Vai DCEP ir kriptogrāfija? Nozares eksperti apspriež Ķīnas topošo digitālo valūtu

Pēdējo nedēļu laikā Ķīnas ļoti gaidītais digitālais juaņa – Digital Currency Electronic Payment (DCEP) – atguva popularitāti kriptogrāfijas un galvenajos plašsaziņas līdzekļos, jo parādījās vairāk ziņu par tās attīstību. Kopš janvāra šo tēmu atspoguļo plašsaziņas līdzekļi, tostarp CNBC, Forbes un Vadu.

Ķīnas Centrālās bankas PBoC vadītais projekts atkārtoti iekļuva nozares radarā 14. aprīlī, kad ekrānuzņēmums tika publicēts, parādot, ka DCEP tiek pārbaudīts Suzhou, Chengdu, Xiongan un citos reģionos. Vēl nesenāk jaunumi, no 23. aprīļa atklāja, ka Starbucks un Mcdonalds ir vieni no mazumtirdzniecības milžiem, kas uzaicināti piedalīties digitālās valūtas testēšanā vienā reģionā.

Kad plašsaziņas līdzekļi atspoguļo DCEP – vai jebkuru citu Centrālās bankas digitālo valūtu (CBDC) -, parasti ir pieņēmums, ka a) valūta ir balstīta uz blokķēdi un b) tās pastāvēšana tādējādi attiecas uz kriptogrāfijas un blokķēdes nozari.

Mēs lūdzām bloku ķēdes, tehnoloģiju un ekonomikas ekspertus rūpīgāk aplūkot DCEP, aiz tā esošo tehnoloģiju un nozīmi, ko tā pastāv nozarei.

DCEP vēsture

DCEP bija pirmais ieviests preses konferencē 13. Nacionālajā tautas kongresā 2018. gada 9. martā sabiedrībai paziņoja bijušais PBoC gubernators Džou Sjaočuans. Šī gada janvārī Ķīnas centrālā banka paziņoja ka tās digitālās valūtas “augstākā līmeņa” dizains ir pabeigts, piebilstot "Mēs turpināsim stabili virzīt likumīgu digitālo valūtu attīstību. ” Šomēnes tā bija atklāts vēlreiz, ka Ķīnas digitālā valūta darbojas kā plānots.

Tomēr Čongkingas Tehnoloģiju un biznesa universitātes profesors Čangjongs Liu, kurš Pekinas universitātē ieguvis doktora grādu ekonomikas teorijas vēsturē, sacīja OKEx, ka Ķīnas centrālā banka daudzus gadus strādā pie digitālās valūtas. Viņš paskaidroja DCEP attīstības izcelsmi:

“2013. gada beigās bitcoin pirmo reizi iebruka Ķīnā. Ķīnas Centrālā banka 2014. gadā izveidoja pētījumu institūtu, kas veltīts digitālajām valūtām, un sāka pētīt, kā tikt galā ar kriptovalūtu ietekmi un uzlabot ķīniešu juaņu sistēmu ar blokķēdes tehnoloģiju.

Bet no 2014. līdz 2018. gadam DCEP progress ir bijis lēns, iespējams, tāpēc, ka bitcoīna vai blokķēdes decentralizētā arhitektūra nav saderīga ar legālās nacionālās valūtas kā renminbi (RMB) būtību..

Pēkšņais DCEP paātrinājums 2019. gada beigās ir tieši saistīts ar Facebook […] sagatavošanās darbiem Svari. Neskatoties uz apgalvojumu, ka tā ir īpaši suverēna un kalpo pasaules finansēm, Svaru dibinātāji, partnerības biedri un enkurvalūtas apzināti noraidīja Ķīnu.

Tas Ķīnas centrālajai bankai ir licis izjust steidzamas starptautiskas konkurences spiedienu digitālās valūtas jomā. ”

Kā Ķīnas DCEP attiecas uz blokķēdes / kriptogrāfijas nozari?

“DCEP ne vienmēr izmanto blokķēdi”

Profesors Liu arī atzīmēja, ka DCEP “eksperiments” līdz šim ir bijis piesardzīgs, piebilstot:

“Tāpēc ir grūti spriest, vai tā mērķis ir aktīvi veicināt interneta ekonomikai pielāgotu monetāro reformu vai pasīvi aizsargāt tradicionālo banku sistēmu. Tā kā DCEP joprojām ir centrālā banka, kurā dominē fiat valūta, to nevar decentralizēt.

Mu Changchun, DCEP projekta direktors, to jau ir izdarījis minēts ka DCEP ne vienmēr izmanto blokķēdes tehnoloģiju.

Pašlaik DCEP galvenokārt ir RMB emisijas un aprites mehānisma tehniska pārveidošana. DCEP neiederas globālajā blokķēdes trakumā. ”

Runājot par to, vai DCEP ir labs blokķēdes nozarei, prof. Liu paziņoja:

“Tas galvenokārt ir tehnisks pārveidojums, tas nemaina RMB un ar to saistīto regulēšanas sistēmu būtību, tāpēc DCEP nedos daudz ērtības pašreizējai blokķēdes vai kriptovalūtu nozarei.

