Yearn.finance piedāvā kompromisu starp turpmāko attīstību un Bitcoin ideoloģiju

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi Digest attēls

Pārdevēju spiediens šonedēļ turpinājās, un decentralizētā finansēšana nebija imūna. DeFi produktu kopējā vērtība 21. janvārī samazinājās līdz 21,92 miljardiem dolāru, lai gan pēdējo trīs dienu laikā tā atguva zaudējumus, lai pēc preses laika sasniegtu 25,81 miljardu dolāru.

Turklāt šīs nedēļas laikā vidējais decentralizēto biržu tirdzniecības apjoms samazinājās par 11% un bija 1,79 miljardi ASV dolāru. Uniswap turpināja līderpozīcijas starp DEX ar 41% tirgus daļu.

Arī kopējais aizņēmumu apjoms DeFi kreditēšanas jomā samazinājās par 4%, jo Compound saglabāja savu dominējošo stāvokli šajā nozarē ar 48% daļu. Līkne saglabāja vadošo pozīciju kā lielākais likviditātes fonds – iknedēļas pieaugums bija par 17%, un tā kopējā vērtība bija 1,32 miljardi USD.

Nedēļas vidējie DEX tirdzniecības apjomi ievērojami samazinājās. Avots: DeFi Pulse un DeBank

Dalīšanās ar Bitcoin fiksētā piegādes ideoloģiju

Tā kā sabiedrība apsprieda neseno finansēšanas priekšlikumu par YFI žetonu kalšanu, DeFi ienesīguma apkopotājam Yearn.finance ir bijusi drudžaina nedēļa. Arguments parāda kompromisu starp protokola sākotnējo redzējumu un tā turpmāko attīstību.

Yearn.finance ir DeFi produktu komplekts kas nodrošina kreditēšanas apkopošanu, ienesīguma ģenerēšanu un apdrošināšanu Ethereum blokķēdē. Protokolam ir pārvaldības marķieris YFI, un tam parasti ir līdzīga piegādes filozofija kā Bitcoin, nosakot kopējo piedāvājumu 30 000 žetonu, bez iepriekšējas raktuves, komandas piešķiršanas vai dibinātāja atlīdzības. Šis YFI trūkums izraisīja masveida peļņu 35 000% apmērā pirmajā tās iekļaušanas Uniswap nedēļā.

2020. gada septembrī Yearn.finance dibinātājs Andre Cronje ierosināts turpmākas YFI emisijas novēršana, nosakot stingru ierobežojumu 30 000 žetonu apmērā. Tomēr priekšlikums netika pieņemts, neskatoties uz to, ka tas tika pieņemts iegūts vairāk nekā 90% apstiprinājumu. Pēc Yearn izstrādātāja domām "Tracheopteryx," Cronje neiesniedza oficiālu YNarn uzlabošanas priekšlikumu vai YIP YFI marķiera piegādei. Tur bija nav saistoša balsojuma lai sadedzinātu YFI kalšanas atslēgas. Tā rezultātā šobrīd nav stingra ierobežojuma attiecībā uz YFI kopējo piedāvājumu.

Saglabāt Yearn izstrādātājus

Diskusija par YFI kopējo piedāvājumu atkal tika izvirzīta pie galda, kad Yearn kopiena sāka debates par protokola turpmāko attīstību. Kopienas loceklis "yfi_lit" pauda bažas par Yearn izstrādātāju un ierosināts kalšana 1000 YFI žetonu, lai stimulētu attīstību. Tomēr 60% vēlētāju iebilda pret šo priekšlikumu.

Šķiet, ka Yearn kopiena veidoja vienprātību par izstrādātāju apbalvošanu, izmantojot YIP-56 priekšlikumu – Atpirkšana un veidošana. Tā dublētais "Zīdainis" Priekšlikums nekalpos jaunai YFI un tam ir divi galvenie mērķi:

  1. Nomainiet YFI akcijas ar YFI atpirkšanu
  2. Atstājiet YFI pārvaldības glabātuvi

Personas, kuras aizstāv priekšlikumu, uzskata, ka zemā YFI gada procentu likme padarīja to konkurētspējīgu īpašniekiem. Tas varētu atturēt YFI īpašniekus no dalības pārvaldībā. Ja priekšlikums tiks pieņemts, YFI atpirkšana nāktu par labu ikvienam YFI īpašniekam, nevis tikai tiem, kas ieliek pārvaldības žetonus. Kapitāla pieaugumu, izmantojot YFI atpirkšanu, varētu aplikt ar nodokļiem mazāk nekā par dividenžu ienākumiem, iegūstot atlīdzību. Turklāt pārvaldības glabāšanas pārtraukšana ļautu lietotājiem piedalīties pārvaldībā, pat ja viņi piegādāja YFI par likviditātes rezervēm citos DeFi protokolos..

