Svari 2.0: vai Facebook kriptonauda ir zaudējusi dvēseli?

facebook libra novi

Facebook ierosinātā uz blockchain balstītā maksājumu sistēma, Svari, vēlreiz izpelnījās plašu uzmanību, kad tā digitālo maku no Calibra uz Novi nomainīja 2020. gada 27. maijā. Kā norādīts oficiāls paziņojums, nosaukums “Novi” radies, iedvesmojoties no latīņu vārdiem “novus” par “jauns” un “via” – uz “ceļš”.

Novi ir vēl palaižams digitālais seifs, kas paredzēts, lai atvieglotu pārrobežu naudas pārskaitījumus, izmantojot atsevišķu lietojumprogrammu, Facebook Messenger un WhatsApp. Pēc Facebook domām, visi Novi lietotāji ir jāpārbauda, ​​iesniedzot valdības izdotu personu apliecinošus dokumentus.

Kad Facebook uzsāka savu pirmais Svaru baltais papīrs 2019. gada 18. jūnijā daži no blokķēdes un kriptovalūtu kopienas uzskatīja, ka Svari būs visdaudzsološākais projekts, lai ieviestu digitālo valūtu vispārēju pieņemšanu. Citi projektu kritizēja, atsaucoties uz bažām par centralizāciju un privātumu. Gandrīz gadu pēc sākotnējā baltā papīra izlaišanas Svari joprojām nav palaisti, un komanda to ir atjauninājusi balto papīru uz otro versiju.

OKEx Insights dziļi iedziļinās abos baltajos dokumentos un izceļ ievērojamas atšķirības starp valūtām un atbilstības procedūrām, kas aprakstītas abās versijās. Mēs arī pārbaudām Svaru redzējumu, lai sasniegtu "bez bankas" un maksājumu sistēmas organizācijas – Svaru asociācijas – jaunākais stāvoklis.

Svari, pirmā versija: bažas par monetāro suverenitāti

Pirmajā Svaru baltajā grāmatā, "Svaru monēta" tika aprakstīta kā stabila digitālā kriptonauda. Baltajā grāmatā tika apgalvots, ka Svari ir nodrošināti ar zemas svārstības aktīvu grozu, piemēram, banku noguldījumiem un īstermiņa valdības vērtspapīriem valūtās no cienījamām centrālajām bankām. Tas nozīmēja, ka Svari netika piesaistīti vienotai valūtai. Pārvietojoties pamatā esošā aktīva vērtībai, mainītos arī vienas Svaru monētas vērtība citās valūtās.

Kā norādīts baltajā grāmatā, aktīvi, kas atbalsta Svaru monētas vērtību, bija jāsaglabā Svaru rezervē, kuru glabāja globāls glabātāju tīkls ar investīciju kategorijas kredītreitingiem. Tomēr aktīvu sastāvs Svaru rezervē netika noteikts.

Svaru valūtas koncepcijas parādīšanās nekavējoties nonāca regulatīvajā uzraudzībā, īpaši Amerikas Savienotajās Valstīs. Regulatori uzsvēra tā potenciālu apdraudēt dažādu valstu monetāro suverenitāti.

Nobela prēmijas laureāts ekonomists Frīdrihs Hajeks grāmatā “Naudas denacionalizācija” ierosinājaNaudas denacionalizācija: arguments pilnveidotsŠis jēdziens atbalstīja redzējumu, ka naudas emisiju nekontrolē tikai valdība un centrālās bankas. Tā vietā privātās iestādes tiek mudinātas ieviest jauninājumus un emitēt savas valūtas, tādējādi naudas emitēšanas process tiek denacionalizēts.

Milzīgā Facebook klientu bāze padara Svarus par daudzsološiem kandidātiem, lai panāktu naudas denacionalizāciju. Sākot ar 2020. gada 1. ceturksni, Facebook ir 2,6 miljardi aktīvo lietotāju mēnesī – lielākā daļa no viņiem nāk no Āzijas un Klusā okeāna valstīm un pārējās pasaules, piemēram, Āfrikas un Dienvidamerikas. Facebook meitasuzņēmumiem WhatsApp un Instagram ir 1,5 miljardi un viens miljards attiecīgi lietotājiem.

facebook ikmēneša aktīvi lietotājiFacebook ikmēneša aktīvi lietotāji. Avots: Facebook 2020. gada 1. ceturkšņa ieņēmumu pārskats

Dažādi līderi visā pasaulē ir pauduši bažas par Svaru ietekmi kā fiat valūtu aizstāšanu.

