VIX ir Bitcoin jaunais draugs

Šis svārstīguma rādītājs var palīdzēt orientēties digitālo aktīvu tirgū

Key Takeaways

  • Dati rāda, ka korelācija starp BTC cenas un VIX ir tuvu gada augstākajam līmenim.
  • Globālā nenoteiktība virzīja ES VIX augstāks, varētu radīt papildu iespējas kriptovalūtām.
  • Pirms jebkura tirdzniecības lēmuma pieņemšanas ieguldītājiem būtu jāveic salīdzinošās atsauces uz korelācijas datiem.

Pārskats

Augusts līdz šim bijis nestabils mēnesis gan finanšu, gan kriptovalūtu tirgiem. Samazinās obligācija raža un apgrieztās ienesīguma līknes pēdējās dienās ir plaši apspriestas, un bažas par iespējamo recesiju ASV izraisīja dažas plašas pasaules akcijas un FXun preces cenas. Protams, BTC un kriptogrāfija nebija izņēmums.

Bez tam augstas korelācijas starp BTC un Zelts, vadošā kriptonauda ir parādījusi arī attiecības ar CBOE VIX, un šī kaklasaite kļūst tuvāk.

ASV un Ķīnas tirdzniecības kara aizmugurē Brexit sāga, un pieaugošā ģeopolitiskā spriedze visā pasaulē ir pamatoti uzskatīt, ka nestabilitātei ir lielāks augšupejošais aizspriedums īstermiņā / vidējā termiņā. Kā mēs varētu izmantot šīs korelācijas, lai uzlabotu situāciju BTC ieguldījumu lēmumu?

Kas ir VIX?

Volatilitātes indekss vai VIX ir izveidota Čikāgas valdes opciju birža (CBOE), tas ir reālā laika tirgus indekss, kas izseko 30 dienu netiešo S groza svārstīgumu.&P 500 Indeksa opcijas. To sauc arī par Volstrītas “Bailes mērītājs”Vai“Bailes indekss”.

  • Augstāks VIX iesaka tirgotājiem sagaidīt S&P 500 kļūt nepastāvīgākam un stresa pilnajam.
  • Zemāks VIX norāda, ka iespēju tirgotāji sagaida S&P 500 lai būtu mazāk svārstīgs un stabilāks.

The VIX augusta sākumā palielinājās caurlaide 24. Augstas spriedzes dēļ ASV un Ķīnas tirdzniecības strīdā un lejupslīdes VIX pēc tam atkal samazinājās līdz apmēram 18, vienlaikus ar tirdzniecības optimismu un globālu stimulu sarunu.

1. attēls: CBOE VIX indekss

Korelācija starp Bitcoin un VIX un citiem

Iepriekš mēs esam pētījuši korelāciju starp BTC un zelts, vadošās kriptovalūtas atšķirīgā iezīme padara to par drošu patvērumu un nodrošina risku pret tirgus nenoteiktību, un mēs uzskatām, ka BTC vismaz daļēji atpalika no nesen notikušā BTC.

Turklāt zelts, mēs arī novērojām, ka VIX ir arvien vairāk saistīts ar BTC. 2. attēlā parādīti vēsturiskie dati par 90 dienu slīdošo korelāciju starp BTC un VIX, un korelācijas koeficients tuvojas +0,2. Lai gan skaits šajā brīdī nav optimāls, tomēr ir iespējams, ka, ņemot vērā ļoti neskaidro vidi, izlaušanās varētu izvērsties par jaunu pozitīvas korelācijas tendenci. Korelācijas līmenis starp abiem ir tuvu augstākajam līmenim kopš 2017. gada janvāra. Korelācijas koeficients ir pārsniedzis +0,3 2015. gada decembra beigās, tas bija laiks, kad S&P novirzīts līdz 1880. līmenim un BTC pieauga no 300 līdz gandrīz 500.

2. attēls: BTC-VIX atgriešanās ritošā korelācija (90 dienas)

Neskatoties uz saitēm starp BTC un VIX ir arvien tuvāk, BTCKorelācija ar zeltu saglabājās augsta. 3. attēlā salīdzinātas korelācijas starp BTC/VIX, BTC/zelts, un BTC/DXY (ASV dolāra indekss). Zilās un sarkanās līnijas galvenokārt bija pozitīvajā zonā 2019. gadā, savukārt DXY ir parādījusi galvenokārt negatīvu korelāciju vai nav nekādas korelācijas ar BTC.