Priekšlikums tika pieņemts vairāk nekā 99% apstiprinājumu.

Jaunās YFI kalšana

22. janvārī vienpadsmit galvenie izstrādātāji un kopienas locekļi nāca klajā ar a priekšlikumu sauca "Yearn nākotnes finansēšana" cenšoties nokalt 6666 YFI – trešdaļa no tiem tiks piešķirta galvenajiem ieguldītājiem, no kuriem divas trešdaļas tiks ieguldīti Yearn kopienas pārvaldītajā kasē.

Yearn komanda uzskatīja, ka jaunākais finansēšanas priekšlikums konsolidē BABY priekšlikuma redzējumu, tomēr saglabājot galvenos ieguldītājus. Viņi atzina, ka atlīdzības paketes izstrādātājiem nav konkurētspējīgas, un dažus līdzstrādniekus nomodina citu projektu komandas. Jo īpaši Yearn.finance darbības kase bija tikai $ 500 000 un komandai tika piešķirti nulle žetonu – padarot gandrīz neiespējamu konkurēt ar tādiem konkurentiem kā Uniswap un Compound.

Protokoli Valsts kases lielums (USD) Komandām piešķirtie žetoni (USD)
Mācieties.finansēt 500 000 USD 0
Atcelt atsaukšanu ~ 2 miljardi USD ~ 4 miljardi
Savienojums ~ 176 miljoni ~ 580 miljoni

Yearn.finance ir centies noturēt talantus ierobežoto kases resursu un žetonu piešķiršanas komandām trūkuma dēļ. Avots: Yearn.finance

Lai saglabātu galvenos izstrādātājus, Yearn komanda ir paziņojusi, ka kalšana ir vienīgais saprātīgais veids, kā mazināt plaisu starp protokolu un konkurentiem. Pēc atsauksmju apkopošanas no Yearn kopienas komanda nolēma, ka ~ 20% pieaugums ir minimālā dzīvotspējīgā summa, lai nodrošinātu konkurētspējīgu plānu izstrādātāju saglabāšanai. Kā tādu viņi ierosināja iepriekšminēto naudas kaltuvi 6666 JFI – 22% no pašreizējās kopējās piegādes.

Tiks izveidota kompensācijas darba grupa, lai pabeigtu kompensācijas paketes un tiesību piešķiršanas noteikumus atbilstošajiem izstrādātājiem. Darba grupa būs atbildīga arī par jaunu dalībnieku pieņemšanu darbā.

Tikmēr kasē esošie līdzekļi tiks izmantoti dažādos izmantošanas gadījumos – piemēram, nākotnes ieguldītāju stimulos, likviditātes ieguves programmās un protokolu apvienošanā. Turklāt kaltā YFI var atbalstīt arī pašreizējos izdevumus, kas noteikti YIP-54.

Saistoša Yearn kopiena

Kaut arī Yearn kopiena principā piekrita jaunākajam finansēšanas priekšlikumam, viņiem bija atšķirīgi viedokļi par YFI naudas tiražēšanas summu un YFI daļu, kas piešķirta galvenajai izstrādātāju komandai. Rakstīšanas laikā priekšlikums ir guvis 70% apstiprinājumu, un ir paredzēts, ka oficiāls balsojums tiks veikts, izmantojot pārvaldības rīku.

Kaut arī nesenie priekšlikumi par YFI kalšanu ir izraisījuši asas diskusijas, Yearn galvenā komanda lielā mērā ir paudusi prieku par kopienas iesaistīšanos. Kronje paziņoja šīs nedēļas sākumā tvītā, ka debates ir aizraujoši skatīties un ka viņš uzskata, ka tas ir drošs kopienas pārvaldības piemērs.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me