Tieši pēc pirmā baltā papīra iznākšanas pagājušajā gadā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja ka Facebook Svariem ir maz uzticamības un ka sociālo mediju gigantam ir jāievēro esošie banku noteikumi, ja tas vēlas uzsākt Svaru darbību. Aptuveni tajā pašā laikā Maxine Waters, Mājas finanšu pakalpojumu komiteja un Facebook Svaru skeptiķis, kritizēja tās ambīcijas izveidot jaunu globālu finanšu sistēmu, kuras mērķis ir graut ASV dolāru.

https://twitter.com/realdonaldtrump/status/1149472284702208000?lang=en

ASV valdība nav vienīgā, uzsverot iespējamos draudus monetārajai suverenitātei, ko rada Facebook Svari. Pēc pirmās Svaru baltās grāmatas publicēšanas Vans Sjins, Ķīnas Tautas bankas (PBoC) pētījumu vadītājs, izteikts viņa bažas par Svariem pasākuma laikā plkst Pekinas Universitātes Digitālo finanšu institūts. Sjins jautāja:

“Ja Svari tiek plaši izmantoti pārrobežu maksājumiem, vai tie varētu darboties kā nauda un kam būtu liela ietekme uz monetāro politiku, finanšu stabilitāti un starptautisko monetāro sistēmu?”

Tiek uzskatīts, ka Facebook Svari ir paātrinājuši Ķīnas digitālās valūtas elektroniskā maksājuma (DCEP) un centrālo banku digitālo valūtu (CBDC) attīstību kopumā. Eksperti kā vienu no iemesliem, kas veicina institucionālās intereses kriptovalūtās, min arī straujo CBDC attīstību, kuru rosināja Svari. Anrijs Arslanians, PwC globālais kriptogrāfijas vadītājs, dalījās ar OKEx Insights prognozē par institucionālo interesi par kriptovalūtām:

“Es ceru, ka nākamo mēnešu laikā pieaugs institucionālā interese par kriptogrāfijas aktīviem. Tas ir saistīts ne tikai ar makroekonomisko attīstību, sākot no CBDC līdz Svariem, bet arī ar tādiem svarīgiem apsvērumiem kā regulējuma skaidrība un labākās prakses pieņemšana. ”

Atkal sākotnējā Svaru baltajā grāmatā bija ierosināta viena digitāla kriptonauda, ​​ko atbalstīja zemas svārstības aktīvu grozs. Tas regulatoros izraisīja bažas par monetāro suverenitāti, kā arī iespējamo nelikumīgo izmantošanu, piemēram, naudas atmazgāšanu.

Lai apmierinātu normatīvos jautājumus, Svaru komanda 2020. gada aprīļa vidū uzsāka jaunu baltās grāmatas versiju ar izmaiņām gan sistēmas dizainā, gan atbilstības praksē.

Svari, otrā versija: vienas valūtas stablecoins

Svaru baltā papīra otrā versija apraksta projektu kā “globālu norēķinu sistēmu”, kurā ir gan vienas valūtas stabili, gan vairāku valūtu Svaru monēta.

Baltajā grāmatā atzīts, ka “galvenā kopīgā problēma bija daudzvalūtu Svaru monētas (≋LBR) potenciāls iejaukties monetārajā suverenitātē un monetārajā politikā, ja tīkls sasniedz ievērojamu apjomu un liels iekšzemes maksājumu apjoms tiek veikts ≋ LBR. ”

Rezultātā Svaru komanda ierosināja papildus ≋LBR iekļaut arī vienas valūtas stablecoīnus. Sākotnēji stablecoins būtu apzīmēts USD, EUR, GBP un ​​SGD. Turklāt tiek ierosināts, ka ≋LBR nav atsevišķs digitālais aktīvs no vienas valūtas stablecokiem. Drīzāk tas ir digitāls salikums no dažiem vienas valūtas stablecoins, kas pieejami Svaru tīklā.

Lai mazinātu bažas par monetārās suverenitātes apdraudēšanu, jaunākajā baltajā grāmatā arī tika atzīta CBDC attīstība un uzsvērts, ka tos varētu tieši integrēt Svaru tīklā. Ja centrālās bankas izstrādā CBDC, kas apzīmēts USD, EUR vai GBP, baltajā grāmatā ir norādīts, ka CBDC varētu aizstāt Svaru atbilstošo vienas valūtas stablecoin. Turklāt aktīvu valūtu sastāvs Svaru rezervē sakritīs ar izcilu vienas valūtas stabilizētu sastāvu. Paredzams, ka tas atbildīs Šveices finanšu tirgus uzraudzības iestāde (FINMA) maksājumu sistēmas licence, kas mazina procentu likmju un kredītriskus.

