspapīru emitentiem ir iespēja finanšu aktīvus attēlot pēc iespējas sīkāk. Tā kā verifikācija, darījumi un norēķini notiek blokķēdes virsgrāmatā, nav nekādu papildu problēmu vai dokumentu, kas jāiziet, salīdzinot ar tradicionālajām aktīvu pārvēršanas vērtspapīros un izplatīšanas metodēm.

Šīs ir milzīgas priekšrocības, ko sniedz tehnoloģija, un PDMO ģenerāldirektore Patrīcija Mongkonhonvanita atzīst, ka tas ikvienam pavērs jaunas iespējas iegādāties valsts obligācijas:

“Tam vajadzētu ļaut vairāk cilvēku vietējā līmenī iegādāties valdības krājobligācijas,”

Taizeme virzās uz priekšu ar digitālo vērtspapīrošanu

Valdības krājobligācijas būs iespējams iegādāties, izmantojot Krung Thai Bank (KTB) bloku ķēdes platformu, kas pilnībā pieder valstij, un izplatīšana notiks, izmantojot e-maku. Lai gan tas ir pilnīgi jauns veids, kā veikt valsts obligāciju emisiju, daudziem tā nav sveša pieredze.

Ja mazākais obligāciju nodalījums ir 1 bats, minimālais iegūšanas limits tiek noteikts 100 obligācijas vienam pircējam, investīciju maksimums ir 500 000 bats – saskaņā ar PDMO.

Sākotnējā ieviešana notiks, izmantojot digitālos kanālus, taču PDMO plāno paplašināt arī krājobligāciju izplatīšanas kanālus līdz bankas filiālēm, bankomātiem un mobilajai bankai.

Lai novērtētu sabiedrības interesi un izplatītu ziņu, valdība iepriekš bija ļāvusi cilvēkiem parakstīties, izmantojot blokķēdē balstītu e-maku. Krājobligāciju piedāvājums 200 miljonu bahtu apmērā ir sākotnējs pārbaudījums, un tiem, kas vēlas piedalīties, ir jābūt kontiem KTB un jāpiesakās caur bankas e-maku..

Taizemes PDO nesen bija slēgusi krājobligāciju pārdošanu 50 miljardu batu vērtībā, kas bija daļa no valdības 1 triljonu batu plāna, lai mazinātu ekonomisko kaitējumu pēc COVID-19 pandēmijas.

Taizemes valdības pieaugošā interese meklēt efektīvākus obligāciju emisijas veidus ir vēl viens apliecinājums tam, ka paplašinās blokķēdes tehnoloģijas loma digitālo aktīvu pārvēršanā vērtspapīros. Ja izmēģinājuma emisija blokķēdē būtu jāuzskata par veiksmīgu, ir iespēja redzēt vairāk valsts obligāciju izplatīšanas šādā veidā.

Taizeme ir arī viena no valstīm, kas vēlas pakāpties uz priekšu, veicot finanšu vērtspapīrošanas blokķēdes eksperimentus. Piemēram, jau 2019. gadā Taizemes obligāciju tirgus asociācija paziņoja, ka tā pieņems bloku ķēdi obligāciju reģistrēšanai. Vietējais Toyota Leasing valstī bija izsniedzis blockchain obligāciju. Papildus tam biržai ir arī plāni uzsākt uz blockchain balstītu digitālo aktīvu platformu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me