Īsāk sakot, mums pašlaik nav RMB uz Bitcoin vārteju, un tuvākajā nākotnē mums nebūs DCEP uz Bitcoin vārteju. Kaut arī DCEP ne vienmēr izmanto blokķēdes tehnoloģiju, tā izmanto asimetrisku kriptogrāfiju, kas ir galvenais iemesls DCEP nodrošināto elektronisko maksājumu efektivitātei un drošībai, un, iespējams, tas ir vissvarīgākais savienojums starp DCEP un blokķēdes / kriptogrāfijas nozari. ”

DCEP ir centralizēta kriptogrāfija

Prof. Liu uzstāja, ka DCEP būtiski neietekmēs decentralizēto kriptovalūtu, apgalvojot:

“Pati DCEP ir kriptonauda, ​​bet tā nav decentralizēta kriptovalūta – tā ir centralizēta kriptovalūta.

Tomēr DCEP patiešām ir milzīga ietekme uz centralizētām kriptovalūtām, jo ​​centralizētai kriptovalūtai, jo spēcīgāks ir centrs, jo lielāka ir konkurences priekšrocība.

Tagad apgrozībā ir vairāki privāti izdoti žetoni. Šie marķieri ir centralizēti, un to uzticamība ir daudz mazāka nekā DCEP. Iepriekš tiem bija dažas priekšrocības salīdzinājumā ar RMB, galvenokārt izmantojot kriptogrāfiju. Šī priekšrocība tika zaudēta, kad arī RMB tika pārveidots, izmantojot kriptogrāfiju. ”

DCEP programmējamais raksturs padarīs to svarīgu ilgtermiņā

Ķīnas programmatūras izstrādātāju tīkla (CSDN) viceprezidents Jans Mengs, kurš koncentrējas uz simbolisku ekonomikas izpēti valsts lielākajā izstrādātāju kopienā, arī uzskata, ka DCEP īstermiņā nebūs lielas ietekmes uz kriptogrāfiju. Viņš paziņoja:

“DCEP īstermiņā ir tikai iedomāta ietekme uz kriptogrāfijas pasauli, jo centrālā banka, visticamāk, pirmajās dienās stingri regulēs DCEP plūsmas. Daži cilvēki kriptogrāfijas pasaulē var izmantot šo iespēju radīt satraukumu, taču, tā kā centrālajai bankai ir nedraudzīga attieksme pret kriptogrāfiju, es neredzu iespēju, ka DCEP kaut kādā veidā palīdzētu kriptogrāfijai. ”

Meng arī uzskata, ka DCEP ilgtermiņā mainīs kriptogrāfijas pasauli:

“DCEP dizains saglabā programmēšanas funkcionalitāti, ko sauc par“ skriptu ”, un dizaineri nākotnē plāno padarīt programmējamu digitālo valūtu. Ja kādu dienu regulatori publiski atver programmēšanas funkcionalitāti, kriptogrāfijas kopiena varētu viegli to izmantot un integrēt DCEP daudzos DApps, it īpaši DeFi lietotnēs. Tad kriptogrāfijas ekonomikā tiks iesaistīts daudz plašāks cilvēku loks. ”

Tāpat kā Menks, arī Kens Huangs, Metaverse DNS līdzdibinātājs, domā, ka DCEP ietekme būs ievērojama, jo to var ieprogrammēt:

“Pateicoties DCEP programmējamam raksturam, izmantojot viedos līgumus, DCEP virsū var veidot lietojumprogrammas dažādiem reālās pasaules lietojuma gadījumiem, piemēram, valdības subsīdijām, labdarības ziedojumu izsekošanai, tirdzniecības finansēšanai, nodokļiem un pārrobežu maksājumiem nākotnē. Es redzu, ka dažus gadus notiks pakāpeniska pieņemšana, pēkšņs lietošanas gadījumu pieaugums un plašāka pieņemšana apmēram 5 līdz 10 gadu laikā."

Huang uzskata, ka DCEP ir nozīmīgs blokķēdei no tehnoloģiju viedokļa, norādot: “DCEP izmēģinājuma versija pašlaik izmanto galvenās blokķēdes tehnoloģijas, piemēram, publiskās atslēgas kriptogrāfiju, UTXO, viedo līgumu un digitālo maku.”