Izņemot vienas valūtas stablecoīnus, jaunajā baltajā grāmatā mēģināts arī sniegt papildu skaidrību par ≋LBR dizainu. ≋LBR tiks noteikts fiksētos nominālajos svaros, piemēram, īpašajās aizņēmuma tiesībās (SDR), ko uztur Starptautiskais Valūtas fonds (SVF). Attiecībā uz aktīviem, kas atrodas Svaru rezervē, jaunākajā baltajā grāmatā bija teikts, ka rezervē būs vismaz 80 procenti ļoti īstermiņa valdības vērtspapīros, bet atlikušie 20 procenti tiks turēti skaidrā naudā – ar vienas nakts naudas ieguldījumu naudas tirgus fondos, kas iegulda īstermiņa valdības vērtspapīros.

Svaru komanda arī paziņoja, ka tā atzinīgi vērtē groza sastāva uzraudzību un kontroli no centrālajām bankām un starptautiskām organizācijām FINMA vadībā..

Tomēr šķiet, ka jautājumi palika pēc Svaru otrās baltās grāmatas izlaišanas. Kongresmene Silvija Garsija izsniegta paziņojums tajā pašā dienā, kad tas tika izlaists, 16. aprīlī, kurā teikts, ka Svaru komanda joprojām nav pievērsusies nodomam attīstīt kriptonauda, ​​un bažas par Svaru iespējamo ietekmi uz pasaules ekonomiku.

2019. gada rudenī Garsija bija sponsorējis likumprojektu “H.R.5197 – Pārvaldītie stablecoīni ir 2019. gada vērtspapīru likums”, Kurā teikts, ka stablīni ir jāklasificē kā vērtspapīri un tādējādi uz tiem jāattiecina pašreizējie Vērtspapīru likumi ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC). Ja tas tiks pieņemts, likumprojekts varētu attiekties uz Svaru piedāvātajiem vienas valūtas stablecoins.

Īpaši Svaru baltās grāmatas otrā versija ir zaudējusi sākotnējo redzējumu par vienotu globālo valūtu. Rakstā uzsvērts, ka Svaru monēta ir kompliments, bet ne aizstājoša fiat valūta, acīmredzot mēģinot mazināt bažas par regulējumu. Vienvalūtas stablecoīnu pieņemšana būs atkarīga no tā, kā regulatori klasificēs stablecoins dažādās jurisdikcijās.

Papildus Svaru noformējumam, otrajā baltajā grāmatā izklāstītās uzlabotās “zini savu klientu” (KYC) procedūras to atšķir arī no sākotnējā baltā papīra..

Svari KYC

Sākotnējā Svaru baltā grāmata ieviesa Svaru asociāciju – to, kas tiek dēvēta par “neatkarīgu bezpeļņas dalības organizāciju”, kas “pārvaldīs” Svaru bloku ķēdi un Svaru rezervi. Asociācija tika aprakstīta arī kā atbildīga par politikas un procedūru izveidi aktīvu groza sastāva izmaiņām Svaru rezervē. Tomēr pirmajā baltajā grāmatā netika uzrakstītas konkrētas atbilstības procedūras. Tas izraisīja regulatoru vidū plašas bažas, ka Svaru monētu, izmantojot sākotnēji nosaukto Calibra maku, potenciāli varētu izmantot kā naudas atmazgāšanas vai teroristu finansēšanas instrumentu..

Otrajā Svaru baltajā grāmatā tika sperts milzīgs solis ceļā uz atbilstību, pievēršoties piemērojamiem likumiem un noteikumiem. Otrajā baltajā grāmatā bija detalizēts priekšlikums par atbilstības un drošības programmām, pamatojoties uz starpvaldību naudas atmazgāšanas un teroristu finansēšanas regulatora noteiktajiem standartiem. Finanšu darbības darba grupa (FATF). Jaunākajā baltajā grāmatā izklāstītais priekšlikums sniedz pamatnostādnes četrām Svaru tīkla dalībnieku kategorijām:

  • Norādīti dīleri
  • Regulētie virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzēji (VASP)
  • Sertificēti VASP
  • Neturēts maks

FATF balstīta atbilstība

Kā teikts otrajā Svaru baltajā grāmatā, ierosinātajā atbilstības programmā ir uzskaitītas gan vispārējās, gan īpašās prasības, lai VASP atbilstu FATF standartiem. Ierosinātā uz FATF balstītā atbilstības programma tika attiecināta arī uz regulētiem un sertificētiem VASP.

Regulētie VASP

Kā norādīts dokumentā FATF vadlīnijas, VASP ietver digitālo aktīvu apmaiņu, seifa nodrošinātājus un finanšu pakalpojumu sniedzējus, kas saistīti ar virtuālā īpašuma izdošanu, piedāvājumu vai pārdošanu.

"Regulētie VASP" attiecas uz tiem, kas reģistrēti vai licencēti kā VASP FATF dalībnieku jurisdikcijā.

Kā teikts pēdējā Svaru baltajā grāmatā, vienībām, kuras Svaru tīklā cenšas kļūt par “regulētu VASP”, Svaru asociācijai būs jāiesniedz FATF reģistrācijas apliecinājums un jāpierāda uz risku balstītas normatīvo aktu atbilstības programmas..