3. attēls: BTC-VIX (sarkans) / BTC-zelta (zils) / BTC-DXY (pelēks) atgriešanās korelācija (90 dienas)

Avots: coinmetrics.io

Lai gan ir pāragri pārliecināt visus no riska izvairītos investorus, ka BTC ir drošs ieguldījums, pavisam nesen veterāns investors Marks Mobiuss uzskata kriptovalūtas pieaugums pastiprinās pieprasījumu pēc cietajiem aktīviem, piemēram, zelta. Mobiuss, kurš savulaik zīmolu bitcoin uzskatīja par “īstu krāpšanos”, taču viņš agrāk mainīja savu nostāju un ticēja, ka bitcoin un kriptonauda būs “dzīvs un vesels” nākotnē.

4. attēls: VIX, BTC, zelta un DXY 1 gada diagramma

Avots: www.tradingview.com

Tradicionāli, DXY un zelts ir apgrieztas attiecības, un tas ir tas pats gadījums kā VIX un precēm, kurām arī ir negatīva korelācija. Lai arī BTC un kriptogrāfija kā plaša aktīvu klase tas ir salīdzinoši jauns tirgos, tā ilgtermiņa saistība ar tradicionālajiem aktīviem vēl jānosaka. Tomēr zemas inflācijas un stagnējošas izaugsmes apstākļos tradicionālajiem naudas pārvaldniekiem ir arvien grūtāk meklēt lielāku ieguldījumu atdevi, un daudzi no viņiem pievērsās kriptonauda. Ir taisnīgi teikt, ka kriptogrāfija un tradicionālie aktīvi, visticamāk, iet tuvāk, nevis tālāk, patiesībā investīciju bankas ir ievietojušas kriptogrāfiju zem saviem radariem.

2018. gada janvāra beigās Masao Muraki, Deutsche Bank globālais finanšu stratēģis, uzsvēra pieaugošo kriptovalūtu korelāciju un VIX. Piezīmē saviem klientiem Muraki teica: “Korelācija attiecas uz zemas svārstības vidi, kas mudināja investorus pāriet uz riskantākiem aktīviem, piemēram, kriptonauda, ​​lai sasniegtu pienācīgu ieguldījumu atdevi.”

Jūsu datu pārbaude

Jūs varat pamanīt, ka BTCVIX 2. attēlā redzamā korelācija pastāvīgi mainījās, līdz šim tā bija nokritusies zemāk par -0,2 līdz +0,3, kas varētu nozīmēt, ka ieguldītājiem, pieņemot tirdzniecības lēmumus, ne vienmēr vajadzētu tikai redzēt lietas vienā perspektīvā vai paļauties uz to pašu korelāciju. Piemēram, daudzos gadījumos BTC un VIX bija atgriezeniskā korelācija jau 2018. gadā, un tas, kā viņi savstarpēji saistīti, regulāri mainās. Tātad, ideāla stratēģija būtu apkopotu datu, piemēram, citu korelāciju un apmaiņas / aktīvu plūsmas datu kombināciju izmantošana pozitīvu rezultātu sasniegšanai.

Secinājums

Pasaulē, kur procentu likmes ir ārkārtīgi zemas un nenoteiktība par ilgtspējīgu globālo izaugsmi ir augsta, ir saprātīgi sagaidīt, ka tirgus svārstības palielināsies. Mēs esam pārskatījuši korelāciju starp VIX un BTCun salīdzināja saistību ar citiem aktīviem un indeksiem, VIX varētu būt cits BTC atsauce, kas varētu palīdzēt investoriem un tirgotājiem, kad runa ir par kriptonauda tendenču atklāšanu, tomēr topošā BTCVIX attiecības nav aicinājums steigties un pirkt BTC, drīzāk tā ir viena no pazīmēm, kas norāda uz kriptovalūtu tirdzniecību un ieguldījumiem kļūst arvien vairāk.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me