Uzlauztos KuCoin līdzekļus lielā mērā atmazgā Uniswap un Kyber Network

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu pasauli.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ turpināja pozitīvo impulsu, jo kopējā DeFi produktu bloķētā vērtība pieauga no 9,4 miljardiem līdz 11,1 miljardam. Saskaņā ar USD vērtību, kas fiksēta USD, Uniswap šonedēļ saglabāja tirgus līdera pozīcijas ar 20% tirgus daļu. Decentralizētajai biržai bija arī vislielākais likviditātes fonds, un tā dominēja 54% no tirdzniecības apjoma visos DEX.

Decentralizētajā kreditēšanas jomā Compound nomainīja Aave kā galveno aizdevēju, palielinot savu tirgus daļu līdz 48%.

Galvenie rādītāji DeFi pasaulē šonedēļ turpināja piedzīvot pozitīvu izaugsmi, izņemot nedēļas vidējo DEX tirdzniecības apjomu. Avoti: DeFi pulss un DeBank

Decentralizēts apmaiņas apjoms septembrī nosaka visu laiku augstāko līmeni

Septembris ir bijis sprādzienbīstams mēnesis decentralizētām biržām, un DEX tirdzniecības apjoms ir milzīgs 22,57 miljardu ASV dolāru apmērā. Šis skaitlis ir gandrīz par 14 reizēm lielāks, salīdzinot ar jūnija apjomu.

Likviditātes ieguves drudzis ir izraisījis lietotāju pieprasījuma pieaugumu pēc Uniswap, Curve un Balancer. Kopā šīm platformām septembrī dominē gandrīz 90% tirgus, salīdzinot ar tikai 40% pirms četriem mēnešiem.

No maija līdz septembrim Uniswap dominance tirgū decentralizēto biržu starpā pieauga. Avots: Dune Analytics, OKEx ieskats

Nozagtos KuCoin līdzekļus ir grūti atmazgāt centralizētās biržās

Pēc centralizētas digitālo aktīvu apmaiņas uzlaušanas centrā bija decentralizētas apmaiņas regulējuma trūkums KuCoin, kas kriptovalūtās zaudēja aptuveni 279 miljonus USD. Hakeri nozaga ļoti dažādas kriptovalūtas – 150 no tām bija ERC-20 žetoni, piemēram, SNX un Ethereum bāzes USDT. 

Nozagto kriptovalūtu atmazgāšana izrādās sarežģīta, mēģinot izmantot centralizētas apmaiņas, un vairākiem CEX ir sasalusi izņemšana un adreses melnajā sarakstā.

Turklāt, salīdzinot ar patiesi decentralizētām kriptovalūtām, piemēram, BTC, daudzi ERC-20 marķieri nav izturīgi pret cenzūru. Tas nozīmē, ka emitents jebkurā laikā var iesaldēt marķieri. KuCoin uzlaušanas gadījumā Tetheram bija sasalusi 20 miljoni USDT kā piesardzības pasākumu. Dažādi citi projekti arī pārtrauca vai atsauca savus viedos līgumus – palīdzot KuCoin atgūt dažus no nozagtajiem aktīviem.

Hakeri vēršas pie DEX, lai atmazgātu nozagtus žetonus

Tā kā naudas atmazgāšana, izmantojot centralizētu apmaiņu, ir grūti sasniedzama, KuCoin hakeri kopš tā laika mēģināja atmazgāt savus nozagtos aktīvus, izmantojot decentralizētu apmaiņu, kur viņi nozagtos žetonus pārdeva apmaiņā pret ETH.. Saskaņā ar Vaļu brīdinājumu, hakeri ir pārskaitījuši SNX žetonus vismaz 1,2 miljonu ASV dolāru vērtībā uz Uniswap, izmantojot četrus darījumus.

Hakeri nozagtos SNX žetonus pārsūtīja uz Uniswap. Avots: Vaļu brīdinājums

Hakeri apmainīja savus nozagtos līdzekļus pret ETH divu iemeslu dēļ: Ēteris ir izturīgs pret cenzūru un ir viegli konvertējams uz fiat valūtām. ETH kā cenzūrai izturīga kriptonauda nerada iesaldēšanas risku, un to var tirgot, izmantojot tūkstošiem tirdzniecības pāri daudzās kriptovalūtu biržās.

DEX krīt zem FATF sarkanajiem karogiem

Decentralizēta apmaiņa ir pakļauta naudas atmazgāšanas darbībām, kuras noteikusi Finanšu darbības darba grupa. FATF nesen publicēja a Ziņot par naudas atmazgāšanas un teroristu finansēšanas sarkanā karoga rādītājiem. Ziņojumā norādīts, ka naudas saņemšana no adresēm, kas saistītas ar nozagtiem līdzekļiem, ir brīdinājuma zīme naudas atmazgāšanai.

Kaut arī darījumi, kas veikti ar DEX, ir publiski redzami blokķēdē, bet hakeriem šķiet, ka DEX ir pievilcīgi nozagto līdzekļu legalizēšanai, jo trūkst identitātes verifikācijas. Sākot ar 30. septembri, 17 miljoni ASV dolāru nozagtu žetonu no KuCoin hakera ir pārdoti DEX un DEX agregatoros. Nozagtie līdzekļi bija pārsvarā mazgāti izmantojot Uniswap (9,4 miljoni USD) un Kyber Network (4,1 miljoni USD).

Kā norāda FATF, vairāku augstas vērtības darījumu veikšana ātri pēc kārtas, piemēram, 24 stundu laikā, ir vēl viens sarkanais karogs naudas atmazgāšanai. Dati Etherscan parāda, ka hakeri atmazgāti nozagtie līdzekļi, izmantojot Uniswap, 28. septembrī. Pēc tam viņi pārskaitīja gandrīz 2000 ETH.

Hackers atmazgāja nozagtus līdzekļus vietnē Uniswap un 28. septembrī pārskaitīja lielu daudzumu ETH. Avots: Whale Alert, Etherscan, OKEx Insights

Neskatoties uz ievērojamo EtherDelta lēmumu 2018. gadā, kurā konstatēts, ka decentralizētā platforma darbojās kā nereģistrēta valsts vērtspapīru birža, DEX jomā ir jūtams regulējuma trūkums. Masveida līdzekļu atmazgāšana, izmantojot Uniswap un Kyber Network, neapšaubāmi pievērsīs regulatoru uzmanību visā pasaulē. Kāda veida darbības ar atpakaļejošu spēku vēl būs redzamas.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me