Pēc veiksmīgas pārbaudes regulētiem VASP ir atļauts veikt darījumus tīklā bez darījumu un adrešu bilances ierobežojumiem. Dokumentā arī teikts, ka regulējamo VASP statuss ir jāapstiprina katru gadu.

Sertificēti VASP

Saskaņā ar balto grāmatu “sertificēts VASP” attiecas uz VASP, kas nav kvalificējams kā regulēts VASP, bet ir sertificēts saskaņā ar Svaru asociācijas noteiktajiem standartiem. Paredzams, ka visaugstākais sertificēto VASP līmenis atbildīs gan Svaru asociācijas, gan FATF vadlīniju prasībām.

Sertificētiem VASP, tāpat kā reglamentētajiem VASPS, ir atļauts veikt darījumus Svaru tīklā bez darījumu un adrešu bilances ierobežojumiem. Tāpat kā regulētajiem VASP, tiem nepieciešama ikgadēja atkārtota sertificēšana.

Ceļojuma noteikumi ārpus bloku ķēdes

Asociācija Svari savā otrajā dokumentā ir paziņojusi, ka tā izstrādās protokolu, kas neattiecas uz blokķēdi, lai atvieglotu regulētu un sertificētu VASP ievērošanu. Šis protokols atvieglos VASP informācijas apmaiņu, lai ievērotu ceļošanas noteikumus un uzskaites prasības.

Svaru asociācija saka, ka tā uzturēs arī publisku regulētu un sertificētu VASP direktoriju statusa izsekošanai.

Metjū Ungers, atbilstības pārvaldības firmas izpilddirektors iComply, pastāstīja OKEx Insights, ka regulēto un sertificēto VASP lomas Svaru ierosinātajā atbilstības programmā patiešām spēj apmierināt FATF ceļošanas noteikumu prasības:

“Svaru pirmajā posmā, tagad Novi [sic], es būtu pārsteigts, ja viņiem būtu kādas problēmas ar FATF ceļošanas noteikumu. Novi struktūra ir viena finanšu iestāde, kas pārvalda tīklu, kuru kopīgi lieto fonda dalībnieki.

Ceļojuma noteikuma galvenā sastāvdaļa ir naudas līdzekļu pārskaitīšana no viena VASP uz citu VASP klientu vārdā. Novi gadījumā ir tikai viens VASP, un visi līdzekļi pastāvīgi uzturas šajā tīklā. Pašlaik regulētie maksājumu apstrādātāji, šķiet, ir vienīgie līdzekļi, kā iegūt līdzekļus tīklā vai no tā. ”

Atbilstība, kas nav balstīta uz FATF

Jaunākajā Svaru baltajā grāmatā tika uzskaitīti arī atbilstības kritēriji, kas nav balstīti uz FATF vadlīnijām. Pārējie kritēriji ir piemērojami izraudzītiem izplatītājiem un neuzglabātiem maciņiem.

Norādīti dīleri

Saskaņā ar jaunāko Svaru balto grāmatu, izraudzītie tirgotāji ir vienības, kurām ir tiesības pirkt vai pārdot Svaru monētas Svaru tīklā. Viņi var veikt darījumus Svaru tīklā bez darījumiem un adreses bilances ierobežojumiem, ja tie atbilst Svaru asociācijas noteiktajam ieejas standartam.

Svaru asociācija paziņo, ka veiks sankciju pārbaudes, pārbaudīs faktiskos īpašniekus un parasti veiks pienācīgu rūpību par izraudzītajiem izplatītājiem Svaru maksājumu sistēmā.

Saskaņā ar jaunāko Svaru balto grāmatu vienīgie kanāli Svaru monētu izplatīšanai, kuras kaldina Svaru tīkls, ir vienīgie izplatītāji. Kā aprakstīts, izraudzītie dīleri būs organizācijas, kas pērk un pārdod Svaru monētas biržām un ārpusbiržas (OTC) galdiem, lai atvieglotu Svaru monētu likviditāti galalietotājiem.

Neapturēti maki

Asociācija Svari jaunākajā baltajā grāmatā atkārtoti atzīst finansiālās iekļaušanas nozīmi. Tādējādi projekts radīja veidu, kā visiem citiem lietotājiem, kuri neietilpst iepriekš aprakstītajās kategorijās, izmantot Svaru tīklu. Indivīdi un organizācijas var izmantot Svaru tīklu, izmantojot tā sauktos neierobežotos maciņus.

Tomēr šie lietotāji ir pakļauti dažiem ierobežojumiem: Svaru protokols noteiks darījumu ierobežojumu un maksimālo adreses atlikumu katrai neskartajai seifa adresei. Nenodrošinātajiem seifiem būtu jādarbojas ar regulētiem vai sertificētiem VASP, ja viņi vēlētos veikt darījumus ārpus noteiktajām robežām.