“Tūlītēja ietekme ir prāta koplietošana”

Runājot par DCEP saistību ar kriptogrāfijas pasauli, Shuyao Kong, a kolonists koncentrējoties uz Ķīnas tirgu kriptogrāfijas plašsaziņas līdzekļos Decrypt, teica OKEx, ka “DCEP palaišana neatkarīgi no tā arhitekta, izmantošanas vai pat mērķa sūta pasaulei signālu, ka blokķēdi var izmantot liela vienība, kaut arī centralizēti." Viņa turpināja:

"Es domāju, ka tas liek uzdot jautājumu par to, ko var veikt blokķēdes tīkls, paplašinot mūsu iztēli par to, kā izskatītos nacionāli plūstoša valūta; Paskatieties, kā DCEP uzņem virsrakstus. Tiešā ietekme ir prāta koplietošana. ”

DCEP kopējā nozīme

Nozīme būs redzama atkārtojot

Par valdības emitētās digitālās valūtas iespējamo ietekmi Decrypt’s Kong paziņoja:

“Es uztveru DCEP kā tikai vēl vienu programmatūras risinājumu, kas nozīmē, ka nozīmi var redzēt tikai iterācijas kārtās. Raugoties no īstermiņa perspektīvas, nozīme varētu būt retoriska, taču tas varētu nedaudz uzlabot Ķīnas sabiedrības darbību un cilvēku pārvaldību. ”

Tāpat kā Svari, arī īstermiņa ietekme ir pārvērtēta

Par projekta nozīmi prof. Liu paziņoja, ka “DCEP nozīme šobrīd ir pārspīlēta, jo DCEP ir tikai tehniska naudas emitēšanas un apgrozības pārveidošana tradicionālajā banku sistēmā.." Viņš turpināja:

"Tā pašreizējā pārbaude un pielietošana nav tieši orientēta uz vissvarīgākajiem interneta maksājumu uzņēmumiem (WeChat Pay / Alipay).

Pašreizējie DCEP nozīmes pārvērtējumi ir ļoti līdzīgi pagājušā gada Svaru gadījumam: gan nenovērtē pārmaiņu grūtības tradicionālajā ekonomikā, gan pārvērtē blokķēdes tehnoloģiju un centralizēto institūciju spēku.

Ilgtermiņā es uzskatu, ka tāpat kā Svariem vislielākā ietekme ir paaugstināt izpratni par kriptovalūtām centrālo banku un sabiedrības vidū, DCEP vislielākā ietekme ir konkurences izraisīšana visā centrālo banku vidū visā pasaulē, tāpēc tradicionālā monetārā sistēma ir pasīvi jāmaina konkurence. ”

Ietekme uz starptautisko klīringu

Digitālās renesanses fonda rīkotājdirektors Jins Cao, kurš nesen piedalījās sarunā par DCEP, kuru vadīja OKEx Finanšu tirgus direktore Lennix Lai, teica OKEx, ka DCEP jau faktiski ir nozīmīgs, apgalvojot:

“DCEP ir kļuvusi par Ķīnas nacionālo finanšu politiku. Sākot no Komunistiskās partijas un Ķīnas Centrālās bankas centra līdz vietējām pašvaldībām un valstij piederošām komercbankām, notiek gatavošanās DCEP.

Es pieņemu, ka ārēji DCEP var izmantot kā tīrvērtes infrastruktūru, lai aizstātu ASV dolāra tīrvērti One Belt One Road valstu apgabalā, tādējādi izveidojot RMB ekonomisko loku.

Iekšēji tas var labāk īstenot dažādas monetārās politikas vai pat īstenot netradicionālu negatīvu procentu likmju politiku, un tas nodrošinātu vērtīgu monetārās politikas telpu, lai nākotnē risinātu intensīvākas starptautiskas finanšu un ekonomikas satricinājumus. ”

Cao piebilda:

“Atšķirībā no iepriekšējām valstu finanšu stratēģijām, Ķīnas DCEP pirmo reizi uzaicina privātus uzņēmumus, piemēram, Alibaba un Tencent, pievienoties un dziļi piedalīties, norādot, ka Ķīnas valdība vēlas spēt integrēt Ķīnas ļoti lielo interneta uzņēmumu milzīgo lietotāju bāzi. Šo interneta uzņēmumu tehnoloģija un efektīva stratēģiskās ieviešanas spēja var kalpot valsts kopējam attēlam. “

Par šo tēmu Metaverse DNA Huang uzskata, ka DCEP nav pareizā pieeja RMB internacionalizācijai un USD bāzes dominances samazināšanai. SWIFT sistēmā. Viņš atzīmēja, ka “RMB pārrobežu starpbanku maksājumu sistēma (CIPS), kas tika uzsākta 2015. gada 8. oktobrī, bet RMB veido tikai 3% no pasaules rezerves valūtas (ASV dolāri pārsniedz 67%). DCEP kā rezerves valūta saskaras ar tādām pašām problēmām kā CIPS. ”

Šajā rakstā izteiktie viedokļi un viedokļi ir tikai citēto runātāju viedokļi un viedokļi, kas ne vienmēr atspoguļo OKEx viedokli.

Raksta autors, OKEx analītiķis Yansong Liu no ķīniešu valodas tulkoja Čangjongu Liu un Iņ Cao komentārus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me