Kas par nodokļiem?

Neskatoties uz vienas valūtas stablecoīnu ieviešanu un uzlabotām KYC procedūrām, otrajā Svaru baltajā grāmatā nemēģina risināt nodokļu jautājumus vai risināt Svaru tīkla privātuma problēmas.

Ja vienas valūtas stabilizēniem, piemēram, LibraGBP, vērtība svārstās GBP izteiksmē, tas radīs papildu sarežģītību, lai noteiktu ar nodokli apliekamo kapitāla pieauguma un zaudējumu iespējamību, kas var kavēt LibraGBP plašu ieviešanu..

Lietas var kļūt sarežģītākas, ja uzņēmumi un klienti veic darījumus ar Svariem, kas atšķiras no viņu mītnes valsts valūtas. Roberts Šarpe advokātu birojs Kliforda izredzes komentēja OKEx Insights par nodokļu saistībām klientiem un uzņēmumiem, kuri veic darījumus "svešzemju" Svari:

“Patērētājiem un uzņēmumiem, kas veic darījumus ar vietējiem LBR stablecēniem (piemēram, AK lietotāji veic darījumus ar EURLibra), ir jāsedz arī nodokļu saistības un nodokļu ziņošanas pienākumi. Katru reizi, kad viņi izmanto vietējo LBR, patērētājam vai uzņēmumam būs jāaprēķina kapitāla pieaugums / zaudējumi, kas izteikti viņu mājas valūtā.

Šī lietotāja kopējais peļņa / zaudējumi parasti būs jāaprēķina un jāpaziņo viņu mājas nodokļu iestādei, un, ja ir ieguvums, tad lietotājam bieži būs jāmaksā nodoklis. Tas bieži būs sliktāks nodokļu rezultāts nekā tad, ja lietotājs būtu vienkārši veicis darījumus tieši ārvalstu valūtā, jo daudzu valstu kapitāla pieauguma nodokļa noteikumos ir ietverts atbrīvojums no ārvalstu valūtas pieauguma (bet kriptovalūtas pieaugums tiek reti atbrīvots).

Attiecībā uz ≋LBR, tā kā ≋LBR vērtība laika gaitā svārstīsies pret jebkuru vienotu valūtu, katrs darījums ar ≋LBR rada kapitāla pieaugumu vai zaudējumus – kaut kas attiecas arī uz Bitcoin un citām kriptokultūrām jau dažās jurisdikcijās, piemēram, ASV Sharpe par nodokļu saistībām par darījumiem ar ≋LBR:

“Lietotāju galvenā nodokļu problēma ir tā, ka vairāku valūtu LBR vērtība svārstīsies pret lietotāja mājas valūtu, tas nozīmē, ka to lietojot, bieži rodas kapitāla pieaugums vai zaudējumi. Ja Lielbritānijas lietotājs pērk vairāku valūtu LBR par 10 GBP, bet, kad dažas nedēļas vēlāk iztērē LBR, vairāku valūtu LBR vērtība ir 12 GBP, tad lietotājs ir guvis ar nodokli apliekamu kapitāla pieaugumu 2 GBP.

Lietotājiem būs jāseko savam kapitāla pieaugumam / zaudējumiem par katru veikto darījumu, kas sliktākajā gadījumā nozīmē potenciālās nodokļu izmaksas un vismaz galvassāpes par atbilstību."

Konfidencialitātes jautājumi paliek

Papildus neskaidrībām par Svaru nodokļu saistībām, bēdīgi slavenie Facebook iepriekšējie privātuma skandāli ir vēl viens izaicinājums, pirms Svaru tīkls var tikt palaists.

Lai gan otrajā Svaru baltajā grāmatā ir sniegta skaidrība par piedāvātajām valūtām un tīkla dalībnieku lomu, iComply’s Unger uzskata, ka projektam ir jārisina citas esošās normatīvās problēmas saistībā ar privātumu:

„Projektam ir citas regulatīvās problēmas – jo īpaši Facebook sasniegumi lietotāju identifikācijas un spēcīgas klientu autentifikācijas jomā ir šausmīgi.

Viens aprēķins liecināja, ka līdz pat 25 procentiem Facebook kontu ir viltoti, kas ir briesmīgs pamats, lai kalpotu kā regulēts finanšu pakalpojumu sniedzējs. Kaut arī Facebook pēdējo 4 gadu laikā ir ieguvis virkni identitātes un KYC nodrošinātāju – visus šos uzņēmumus ierobežoja vienas jurisdikcijas darbplūsmas.

Kamēr Facebook neatradīs veidu, kā uzlabot lietotāju privātumu, drošību un identitāti – visticamāk, šajā projektā joprojām būs vairāk PR virsrakstu nekā jaunu lietotāju iegūšanai. ”

Ar Facebook iepriekšējo privātuma skandāli, uzticamas digitālās identitātes sistēmas veidošana Svaru tīklā var būt izaicinājums – jo Svaru tīklā ir iesaistītas dažādas dalībnieku kategorijas. Komentāros OKEx Insights Hans Lombardo, galvenais operatīvais direktors Blockpass, atzina atvērto identitātes standartu un galveno regulatīvo jomu nozīmi, kas Svaru komandai būtu jāzina:

“Mēs vienmēr uzskatījām, ka atvērta identitātes standarts ir svarīgs, lai panāktu drošu mijiedarbību, kas nepieciešama Web 3.0, kā tas ir redzams W3C DID protokolā. Tomēr ir ļoti svarīgi, lai digitālās identitātes standarts ļautu kontrolēt identitāti un datus ar lietotāju, tuvojoties pašsuverenitātes līmenim un nulles zināšanu iespējām.

Attiecībā uz noteikumiem pastāv konflikts starp režīmiem, piemēram, GDPR, kam nepieciešamas datu privātuma tiesības, un FATF izvirzītajiem režīmiem, proti, “ceļošanas noteikums” un pārredzamība attiecībā uz digitālo aktīvu tirdzniecību un pārsūtīšanu. Tas joprojām ir saderīgs ar uz lietotāju vērstu identitātes standartu, ja vien lietotājam ir brīvība izvēlēties tirgoties un sūtīt & saņemt aktīvus. ”

Banku darbība bankā

Gan Svaru baltās grāmatas pirmajā, gan otrajā versijā ir viens un tas pats redzējums, kā sasniegt banku un atvieglot finansiālo iekļaušanu. Pēdējā versijā Svaru komanda uzskaitīja divus rīkus šī mērķa sasniegšanai: BLBR un neskartus maciņus.

Kā teikts jaunākajā Svaru baltajā grāmatā, ≋LBR var kalpot kā neitrāls un zemas nestabilitātes aktīvs valstīm, kurām Svaru tīklā nav vienas valūtas stablekoīna. Svaru komanda apgalvo, ka ≋LBR var izmantot kā norēķinu monētu pārrobežu darījumos, kur lietotāji var konvertēt ≋LBR vietējā valūtā, lai iegādātos preces un pakalpojumus.

Svaru komanda iepazīstināja ar neapmaksātiem seifiem, lai nodrošinātu tiešu piekļuvi iedzīvotājiem, kuriem nav banku un kuriem ir maz banku, kuriem, iespējams, nav piekļuves regulētiem vai sertificētiem VASP.

Pašlaik tādu ir 1,7 miljardi indivīdi visā pasaulē. Iedzīvotāji bez bankām atsaucas tiem, kuriem nav piekļuves finanšu pakalpojumiem, ko nodrošina finanšu iestāde vai ar mobilās naudas nodrošinātāja starpniecību.

A pētījums Oxford Economics un Sanfrancisko bāzētā FinTech projekta Juvo, kas publicēts 2019. gada novembrī, atzina potenciālo ekonomisko izaugsmi, ko radījuši nebanku iedzīvotāji. Pētījums norādīja, ka, nosakot un risinot iedzīvotāju, kuriem nav banku, vajadzības, sagaidāms, ka pasaules iekšzemes kopprodukts (IKP) palielināsies par 250 miljardiem USD, potenciālajam mājsaimniecību uzkrājumu pieaugumam par 512 miljardiem USD un vidējam IKP pieaugumam par sešiem procentiem. uz vienu iedzīvotāju valstīs ar zemiem ienākumiem.

karte bez bankasTo pieaugušo iedzīvotāju īpatsvars, kuriem nav piekļuves finanšu pakalpojumiem. Avots: Oksfordas ekonomika

Nebanku iedzīvotāju problēma izriet no fakta, ka tādi ir viens biljons cilvēki, kuriem nav oficiāla personu apliecinoša dokumenta, sākot ar 2018. gadu. Jo īpaši nereģistrētie iedzīvotāji ir stipri koncentrēts Subsahāras Āfrikā un Dienvidāzijā. Šāda globāla identifikācijas plaisa ir izskaidrojama ar labi funkcionējošu civilās reģistrācijas (CR) sistēmu trūkumu daudzās valstīs ar zemiem un vidējiem ienākumiem. Šīs slikti funkcionējošās CR sistēmas nesaglabā pienācīgus ierakstus par dzimšanu, nāvi, laulībām un citiem dzīves notikumiem.

nereģistrēti iedzīvotājiNereģistrētā populācija reģionos. Avots: ID4D globālā datu kopa (2018)

Iedzīvotāji, kuriem nav banku, paver milzīgas izaugsmes iespējas, iespējams, izmantojot mobilos tālruņus un internetu. Cilvēkiem, kuriem nav bankas konta, mobilie tālruņi un internets ļauj piekļūt finanšu pakalpojumiem. Statistika no Groupe Speciale mobilā asociācija (GSMA) uzsver, ka mobilo tālruņu izplatības līmenis Subsahāras Āfrikas reģionos 2019. gadā ir tikai 45 procenti – tas ir daudz zemāk nekā vidēji pasaulē 67 procenti.

Paredzams, ka līdz 2025. gadam šis rādītājs palielināsies līdz 50,2 procentiem. Paredzams, ka 4G savienojumi būs galvenais izaugsmes avots Subsahārahas Āfrikā no 10 procentiem 2019. gadā līdz prognozētajiem 27 procentiem 2025. gadā, teikts GSMA ziņojumā..

iespiešanās internetāUnikālo mobilo sakaru abonentu izplatība 2019. gadā. Avots: VSMA

Attiecībā uz interneta izplatību GSMA sagaida, ka Subsahāras Āfrikas reģions pieaugs no 26 procentiem 2019. gadā līdz 39 procentiem 2025. gadā. Sagaidāms, ka mobilā interneta lietotāji Subsahāras Āfrikas reģionā sasniegt Paredzams, ka Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas (MENA) reģionā interneta izplatības līmenis palielināsies no 41 procentiem 2019. gadā līdz 50 procentiem 2025. gadā..

Tā kā mobilo ierīču un interneta izplatībā ir milzīgs izaugsmes potenciāls kopā ar 63 procentiem pieaugušo, kuriem nav banku, šķiet, ka Subsahāras Āfrika ir galvenais Svaru reģions, lai “sasniegtu banku.

iespiešanās internetāInterneta lietotāju iekļūšana reģionos. Avots: VSMA

Svari ir arī Facebook

Neatkarīgi no tā, ka Svariem ir milzīgs potenciāls sasniegt banku, Svaru monētu var uzskatīt par rīku, kas veicina Facebook masveida reklāmu biznesu. Facebook ikgadējās akcionāru sapulces laikā, kas notika 2020. gada 27. maijā, Marks Cukerbergs, Facebook izpilddirektors, teica ka Svariem ir izšķiroša nozīme ātru un nevainojamu maksājumu nodrošināšanā Facebook e-komercijas ekosistēmā.

Sākot ar šī gada 1. ceturksni, ieņēmumi no reklāmas konti 98 procenti no Facebook kopējiem ieņēmumiem, padarot to par interneta giganta biznesa modeļa pamatu.

Reklāmu bizness ir izsoles modelis, kurā uzņēmumi var solīt cenas par reklāmām par viņu mērķa cenu. Tas nozīmē, ka Facebook var piedāvāt zemāko iespējamo cenu uzņēmumiem piedalīties Facebook sludinājumu izsolē.

Kad Svari ir palaisti, izpilddirektors paskaidroja, lietotāji var noklikšķināt uz reklāmas vietnē Facebook un iegādāties saistītas preces un pakalpojumus tieši ar Libra Coin. Cukerbergs arī paziņoja, ka viņš sagaida, ka Svaru integrācija samazinās valūtas konvertēšanas izmaksas un mudinās uzņēmumus reklāmās noteikt augstākas cenas – tas savukārt palielina Facebook ieņēmumus.

Svaru palaišana varētu palielināt sociālo mediju giganta reklāmas ieņēmumus “banku reģionos”, piemēram, Subsahāras Āfrikā, it īpaši. Pašreizējie Facebook reklāmas ieņēmumi no lietotājiem “pārējā pasaulē” (ārpus ASV un Kanādas, Eiropas un Āzijas un Klusā okeāna reģiona) veido tikai deviņus procentus no visiem Facebook lietotāju ieņēmumiem pēc ģeogrāfiskās atrašanās vietas 2020. gada 1. ceturksnī..

Ņemot vērā Facebook apgalvojumu, ka Svaru monētas izlaišana varētu pavērt finansiālu piekļuvi nebanku iedzīvotājiem Āfrikā un Dienvidāzijā, Svari potenciāli var samazināt ASV, Kanādas un Eiropas ieņēmumu daļas dominēšanu reklāmā.

facebook ieņēmumi 2020. gada 1. ceturksnīReklāmas ieņēmumi pēc Facebook lietotāju ģeogrāfijas, sākot no 2020. gada 1. ceturkšņa. Avots: Facebook 2020. gada 1. ceturkšņa ieņēmumu pārskats

Svaru asociācijas ceļš uz priekšu

Kopš dibināšanas 2019. gada jūnijā, Svaru asociācija ir piedzīvojusi vairākas būtiskas izmaiņas dalībnieku sastāvā. Pēc pirmās oficiālās PayPal atsaukšanas 2019. gada oktobrī Mastercard, Visa, Mercado Pago, Booking Holdings, eBay un Stripe sekoju šim piemēram. Zaudējot šos maksājumus un e-komercijas gigantus, tikai 21 uzņēmums parakstīja Svaru asociācijas hartu.

Izņemšanas vilnis turpinājās 2020. gadā, kad Vodafone paziņoja par izstāšanos no Svaru asociācijas janvārī, atsaucoties uz nodomu koncentrēties uz savu mobilo maksājumu platformu. Kopš tā laika Svaru asociācija borta digitālās komercijas platforma Shopify 2020. gada februārī. Heifer International un Checkout.com pievienojās asociācijai 2020. gada aprīlī. Temasek, Paradigm un Slow Ventures ir nesenie Svaru asociācijas papildinājumi 2020. gada maijā. Ir 27 locekļi līdz šim.

Nesen arī Svaru asociācija iecelts Stjuarts Levijs kā izpilddirektors. Lēvijs bija ASV Finanšu ministrijas ierēdnis un kopš 2012. gada ir bijis HSBC Holdings Plc galvenais jurists.

Tajā pašā dienā, kad tika izdota jaunā baltā grāmata, Svaru asociācija arī paziņoja, ka tā ir uzsāka maksājumu sistēmas licences pieteikums FINMA.

Svari: alternatīvas vai tradicionālas finanses?

Otrais Svaru baltais dokuments ir nesis ievērojamus upurus Svaru sākotnējām ambīcijām: vienkāršai globālai valūtai. Ar bažām par monetāro suverenitāti un finansiālo stabilitāti Svaru komanda plāno Svaru tīklā izlaist dažus vienas valūtas stablīnus..

Kā teikts baltās grāmatas otrajā versijā, “Svaru tīkls ir veidots kā globāli pieejama un zemu izmaksu maksājumu sistēma, kas papildina, nevis aizstāj vietējās valūtas.”

Tas nozīmē arī to, ka, ja Svari vēlas izdzīvot, tiem jābūt kā daļai no starptautiskās finanšu sistēmas, nevis kā alternatīvai. Frensiss Kopola, CoinDesk slejotājs, dalīts viņas domas nesenajā viedokļu rakstā, kurā teikts, ka Svari var gūt panākumus tikai tad, ja tie kļūst par gandrīz valdības projektu:

“Bābeles torņa projekts ir beidzies. Svari izpildīs visu, ko pieprasa valdības, un pretī tas tiks absorbēts esošajā starptautiskajā finanšu sistēmā.

Svaru kapitulācijas mācība ir tāda, ka, ja jūs patiešām vēlaties izaicināt valdības autoritāti, jūs neiesaistāties esošajā sistēmā. Jūs iestatāt tam alternatīvu un aizstāvat to līdz galam. ”

Pēc jaunākā Svaru baltā papīra izlaišanas aprīlī Deivids Džerards, 50 pēdu blokķēdes uzbrukuma autors, told media ka Facebook Libra sākotnējo redzējumu nevar pārvērst par realitāti:

“Sākotnējais Svaru redzējums bija tāds, ka sapņoja savvaļas kriptogrāfijas sapņi par privātu naudu, bez regulēšanas. Tas nekad nelidoja. Facebook ir reāls, pieskarams uzņēmums. Jūs varat ļaunprātīgi izmantot cilvēku privāto informāciju, bet valdības ļoti nopietni uztver naudu. ”

Tomēr, neraugoties uz koncesijām, kas izdarītas jaunajā Svaru dokumentā, projekta Svari mērķis – panākt masveida adopciju – joprojām ir dzīvs. Viens no Svaru asociācijas biedriem, Bison Trails izpilddirektors Džo Lalouzs, uzskata ka Svaru baltās grāmatas otrā versija ir “soli tuvāk” Svaru mērķiem:

“Vissvarīgākais, lai sasniegtu masveida pieņemšanas mērķi, ir nokļūt projektā ārpus durvīm un tādu cilvēku rokās, kuriem tas visvairāk vajadzīgs.”

Nesenajā 1. jūnijā publicētajā intervijā aģentūrai Bloomberg Keitie Haun, Andreessen Horowitz galvenā partnere, pretenzijas ka Facebook Svari ir jauna interneta naudas ēra un tā gadījums var būt precedents citu līdzīgu projektu sekošanai:

“Mēs joprojām atrodamies interneta naudas kategorijas sākumā. Īpaši agri maiņas. Padomājiet par šīm agrīnajām iezvanes dienām internetā. Facebook Svariem bija lielisks tehnoloģiskais sasniegums, taču tas vēl nav gatavs galvenajam laikam, taču tas tur nonāk. Un to nevar nodot sabiedrības rokās, kamēr tā nav gatava un nav izpildīta. ”

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me